خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

فاکتورهای اصلی و مؤثر بر لوله بازکنی | خدمات دستگاه های لوله بازکنی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سوالی که بیشتر مشتریان دارند این است که چه فاکتور هایی برای محاسبه و قیمت هزینه های لوله بازکنی مؤثر است و چگونه می توان این قیمت ها را کم یا زیاد کرد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم جواب این سوال را داده و ابهامات را برطرف کنیم با ما همراه باشید.

فاکتورهای مؤثر بر خدمات لوله بازکنی

اگر شما هم با گرفتگی لوله فاضلاب روبه‌رو شده باشید حتماً می خواهید بدانید چه فاکتورهایی بر محاسبه قیمت لوله بازکنی و یا کم شدن و یا زیاد شدن قیمت آن مؤثر است در ادامه به کلیه ابهامات شما در این مورد پاسخ داده ایم تا پایان مقاله با هم با ما همراه باشید تا شما را فاکتورهای مؤثر در قیمت لوله بازکنی آشنا کنیم.

قبل از اینکه در مورد فاکتورهای این خدمات اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم که خدمات لوله بازکنی شامل گرفتگی لوله های فاضلاب حمام، آشپزخانه، پارکینگ، پشت بام، سرویس بهداشتی و… می شود و این کار به وسیله دستگاه های قدرتمند و مختلف انجام خواهد شد.

باور غلطی که بین مردم بسیار رایج می باشد این است که افراد فکر می‌کنند فقط دستگاه ها برای برطرف کردن مشکل کافی هستند ولی باید بگوییم که مهارت، تخصص و دانش لوله باز کن باعث برطرف کردن مشکل می شود و اگر این مهارت وجود نداشته باشد حتماً با مشکلات دردسرسازی روبرو خواهید شد. اگر از مراکز غیر مجاز برای این کار کمک بگیرید مطمئن باشید که پشیمان خواهید شد زیرا ممکن است فرد با ناشی‌گری و نداشتن تخصص، به جای برطرف کردن مشکل، مشکلات بیشتری برای شما به وجود بیاورد.

مهمترین عامل برای تعیین قیمت لوله بازکنی فاضلاب، نوع گرفتگی لوله و همچنین شدت گرفتگی می باشد. مثلاً برای گرفتگی لوله های فاضلاب کفشوی حمام، آشپزخانه، پارکینگ، حیاط و… قیمت های متفاوتی تعیین شده است که البته این قیمت ابتدایی کار می باشد و در صورتی که مشکل به راحتی برطرف نشود و زمان بیشتری هم صرف شود قیمت ها تغییر خواهد کرد.

اولین فاکتور نوع و شدت گرفتگی لوله فاضلاب

وقتی می گوییم نوع گرفتگی لوله فاضلاب، منظور این است که چه چیزی باعث گرفتگی لوله فاضلاب شده است لوله فاضلاب برای دفع فاضلاب می باشد و از قسمت های مختلفی مثل توالت، تراس، حمام و… تشکیل می شود گرفتگی‌ لوله فاضلاب ممکن است به دلایل مختلفی به وجود بیاید و باعث بروز مشکلات جدی شود گاهی ممکن است این گرفتگی ها شدید بوده و نیاز به دستگاه های قدرتمند باشد در این صورت هزینه ی برطرف کردن گرفتگی هم زیادتر است.

تفاوت بین شرکت های غیر مجاز و شرکت های مجاز در این قسمت مشخص می‌شود. دانستن علت گرفتگی و شدت آن، در برطرف کردن گرفتگی بسیار مؤثر است در صورتی که شرکت های غیر مجاز ممکن است قادر به تشخیص نوع گرفتگی نباشند.

تفاوت لوله بازکنی غیر مجاز و مجاز این است که لوله بازکنی ماهر در شرکت های مجاز، می تواند به راحتی گرفتگی را تشخیص داده و رفع کند. گرفتگی ها در لوله های فاضلاب به جمع شدن رسوبات و چربی ها مربوط می‌شود که می‌تواند به مرور سخت شده و از عبور فاضلاب جلوگیری کند. شدت و نوع گرفتگی می تواند روش لوله بازکنی را مشخص کند لوله بازکن ماهر با تشخیص گرفتگی انتخاب می‌کند که از کدام دستگاه برای برطرف کردن گرفتگی لوله باید استفاده کند و رفع این گرفتگی ها هم تضمین صددرصدی دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب بدون تخریب و با دستگاه

کوچکترین رسوب و چربی در صورت اجتماع می تواند مسیر فاضلاب را مسدود کرده و باعث گرفتگی های سخت شود برای اینکه مشکل برطرف شود حتماً باید از اشخاص با تجربه و آگاه به دانش فنی کمک بگیرید.

