لوازم خانگی

راهنمای تعمیر جارو شارژی سونیا SUNIYA | نمایندگی جارو شارژی سونیا

جارو شارژی نیز مانند هر لوازم برقی دیگری نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر جارو شارژی سونیا پرداخته و مشکلات متداول در آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در پایان راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه می دهیم. چنانچه در زمینه جارو شارژی سونیا با مشکلی مواجه شدید می توانید با نمایندگی های آن تماس بگیرید و یا با کارشناسان ایبک امداد در این زمینه مشورت کنید.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیرات جارو شارژی سونیا

جهت تماس با نمایندگی تعمیرات جارو شارژی سونیا می‌توانید طبق موارد زیر عمل کنید:

 • جهت ثبت درخواست ابتدا باید به شماره هایی که در برگه گارانتی دستگاه مشاهده می کنید مراجعه کرده تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.
 • پس از ثبت درخواست خود پیامکی برای شما ارسال می شود و نام و زمان اعزام تعمیرکار اعلام شده است.
 • قطعاتی که تعویض می شوند دارای گارانتی هستند.
 • تعمیرکارانی که جهت تعمیر جارو شارژی اعزام می شوند دارای مهارت و تخصص زیادی می باشند.

قطعات مکانیکی و الکتریکی جارو شارژی سونیا

با شناخت کامل قطعات مکانیکی و الکتریکی جارو شارژی سونیا می توانید اقدام به تشخیص ایراد و برطرف کردن مشکل به وجود آمده کنید. چنانچه کاربر بتواند اطلاعات کافی در مورد اجزای داخلی جارو شارژی کسب کند به راحتی قادر خواهد بود به تشخیص مشکل به وجود آمده بپردازد و آن را برطرف کند. در ادامه با قطعات جارو شارژی سونیا آشنا می شوید.

قطعات الکتریکی جارو شارژی

موتور: یکی از قطعات مهم جارو شارژی می باشد و در واقع عملکرد تمامی قطعات دیگر دستگاه به موتور وابسته است.

ترانس ایزوله: ترانس ایزوله یک رله مغناطیسی است که از کلید متصل شده به اهرم و هسته فلزی تشکیل می شود.راهنمای تعمیر جارو شارژی سونیا SUNIYA | نمایندگی بخارشوی سونیا

کلید های روی بدنه: کلید هایی بر روی بدنه جارو شارژی هستند که چنانچه قطعات دستگاه خوب و به طور صحیح بسته نشود کلید ها باز می مانند و قطعی مدار را به شما هشدار می دهد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اتو سونیا SONIYA | خدمات نمایندگی اتو سونیا

مدارهای الکتریکی: مدار الکتریکی در جارو شارژی اغلب به شکل کلید های روشن و خاموش و لامپ می باشد.

قطعات مکانیکی جارو شارژی

قطعات مکانیکی جارو شارژی عبارتند از:

بدنه جارو شارژی: بدنه جارو شارژی از دو بخش تشکیل شده که به وسیله ضامن باز کننده و یک قفل از همدیگر جدا می شوند. ۱. قسمت کلید لامپ هشدار و موتور ۲. قسمت نگهدارنده کیسه زباله

فیلتر جارو شارژی: پس از روشن شدن دستگاه هوای بیرون به داخل جارو شارژی کشیده می شود و موجب جمع شدن زباله ها خواهد شد. فیلتر جارو شارژی از یک لایه اسفنجی تشکیل شده است که گرد و خاک و زباله ها را جدا کرده و از آلوده شدن محیط اطراف جلوگیری می کند.

