تعمیرات جاروبرقی

راهنمای استفاده از جاروبرقی‌ یونیوا UNEVA

راهنمای استفاده از جاروبرقی‌ یونیوا UNEVA|نکات مهم نگهداری جاروبرقی یونیوا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

از جمله وسایل مهم برای نظافت منزل و محل کار، جارو برقی می باشد. جاروبرقی یونیوا مکش بسیار خوبی داشته و گردوغبار و زباله های کوچک را به خوبی تمیز می‌کند. اما وقتی از این دستگاه استفاده می کنید، باید مواردی را رعایت کنید تا جاروبرقی یونیوا عملکرد خوبی داشته باشد و طول عمر مفید دستگاه کاهش پیدا نکند. در این مطلب به نکات مهم در استفاده از جاروبرقی یونیوا را همراه با دلایل آن به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

نکات مهم در استفاده از جاروبرقی‌ یونیوا

اگر در زمان استفاده از جاروبرقی یونیوا به نکات مهم توجه نداشته باشید و آنها را رعایت نکنید، برای دستگاه شما مشکلاتی پیش خواهد آمد و عملکرد خوبی نخواهد داشت. بنابراین بهتر است، که با این نکات آشنا بوده و آنها را به صورت کامل رعایت کنید.

 •  از جاروبرقی‌ یونیوا در زمان اوج مصرف انرژی نباید استفاده شود. این کار موجب می‌شود، که مصرف انرژی افزایش پیدا کند و در نتیجه هزینه های برق شما بیشتر خواهد شد‌. در چنین شرایطی به کنتور برق فشار زیادی وارد می شود و احتمال پریدن آن زیاد خواهد بود.
 • قبل از اینکه جاروبرقی یونیوا را روشن کنید، زباله های بزرگ را از روی زمین جمع کنید. این زباله ها امکان دارد، که موجب مسدودی لوله های جاروبرقی یونیوا شود و در نتیجه قدرت مکش دستگاه کاهش پیدا کند. در چنین شرایطی به موتور جاروبرقی یونیوا فشار زیادی وارد خواهد شد.
 •  چیزهایی مثل خورده شیشه و اشیاء نوک تیز را با جاروبرقی یونیوا نباید تمیز کنید. این موارد موجب پاره شدن لوله خرطومی و کیسه جاروبرقی یونیوا شده و به دستگاه شما آسیب های جدی وارد خواهد کرد.
 • کیسه یونیوا را به موقع خالی کنید اگر جاروبرقی یونیوا با کیسه پر کار کند به موتور آن فشار وارد شده و همچنین احتمال ترکیدن کیسه درون جاروبرقی یونیوا افزایش پیدا می‌کند.
 •  فیلتر جاروبرقی یونیوا را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که دچار پارگی و آسیب دیدگی شده بود حتماً باید آن را در کمترین زمان ممکن عوض کنید. استفاده از فیلتر آسیب دیده و پاره شده موجب می‌شود، که گرد و غبار به درون موتور دستگاه وارد شود و با گذشت زمان موجب سوختن موتور جاروبرقی یونیوا خواهد شد.
 •  از جاروبرقی یونیوا برای تمیز کردن مکان های مرطوب و جاهایی که در آن مایعات و آب ریخته شده است نباید استفاده شود. این مایعات ممکن است به موتور جاروبرقی برسد و موجب سوختن آن شود. چون کیسه جاروبرقی یونیوا ضد آب نیست و آب به داخل جاروبرقی نفوذ خواهد کرد.
 • برای تمیز کردن سطوح مختلف باید از درجه مناسب جاروبرقی یونیوا استفاده نمایید، تا به موتور دستگاه شما فشار وارد نشود. با این کار قدرت مکش جاروبرقی در سطوح مختلف افزایش پیدا خواهد کرد.
 •  از جاروبرقی خانگی یونیوا برای مصارف صنعتی به هیچ عنوان نباید استفاده کنید. چون این جاروبرقی ها کوچک بوده و پس از مدتی تقریباً ۱۵ الی ۲۰ دقیقه داغ می شوند. برای اینکه محل های بزرگ را جارو بکشید، جاروبرقی خانگی مناسب نیست.
 • برای اینکه جاروبرقی یونیوا دچار شوک الکتریکی نشود بهتر است، که در زمان روشن کردن در حالت خاموش باشد. بنابراین قبل از اتصال جاروبرقی دستگاه را به حالت خاموش قرار دهید.
 •  یکی از اجزای مهم جاروبرقی یونیوا فیلتر این دستگاه است، که باید به صورت منظم مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که کثیف باشد باید آن را تمیز نمایید. اگر فیلتر جاروبرقی یونیوا پاره باشد و یا گرد و غبار زیادی داشته باشد، به موتور جاروبرقی فشار زیادی وارد خواهد شد.
 •  هر ۲۰ دقیقه به جاروبرقی یونیوا استراحت دهید، تا جاروبرقی خنک شود. با این کار موتور جاروبرقی داغ نخواهد کرد و فشار زیادی به آن وارد نخواهد شد.
 • وقتی از جاروبرقی یونیوا استفاده می‌کنید از لوله خرطومی یا سیم آن نکشید. این کار موجب می شود، که جاروبرقی بیافتد و لوله خرطومی جدا شده و پاره شود. همچنین احتمال قطعی و پارگی در کابل جاروبرقی یونیوا نیز بیشتر می‌شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر جاروبرقی هوور Hoover | خدمات نمایندگی مجاز جاروبرقی هوور

جاروبرقی یونیوا

پاکت جاروبرقی یونیوا را چه زمانی تمیز و یا تعویض کنیم؟

وقتی از جاروبرقی یونیوا استفاده می کنید، باید مرتب کیسه آن را مورد بررسی قرار دهید، که در صورت پر شدن آن را خالی و تمیز نمایید. اگر از کیسه یکبار مصرف استفاده می کنید، باید کیسه را عوض کنید و اگر از کیسه های دائمی استفاده می کنید، باید حواستان باشد، که کار کردن با کیسه پر موجب می‌شود، که موتور جاروبرقی یونیوا آسیب ببیند و قدرت مکش دستگاه کم خواهد شد. در این شرایط کار نظافت را آنطور که باید نمی‌توانند انجام دهند.

چگونه پاکت جاروبرقی‌ یونیوا را خالی کنیم؟

اگر می خواهید کیسه جاروبرقی یونی یونیوا را خالی کنید، باید جاروبرقی را به محوطه باز و یا داخل حمام انتقال دهید. همینطور پیشنهاد می شود، که برای انجام دادن این کار حتماً از ماسک استفاده کنید. چون آلودگی، میکروب و گرد و غبار زیادی وجود دارد. اگر در زمان تخلیه کیسه جاروبرقی یونیوا متوجه شدید، که کیسه ترکیده و یا پاره شده است، باید آن را عوض کنید و از کیسه پاره به هیچ عنوان استفاده نکنید. چنانچه از کیسه های یکبار مصرف استفاده می کنید، آن را با کیسه جدید جایگزین کنید و از شستشوی کیسه یکبار مصرف خودداری نمایید.

موتور جاروبرقی و فیلتر دستگاه را مورد بررسی قرار دهید، که تمیز باشند و اگر گرد و غباری وجود دارد باید اجزای مختلف دستگاه مثل لوله خرطومی، فیلتر و… را جدا کنید و مورد شستشو قرار دهید.

 1. جاروبرقی یونیوا را از برق بکشید.
 2.  قسمتی که کیسه جاروبرقی در آن قرار دارد را باز کنید و کیسه را از دستگاه جدا نمایید.
 3.   وقتی کیسه را از دستگاه بیرون آوردید آن را مورد بررسی قرار دهید، که مشکلی نداشته باشد.
 4.   زباله هایی که درون کیسه جاروبرقی یونیوا قرار دارد را درون سطل زباله تخلیه نمایید.
 5.   برای شستشوی کیسه جاروبرقی یونیوا می‌‌توانید از مایع شوینده و اسفنج استفاده نمایید.
 6. شست و شوی کیسه جاروبرقی یونیوا را باید با دقت انجام دهید، تا به صورت کامل از آلودگی و گرد و غبار تمیز شود.
 7. برای اینکه کیسه جاروبرقی یونیوا خشک شود، باید آن را روی حوله یا پارچه ضخیم دیگری قرار دهید، که آب آن به صورت کامل گرفته شود.
 8.   کیسه جاروبرقی یونیوا را روی بخاری، شوفاژ و شومینه قرار ندهید.
 9. وقتی کیسه جاروبرقی به طور کامل خشک شد، باید به صورت صحیح در محل خود قرار دهید و از نصب درست آن اطمینان حاصل کنید.
 10.   زمانی که کیسه جاروبرقی یونیوا مرطوب است به هیچ عنوان نصب نکنید. چون رطوبت و تاریکی موجب تجمع باکتری و کپک درون دستگاه خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی یونیوا UNEVA

جاروبرقی یونیوا

آیا می‌توان فیلتر جاروبرقی یونیوا را شست؟

از جمله قطعات مهم جاروبرقی یونیوا فیلتر این دستگاه می باشد. چون از ورود گرد و غبار به موتور جاروبرقی یونیوا پیشگیری کرده و در نتیجه موجب سلامت موتور می‌شود. با توجه به میزان استفاده خود از جاروبرقی یونیوا باید به صورت دوره ای فیلتر جاروبرقی را تمیز کنید. برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی باید آن را از دستگاه خارج کرده و با استفاده از مواد شوینده مناسب و آب مورد شستشو قرار دهید، تا گرد و غبار و ذرات آلودگی از آن به طور کامل خارج شود.

وقتی فیلتر جاروبرقی یونیوا را شستشو می دهید آن را بررسی کنید، که سوراخ و پارگی نداشته باشد. اگر هر کدام از این ها را مشاهده کردید، باید فیلتر جاروبرقی یونیوا را عوض کنید، تا از خرابی موتور دستگاه خود پیشگیری نمایید.

رفع گرفتگی لوله و مکش جاروبرقی یونیوا

در برخی مواقع امکان دارد، که کیسه جاروبرقی و فیلتر دستگاه تمیز باشند، ولی مکش جاروبرقی مثل سابق نباشد. در این شرایط باید دهانه اتصال لوله خرطومی به بدنه، عدم مسدود بودن لوله تلسکوپی و لوله خرطومی جاروبرقی یونیوا مورد بررسی قرار بگیرد. اگر مکش جاروبرقی یونیوا کاهش پیدا کرده است، باید موارد زیر را کنترل نمایید:

 •  مسدود بودن و گرفتگی لوله خرطومی
 •  کثیف بودن فیلتر جاروبرقی یونیوا
 •  نشت هوا از اتصالات لوله به بدنه جاروبرقی یونیوا
 •  مسدود شدن دهانه ورود به کیسه جاروبرقی یونیوا
 •  سوراخ بودن کیسه جاروبرقی یونیوا
 •  ارتفاع زیاد میله تلسکوپی و طول زیاد لوله خرطومی
 •  کثیف بودن برس و پارویی
 •  تنظیم نادرست قدرت موتور جاروبرقی
 •  نیم سوز شدن موتور جاروبرقی یونیوا

به جز احتمال نیم سوز شدن موتور جاروبرقی یونیوا، بقیه موارد را شما می توانید در منزل خود مورد بررسی قرار داده و آنها را برطرف کنید. اما اگر در قسمت موتور جاروبرقی یونیوا مشکلی پیش آمده است بهتر است، که با نمایندگی تماس بگیرید، تا تکنسین متخصص به محل شما اعزام شده و مشکل دستگاه شما را به صورت اصولی برطرف کنند.

راهکارهای افزایش طول عمر مفید جاروبرقی یونیوا

 •  جاروبرقی یونیوا را با کیسه پر روشن نکنید و کیسه جاروبرقی را به صورت مرتب خالی کنید.
 •  اگر فیلتر دستگاه شما دچار آسیب شده است باید آن را عوض کنید.
 •  جاهای مرطوب را با جاروبرقی یونیوا نباید تمیز کنید.
 •  تکه های شیشه و اجزای تیز نباید با جاروبرقی یونیوا جمع آوری شوند.
 • اگر کیسه جاروبرقی کیفیت اولیه خود را از دست داده است بهتر است، که آن را عوض کنید.
 • پس از هر ۲۰ دقیقه به جاروبرقی یونیوا استراحت دهید.
 •  اتصالات اجزای مختلف جاروبرقی یونیوا را به صورت صحیح به یکدیگر متصل نمایید.
 •  از جارو برقی خانگی برای تمیز کردن مساحت های بسیار زیاد نباید استفاده کنید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای استفاده از جاروبرقی یونیوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه استفاده صحیح و اصولی از جاروبرقی یونیوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا