تعمیرات یخچالتعمیرات

راهنمای تعمیر یخساز یخچال کنوود kenwood

در روز‌ های گرم سال نیاز است که از یخساز یخچال برای درست کردن فالوده و یا خنک کردن برخی از نوشیدنی‌ها و… استفاده کرد. تمامی یخچال‌ها دارای این قسمت هستند. در واقع یک بخش ضروری محسوب می‌شود. با این حال امکان دارد با گذشت سال‌ها، مشکلاتی در آن به وجود بیاید. بنابراین باید برای تعمیر یخساز یخچال کنوود اقداماتی را در نظر داشت. در صورتی که به این موضوع در یخچال توجه نشود امکان دارد دیگر بخش‌های یخچال خراب شود. با این حال باید در نظر داشت که اگر کوچک‌ترین خرابی در هر بخش از یخچال دیده شد سعی در تعمیر آن داشته باشید. موارد مهمی درباره اهمیت یخساز یخچال کنوود را بررسی خواهیم کرد.

چگونه می‌توان به تعمیر یخساز یخچال کنوود پرداخت؟

همانطور که می‌دانید کمک گرفتن از یک متخصص در این حوزه بسیار دارای اهمیت است. با این حال باید از کسانی کمک گرفت که دارای تخصص کافی در این زمینه باشند. در ابتدا می‌توان در اینترنت به جست و جوی یک تکنسین پرداخت. می‌توان هزینه‌های کمتری را در زمینه تعمیر پرداخت کرد، زیرا دنیای اینترنت جهانی از راحتی را برای ما فراهم خواهد کرد. در ابتدا باید هزینه‌های احتمالی را برای تعمیر مدنظر قرار داد. شاید قطعاتی سوخته شده باشد و یا باید قطعات جدید برند کنوود را برای تعمیر جای گذاری کرد.

با این حال باید این هزینه‌ها را جدای از هزینه دستمزد در نظر بگیریم. همچنین تعمیرات در محل صورت می‌گیرد. یعنی در صورتی که خواستید با یک تکنسین برای تعمیرات قرار بگذارید، او خودش را در موقعیت مورد نظر آماده خواهد کرد. در واقع نیازی به بارکشی و هزینه‌های اضافی آن نخواهید داشت. تکنسین به محل می‌آید و به تعمیر و بررسی می‌پردازد.

یخساز یخچال کنوود

چگونه باید یخساز یخچال کنوود را راه انداخت؟

در ابتدا باید در نظر داشت که حتماً از کسانی که به عنوان نصاب فعالیت می‌کنند، کمک گرفت. چرا که در صورت مشکل آن‌ها بهتر از پس آن برمی آیند. اما هر کسی خودش هم می‌تواند یخساز یخچال را راه‌اندازی کند. دکمه‌ای بر روی یخساز تعبیه شده است که در صورت تنظیم کردن آن می‌توان از این دکمه استفاده کرد. در صورتی که این دکمه را فشار دهید می‌توانید یخساز را فعال کنید. اگر یخساز دارای میله آهنی بود باید آن را به سمت پایین کشید.

در صورتی که نیاز باشد یخساز را خاموش کرد، می‌توان باز هم همین دکمه را فشار داد. این دکمه‌ها معمولا بر روی پنل نمایشگر یخچال قرار دارد. برای اینکه یخ در آن جمع نشود باید در صورت استفاده نکردن آن، آن را خاموش کرد. همانطور که می‌دانید برای استفاده درست از لوازم برقی باید سعی داشته باشیم از مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی کنیم. تجمع زیاد یخ باعث می‌شود که آب زیادی در آن جمع شود.
اگر نیاز باشد دکمه یخساز یخچال کنوود را ریست کنید باید دکمه تنظیم مجدد یا ریست مجهز را فشار دهید. برای اینکه بتوان این بخش را تنظیم کرد باید سینی یخ را برداشت. این دکمه در پایین یخ ساز قرار دارد. برای ریست کردن یخساز یخچال کنوود باید آن را به مدت ۱۰ ثانیه فشار داد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در شهر تهران

چگونه می‌توان یخساز یخچال کنوود را تعمیر کرد

در هر صورت کار تعمیرات باید توسط تکنسین انجام گیرد. چرا که همانطور که می‌دانید قطعات یخچال به یک دیگر متصل است. در واقع تمامی بخش‌ها به یک دیگر ارتباط دارد. در صورتی که در جای دیگر مشکلی ایجاد شده باشد، امکان دارد در یخساز دیده شود. با این حال تکنسین می‌تواند با بررسی به این مشکل خاتمه دهد. در صورت بروز هر گونه مشکل حتماً باید از کسانی کمک گرفت که سال‌ها در این حوزه فعالیت کرده‌اند. هرگز برای تعمیرات نباید خودتان دست به کار شوید، مخصوصاً لوازم برقی بزرگ نمی‌تواند به صورتی باشد که بتوانید به راحتی آن را باز کنید و یا سرهم کنید. در هر صورت کاری که نیاز به تخصص دارد از پس هر کسی برنمی آید. بنابراین توصیه داریم که حتماً از کسانی کمک بگیرید که دارای مهارت کافی است.

چرا یخساز یخچال کنوود کار نمی‌کند؟

مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید برای کار کردن یخساز یخچال کنوود آن‌ها در اولویت قرار دهید. چند مورد را بررسی خواهیم کرد.

 • در صورتی که درب یخچال بسته نشود، یخساز هم کار نمی‌کند. بنابراین باید سوئیچ قفل درب را مدنظر قرار دهید.
  • در صورتی که برد کنترلی و یا موتور یخساز مشکل داشته باشد نیاز است که به صورت تخصص توسط تکنسین بررسی شود.
  •  در صورتی که لوله آب و یا شیر برق مشکلی داشته باشد بهتر است که آن را تعمیر کنید. زیرا این بخش به یخساز یخچال کنوود ارتباط دارد و باعث بروز مشکل در یخساز می‌شود.
  •  سنسور و فیلتر آب یخچال هم باید بررسی شود.

 

خارج نشدن یخ از یخساز کنوود به چه دلیل است؟

این مشکل به وفور در یخساز یخچال کنوود دیده می‌شود. این مشکل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. بنابراین قبل از هر چیزی باید از موقعیت قرار‌گیری یخچال و برق‌رسانی آن مطلع گردید. اما چند نکته را در ادامه گفته خواهد شد که می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

 • اگر یخ‌ها به یک دیگر چسبیده باشند از یخساز بیرون نمی‌آیند. بنابراین باید مشکلاتی را در این زمینه مورد بررسی قرار داد.
  • اگر بازو‌های انتقال دهنده یخ در یخساز یخچال کنوود خراب شده باشند و یا دارای مشکل باشند بهتر است که به بررسی آن بپردازید.
  •  اگر محفظه بیش از حد پر باشد، جایی برای خروج یخ در آن دیده نمی‌شود. در حقیقت برای خروج یخ باید راهی باشد که بتواند حرکت کند. در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد، یخ‌ها خارج نمی‌شوند.
  •  در صورتی که مدل یخساز دارای خرابی باشد، این مشکل در آن دیده می‌شود.

دلیل کم آبگیری یخساز یخچال در چیست؟

مشکل دیگری چون کم آبگیری کردن و یا آبگیری نکردن در یخساز یخچال مشکلاتی را ایجاد کند. موارد آن شامل زیر است:

 • اگر یخساز پر شده باشد و آبگیری در آن وجود نداشته باشد، نیاز است به تخلیه آن پرداخت.
  • در صورتی که فیلتر آب یخچال تعویض نشود باید برای یک فیلتر مناسب و نو انتخاب کرد.
  •  اگر در آب ورودی فشار بسیار کم شده باشد باید آن را بررسی کرد. چرا که آب در آن به درستی جمع نمی‌شود و مشکل آفرین خواهد بود.
  •  بخش دیگری که باید بررسی کرد شیر ورودی آب است که در صورت خراب بودن و یا مسدود شدن این مشکل را به وجود می آورند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر یخ ساز یخچال سام و امرسان چگونه انجام می‌شود؟

چرا یخ در یخساز کنوود به یک دیگر می‌چسبد؟

از جمله مورد دیگری باید در نظر داشت، چسبیدن یخ‌ها به یک دیگر است. این سؤال برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که چرا یخ‌ها به یک دیگر می‌چسبند. برای جلوگیری از این موضوع باید مواردی را رعایت کرد. برخی بخش‌ها ظرفیت‌هایی دارد که بیش از حد و یا کم‌تر از حد ممکن باعث بروز مشکل در یخساز می‌شود. در هر صورت برای کار کردن با لوازم برقی باید از بروشور آن استفاده کرد و به خوبی آن را مطالعه کرد. در غیر این صورت می‌توان از نصاب درباره استفاده درست از یخساز یخچال کنوود سؤال کرد. این موضوع به چند دسته بستگی دارد که با یک دیگر بررسی خواهیم کرد.

 • مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که بسیار در دمای فریزر تاثیرگذار است. در صورتی افزایش دما در آن وجود داشته باشد، یخ‌ها آب می‌شوند و همین امر باعث می‌شود که یخ‌ها به یکدیگر بچسبند.
  • در صورتی یخساز به مدت طولانی روشن باشد و از آن استفاده نشود امکان دارد که یخ‌ها به یکدیگر بچسبند.
  •  در صورتی که آب زیادی در آبگیری یخساز جمع شود، امکان دارد یخ‌ها به یکدیگر بچسبند. بنابراین باید در نظر داشت از حد و ظرفیت آن بیشتر آب نریخت.

 

مشکلات در زمینه یخساز یخچال کنوود

بسیاری از کاربران می‌بینند که یخساز یخچال دارای مشکلاتی است. بنابراین برای درست کردن آن به دنبال راه حل‌هایی هستند. برای بررسی این مسأله می‌توان از تکنسین‌ها کمک گرفت اما شاید در برخی مواقع اشتباهات ما باعث بروز آن شده باشند.

 • درصورتی که شیر برقی دچار خرابی شده باشد می‌توان در آن این مشکل را دید. برای درست کردن این مشکل نیاز است از تعمیرکاران کمک گرفت.
 •  در صورتی که سنسور یخساز دچار مشکلاتی شده باشد فرمان تولید یخ در این بخش صادر نمی‌شود. بنابراین این می‌تواند دلیل عمده این مشکل در یخساز یخچال کنوود باشد.

یخساز یخچال کنوود

سنسور یخساز یخچال کنوود در کجا قرار دارد؟

هر یخچال دارای قطعات بسیاری است که برای بررسی قرار‌گیری سنسور باید مدل آن یخچال را دانست. اما سنسور در اکثر یخچال‌ها در بخش پشتی آن قرار دارد. با باز کردن پنل پشتی می‌توان به آن دسترسی داشت. در صورتی که یخچال در این زمینه دچار خرابی‌هایی شده باشد نیاز است که سنسور را مورد بررسی قرار داد. زیرا سنسور از جمله قطعاتی است که فرمان لازم را به یخساز برای تولید یخ می‌دهد. برای بررسی این قطعه می‌توانید درباره مدل یخچال مربوطه تحقیق کنید و سپس به بررسی و پیدا کردن سنسور بپردازید.

 

کلام پایانی

یخساز یخچال کنوود یکی از قطعات مهم در یخچال است که موارد بسیاری به این بخش متصل شده است. بنابراین با بررسی این بخش می‌توان عیب وایراداتی که در یخساز مشاهده می‌شود را پیدا کرد. برای نصب یخچال و یا استفاده از یخساز یخچال کنوود بهتر است از یک متخصص کمک گرفت.

یخساز یخچال کنوود چگونه کار می کند؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سنسور یخساز یخچال کنوود در کجا قرار دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا