خدمات شستشو

چگونه سینک آشپزخانه را تمیز کنیم طوری که برق بیفتد؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تمیز کردن و برق انداختن سینک آشپزخانه معمولا برای خانم های خانه دار کاری سخت است و بیشتر خانم ها نمی دانند که چگونه می توان سینک آشپزخانه را تمیز کرده و آن را برق انداخت. اگر شما نتوانید یک ماده کاربردی و شوینده را برای این کار پیدا کنید، مسلماً سینک آشپزخانه شما کدر و کثیف می شود. خانم های خانه دار علاقه زیادی به تمیزی و برق انداختن آشپزخانه دارند. سینک هم یکی از جاهایی است که در صورت کثیف شدن، باعث می شود تمام آشپزخانه به نظر کثیف بیاید.

چگونه می توان سینک ظرفشویی را برق انداخت؟

یکی از قسمت های مهم در آشپزخانه سینک ظرفشویی است که معمولاً شما میوه ها، خوراکی ها و مهمتر از همه ظرف ها را در سینک ظرفشویی می شویید. برق انداختن و تمیز کردن سینک ظرفشویی برای بعضی از خانم ها سخت و دشوار است، پس باید تمیز کردن این قسمت را در اولویت کار خود قرار بدهید. اگر در هنگامی که آشپزخانه را تمیز می کنید فراموش کنید سینک ظرفشویی را هم تمیز کنید باعث می شود که سینک به مرور کثیف و آلوده شده و لکه های غذا و روغن روی آن خودنمایی کند. در این مقاله به بررسی ترفندهایی جهت تمیز کردن سینک ظرفشویی می پردازیم.

ترفند هایی برای اینکه سینک ظرفشویی شما برق بیفتد.

معمولاً  ظروف و تمام مواد غذایی که می خواهید بشویید، در داخل سینک می ریزید مانند میوه، سبزیجات و… پس تمیز بودن سینک اهمیت زیادی دارد. بی توجهی نسبت به این موضوع می‌تواند باعث جمع شدن باکتری ها و میکروب ها شده و اعضای خانواده را هم بیمار کند. برای اینکه میکروب ها از بین برود باید از مواد پاک کننده مناسبی استفاده کنید تا سینک ظرفشویی شما تمیز شود. اگر سینک ظرفشویی به طور روزانه و منظم و بعد از هر بار استفاده تمیز نشود، مسلماً به مرور آلودگی در آن مشاهده شده و کدر و کثیف خواهد شد.

راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید سینک ظرفشویی خود را تمیز کنید. یکی از این راه ها استفاده از مواد شوینده است که در بازار وجود دارد. مواد شیمیایی هم می تواند کارساز باشد، البته باید با جنس سینک ظرفشویی متناسب باشد. معمولاً شوینده شیمیایی گران بوده و در سلامتی هم تأثیر منفی دارد. مواد شوینده ممکن است به پوست دست شما آسیب رسانده و در صورتی که ریه حساسی داشته باشید، با استفاده از آنها دچار مشکل می شوید. پس توصیه می کنیم برای برق انداختن سینک ظرفشویی از مواد پاک کننده طبیعی کمک بگیرید تا هم مجبور به پرداخت هزینه زیاد نشده و هم سلامتی تان به خطر نیفتد. مواد پاک کننده طبیعی ارزان است و در هر خانه ای به وفور یافت می شود. حتماً متوجه شدید که می خواهیم در مورد جوش شیرین، لیمو و سرکه صحبت می کنیم. استفاده از سرکه، جوش شیرین و آبلیمو می تواند به راحتی سینک ظرفشویی شما را تمیز کرده و برق بیاندازد، فقط باید راه استفاده از آن را بدانید.سینک آشپزخانه

پیشنهاد آی‌بک امداد :  استفاده از پودر لباسشویی بهتر است یا مایع لباسشویی ؟

 

 

 اولین قدم برای برق انداختن سینک آشپزخانه

وقتی می خواهید سینک ظرفشویی خودتان را تمیز کنید باید در مرحله اول تمام مواد غذایی و ظروف را از داخل سینک برداشته و آن را خالی کنید. شاید برق انداختن سینک ظرفشویی کمی طول بکشد، پس باید اول ظرف ها را بشویید تا بتوانید به راحتی و بدون استرس سینک را هم تمیز کنید. ابتدا تمام ظرف ها و موادغذایی و سبد کوچک داخل سینک را خالی کنید. ممکن است در اطراف سنگ وسایل و ظروف قرار داده باشید پس باید تمام آنها را هم بردارید. اگر تا به امروز اطراف سینک را تمیز نکرده‌اید، وقت آن رسیده تا آنجا را هم کاملاً تمیز کنید.

استفاده از آب ولرم و مایع شوینده برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

بعد از شستن تمام ظروف داخل سینک و خالی کردن اطراف سینک ظرفشویی، حالا باید پارچه‌ای نرم برداشته و مقداری مایع ظرفشویی در روی آن بریزید. پارچه را با آب مرطوب کرده و در دیواره و بدنه سینک بکشید. توصیه می کنیم هر بار که از سینک ظرفشویی استفاده می کنید این کار را انجام دهید، یعنی بعد از شستن ظروف بهتر است ظرفشویی را با مایع ظرفشویی و آب تمیز کنید تا نظافت هفتگی برای شما ساده تر شود.

می توانید از آب کتری هم استفاده کنید. به این صورت که آب را داخل کتری ریخته و بر روی اجاق گاز گرم کنید. بعد از گرم شدن آب، آن را در دیواره و بدنه سینک به‌ آرامی بریزید. آب داغ تمام لکه های چربی و روغن را در روی سنگ نرم کرده و در صورتی که لوله ظرفشویی هم مسدود باشد، گرفتگی آن را برطرف می کند. انجام این کار برای چند بار در هفته بسیار مناسب است و می تواند از مسدود شدن راه آب جلوگیری کند.

استفاده از آبلیمو و جوش شیرین برای برق انداختن سینک آشپزخانه

برای تمیز کردن و برق انداختن سینک آشپزخانه، می توانید از روش طبیعی و معمول جوش شیرین استفاده کنید. البته برای این کار نیاز به جوش شیرین زیادی ندارید فقط یک قاشق چای خوری کافی است تا داخل سینک را تمیز کنید و بقیه جوش شیرین را برای قسمت‌های دیگر آشپزخانه بگذارید. با جوش شیرین می توانید هود آشپزخانه و در صورت نیاز فرش را هم تمیز کنید. جوش شیرین برای نظافت منزل بسیار کارآمد است.

یک قاشق جوش شیرین می تواند به راحتی تمام سینک ظرفشویی شما را میکروب زدایی کند. برای این منظور، یک لیموترش برداشته و آن را از وسط نصف کنید و آب آن را بگیرید. یک چهارم لیوان آب لیمو را با جوش شیرینی که آماده کرده اید، مخلوط کنید و آن را در روی دیواره و بدنه سینک آشپزخانه بریزید. ۲۰ دقیقه صبر کنید و بگذارید جوش شیرین و آبلیمو روی سینک بماند. توصیه می کنیم هفته ای یکی دوبار این کار را انجام دهید تا سینک کاملاً ضدعفونی و تمیز شود.

جوش شیرین ماده پاک کننده طبیعی است و غذا و چربی های داخل سینک را کاملاً تمیز کرده و لکه ها را هم ضعیف می کند. می‌توانید یک فرچه کوچک و یا مسواک کهنه را برداشته و به آرامی بدنه سینک را به وسیله آن تمیز کنید.

برای رفع گرفتگی و انسداد داخل لوله سینک هم باید نصف لیوان جوش شیرین را با یک چهارم لیوان آب لیمو مخلوط کرده و مستقیماً در داخل لوله آب سینک ظرفشویی بریزید. برای تأثیر بیشتر می‌توانید سرکه سفید را هم به دنبال این محلول در داخل صافی سینک بریزید. این محلول کاملاً جادویی بوده و به راحتی لوله آب را شسته و باز می کند. ۱۰ دقیقه صبر کنید سپس کمی آب جوشیده در داخل صافی بریزید. به این صورت تمام چربی های داخل لوله پاک شده و لوله ضدعفونی می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  لزوم شستن ملحفه و لباس های نو قبل از استفاده

استفاده از آرد برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

شما می توانید بدون اینکه مواد شوینده گرانی خریداری کنید، سینک ظرفشویی خود را به وسیله آرد برق بیندازید. آرد یک ماده ضروری در آشپزخانه است که معمولاً در تمام خانه ها هم پیدا می شود و از تمام موادی که می خواهید برای برق انداختن سینک استفاده کنید، ارزانتر است و راه ساده ای هم برای این کار می باشد. آرد کمک می‌کند تا سینک ظرفشویی شما کاملاً برق بیفتد.

برای این منظور یک دستمال و یا حوله لطیف را برداشته و به وسیله آن تمام خیسی و رطوبت سینک را تمیز کنید. سینک ظرفشویی شما باید کاملاً خشک بوده و هیچ رطوبت و نمی نداشته باشد. بعد از اینکه سینک را خشک کردید، آرد را با دست خود را بر روی دیواره های سینک ظرفشویی بپاشید و بعد از آن به وسیله یک دستمال لطیف و تمیز، آرد ریخته شده را تمیز کنید. به دلیل اینکه سینک را خشک کرده بودید، پس آرد به راحتی از سینک پاک می شود. به این صورت سینک ظرفشویی شما برق می افتد.

نکات مهم جهت تمیز کردن سینک ظرفشویی

شما را در این مقاله با پاک کننده های طبیعی برای برق انداختن و تمیز کردن سینک ظرفشویی آشنا کردیم. برای تمیز کردن سینک اگر تصمیم گرفتید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید باید ابتدا حتماً برچسب روی مواد شوینده را مطالعه کنید و متناسب با جنس سینک ظرفشویی خود، مواد شوینده مناسبی را انتخاب کنید. اگر مواد شوینده مناسب جنس سینک ظرفشویی شما نباشد، مسلماً به آن آسیب می رساند و خسارت زیادی را متحمل خواهید شد. پس شاید بهتر باشد به جای استفاده از مواد شیمیایی، از مواد طبیعی استفاده کنید زیرا هیچ گونه آسیبی به سینک نمی زند. سینک آشپزخانه شما هر جنسی که داشته باشد به وسیله مواد طبیعی، تمیز و ضدعفونی می شود.

سینک آشپزخانه

 

سخن پایانی

سینک محل شستشوی میوه، سبزیجات و ظروف بوده و به طور غیر مستقیم می تواند در سلامتی ما تأثیرگذار باشد و همچنین از جهت ظاهر و زیبایی هم تمیزی سینگ آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. معمولاً خانم های خانه دار علاقه دارند که سینک آنها تمیز و براق باشد. سینک آشپزخانه به دلیل استفاده روزانه و زیادی که از آن می شود، باید به طور مرتب شسته شود. توجه کنید که سینک را با سفید کننده های قوی و جرم گیر تمیز نکنید، زیرا اگر جنس ظرفشویی شما از استیل باشد، به‌ مرور استیل آن کدر خواهد شد. بهترین گزینه برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده از جوش شیرین، آبلیمو و سرکه است.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چگونه سینک آشپزخانه را تمیز کنیم طوری که برق بیفتد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده از آرد برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا