خدمات آموزشی

نصب شیر ظرفشویی شلنگدار شاوری | شیر ظرفشویی شلنگدار

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

نصب شیر ظرفشویی شلنگدار شاوری  چیزی است که به دنبال آن هستید و به واسطه جستجویی که در موتور جستجوگر انجام داده اید، به این صفحه رهنمون شده اید. ما به پاس اعتماد شما سعی می کنیم با راحتترین روش ممکن و با زبانی رسا و شیوا نحوه نصب شیر ظرفشویی شلنگدار شاوری را با جزئیات کامل شرح دهیم.

نصب شیر ظرفشویی شلنگدار شاوری

شیر ظرفشویی شلنگدار شاوری یک نوع شیر آلات است که بخش خروجی آب آن متحرک است و با استفاده از یک شلنگ بلند می تواند در زاویه های مختلف حرکت کند. این شیر آلات برای تمیز کردن سینک ظرفشویی، شستشوی میوه و سبزیجات، پر کردن ظروف بزرگ و دیگر کاربردها مناسب است. برای نصب این نوع شیر آلات، شما به مراحل زیر نیاز دارید:

 • ابتدا باید شیر آب سرد و گرم را از منبع اصلی قطع کنید و از خالی شدن لوله ها اطمینان حاصل کنید.
 • سپس باید شیر قدیمی را با استفاده از آچار فرانسه یا تنظیم پذیر باز کنید و از روی سینک جدا کنید.
 • در مرحله بعد باید شیر جدید را روی سینک قرار دهید و با استفاده از پیچ ها، مهره ها و واشرهای مخصوص آن را به لوله های آب سرد و گرم متصل کنید. توجه داشته باشید که باید از نوار تفلون برای جلوگیری از نشت آب استفاده کنید.
 • سپس باید شلنگ شاوری را به لوله خروجی آب در قسمت پایین شیر متصل کنید و با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار فرانسه آن را محکم نمایید.
 • در مرحله بعد باید وزنه سربی را به روی شلنگ شاوری نصب کنید و با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار فرانسه آن را محکم کنید. این وزنه باعث می شود که شلنگ شاوری به صورت خودکار به جای خود برگردد.
 • در نهایت باید شیر آب سرد و گرم را باز نموده و از عملکرد صحیح شیر ظرفشویی شلنگدار شاوری اطمینان حاصل کنید.

شیر آب شلنگدار

تعمیر شیر ظرفشویی شلنگدار

شیر ظرفشویی شلنگدار جهت نظافت و شستشوی آسان سینک ظرفشویی، شستشوی میوه و سبزیجات، پر کردن ظروف بزرگ و دیگر کاربردها مناسب است. به جهت کاربرد و کارایی بالایی که دارد، ممکن است دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. اما چگونه می توان آن را تعمیر کرد؟ برای تعمیر شیر ظرفشویی شلنگدار، شما باید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا باید شیر آب سرد و گرم را از منبع اصلی قطع کنید و از خالی شدن لوله ها اطمینان حاصل کنید.
 • سپس باید علت خرابی شیر را بررسی کنید. ممکن است خرابی به دلیل پارگی یا پوسیدگی شلنگ، نشتی رطوبت از قسمت اتصال علمک به بدنه شیر یا از سر علمک باشد.
 • در صورت پارگی یا پوسیدگی شلنگ، باید شیر قدیمی را با استفاده از آچار فرانسه یا تنظیم پذیر باز کنید و از روی سینک جدا کنید. سپس باید یک شلنگ جدید با سایز مناسب را خریداری کنید و به لوله خروجی آب در قسمت پایین شیر متصل کنید و با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار فرانسه آن را محکم کنید.
 • سپس باید وزنه سربی را به روی شلنگ جدید نصب کنید و با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار فرانسه آن را محکم کنید. در نهایت باید شیر جدید را روی سینک قرار دهید و با استفاده از پلاست و مهره های مخصوص آن را به لوله های آب سرد و گرم متصل کنید.
 • در صورت نشت دهی آب از قسمت اتصال علمک به بدنه، باید علمک را با استفاده از آچار آلن پیچ باز و از بدنه شیر جدا کنید. سپس باید واسطه علم را از روی بدنه شیر بلند کنید و تمامی اورینگ های کهنه را با اورینگ های جدید با سایز مناسب تعویض نمایید.
 • در مرحله بعد واسطه علم را به همراه اورینگ های جدید در جای قبلی خود تعبیه کنید. مقداری مواد روان کننده مانند گریس یا روغن نباتی بر روی سطح اورینگ ها بمالید. در نهایت باید علمک را به جای خود قرار دهید و با استفاده از آچار آلن پیچ آن را محکم کنید.
 • در صورت نشت آب از سر علمک، باید پرلاتور (فیلتر) سر علمک را با استفاده از آچار فرانسه یا تنظیم پذیر باز کنید و از روی علمک جدا کنید. سپس باید واشر پرلاتور را با یک واشر جدید با سایز مناسب تعویض نمایید.
 • در نهایت باید پرلاتور را به جای خود قرار دهید و با استفاده از آچار فرانسه یا تنظیم پذیر آن را محکم کنید.
حتما بخوانید:   چگونه می توان لغات انگلیسی را بدون فراموشی حفظ کرد؟

برندهای مختلف شیر آب شلنگدار

برندهای مختلف شیر ظرفشویی شلگندار

برای خرید شیر ظرفشویی شلنگدار، می توانید از برندهای مختلف داخلی و خارجی استفاده کنید. در زیر چند برند برتر تولید کننده شیر ظرفشویی شلنگدار را به شما معرفی می کنیم:

KWC

یک برند سوئیسی است که از سال ۱۸۷۴ فعالیت خود را در زمینه تولید شیرآلات و لوازم بهداشتی آغاز کرده است. این برند با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و طراحی های خلاقانه، شیرآلات با کیفیت و زیبایی را به بازار عرضه می کند.

شیر ظرفشویی شلنگدار KWC دارای ویژگی های منحصر به فرد مانند نورپردازی LED، جت های ماساژور، سامانه های صرفه جوئی در مصرف آب و انتخاب دمای دقیق است. بعضی از مدل های این برند عبارتند از: ZOE, ONO, AVA, LUNA, SIN, SUPRIMO و EVE

RASAN

یک برند ایرانی است که از سال ۱۳۶۹ فعالیت خود را در زمینه تولید شیرآلات و لوازم بهداشتی آغاز کرده است. این برند با به کارگیری دانش فنی و تجربه عملی، شیرآلات با استانداردهای بین المللی و قابل رقابت با برندهای خارجی را تولید می کند.

شیر ظرفشویی شلنگدار RASAN دارای طرح های متنوع و جذاب، جنس بادوام و مقاوم، پوشش های مختلف رنگ و سامانه های صرفه جوئی در مصرف آب است. بعضی از مدل های این برند عبارتند از: ALFA, BETA, GAMMA, DELTA, EPSILON, ZETA, ETA, THETA و IOTA

QAHREMAN

یک برند ایرانی است که از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را در زمینه تولید شیرآلات و لوازم بهداشتی آغاز کرده است. این برند با به روز رسانی دائم فناوری ها و تجهیزات خود، شیرآلات با کیفیت و زیبایی را به بازار عرضه می کند.

حتما بخوانید:   راهکارهایی برای افزایش ایمنی در آشپزخانه برای حفظ سلامت بیشتر

شیر ظرفشویی شلنگدار QAHREMAN دارای طرح های مدرن و کلاسیک، جنس برنج و استیل، پوشش های کروم، طلا، مات و سفید، سامانه های کارتریج اهرمی و سرامیکی است. بعضی از مدل های این برند عبارتند از: ZARA, ZORA, ZIBA, ZOYA, ZITA, ZENA, ZOLA, ZELDA و ZIRA

نکات مراقبتی در استفاده از شیر ظرفشویی شلنگدار

شیر آب شلنگدار یک نوع شیر آلات است که بخش خروجی آب آن متحرک است و با استفاده از یک شلنگ بلند می تواند در زاویه های مختلف حرکت کند. برای استفاده از شیر آب شلنگدار، باید به نکات مراقبتی زیر توجه کنید:

 • قبل و بعد از هر بار استفاده از شیر، باید دستگیره یا اهرم شیر را به حالت متوسط قرار دهید تا فشار آب در لوله ها و شلنگ کاهش یابد و از فرسودگی و نشت آب جلوگیری کنید.
 • بعد از هر بار استفاده از شیر، باید شلنگ را به طور کامل به جای خود بازگردانید و از پیچ خوردن یا گره خوردن آن جلوگیری کنید.
 • هر چند وقت یک بار، باید پرلاتور (فیلتر) سر علمک را با استفاده از آچار فرانسه یا تنظیم پذیر باز کنید و با آب داغ و تمیز بشویید و از رفع آلودگی ها و رسوبات مطمئن شوید.
 • هر چند ماه یک بار، باید علمک را با استفاده از آچار آلن پیچ باز و از روی بدنه شیر جدا کنید و تمامی اورینگ های کهنه را با اورینگ های جدید با سایز مناسب تعویض نمایید. سپس باید مقداری مواد روانکار مانند گریس یا روغن نباتی بر روی سطح اورینگ ها بمالید.
 • هر چند سال یک بار، باید شیر قدیمی را با استفاده از آچار فرانسه یا تنظیم پذیر باز کنید و از روی سینک جدا کنید. سپس باید شلنگ قدیمی را با یک شلنگ جدید با سایز مناسب تعویض نمایید.
 • در صورت مشاهده هر گونه نشت آب، صدای عجیب، فشار پایین یا دمای نامطلوب آب، باید به سرعت شیر آب سرد و گرم را از منبع اصلی قطع کنید و به یک لوله کش متخصص مراجعه کنید.
حتما بخوانید:   معرفی بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی

شیر آب شلنگدار

جمع بندی

در این مقاله مبحث نصب و تعمیر ظرفشویی شلنگدار شاوری را بیان کردیم. گفتیم که استفاده از این نوع شیرآلات نیاز به چه نکات مراقبتی دارد تا طول عمر بیشتری داشته باشد. در صورتی که شما نیز قصد دارید نسبت به نصب شیر ظرفشویی شلنگدار اقدام کنید، می توانید از خدمات ایبک امداد بهره مند شوید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

شیر ظرفشویی شلنگدار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه نصب شیر ظرفشویی شلنگدار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x