مشکلات رایج و متداول در جارو شارژی سونیا

جارو شارژی سونیا دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد و محصولات سونیا در بین کاربران طرفداران زیادی دارد و محبوب می باشد اما با این حال جارو شارژی سونیا نیز مانند دیگر لوازم الکترونیکی گاهی اوقات در اثر استفاده نادرست و یا فرسودگی قطعات آن ممکن است دچار خرابی شده و آسیب ببیند. گاهی اوقات مشکلاتی که برای جارو شارژی سونیا پیش می آید به راحتی قابل حل بوده و کاربر می‌تواند در منزل آن را برطرف کند اما گاهی اوقات نیز این مشکلات پیچیده می باشد و نیاز به تعمیر کار ماهر جهت برطرف کردن مشکل دارد. در این صورت می توانید با نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی سونیا تماس گرفته و یا از کارشناسان ایبک امداد کمک بخواهید. در ادامه مشکلات متداول برای جارو شارژی سونیا را مورد بررسی قرار می دهیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه می دهیم.

دلیل شارژ نشدن جارو شارژی سونیا چیست؟

یکی از مشکلات متداول که ممکن است برای جارو شارژی سونیا پیش بیاید شارژ نشدن آن می باشد. چنانچه با این مشکل مواجه شدید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • نخستین کاری که باید انجام دهید این است که از قرار گیری درست جارو شارژی روی پایه شارژر مطمئن شوید.
 • اگر برق به جارو شارژی نرسد دستگاه شارژ نمی شود پس لازم است که پریز برق نیز مورد بررسی قرار گیرد.
 • برای این منظور می توانید یک وسیله برقی دیگر را به پریز متصل کرده و امتحان کنید.
 • یکی دیگر از عوامل شارژ نشدن جارو شارژی می‌تواند خراب شدن باتری باشد. عمر باتری ها در جارو شارژی محدود بوده و پس از مدتی استفاده تمام می شوند. گاهی اوقات نیز ممکن است که باتری خراب شده باشد و این می تواند به علت استفاده نکردن دراز مدت از باتری اتفاق بیفتد.

علت عدم مکش مناسب در جارو شارژی سونیا چیست؟

گاهی اوقات کاربران با کاهش توان مکش در جارو شارژی سونیا روبرو می شوند در این شرایط باید موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد.

 • پر شدن محفظه جارو شارژی از عوامل کم شدن مکش جارو شارژی می باشد.
 • اگر آشغال و یا جسمی در لوله شارژ جارو شارژی گیر کند می تواند باعث بروز این مشکل شود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر چرخ گوشت شیائومی | مشکلات رایج در چرخ گوشت شیائومی

راهنمای تعمیر جارو شارژی سونیا SUNIYA | نمایندگی بخارشوی سونیا

 • انباشته شدن آلودگی ها و کثیفی ها در لوله جارو شارژی باعث کاهش مکش جارو شارژی می شود.
 • چنانچه فیلتر جارو شارژی سونیا کثیف شود از دلایل کم شدن مکش دستگاه خواهد بود.
 • به منظور افزایش مکش جارو شارژی باید پس از هر چند بار استفاده کردن از دستگاه محفظه را کاملاً تخلیه کنید.
 • به صورت دوره ای و منظم غلتک برس ها و لوله های دستگاه را مورد بررسی قرار داده و از تمیز بودن آنها مطمئن شوید.
 • تمیز کردن فیلتر جارو شارژی بسیار ضروری بوده و اهمیت زیادی دارد.
 • چنانچه لازم بود اقدام به تعویض فیلتر کنید.

علت داغ شدن بیش از حد جارو شارژی سونیا چیست؟

معمولاً با استفاده بیش از حد از جارو شارژی بدنه دستگاه داغ می کند ولی دلایل دیگری نیز می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود که عبارتند از:

 • کثیف شدن فیلتر
 • مسدود شدن برس دستگاه
 • پر شدن بیش از حد مخزن جارو شارژی

برای برطرف کردن این مشکل فیلتر جارو شارژی را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که کثیف بود آن را تمیز کنید. اگر برس دستگاه دچار گرفتگی بود آن را برطرف کنید. سعی کنید پس از چند بار استفاده کردن از جارو شارژی مخزن آن را تخلیه کنید تا به موتور جارو شارژی فشاری وارد نکند.

علت ایجاد صداهای زیاد از جارو شارژی چیست؟

جارو شارژی معمولاً صدای زیادی ندارد ولی اگر گاهی اوقات با صدای زیاد جارو شارژی مواجه شدید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • چنانچه فیلتر جارو شارژی سونیا کثیف باشد می تواند باعث ایجاد صدای زیاد در جارو شارژی شود.
 • شکستن بلبرینگ نیز از دلایل دیگر بروز این مشکل می باشد.
 •  بروز انسداد در برس و لولاها نیز می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد در جارو شارژی سونیا شود.

به منظور برطرف کردن این مشکل فیلتر جارو شارژی را تمیز کنید. چنانچه بلبرینگ جارو شارژی شکسته بود باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. لولاها و برس جارو شارژی را نیز مورد بررسی قرار دهید و از هرگونه گرفتگی و انسداد رفع کنید.

علت ایجاد بوی سوختگی از جارو شارژی سونیا چیست؟

گاهی اوقات ممکن است به هنگام کار کردن با جارو شارژی سونیا با بوی سوختگی از آن مواجه شوید جهت برطرف کردن مشکل باید موارد زیر بررسی شود:

 • از دلایل بروز این مشکل پاره شدن تسمه و آسیب رسیدن به آن می باشد و در واقع بوی سوختگی مانند سوختگی لاستیک ایجاد می‌کند.
 • وظیفه تسمه انتقال نیروی محرک به برس می باشد.
 • چنانچه تسمه دچار پارگی شود و یا از جای خود خارج شود نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد.
 • تسمه را بررسی کنید و چنانچه با مشکلی مواجه شده بود می توانید با نمایندگی تعمیرات جارو شارژی سونیا تماس بگیرید.
 • بوی سوختگی می تواند از سوختن موتور نیز باشد.
 •  سوختن موتور نیز به علت استفاده بیش از حد از جارو شارژی و یا فرسوده شدن آن اتفاق می‌افتد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اتو دلونگی Delonghi|نمایندگی اتو دلونگی

چنانچه با این شرایط مواجه شدید باید موتور جدید را با موتور سوخته جایگزین کنید. لازم به ذکر است تعویض موتور یک کار تخصصی می باشد و برای انجام این کار باید از تعمیرکاران ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

دلیل نچرخیدن غلتک جارو شارژی سونیا چیست؟

تسمه یکی از مهم ترین قطعات در جارو شارژی سونیا می باشد و چنانچه به درستی در جای خود قرار نگیرد می تواند باعث نچرخیدن غلتک جاروشارژی شود. یکی دیگر از دلایل نچرخیدن غلتک چسبیدن مو و پرز به آن می باشد.راهنمای تعمیر جارو شارژی سونیا SUNIYA | نمایندگی بخارشوی سونیا

ایجاد گرفتگی و انسداد در غلتک مانع از مکش درست دستگاه خواهد شد. شما با تمیز کردن غلتک ها می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

علت روشن نشدن جارو شارژی سونیا چیست؟

یکی دیگر از مشکلات رایج جارو شارژی روشن نشدن آن می باشد. چنانچه با این مشکل مواجه شدید به وسیله یک فازمتر می توانید اتصالات داخل دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و از وجود جریان برق در اتصالات مطمئن شوید. اگر مشکلی نداشتند باید به بررسی کلید روشن و خاموش بپردازید و چنانچه کلید هم سالم بود باید برد جارو شارژی را بررسی کنید و اگر خراب بود و آسیب دیده بود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد مشکلات رایجی که ممکن است برای جارو شارژی سونیا پیش آید را مورد بررسی قرار دادیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه دادیم. چنانچه خودتان قادر به تشخیص ایراد به وجود آمده در جارو شارژی نبودید بهتر است این کار را به تعمیر کاران ماهر در زمینه تعمیر جارو شارژی بسپارید. ایبک امداد آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر جارو شارژی سونیا می باشد. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

راهنمای تعمیر جارو شارژی سونیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات رایج و متداول در جارو شارژی سونیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا