تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جارو شارژی یورولوکس EUROLUX | نمایندگی جارو شارژی یورولوکس

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از پرکاربردترین وسایلی که امروزه در خانه ها وجود دارد جارو شارژی می باشد. جارو شارژی به علت سبک بودن و راحت بودن حمل و نقل و جابجایی جایگزین خوبی برای جاروبرقی های سنگین محسوب می‌شود به همین علت طرفدارن زیادی در میان کاربران دارد. اگر شما از کاربران جارو شارژی یورولوکس می باشید احتمالاً گاهی اوقات با مشکلاتی در آن مواجه شده اید. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر جارو شارژی یورولوکس پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات آن ارائه داده‌ایم و در پایان نکاتی جهت نگهداری اصولی از آن بیان کرده ایم. پیشنهاد ما به شما این است که تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

مشکلات متداول در جارو شارژی یورولوکس

همانطور که گفته شد جارو شارژی وسیله ای بسیار کاربردی برای نظافت خانه می باشد اگر این وسیله دچار خرابی شود می تواند کارهای روزانه کاربران را با اختلال مواجه کند. چنانچه هر گونه خرابی در دستگاه به وجود آمد باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. در ادامه مقاله متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی یورولوکس پیش آید را بیان کرده ایم:

 • روشن نشدن دستگاه
 • کم شدن قدرت مکش
 • وجود بوی سوختگی
 • سر و صدای بیش از حد از دستگاه
 • از کار افتادن کلیدها و دکمه ها
 • لرزش دستگاه موقع کار کردن
 • داغ شدن بیش از حد جارو شارژی
 • شارژ نشدن دستگاه

علت روشن نشدن جارو شارژی یورولوکس چیست؟

یکی از متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی یورولوکس پیش آید روشن نشدن آن می باشد. جهت برطرف کردن این مشکل نخست باید اتصالات را مورد بررسی قرار دهید. برای انجام این کار بهتر است از یک فازمتر استفاده کنید چنانچه مشکلی در اتصالات نبود باید به بررسی کلید روشن و خاموش دستگاه بپردازید. برای انجام این کار ابتدا برق‌رسانی کلید را چک کنید اگر لازم بود باید کلید روشن و خاموش تعویض شود.راهنمای تعمیر جارو شارژی یورولوکس EUROLUX | نمایندگی جارو شارژی یورولوکس در مرحله بعد می توانید برای بررسی مشکلات به وجود آمده برد دستگاه و همچنین موتور را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه مشکلی در این قطعات باشد بهتر است  از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. در بعضی مواقع نیز ممکن است سیم پیچی آرمیچر دچار مشکل شده باشد که برای برطرف کردن این مشکل باید آرمیچر تعویض شود.

حتما بخوانید:   آیا فیلتر جاروبرقی قابل شستشو است؟|تمیز کردن فیلتر جاروبرقی

علت کاهش قدرت مکش جارو شارژی یورولوکس چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی یورولوکس پیش آید کاهش مکش آن می باشد. در ادامه مطلب به دلایل بروز این مشکل می پردازیم:

 • پر بودن بیش از حد محفظه جاروشارژی یکی از دلایل کاهش مکش جارو شارژی است. جهت حل این مشکل بهتر است محفظه جارو شارژی پس از هر بار استفاده کردن خالی شود.
 • در صورتی که جسمی در لوله جارو شارژی گیر کرده باشد می تواند قدرت مکش دستگاه را کم کند پس باید به بررسی لوله جارو شارژی بپردازید و اگر دچار گرفتگی شده بود آن را برطرف کنید.
 • انباشته شدن آلودگی ها در برس جارو شارژی یکی دیگر از عوامل کاهش قدرت مکش جارو شارژی می باشد.
 • غلتک برس ها باید در جای مناسب خود قرار داده شوند و بتوانند آزادانه بچرخند در غیر این صورت می تواند کارایی دستگاه را کاهش دهد.
 • چنانچه فیلتر ها کثیف باشند می تواند قدرت مکش جارو شارژی را کم کند پس با تمیز کردن به موقع و یا تعویض فیلتر می توانید این مشکل را برطرف کنید.

علت ایجاد صداهای غیر طبیعی در جارو شارژی یورولوکس چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند سر و صداهای زیاد در جارو شارژی یورولوکس می باشد. یکی از دلایلی که باعث غیر طبیعی شدن صدا کثیف شدن فیلتر می باشد. با تعمیر و یا تعویض فیلترها می توانید این مشکل را برطرف کنید. از دلایل دیگر بروز سر و صداهای غیر طبیعی در دستگاه شکستن بلبرینگ است در چنین شرایطی باید نسبت به تعویض بلبرینگ اقدام کرد. تعویض بلبرینگ کاری تخصصی می باشد و نیاز به تعمیر کار حرفه‌ای دارد. چنانچه گرفتگی و انسداد در برس، پارویی و یا لوله جارو شارژی به وجود آید می تواند باعث ایجاد صداهای غیر طبیعی در دستگاه شود. پس بهتر است به بررسی آنها بپردازید و در صورتی که گرفتگی داشت آن را برطرف کنید.

علت داغ شدن بیش از حد جاروشارژی یورولوکس چیست؟

گاهی اوقات به هنگام ممکن است هنگام کار کردن با جارو شارژی متوجه داغ شدن بیش از حد دستگاه شوید. در این شرایط بهتر است هرچه زودتر جارو شارژی را خاموش کنید و اجازه دهید تا خنک شود. راهنمای تعمیر جارو شارژی یورولوکس EUROLUX | نمایندگی جارو شارژی یورولوکس

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر جاروبرقی سانی | راهنمای تعمیر و عیب یابی جاروبرقی سانی

اگر پس از روشن کردن مجدداً با این مشکل مواجه شدید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • یکی از دلایل داغ شدن جارو شارژی مسدود شدن برس دستگاه و آلودگی و کثیفی در فیلتر ها می باشد. بهتر است فیلترها به موقع تمیز و در صورت لزوم تعویض شوند.
 • پر شدن بیش از حد مخزن نیز باعث داغ شدن دستگاه می شود. بهتر است برای حل این مشکل بهتر است پس از هر بار استفاده از جارو شارژی مخزن را خالی کنید. این کار می‌تواند باعث افزایش کارایی دستگاه شود همچنین اگر گرفتگی و انسدادی در برس و لوله ایجاد شده بود باید نسبت به رفع آن اقدام کنید. خراب شدن باتری و موتور نیز می تواند از دلایل داغ شدن دستگاه باشد که در این صورت باید جهت تعمیر از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید.

علت ایجاد بوی سوختگی از جارو شارژی یورولوکس چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند وجود بوی سوختگی در دستگاه می باشد. تسمه وظیفه انتقال نیروی محرک به غلتک برس را دارد وقتی که تسمه پاره شود و یا دچار آسیب شود و یا اینکه از جای خود خارج شود می تواند باعث ایجاد بوی سوختگی در دستگاه شود. جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است ابتدا به بررسی تسمه بپردازید و کامل آن را چک کنید اگر از جای خود بیرون آمده بود آن را سر جای خود قرار دهید ولی اگر مشکل از تسمه نبود احتمال اینکه موتور سوخته باشد زیاد است. در این شرایط بهتر است با تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر جارو شارژی تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. کارشناسان ایبک امداد نیز آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر جارو شارژی می باشند.

نکات مهم و اصولی در حفظ و نگهداری جارو شارژی یورولوکس

همانطور که گفته شد جاروشارژی یکی از ابزارهای کارآمد و پرکاربرد در هر خانه محسوب می‌شود و به خاطر سبک بودن و قابلیت جابجایی راحت در میان کاربران طرفداران بسیاری دارد. اگر می خواهید عملکرد دستگاه خود را بهتر کنید و طول عمر مفید آن را افزایش دهید بهتر است نکاتی را مورد توجه قرار دهید. در ادامه مطلب به بررسی این نکات می پردازیم:

 • هنگامی که دستگاه به برق وصل است از آن استفاده نکنید.
 • پس از هر بار استفاده کردن از جارو شارژی بهتر است مخزن آن را خالی کنید و از انباشته شدن بیش از حد مخزن خودداری کنید. زیرا می تواند باعث داغ شدن موتور و همچنین نیم سوز شدن آن شود.
 • به صورت مداوم و به مدت زمان طولانی از جارو شارژی استفاده نکنید.
 • اگر قصد دارید مساحت زیادی را تمیز کنید بهتر است پس از مدتی استفاده از جارو شارژی آن را خاموش کرده و اجازه دهید تا خنک شود و مجددا آن را روشن کنید.
 • هرگز از شارژرهای غیر متفرقه جهت شارژ کردن دستگاه استفاده نکنید زیرا می تواند باعث خراب شدن باتری شود و با طول عمر باتری را کاهش دهد.
 • به هیچ عنوان جارو شارژی را به مدت طولانی در پایه شارژر قرار ندهید. متصل بودن طولانی مدت جاروشارژی به شارژر می تواند به دستگاه آسیب های جدی وارد کند.
 • هرگز جهت مکش اجسام نوک تیز و برنده از جارو شارژی استفاده نکنید.
 • دقت کنید از جارو شارژی در محیط های مرطوب و خیس استفاده نکنید.
 • محل قرار گرفتن جارو شارژی نباید در کنار وسایل گرمایشی باشد.
حتما بخوانید:   تعمیرات اسپرسوساز یورولوکس در محل

نتیجه گیری

جارو شارژی یکی از وسایل پرکاربرد و پر مصرف در میان کاربران می باشد از آنجا که این دستگاه تقریباً دستگاه حساسی است پس باید در حفظ و نگهداری آن دقت زیادی کنید. جارو شارژی ها طوری طراحی شده اند که اگر به مدت زمان طولانی از آنها استفاده کنید و دستگاه را روشن نگه دارید داغ شده و ممکن است به موتور آسیب های جدی وارد شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی مشکلات رایج جارو شارژی یورولوکس پرداختیم و نحوه تعمیر آن و راهکارهایی جهت برطرف کردن آن را بیان کردیم. شما کاربران عزیز چنانچه دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر جارو شارژی یورولوکس را ندارید بهتر است تعمیر آن را به متخصصین با تجربه در این زمینه بسپارید. ایبک امداد آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه تعمیر و سرویس جارو شارژی یورولوکس می باشد. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. در صورتی که در زمینه جارو شارژی یورولوکس سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها بیان کنید. متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهند داد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر جارو شارژی یورولوکس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت ایجاد بوی سوختگی از جارو شارژی یورولوکس چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x