تعمیرات اجاق گاز

نحوه عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فلر | رفع خرابی اجاق گاز فلر

نحوه عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فلر | رفع خرابی اجاق گاز فلر، مشکلات رایج اجاق گاز فلر

اجاق گاز هایی که افراد از آنها استفاده می کنند در اندازه ها و مدل های گوناگون می باشد. اجاق گاز های فلر دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند و نحوه کار کردن با آنها بسیار ساده می باشد. برای اینکه اجاق گاز فلر کمتر دچار خرابی ها شود و عملکرد خوبی داشته باشد، باید به صورت صحیح و اصولی مورد استفاده قرار بگیرد و در نصب و استفاده از آن به نکات مهم این موضوع توجه شود.

روشن نشدن مشعل اجاق گاز فلر

موارد گوناگونی به صورت غیرمستقیم و مستقیم در بروز این مشکل در اجاق گاز فلر دخیل می باشند. در صورتی که سوراخ‌های پیلوت مسدود شده و کثیف باشند و یا اینکه ترموکوپل اجاق گاز فلر دچار خرابی شده باشد، می‌تواند موجب شود، که مشعل اجاق گاز فلر روشن نگردد. همچنین در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، باید اطمینان حاصل کنید، که مشعل اجاق گاز گرفتگی ندارد.

برای رفع ایراد روشن نشدن مشعل در اجاق گاز فلر باید با استفاده از برس مناسب سوراخ های آن را به خوبی تمیز کنید. این راهکار بسیار در برطرف کردن این مشکل موثر خواهد بود.

همچنین شما می‌توانید انسداد و گرفتگی های سوراخ های مشعل اجاق گاز فلر را با وسیله مناسبی مانند سوزن برطرف نمایید.

چنانچه شعله خراب باشد، مشعل اجاق گاز فلر روشن نخواهد شد و همچنین در صورتی که فندک اجاق گاز فلر جرقه نمی زند، باید آن را عوض کنید، تا مشکل برطرف گردد.

اجاق گاز

به مشعل اجاق گاز فلر گاز نمی‌رسد

یکی از مشکلات رایجی که در اجاق گاز فلر وجود دارد این است، که به مشعل آن گاز نمی رسد. در صورتی که مشکلی در مسیر گازرسانی و فندک وجود داشته باشد، می تواند موجب بروز این اشکال در اجاق گاز فلر شود. چنانچه در گازرسانی اجاق گاز فلر مشکلی به وجود آید، اجاق گاز نمی تواند کارکرد مناسبی داشته باشد.

برای این که بتوانید مشکل نرسیدن گاز به مشعل را برطرف کنید، در ابتدا باید مسیر گازرسانی را چک کنید و در صورتی که مشکلی وجود دارد آن را برطرف کنید. چنانچه همه مشعل های اجاق گاز فلر روشن نمی شود، باید مطمئن شوید، که جریان گاز وصل است.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات جاروبرقی فلر | خدمات تعمیر جاروبرقی FELLER

اگر جریان گاز وصل است، اما یکی از مشعل ها روشن نمی‌شود، باید فندک مشعل و نازل را بررسی نمایید. چنانچه مشکلی در آنها وجود داشته باشد، جریان گاز عبور نکرده و مشعل روشن نخواهد شد.

چنانچه رنگ جرقه در اجاق گاز فلر نارنجی یا زرد بود باید بدانید، که در فندک اجاق گاز فلر ایراد و خرابی وجود دارد. در این حالت بهتر است، که فندک اجاق گاز فلر را عوض کنید.

از اجاق گاز فلر بوی گاز می‌آید

در برخی مواقع امکان دارد، که در محلی که اجاق گاز فلر قرار دارد، بوی گاز را احساس کنید. چنانچه اتصالات و بست ها شل شده و یا پاره شده باشند، شما بوی گاز را از اطراف اجاق گاز فلر احساس خواهید کرد.

از دیگر دلایلی که موجب بروز این مشکل در اجاق گاز فلر می شود این است، که شیر گاز را به صورت کامل نبسته اید. بنابراین باید از بسته بودن شیرهای اجاق گاز فلر اطمینان حاصل کنید.

چنانچه شلنگ گاز فرسوده یا تا خورده باشد، موجب خواهد شد، که از اجاق گاز فلر انتشار بوی گاز رخ دهد.

برای رفع مشکل بست ها و اتصالات اجاق گاز فلر را مورد بررسی قرار داده و آنها را محکم کنید.

در صورتی که شلنگ گاز پارگی یا تا خوردگی دارد، حتماً آن را عوض کنید.

برای اینکه اتصالات شیر شل نشوند، پیشنهاد می شود، که حتماً از بست هایی که استاندارد دارند و دارای کیفیت خوبی هستند، استفاده نمایید.

شعله اجاق گاز فلر روشن نمی‌ماند

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد در اجاق گاز فلز به وجود آید این است، که شعله آن روشن نماند. از جمله دلایل بروز این مشکل می‌توان به ایراد داشتن پیلوت، مشکل داشتن مشعل، جابجایی الکترود جرقه زن، تنظیم نبودن تایمر، خرابی ترموستات و… اشاره کرد.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، پیشنهاد می‌شود، که سرشعله ها را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که در مکان خودشان به صورت مناسب قرار نگرفته باشند، آنها را به صورت صحیح قرار دهید و اگر در هر کدام از قسمت هایی که گفته شد، مشکلی وجود دارد، باید توسط تکنسین متخصص برطرف گردد.

جرقه نزدن اجاق گاز فلر

دلیل اصلی و بسیار مهمی که موجب می شود اجاق گاز فلر جرقه نزند، معیوب بودن فندک دستگاه می باشد. فندک در اجاق گاز فلر برای ایجاد کردن شعله و احتراق نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در صورتی که در اجاق گاز فلر توسط فندک جرقه تولید نگردد، مشعل روشن نخواهد شد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات اجاق گاز ماژیک شف | نمایندگی اجاق گاز Magic chef

برای رفع مشکل جرقه نزدن اجاق گاز فلر باید اتصالات و سیم هایی که مربوط به فندک دستگاه است، مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که این سیم ها و اتصالات از مدار خارج شده بودند، بهتر است آنها را عوض کنید. در این صورت به احتمال زیاد مشکل جرقه نزدن اجاق گاز فلر مرتفع خواهد شد.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید، در فندک اجاق گاز فلر برق وجود دارد، می توانید از مولتی متر استفاده نمایید.

در اجاق گاز فلر شعله ها تغییر رنگ داده‌اند

در حالت عادی شعله ها حتماً باید به رنگ آبی باشند و ارتفاع آنها نیز مناسب باشد. اگر شعله اجاق گاز فلر به رنگ زرد و نارنجی بسوزد، احتمالاً به علت تنظیم نبودن مقدار هوا و گاز خواهد بود. چنانچه سرشعله ها آلودگی، چربی و کثیفی دارند، باید آنها را تمیز کنید. چون می‌تواند موجب شود، که رنگ شعله ها در اجاق گاز فلر تغییر کند و این موضوع خطرناک خواهد بود.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، چربی ها و مواد غذایی که بر روی اجاق گاز فلر جا مانده است را با دقت تمیز کنید و میزان هوا و گاز را به صورت صحیح تنظیم نمایید، تا رنگ شعله به رنگ آبی تغییر کند. بهتر است، که این تنظیم را افراد تعمیرکار انجام دهند.

شعله اجاق گاز

اجاق گاز فلر صدای زیادی دارد

وقتی که از اجاق گاز فلر صدای زیادی تولید می شود احتمالاً در هوا رسانی مشکلی وجود دارد. چنانچه هوایی که به مشعل وارد می‌شود، تنظیم نباشد، شعله های اجاق گاز صدای زیادی خواهند داشت. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید این تنظیم را به صورت صحیح انجام دهید. چنانچه مقدار گاز و هوا تنظیم نباشد، علاوه بر این که شعله ها صدا خواهند داشت، ارتفاع آنها نیز دارای نوسان خواهد بود.

از اجاق گاز فلر دود بیرون می‌آید

در برخی مواقع ممکن است، که از اجاق گاز فلر دود بیرون آید. در صورتی که اجاق گاز شما تازه خریداری شده است ممکن است، که به دلیل وجود روغنی باشد، که در هنگام تولید اجاق گاز در اطراف شعله ها به کار برده شده است.

همچنین در صورتی که صفحه اجاق گاز فلر کثیف باشد، می تواند موجب بروز این مشکل شود. در صورتی که برای اولین بار از اجاق گاز استفاده می کنید و شاهد دود و بو در آن هستید، باید صفحه اجاق گاز فلر خود را با استفاده از مواد شوینده ملایم و مناسب تمیز کنید، تا این مشکل برطرف گردد.

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت اجاق گازهای رزگاز | خدمات پس از فروش اجاق گاز rosgaz

چنانچه بر روی صفحه اجاق گاز فلر مواد غذایی باقی مانده است موجب خواهد شد، که دود از اجاق گاز بیرون آید و همچنین مشعل ها کثیف باشند. به همین علت باید در زمان آشپزی کردن به تمیز بودن اجاق گاز فلر اهمیت بیشتری دهید.

فندک اجاق گاز فلر کار نمی‌کند

دلایل مختلفی می‌تواند موجب شود، که فندک اجاق گاز فلر به صورت صحیح کار نکند. وقتی فندک اجاق گاز فلر کار نمی کند احتمال دارد، که در برق دستگاه نوساناتی وجود داشته باشد. بنابراین باید این مورد را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که اجاق گاز فلر مرطوب یا خیس باشد، موجب خواهد شد، که فندک اجاق گاز فلر به خوبی کار نکند.

همچنین نیم سوز شدن و خراب بودن فندک اجاق گاز فلر از دیگر دلایلی است، که می‌تواند موجب شود این مشکل در اجاق گاز فلر به وجود آید.

در صورتی که فندک اجاق گاز فلر خراب یا نیم سوز شده باشد بهتر است، که آن را عوض کنید.

اگر سر شعله های اجاق گاز آلودگی، کثیفی و یا چربی های دارند، آنها را تمیز کنید و از خشک بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند موجب شود، فندک اجاق گاز فلر کار نکند این است، که قفل کودک در این دستگاه فعال شده است و موجب می شود، که فندک کار نکند. بنابراین این مورد را نیز باید چک کنید.

اجاق گاز

سخن تکمیلی

چنانچه اجاق گاز فلر شما با ایراد و خرابی مواجه شده است بهتر است، که از خدمات تعمیر نمایندگی و یا مراکز تعمیر استفاده نمایید. چون عیب یابی و تعمیر کردن اجاق گاز ها بسیار خطرناک و حساس می باشد. چون این دستگاه با استفاده از برق و گاز کار می کند، بنابراین در صورتیکه کوچکترین خطا و اشتباهی در عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فلر رخ دهد امکان دارد، که خسارت های و خطرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

برخی از مشکلات و ایراداتی که در اجاق گاز فلر به وجود می آید به دلیل استفاده نادرست از این دستگاه می باشد. بهتر است، که پس از هر بار استفاده اجاق گاز فلر را تمیز کنید.

31

عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فلر | رفع خرابی اجاق گاز فلر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج اجاق گاز فلر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x