پزشکی

تعمیر صندلی ماساژور | راهنمای عیب‌یابی صندلی ماساژور

تعمیر صندلی ماساژور|راهنمای عیب‌یابی صندلی ماساژور، باد نشدن کیسه هوای صندلی ماساژور

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

صندلی‌های ماساژور از اختراعات شگفت انگیز و بزرگ محسوب می‌شود. کاربران با استفاده از صندلی ماساژور دیگر نیاز به ماساژور نخواهند داشت و در خانه به راحتی می‌توانند ماساژ را انجام دهند. به وسیله صندلی های ماساژ هم می توانید کل بدن را ماساژ دهید و هم می توانید نقاط خاصی را انتخاب و مشخص نموده و ماساژ دهید. برندهای گوناگونی اقدام به تولید صندلی های ماساژور کرده‌اند و اغلب این برندها صندلی هایی تولید می کنند، که با کیفیت بوده و با دوام هستند. نگهداری از صندلی های ماساژور راحت می باشد. اما این وسیله بادوام نیز امکان دارد، که روزی با ایراد و خرابی مواجه شود. برندهایی که صندلی ماساژ را تولید می کنند پشتیبانی خوبی دارند، ولی در کشور ایران نمی توان به آنها دسترسی داشت.

عیب یابی و تعمیر صندلی ماساژور

زمانی که صندلی ماساژور شما دچار خرابی می گردد بهتر است، که برای عیب یابی آن دفترچه راهنما دستگاه خود را مطالعه کرده و دستورالعمل هایی که در آن آمده است را دوباره تنظیم نمایید. چنانچه صندلی ماساژور شما پس از تنظیم دوباره، همچنان مشکل دارد باید برای تعمیر کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

صندلی ماساژور

صندلی ماساژور روشن نمی‌شود

چنانچه صندلی ماساژ روشن نمیگردد احتمال دارد، که دلیل آن یکی از این موارد باشد:

 • از دلایل رایج روشن نشدن صندلی ماساژور اتصالات نادرست و سیم آن می باشد.
 • روی صندلی ماساژور سیستم کنترل کننده وجود دارد، که امکان دارد به دلایل گوناگون دچار ایراد و خرابی شده باشد.
 • چنانچه سیستم حرکتی صندلی ایراد داشته باشد، صندلی ماساژور نمی تواند حرکتی داشته باشد.
 • اگر سیستم نرم افزاری خراب باشد، صندلی ماساژور واکنش نشان نخواهد داد.

قابلیت‌های مختلف صندلی ماساژور عمل نمی‌کند

صندلی های ماساژور قابلیت های گوناگونی دارند، که با توجه به طراحی مختلف آن، شرکت سازنده و نوع صندلی متفاوت باشد. اگر قابلیت های گوناگون صندلی ماساژ مثل تنظیم شدت ماساژ، گرم کردن صندلی و… به صورت صحیح عمل نمی کند، می‌تواند دلیل آن یکی از موارد زیر باشد:

 • اگر سیم برق صندلی به علت های گوناگون دچار ایراد و مشکل شده باشد، قابلیت های گوناگون صندلی ماساژور عمل نخواهند کرد.
 • چنانچه هر کدام از قطعه های الکترونیکی صندلی ماساژور دچار خرابی شود قابلیت های خاص آن توانایی کارکرد نخواهند داشت.
 • چنانچه سیستم ماساژ از کار بیفتد قابلیت هایی مثل نوع ماساژ و تنظیم شدت آن قابل استفاده نخواهد بود.

صدای زیاد صندلی ماساژور

 • چنانچه رویه صندلی خراب شده باشد، ممکن است که موجب ایجاد صدای زیاد در این صندلی شود. اگر رویه صندلی شکسته، پاره شده و یا ساییده شده باشد، موجب بروز مشکل خواهد شد.
 • اگر هر کدام از قطعه های داخلی صندلی ماساژور مثل نوارهای شیشه یا حرکتی خراب باشد، صندلی ماساژور صدای زیادی خواهد داشت، که در این شرایط صندلی ماساژ باید باز شده مورد بررسی قرار بگیرد.
 • چنانچه میان قطعه های گوناگون صندلی ماساژور اصطحکاک وجود داشته باشد، امکان ایجاد صدای اضافه در صندلی ماساژور به وجود می‌آید. در این شرایط باید از روغن ماساژ به عنوان ماده ضد اصحکاک استفاده نمایید.
 • بعضی از مواقع قطعه های صندلی ماساژور نیاز به تعویض پیدا می کنند و با عوض کردن آنها صدای صندلی ماساژور کمتر خواهد بود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بیماری گیلن باره چیست و چگونه درمان می شود؟

صندلی ماساژور

کابل صندلی ماساژور خراب است

تعمیر و عیب یابی کردن کابل صندلی ماساژ به دانش و تجربه نیاز دارد. بنابراین پیشنهاد می گردد، که این مورد توسط افراد حرفه‌ای مورد بررسی قرار بگیرد. اما اگر می خواهید این مشکل را خودتان برطرف نمایید، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • در ابتدا کابل و سیم برق صندلی ماساژور را چک کنید و ببینید، که ایراد و خرابی در کدام قسمت است.
 • دو کابل را در کنار هم قرار دهید و به یکدیگر وصل نمایید. این کار موجب خواهد شد، که قسمت خراب کابل را بشناسید.

خطرهای صندلی ماساژور

با توجه به اینکه صندلی ماساژور دارای مزایای زیادی برای سلامت افراد است محبوبیت آن بین مردم بیشتر شده است. صندلی ماساژ برای سلامت جسم مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از صندلی ماساژور به صورت صحیح و اصولی استفاده نشود و یا بیش از اندازه استفاده شود، برای بدن آسیب رسان خواهد بود. مثل دیگر راهکارهای ماساژ درمانی استفاده کردن از این وسیله نیز باید با احتیاط انجام شود. صندلی های ماساژور اگر چه ضرری ندارند، ولی چنانچه بیماری خاصی دارید بهتر است، که با پزشک خود مشورت کرده و پس از آن از این وسیله استفاده نمایید.

استفاده از صندلی ماساژور موجب می‌شود، که درد بدن کاهش یافته و عضلات شل شوند. اگر به صورت نادرست از صندلی ماساژور استفاده شود امکان دارد، که دردها تشدید یافته و آسیب ها بیشتر شوند. بنابراین قبل از اینکه از صندلی ماساژور خود برای اولین بار استفاده کنید، باید راهنمای آن را مطالعه نمایید. چون این صندلی یک صندلی معمولی نیست و طراحی و ساخت آن متفاوت است. چون طراحی منحصر به فرد موجب می‌شود، که عضلات آرامش پیدا کنند و قسمت پشت بدن شما در موقعیت مناسبی قرار بگیرد. با توجه به این ویژگی اگر از صندلی ماساژور به صورت نادرست استفاده نمایید، مشکلات به ویژه در قسمت کمر بیشتر خواهد شد.

درد

برندهای گوناگون صندلی ماساژور ویژگی های مختلفی دارد. ویژگی های گوناگون این محصول امکان دارد، که برای فردی آرام بخش باشد، اما برای کاربر دیگر سخت می باشد. وقتی از صندلی ماساژ به صورت منظم استفاده می شود، احساس درد کم طبیعی خواهد بود. چون در حین ماساژ به بافت ها فشار وارد می شود. این درد خفیف خواهد بود و جای نگرانی ندارد. برای اینکه درد پس از ماساژ کاهش یابد باید استراحت نمایید و تنظیمات صندلی ماساژور را چک کنید و اطمینان حاصل نمایید، که به بدن و عضلات شما فشار مناسبی وارد می شود.

گردش خون

از جمله عوارض صندلی ماساژور احتمالاً بر دستگاه گردش خون خواهد بود. ماساژ درمانی موجب می شود، که غدد لنفاوی تحریک شوند و گرفتگی عضلانی کاهش پیدا کند. بنابراین چنانچه در سیستم گردش خون خود مشکلاتی دارید، باید پیش از آنکه از این صندلی استفاده کنید با پزشک خود صحبت کنید.

آسیب عضلانی و کبودی

بیشترین خطری که صندلی ماساژور می تواند داشته باشد، آسیب های عضلانی می باشد. اگر تنظیمات این محصول به صورت صحیح انجام نشود، احتمال دارد، که آسیب عضلانی و یا کبودی بروز نماید. این مشکل در افرادی که دارای عضلات ضعیف و پوست نرم هستند، بیشتر خواهد بود. در این صورت باید از فشار کم این صندلی استفاده کنید و مدت جلسات آن را کمتر کنید. در زمان انتخاب صندلی ماساژور باید وزن خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن انتخاب نمایید. اگر صندلی نتواند وزن شما را کنترل کند، موجب آسیب های جدی خواهد شد. بر روی صندلی ماساژ باید به راحتی بتوانید بنشینید و در این صورت این صندلی برای شما کارآمد خواهد بود. افرادی که دارای فشار خون پایین هستند احتمال دارد، که این صندلی برای سلامت آنها خطر داشته باشد. چون با ایجاد آرام بخشی در بدن موجب کاهش فشار خون خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بیماری پسوریازیس چیست | روش های مراقبت از بیماری پسوریازیس

صندلی ماساژور

فواید صندلی ماساژور

از صندلی ماساژور برای دوره های درمانی استفاده می شود و در درمان های پزشکی از آن استفاده می گردد. از جمله مزایای ماساژ می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • افزایش آرامش و کاهش استرس
 •  کمتر شدن گرفتگی عضلات و درد
 •  بهبود انرژی گردش خون و هوشیاری
 •  کاهش فشار خون و ضربان قلب
 •  قویتر شدن سیستم ایمنی بدن
 • کاهش اضطراب و نگرانی
 •  بهبود اختلالات گوارشی
 •  بهبود درد کمر، سردرد، بی خوابی، درد عصب، آسیب های ورزشی، درد گردن و کمر، درد فک و مفصل گیجگاه

دقت داشته باشید، که ماساژ جایگزین برای درمان ها و مراقبت‌های پزشکی نخواهد بود و در حین استفاده از ماساژ باید برنامه های استاندارد درمانی خود را نیز داشته باشید. صندلی ماساژ خستگی جسمانی را برطرف می‌کند و موجب می گردد، که از لحاظ روحی حال بهتری داشته باشید و استرس های شما کاهش پیدا خواهد کرد. وقتی استرس کاهش پیدا می کند اخلاق و رفتار شما نیز بهبود پیدا خواهد کرد و آرام تر خواهید بود. در زمانی که از صندلی ماساژ استفاده می شود، در بدن اندورفین ترشح می گردد و تاثیر زیادی بر تسکین جسمانی و روحانی خواهد داشت.

صندلی ماساژور همیشه در دسترس است. وقتی که در یک روز بدن شما کاملا خسته است و نیاز به ماساژ دارید، اگر به مراکز درمانی ماساژ مراجعه کنید، احتمالاً وقت نخواهند داشت. در این مواقع استفاده از صندلی ماساژور مشکل شما را برطرف می کند و هر لحظه می تواند به شما ارائه خدمات کند. وقتی صندلی ماساژ را خریداری می کنید، می توانید آن را در گوشه ای از منزل خود داشته باشید و در زمان نیاز از آن استفاده نمایید.

سخن تکمیلی

در این مقاله مشکلات و ایراداتی که ممکن است برای صندلی ماساژور به وجود آید را مورد بررسی قرار دادیم و نحوه برطرف کردن آنها را توضیح دادیم. در ادامه به مزایا و معایب صندلی ماساژور اشاره نمودیم، تا شما کاربران عزیز به صورت کامل با این محصول آشنا شوید و راحت تر از آن استفاده نمایید. افرادی که بیماری زمینه ای دارند، قبل از استفاده از صندلی ماساژور باید با پزشک خود صحبت کنند. چون امکان دارد، که استفاده از صندلی ماساژور برای آنها مناسب نباشد. پیش از آنکه از صندلی ماساژور خود استفاده کنید بهتر است، که راهنمای آن را مطالعه نمایید، تا هم دستگاه شما آسیب نبیند و هم سلامت شما به خطر نیفتد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر صندلی ماساژور|راهنمای عیب‌یابی صندلی ماساژور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج صندلی ماساژور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا