تعمیرات لباسشویی

راهنمای ارور ماشین لباسشویی مجیک | رفع خطاهای لباسشویی Magic

✅ راهنمای جامع رفع ارورهای ماشین لباسشویی مجیک | خدمات عیب یابی لباسشویی مجیک در تهران، کرج، شهریار ✅

مواجهه با کد خطا یا ارور هایی که در ماشین لباسشویی مجیک به نمایش گذاشته می شود، نشان از وجود اشکال در قطعه ای خاص در ماشین لباسشویی یا مرحله‌ ای از شستشو است. با آگاهی در مورد هر یک از ارور هایی که دستگاه به نمایش می‌گذارد، می‌توانید به رفع مشکل بپردازید.

بررسی نمایش ارور یا کد خطا در ماشین لباسشویی مجیک

سنسور های برد الکترونیکی دستگاه، که می‌توان گفت مغز لباسشویی محسوب می شود و اداره کلیه فرمان ها را بر عهده دارد، در نقاط مختلف لباسشویی تعبیه شده اند تا در صورت بروز خطا، کد ارور مربوطه را به نمایش بگذارند تا برای رفع آن چاره اندیشی شود. در صورت مشاهده خطا بهتر است هر چه زودتر نسبت به رفع آن اقدام شود؛ چون اساس طراحی این سیستم در لوازم برقی، اطلاع یافتن سریع از وجود مشکل در دستگاه برای پیشگیری از صدمه دیدن سایر قطعات آن، که عموماً حساس و آسیب پذیر هستند، در نظر گرفته شده است. برای آگاهی از کد خطا ها، منشأ، ارور ها و نحوه برطرف کردن آنها با ما همراه باشید.

کد خطا  علت خطا
01F مشکل در فرایند آبگیری لباسشویی

 برطرف کردن ارور 01F در ماشین لباسشویی مجیک

دلایلی وجود دارند که باعث بروز اشکال در فرایند آبگیری لباسشویی می شوند. با بررسی هر کدام از این عوامل ممکن است مشکل برطرف شود.

 • اول به شیر آب ورودی به لباسشویی دقت کنید؛ ممکن است این شیر بسته باشد.
 • از پایین نبودن فشار آب ورودی اطمینان حاصل کنید.
 • اگر مدت هاست که فیلتر ورودی آب پاکسازی نشده، باعث انسداد یا پایین آمدن فشار آب خواهد شد. این فیلتر را بررسی کرده و در صورت وجود انسداد آن را برطرف نمایید.
 • به شلنگ آب دقت کنید که انسداد یا خمیدگی در آن وجود نداشته باشد.
 • در صورتی که همه موارد بالا بررسی شدند و اشکالی در آنها مشاهده نشد، احتمالاً ایرادی در برد الکترونیکی دستگاه یا شیر برقی لباسشویی وجود دارد. شیر برقی یکی از قطعات مهم لباسشویی است و وظیفه قطع و وصل آب را بر عهده دارد. ممکن است در هر یک از قطعات آن مانند بوبین، لاستیک دیافراگم یا پیستون و غیره اشکالی به وجود آمده باشد و صدور فرمان قطع و وصل آب با اختلال انجام شود.  تکنسین با بررسی این قطعه می‌تواند به تعمیر یا تعویض آن بپردازد. برای بررسی این قطعه می توانید از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید.
حتما بخوانید:   راهنمای قفل کودک در ماشین لباسشویی های برند بوش Bosch
کد خطا  علت خطا
03F اختلال در روند تخلیه آب لباسشویی

برطرف کردن ارور 03F در ماشین لباسشویی مجیک

عواملی که باعث نمایش داده شدن این ارور می شوند به شرح زیر است:

 • شلنگ تخلیه یا خروجی فاضلاب باید از جهت عدم وجود هرگونه انسداد بررسی شود.
 • وجود اشکال در پمپ تخلیه. واتر پمپ یا پمپ تخلیه که از بوبین، روتور و سیم پیچ تشکیل شده است وظیفه دارد زمانی که آب داخل لباسشویی از حد مجاز فراتر باشد آن را تخلیه کند. خرابی واتر پمپ به دلایل گوناگونی مانند نفوذ آب به سیم‌ پیچ، گیر کردن شیئی داخل پمپ یا قطع شدن سوکت برق اتفاق افتاده باشد. عیب یابی این قطعه بهتر است توسط تعمیرکار مجرب صورت گیرد.
 • وجود اشکال در سنسور ها، برد الکترونیکی و شیر برقی لباسشویی علاوه بر اینکه روند آبگیری دستگاه را با اختلال مواجه می کند، موجب عدم تخلیه آب آن نیز می شود. زیرا در این صورت فرمان تخلیه آب صادر نخواهد شد؛ زیرا سنسور ها باید میزان سطح آب را اندازه گرفته و فرمان قطع و وصل آب توسط قطعات الکترونیکی صادر شوند.
کد خطا  علت خطا
04F خرابی در قطعات الکترونیکی لباسشویی

 رفع ارور 04F در ماشین لباسشویی مجیک

در صورت مشاهده این کد خطا، ابتدا انجام یک سری اقدامات اولیه از جانب شما ممکن است به رفع مشکل بیانجامد اما در صورت پابرجا بودن مشکل، نیاز به حضور یک تعمیرکار دارید. مواردی که نیاز به بررسی دارند به شرح زیر است:

 • در صورتی که شوینده ای که استفاده می کنید کف بیش از حد تولید می کند و از لباسشویی سرریز می شود، میزان شوینده را از دفعات بعد کمتر کرده یا آن را تعویض کنید؛ زیرا باعث می‌شود سنسور ها سطح آب و کف را بیش از حد تشخیص داده و ارور نمایان شود.
 • برای تخلیه کف ها ابتدا لباسشویی را خاموش کنید و با تنظیم مجدد، فقط برنامه آبکشی را به دستگاه بدهید تا کف تخلیه شود.
 • همانطور که ذکر شد کد 04F مربوط به خطایی در قطعات الکترونیکی لباسشویی است. اگر موارد بالا در بروز این اختلال دخیل نبودند قطعات مهم دستگاه از قبیل شیر برقی، برد الکترونیکی یا سنسور ها ممکن است دچار اشکال باشند. برای بررسی این موارد فنی پیشنهاد می کنیم با متخصصان ایبک امداد تماس حاصل نمایید.
حتما بخوانید:   راهنمای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

نکته: مشاهده خطای 24F، 23F، 08F، 07F، 06F، 05F همگی مربوط به وجود اشکالی در قطعات الکترونیکی دستگاه است. با سرریز شدن آب یا کف و یا در صورت استفاده از شوینده های نامناسب این  کد خطا ها نشان داده می شوند. برای رفع مشکل توصیه می شود یک بار لباسشویی را بدون مواد شوینده روشن کنید و در صورت پیچیده بودن ایراد پیش آمده، از تعمیرکاران مجاز لباسشویی مجیک کمک بگیرید.

ارور ماشین لباسشویی مجیک

کد خطا  علت خطا
UNB اشکال در چینش یا حجم لباس ها

برطرف کردن ارور UNB در ماشین لباسشویی مجیک

در صورت مشاهده این خطا به آسانی می توانید آن را برطرف کنید. برای رفع مشکل موارد زیر را بررسی نمایید:

 • اگر حجم لباس ها بیش از حد استاندارد است آنها را خارج نموده و از حجم آن بکاهید.
 • هنگام قرار دادن لباس ها در محفظه یا دیگ لباسشویی، آنها را جدا جدا و به صورت متوازن داخل محفظه قرار دهید به گونه ‌ای که لباس ها حالت گره خورده نداشته باشند. در این صورت ممکن است حین شستشو لباس ها همه در یک نقطه جمع شوند و باعث لرزش و سر و صدای بیش از حد لباسشویی و بروز این خطا از سوی سنسور ها شوند.
 • پایه های لباسشویی را بار دیگر از نظر تراز بودن بررسی کنید. در صورت تراز نبودن، لباسشویی لرزش بیش از حد خواهد داشت و خطای مورد بحث نشان داده می شود.
کد خطا  علت خطا
13F  مربوط به بسته نشدن درب لباسشویی است.

برطرف کردن ارور 13F در ماشین لباسشویی مجیک

در صورتی که درب لباسشویی به هر دلیلی بسته نشود دستگاه هم مسلماً شروع به کار نخواهد کرد و ارور فوق را نمایش می دهد. برای بررسی خطای نشان داده شده:

 • ابتدا بررسی کنید که لباسی مابین درب گیر نکرده باشد یا مانعی بین درب و لباسشویی وجود نداشته باشد. در غیر این صورت احتمال اشکال فنی در دستگاه وجود دارد.
 • ممکن است میکروسوئیچ آسیب دیده باشد. میکروسوئیچ قطعه ای کوچک و کاربردی در اکثر وسایل برقی آشپزخانه است. در صورت آسیب در این قطعه می‌ توانید آن را تعمیر یا تعویض نمایید.
 • اشکال فنی دیگر ممکن است مربوط به برد الکترونیکی یا سایر اتصالات دستگاه باشد. برای عیب یابی دقیق بهتر است یک تکنسین به بررسی دستگاه بپردازد.

ارور ماشین لباسشویی مجیک

راهکارهایی برای کاهش بروز خطا در ماشین لباسشویی مجیک

گاهی اوقات نادیده‌ گرفتن و سهل انگاری برخی اصول از سوی مصرف کنندگان ماشین لباسشویی باعث آسیب دیدن قطعات دستگاه خواهد شد. با رعایت استاندارد های زیر که برای ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده کمتر شاهد بروز خطا در دستگاه و طول عمر آن خواهید بود.

 • انتخاب  سطحی صاف و محکم برای نصب ماشین لباسشویی در درجه اول حائز اهمیت است.
 • تراز بودن ماشین لباسشویی بسیار مهم است. فاصله دو سانتی متری توسط پایه ها، بین زمین و لباسشویی باید صورت گیرد.
 • گردش هوا پیرامون ماشین لباسشویی باید به خوبی جریان داشته و نصب دستگاه دور از منابع حرارتی و گرمایشی انجام گیرد.
 • همیشه پس از اتمام کار لباسشویی دوشاخه را از پریز بکشید و شیر آب را ببندید.
 • فشار آبی که به دستگاه متصل می شود نه خیلی کم و نه خیلی زیاد باشد و هر از چند گاهی وضعیت شلنگ را از نظر عدم انسداد یا تاخوردگی بررسی کنید.
 • لباس ها در دسته بندی های جدا و با برنامه شستشوی خاص خود از لحاظ نوع جنس، میزان کثیفی و رنگ شسته شوند.
 • پیش از قرار دادن لباس ها در محفظه دقت کنید شیئی که به دیگ دستگاه آسیب می رساند داخل جیب لباس نباشد و اینکه زیپ و دکمه ها بسته شده باشند.
 • فیلتر ورودی آب، فیلتر پمپ تخلیه، لگن یا محفظه شستشو و کشوی مواد شوینده طبق میزان استفاده ای که از دستگاه دارید هر از چند گاهی باید پاکسازی و ضدعفونی شوند.
 • تمامی این موارد و بسیاری از موارد دیگر همگی در سرویس های دوره ای ماشین لباسشویی بررسی می شوند. پیشنهاد می شود با متخصصان مجاز سرویس دوره ای ماشین لباسشویی مجیک تماس حاصل نمایید.
حتما بخوانید:   راهنمای کدهای خطا در ماشین لباسشویی ال جی LG | ارور لباسشویی

   کلام آخر

در مقاله حاضر به انواع کد خطا ها و علت نمایش آنها پرداختیم. همانطور که مشاهده کردید گاهی فقط یک بررسی اجمالی یا اقدامی مختصر از  سوی شما باعث برطرف شدن مشکل خواهد شد. اما در صورتی که مشکل پیچیده ای باعث به وجود آمدن خطا بود و احساس کردید که ممکن است با مداخله شما آسیب بیشتری به دستگاه وارد شود، باید توجه داشته باشید که رفع چنین مشکلاتی نیاز به تخصص، تجربه و ابزار دقیق این کار دارد تا مشکل دستگاه به موقع و دقیق برطرف شود. برای بهره مندی از  چنین خصوصیاتی، می توانید از متخصصان ایبک امداد کمک بگیرید.

00000000000999999

31

 

راهنمای ارور ماشین لباسشویی مجیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای ارور ماشین لباسشویی مجیک | نمایندگی لباسشویی Magic

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا