مجله لوازم خانگی

تعمیر جارو شارژی هانوور Hannover | نمایندگی تعمیرات هانوور در تهران

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

جارو شارژی هانوور یکی از برندهای مطرح و با کیفیت در بازار بوده و به دلیل مزایایی که نسبت به جاروبرقی دارد مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است. نحوه طراحی جارو شارژی از لحاظ قطعات مکانیکی و الکتریکی با جاروبرقی متفاوت است و برای عیب یابی و تعمیر آن باید با نحوه مهندسی و قطعات گوناگون آن آشنا باشید. در این مطلب کاربران می‌توانند ضمن آشنایی با قطعات گوناگون جارو شارژی، در صورتی که با اشکالی در نحوه عملکرد دستگاه خود مواجه شده اند در برخی موارد حتی به عیب یابی و تعمیر آن بپردازند.

 عیب یابی اشکالات رایج جارو شارژی هانوور

همانطور که بیان شد، گاهی کاربران می‌ توانند با افزایش آگاهی در مورد نحوه عملکرد و قطعات مختلف دستگاه به عیب یابی و تعمیر آن بپردازند اما توجه به این نکته مهم است که جارو شارژی از مهندسی پیچیده و ظریف تری برخوردار بوده و در صورتی که شخصی مهارت و تجربه لازم را برای تعمیر آن نداشته باشد ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه وارد کند. متخصصان و کارشناسان باتجربه ایبک امداد برای رفع اشکالات پیچیده یا تعویض قطعات مختلف جارو شارژی هانوور در کنار شما خواهند بود. استفاده های مکرر و سهل انگاری نسبت به اصول فنی و ایمنی استفاده از جارو شارژی موجب بروز آسیب هایی در دستگاه می شود. در ادامه به ایرادات رایج و نحوه عیب یابی جارو شارژی هانوور خواهیم پرداخت.

 دلیل روشن نشدن جارو شارژی هانوور

اگر از شارژ داشتن جارو مطمئن هستید، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • وقتی که جارو شارژی در پایه شارژ قرار دارد دستگاه شارژ می شود اما برای روشن شدن لازم است که جریان الکتریکی از سوی باتری به موتور جارو شارژی انتقال یابد.
 • به وسیله فازمتر، اتصالات داخلی جارو شارژی باید بررسی شوند تا از جریان داشتن برق در این اتصالات مطمئن شوید.
 • ممکن است کلید روشن / خاموش خراب شده باشد. در صورت خرابی این قطعه باید تعویض شود.
 • اشکالات دیگری از قبیل خرابی در برد یا موتور دستگاه ممکن است باعث روشن نشدن دستگاه شده باشند. در این صورت بهتر است از تعمیرکار کمک بگیرید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ گوشت هانوور Hannover

جارو شارژی هانوور

 رفع مشکل شارژ نشدن جارو شارژی هانوور

یکی از اشکالات رایج در جارو شارژی هانوور مشکل شارژ نشدن آن است. در صورتی که اتصالات برقی دستگاه را بررسی کرده اید و از وجود جریان برق در پریز مطمئن هستید، موارد زیر را بررسی کنید:

 • جارو باید به طور صحیح در پایه شارژ قرار داشته باشد.
 • ممکن است سوکت یا آداپتور خراب شده باشد.
 • در صورت خرابی پایه های شارژ، باتری شارژ نخواهد شد.
 • ممکن است عمر مفید باتری به پایان رسیده باشد. توجه داشته باشید استفاده نکردن از باتری در طولانی مدت، موجب کم شدن طول عمر و حتی خرابی آن خواهد شد. پیشنهاد می شود حداقل ماهی دو بار از باتری جارو شارژی استفاده شود.

دلیل خاموش شدن جارو شارژی هانوور حین کار

اگر متوجه شدید که جارو شارژی پس از چند دقیقه روشن بودن و در حین کار ناگهان خاموش می شود، برای رفع چنین موردی، پس از اینکه از شارژ بودن دستگاه مطمئن شدید، باید علت را در عدم گردش هوای جارو شارژی جویا شوید.

 • نکته مهمی که در کار با جارو شارژی همواره باید مد نظر قرار داد، وجود گردش هوا در دستگاه است. اگر محفظه دستگاه پر باشد، گردش هوا جریان نخواهد داشت و دستگاه خاموش خواهد شد. سعی کنید پس از هر بار استفاده از جارو شارژی، محفظه آن را خالی کنید.
 • از باز بودن مسیر لوله هم مطمئن شوید. اگر شیئی در لوله گیر کرده باشد جریان هوا با اختلال مواجه شده و دستگاه خاموش خواهد شد.
 • تمیزی فیلتر نیز بسیار حائز اهمیت است. در صورت کثیف بودن فیلتر نیز هوا به خوبی جریان پیدا نمی کند.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از اسپرسوساز بوش BOSCH | آموزش نصب و راه اندازی

 عیب یابی کم شدن قدرت مکش جارو شارژی هانوور

در اغلب اوقات با رعایت موارد زیر می توانید قدرت مکش جارو شارژی را به حالت اولیه بازگردانید:

 • یکی از عوامل کاهش قدرت مکش، پر بودن محفظه جارو است. سعی کنید محفظه را پس از هر بار استفاده خالی نمایید.
 • پاک کردن فیلتر از آلودگی ها و گرد و غبار در افزایش قدرت مکش بی تأثیر نیست.
 • لوله جارو شارژی را به دقت بررسی کنید. وجود جسم خارجی در آن ممکن است باعث کاهش قدرت مکش شده باشد.
 • عامل دیگر ممکن است مربوط به کثیفی برس و غلتک های بخش پارویی آن باشد.

رفع مشکل نچرخیدن غلتک جارو شارژی هانوور

گاهی می توانید تنها با یک بررسی مختصر و تمیز کردن غلتک جارو شارژی این مشکل را برطرف کنید. موارد دیگری نیز ممکن است دچار اشکال شده باشند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 • گیر کردن پرز فرش، مو یا نخ به غلتک باعث نچرخیدن آن می شود. پاکسازی قطعات مختلف جارو شارژی مانند محفظه، فیلتر، غلتک و برس باید به طور مرتب انجام گیرد.
 • همچنین ممکن است تسمه دچار آسیب و پارگی شده باشد که در این صورت باید تعمیر یا تعویض گردد.

 دلایل ایجاد صدای زیاد در جارو شارژی هانوور

یکی از موارد نگران کننده و رایج در جارو شارژی، شنیدن صدای بلند از آن است. در چنین شرایطی می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • مسدود شدن لوله ها یا گرفتگی برس می تواند صدای بلندی ایجاد کند.
 • همچنین کثیف بودن فیلترها می تواند در روند کار دستگاه اختلال ایجاد کرده و باعث صدای بلند جارو شارژی شود.
 • در صورتی که بلبرینگ دستگاه دچار شکستگی شده باشد صدای بلندی در جارو ایجاد می شود. در این شرایط بلبرینگ را باید تعویض کرد. برای تعویض قطعات می توانید از تکنسین تعمیر جارو شارژی هانوور کمک بگیرید.

جارو شارژی هانوور

دلیل داغ شدن جارو شارژی هانوور

اگر احساس کردید بدنه جارو شارژی بیش از حد داغ شده است توجه داشته باشید که این میزان از حرارت ممکن است موجب آسیب دیدن قطعات داخلی موتور دستگاه شود. بنابراین در این شرایط دستگاه را خاموش کرده و اقدامات زیر را انجام دهید:

 • روشن بودن طولانی مدت دستگاه موجب داغ شدن آن و در نتیجه آسیب به قطعات گوناگون جارو شارژی خواهد شد.
 • اگر به دلیل گرد و غباری که در فیلتر وجود دارد به موتور دستگاه فشار وارد شود حرارت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
 • پر بودن محفظه یا مسدود شدن برس هم در افزایش دمای جارو شارژی بی تأثیر نیست. زیرا در این صورت هم فشار بیشتری به موتور دستگاه وارد می شود.
حتما بخوانید:   تعمیر کردن قهوه ساز هانوور Hannover

 علت استشمام بوی سوختگی از جارو شارژی هانوور

گاهی سهل انگاری در نحوه استفاده از دستگاه موجب وارد شدن خسارت به قسمت های داخلی موتور، مانند اتصالات برد و سیم پیچی ها خواهد شد. اگر احساس کردید که بوی سوختگی از دستگاه بلند شده است موارد زیر را بررسی کنید:

 • استفاده طولانی مدت از دستگاه یا عوامل دیگری که موجب وارد آمدن فشار بیشتر به آن می‌شود؛ مانند کثیفی فیلتر، برس و محفظه موجب می‌شوند که علاوه بر بالا رفتن حرارت، کم کم بوی سوختگی هم از قطعات گوناگون آن استشمام شود.
 • پارگی تسمه که وظیفه به حرکت درآوردن غلتک را بر عهده دارد، باید به سرعت برطرف شود؛ زیرا موجب نیم سوز شدن موتور خواهد شد.

 سخن پایانی

در این مطلب به ارائه انواع ایرادات رایج در جارو شارژی هانوور پرداختیم. مشاهده کردید که در اکثر موارد عدم رعایت اصول و استانداردهای نگهداری از جارو شارژی موجب بروز اشکال می شود. یکی از عوامل زیانبار، توجه نکردن به خالی بودن محفظه یا پاکسازی فیلتر جارو شارژی است که همزمان ممکن است موجب بروز چند اشکال در دستگاه شود. مورد مهم دیگر استفاده طولانی مدت از دستگاه است که موجب آسیب به قطعات داخلی موتور خواهد شد. همچنین توجه به اصول نگهداری از باتری جارو شارژی بسیار مهم است. باتری قطعه مهمی در جارو شارژی محسوب می شود. در شارژ بودن طولانی مدت باتری و یا برعکس، شارژ نشدن طولانی مدت آن، هر دو موجب کاهش عمر مفید باتری خواهند شد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیر جارو شارژی هانوور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل داغ شدن جارو شارژی هانوور چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x