لوله بازکنی

دومین فاکتور نوع دستگاه استفاده شده برای لوله بازکنی

عامل مهمی که در هزینه خدمات لوله بازکنی اثرگذار است نوع دستگاه می باشد که برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب از آن استفاده می شود همانطور که می دانید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند که همه آنها با استفاده از نیروی موتور دستگاه، عوامل گرفتگی را برطرف می کنند‌.

این دستگاه ها برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب قدرت زیادی داشته و فنی کار باید برای کنترل قدرت دستگاه، مهارت لازم را دارا باشد تا برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به بهترین شکل و بدون خطا انجام بگیرد دستگاه های لوله بازکنی فنر برقی قدرت زیادی دارد و می تواند گرفتگی های شدید و همچنین گرفتگی به وسیله سیمان را هم برطرف کند این دستگاه ها قدرت خود را از موتور گرفته و موتور نیرو را به فنر انتقال می دهد و فنر با چرخش و ارتعاش خود می تواند لوله فاضلاب را باز کند از فنر برقی برای برطرف کردن انواع گرفتگی ها استفاده می شود و تقریباً می توان گفت فنر برقی یکی از پرکاربرد ترین دستگاه در لوله بازکنی است که طول های مختلفی دارد و برای بیشتر موارد گرفتگی پاسخگو می باشد.

یکی از مزیت های مهم فنر برای برطرف کردن گرفتگی و لایروبی مسیر فاضلاب می باشد که می تواند رسوبات و چربی‌های فاضلاب و همچنین بوهای بد فاضلاب را هم از بین ببرد یکی دیگر از دستگاه هایی که در لوله بازکنی از آن استفاده می شود دستگاه پمپ تراکم هوا است این دستگاه با انتقال فشار هوا با قدرت زیاد می تواند گرفتگی داخل فاضلاب را برطرف کند این دستگاه با فشار هوا در داخل لوله گرفتگی را به طرف جلو می راند و یا اینکه آن را شل کرده و سختی و سفتی آن را کم می کند.

اهمیت اعتبار و رسمیت شرکت های لوله بازکنی

عامل مهمی که می تواند خدمات شرکت لوله بازکنی را تضمین کند اعتبار و رسمیت شرکت لوله بازکنی است در شهرهای بزرگ شرکت هایی هستند که به صورت غیرمجاز در این زمینه فعالیت می کنند و این می تواند شهروندان را دچار چالش کند عدم نظارت همچنین عدم توجه مردم به اهمیتی که این خدمات دارد باعث می‌شود شرکت های غیر رسمی بتوانند به راحتی کار خود را ادامه بدهند شاید تبلیغات شما را به طرف یک شرکت لوله بازکنی جذب کند ولی دقت داشته باشید خدمات لوله بازکنی فقط داشتن نیروی خدماتی و همچنین ابزار کار نمی باشد بلکه باید شخص فنی کار از تجربه و تخصص بالایی برخوردار باشد تا در ادامه کار برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب شما و خود را دچار مشکل نکند.

ممکن است اشخاصی که در این زمینه مهارت ندارند با استفاده غلط از ابزارهای لوله بازکنی به لوله های فاضلاب آسیب وارد کنند و باعث شکستگی و ترک خوردگی لوله ها شوند و ممکن است این ترک خوردگی لوله ها باعث نم و ترک دیوار شده و به ساختمان آسیب برساند. پس توصیه می کنیم خدمات لوله بازکنی را فقط از شرکت های معتبر تقاضا کنید.

اگر با یک شرکت معتبر برای خدمات  لوله بازکنی تماس گرفتید نگران پرداخت هزینه های سرسام آور هم نباشید زیرا هزینه ی شرکت های معتبر طبق تعرفه ی اتحادیه ها دریافت می شود. در ادامه می خواهیم شما را با قیمت لوله بازکنی در شرکت های مختلف آشنا کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نصب و تعمیر کاسه توالت ایرانی بدون تخریب|دلایل تعویض کاسه توالت ایرانی

قیمت های لوله بازکنی در شرکت های مختلف

یکی از موارد مهمی که در قیمت لوله بازکنی تأثیرگذار است شرکت های خدماتی می باشند شرکت های خدماتی زیادی در تهران هستند که به عنوان شرکت های تخلیه چاه و لوله بازکنی شناخته شده اند این شرکت ها سه نوع می باشد:

  1. شرکت های لوله بازکنی مجاز
  2. شرکت های لوله بازکنی کلاهبردار
  3. شرکت های لوله بازکنی غیرمجاز

دستمزد و تعرفه دریافتی این شرکت ها با یکدیگر فرق می کند زیرا عملکرد آنها هم با یکدیگر متفاوت است شرکت های مجاز به وسیله اتحادیه ها تأیید شده و دستمزد آنها هم توسط اتحادیه تعیین می شود.

بهترین شرکت ها شرکت های لوله بازکنی مجاز هستند که خدمات متنوع و کامل را ارائه می دهند این شرکت ها از سرویس کاران حرفه ای و با تجربه استفاده می کنند تعداد این شرکت ها در تهران زیاد نیست و شاید استفاده از خدمات این شرکت ها برای همه شهروندان امکان پذیر نباشد.

مواردی که می توانند در قیمت لوله بازکنی دخیل باشند عبارتند از:

  • قیمت لوله بازکنی بر حسب نوع گرفتگی لوله
  •  قیمت لوله بازکنی بر اساس استفاده از دستگاه برای باز کردن گرفتگی لوله
  •  تأثیر زمان در تعیین قیمت لوله بازکنی

همانطور که در ابتدای مقاله برایتان توضیح دادیم نوعی گرفتگی می تواند در قیمت لوله بازکنی تأثیر زیادی داشته باشد ممکن است گرفتگی ها ساده بوده و به راحتی برطرف شوند ولی اگر گرفتگی سخت باشد تکنسین باید ساعت ها وقت بگذارد تا بتواند گرفتگی را برطرف کند در این صورت قیمت متفاوت است اگر گرفتگی در عمق لوله فاضلاب باشد حتماً باید فنی کار از فنر های بلند استفاده کند که این هم باعث زیاد شدن قیمت کار لوله بازکنی خواهد شد.

گاهی ممکن است گرفتگی بسیار ساده بوده و حتی با یک فنر دستی هم برطرف شود در این صورت تکنسین زحمت زیادی ندارد و نیاز به پرداخت هزینه زیادی هم نیست ولی گاهی ممکن است برای برطرف کردن گرفتگی نیاز به استفاده از دستگاه های پمپ تراکم هوا و ژنراتور باشد در اینصورت تکنسین برای برطرف کردن گرفتگی زحمت زیادی کشیده و هزینه بیشتری هم باید دریافت می کنند.

تأثیر زمان در تعیین قیمت لوله باز کنی

یکی دیگر از مواردی که می تواند در تعیین قیمت لوله بازکنی تأثیر زیادی داشته باشد مقدار زمانی است که تکنسین برای برطرف کردن گرفتگی لوله صرف می کند ممکن است گاهی اوقات چندین ساعت و یا حتی چندین روز برطرف کردن گرفتگی لوله طول بکشد امکان دارد گرفتگی در واحد آپارتمان شما پیدا نشده و لوله بازکن مجبور به بررسی کردن واحدهای دیگر شود و این صورت نرخ لوله بازکنی بالا می رود.

لوله بازکنی

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با فاکتورهایی که بر لوله بازکنی تأثیر دارد به طور کامل آشنا کردیم توصیه می کنیم در صورتی که با مشکل مسدود شدن لوله فاضلاب روبرو شدید حتماً با شرکت های مجاز برای برطرف کردن مشکل تماس بگیرید و از مراجعه به افراد غیر متخصص و شرکت های غیر مجاز خودداری کنید تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری کرده باشید.

اگر در این زمینه سؤالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

فاکتورهای اصلی و مؤثر بر لوله بازکنی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تأثیر زمان در تعیین قیمت لوله باز کنی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا