تعمیرات کولر گازی

معانی کدهای خطا در کولر گازی توشیبا

اگر شما هم از کولر گازی توشیبا استفاده می‌کنید احتمال دارد متوجه ارورهایی در صفحه نمایش آن شده باشید. ارورها و کدهای خطا مثل زبان دستگاه است که شما را با مشکلات قطعات دستگاه آشنا کرده و به شما هشدار می‌دهد. اگر مفهوم و معنای این کدهای خطا را بدانید می‌توانید به راحتی مشکلات کولر گازی توشیبا را رفع کنید. ممکن است به دلیلی دسترسی به دفترچه راهنمای کولر گازی توشیبای خود نداشته باشید، به هیچ وجه نگران نباشید زیرا در این مقاله تلاش کردیم ارورهای کولر گازی توشیبا را همراه با معانی آن برایتان بیان کنیم تا بتوانید به راحتی دلایل بروز این کدهای خطا را پیدا کرده و برای تعمیر کولر خود اقدام کنید.

کولر گازی توشیبا

کولرهای گازی توشیبا یکی از محبوب‌ترین و بهترین کولرهای گازی بازار هستند. شرکت توشیبا هم یکی از تولید کنندگان الکترونیک در جهان است و در تولید محصولات صنعتی، اداری و خانگی سابقه طولانی دارد. کولرهای گازی توشیبا دارای کیفیت بالا و تکنولوژی مدرن هستند و در هوای گرم به کاربران این امکان را می‌دهند که از کولر گازی با کارایی بالا استفاده کنند.

کولر گازی توشیبا ویژگی‌های زیادی دارند که مهم‌ترین آنها عبارتند از: مصرف انرژی پایین، صدای کم، طراحی زیبا و شیک، سیستم خنک کننده قوی، کارایی بالا و…

کولرهای گازی توشیبا برای افرادی که دنبال یک کولر گازی عالی و با کیفیت می‌باشند بهترین گزینه است. شرکت توشیبا شرکتی ژاپنی بوده و محصولات آن در ژاپن تولید شده و در سراسر دنیا به فروش می‌رسد.

ویژگی‌های کولر گازی توشیبا چیست؟

همانطور که گفتیم کولر گازی توشیبا جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کولرهای گازی بوده که دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

  • کارایی بالا: این کولرهای گازی در مقابل کولرهای گازی دیگر، دارای تکنولوژی پیشرفته و طراحی مدرنی می‌باشد و کارایی بهتری دارد.
  • سیستم خنک کننده قوی کولر گازی توشیبا: دارای سیستم خنک کننده قدرتمندی بوده که به راحتی با هوای خشک و گرم مقابله می‌کند.
  • طراحی زیبا و شیک: طراحی زیبا و شیک این کولر باعث شده به عنوان دکوراسیون زیبا به برای محیط‌های کاری و منازل محسوب شود.
  • صدای کم: کولر گازی توشیبا نسبت به کولر‌های دیگر دارای صدای کمتری بوده و به آرامش محیط کمک می‌کند.
  • مصرف انرژی کم: این کولر گازی دارای مصرف انرژی پایینی بوده و از جهت اقتصادی می‌تواند بسیار به صرفه باشد.

کولر گازی توشیبا با توجه به تمام مزایایی که دارد باز هم ممکن است ایراداتی پیدا کند که به صورت ارورها و کدهای خطا در روی نمایشگر آن نشان داده می‌شود. شما به وسیله این کدهای خطا می‌توانید به مشکل دستگاه پی برده و به راحتی آن را عیب یابی کنید.

کولر گازی توشیبا

کدهای خطا در کولر گازی توشیبا

این کدهای خطا و ارورها به شما کمک خواهد کرد که در اولین فرصت مشکل دستگاه را رفع کنید. اکثر اوقات این ارورها در سیستم به علت فشار بیش از اندازه در روی برد ایجاد می‌شود پس باید قبل از هر چیز کولر خود را به وسیله ریموت خاموش کنید و از برق بکشید. بعد از نیم ساعت دوباره آن را به برق زده و روشن کنید. اگر بعد از آن دوباره ارور در روی نمایشگر کولر دیده شد، باید حتماً برای تعمیر آن اقدام کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی و رفع انواع ارور لباسشویی توشیبا Toshiba

البته دقت داشته باشید که بعضی از کولرها صفحه نمایش دیجیتالی نداشته و برای اینکه متوجه ارورها شوید باید به نوع و تعداد چشمک‌های چراغ آن توجه کنید. کولرهای جدیدتر دارای ارورهایی هستند که ترکیبی از حروف لاتین و اعداد می‌باشد و در روی صفحه نمایشگر دیده می‌شود. برای اینکه مفهوم و معنای این ارورها را بدانید بهتر است دفترچه راهنمای کولر گازی توشیبا را مطالعه کنید. ولی در صورتی که به دفترچه راهنمای کولر دسترسی نداشته باشید می‌توانید در گوگل سرچ کرده و معانی ارورها را پیدا کنید. در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با کدهای خطا و ارورهای کولر گازی توشیبا آشنا کنیم.

معانی کدهای خطا در کولر گازی توشیبا

همانطور که گفتیم در کولر گازی توشیبا عیب ها و مشکلات کولر به وسیله ارورها و کدهای خطا نمایش داده می‌شود. مهم‌ترین این کدهای خطا عبارتند از:

کد خطای E01 در کولر گازی توشیبا

این ارور نشان دهنده این است که مشکلی در کنترل کولر و یونیت داخلی آن ایجاد شده است. برای اینکه این مورد را عیب یابی کنید ابتدا برد را بررسی کرده و از جریان برق در یونیت داخلی دستگاه مطمئن شوید. این کد خطا احتمال دارد به دلیل خرابی کانکتورهای کولر باشد.

کد خطای E02 در کولر گازی توشیبا

این کد خطا وقتی دیده می‌شود که کنترل پنل به سیستم دستگاه وصل نشده باشد. البته گاهی هم خراب شدن ریموت کنترل کولر باعث ایجاد این ارور در روی نمایشگر کولر گازی می‌شود. برای اینکه مشکل را برطرف کنید ابتدا اتصالات کولر را چک کرده و سپس کنترل آن را هم بررسی کنید و ببینید که دلیل نفرستادن سیگنال به سیستم چیست.

کد خطای E03 در کولر گازی توشیبا

این ارور هم مثل ارور E01 نشانه اشکال در اتصال یونیت داخلی و کنترل پنل می‌باشد.

کد خطای E04

وقتی اتصال بلوک خارجی و بلوک بیرونی با خطا و مشکل روبرو شود شما این ارور را در روی کولر گازی مشاهده می‌کنید. این ارور ممکن است وقتی دیده شود که در یونیت خارجی اشکالی در اتصال لوله تخلیه آب به وجود بیاید.

کد خطای E06

وقتی یونیت داخلی نیرویی نداشته باشد، خطای ارتباطی در بین قطعات ایجاد شده و شما این کد خطا را مشاهده می‌کنید. در این صورت باید به تعمیرکار مراجعه کنید تا منبع تغذیه یونیت داخلی چک شده و برد هم بررسی شود.

ارور E07 در کولر گازی توشیبا

این ارور نشان دهنده خرابی سنسور حرارتی  SW30-2 می‌باشد.

ارور E08 در کولر گازی توشیبا

این ارور بیان کننده این است که آدرس‌های بلوک داخلی در کولر گازی تکراری بوده و شما باید دوباره آدرس‌ها را تنظیم کنید.

ارور E09 در کولر گازی توشیبا

این ارور به معنای این است که کنترل پنل در کولر گازی عملکرد درستی نداشته و شما برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید ریموت کنترل را چک کنید.

ارور E10 در کولر گازی توشیبا

این ارور نشان دهنده خرابی قطعه‌ ی خاصی نیست و فقط می‌خواهد به شما اعلام کند که به طور کلی نقص داخلی در کولر گازی شما به وجود آمده و در این صورت باید تعمیرکار در مرحله اول برد کولر را بررسی کند.

ارور E12

با مشاهده این ارور باید متوجه شوید که در عملکرد یونیت داخلی مشکلی ایجاد شده است. البته این ارور نشان می‌دهد که در اتصال یونیت خارجی و داخلی هم مشکلی به وجود آمده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای از بین بردن بوی بد کولرگازی

ارور E15

وقتی در یونیت داخلی منبع تغذیه و اتصالات ایرادی رخ بدهد شما این کد خطا را مشاهده خواهید کرد. تعمیرکار باید در مرحله اول اتصالات یونیت خارجی و داخلی را چک کرده و از جریان درست برق در آن اطمینان پیدا کند و همچنین باید به سر و صدای کولر هم در هنگام کار کردن توجه کند.

ارور E16

وقتی مشکلی در یونیت داخلی ایجاد شود و یا اینکه کارت یونیت خارجی خراب شده باشد شما این کد خطا را مشاهده خواهید کرد. باید ظرفیت اتصال این یونیت را بررسی و همچنین تنظیم کنید.

ارور E18

این کد خطا نشانه خراب شدن برد یونیت داخلی می‌باشد و یا ممکن است در پنل کنترل مشکلی به وجود آمده باشد. اگر برق در کنسول وجود نداشته باشد ممکن است شما این کد خطا را در کولر گازی مشاهده کنید.

ارور E19

وجود مشکل در اتصالات بین یونیت خارجی و داخلی که معمولاً به علت خرابی برد ایجاد می‌شود ، باعث نمایش این ارور خواهد شد.

ارور E23 در کولر گازی توشیبا

ایجاد مشکل در اتصالات بیرونی کولر گازی باعث نمایش این کد خطا خواهد شد. برای رفع مشکل تعمیرکار باید یونیت بیرونی را بررسی کند.

ارور E26 در کولر گازی توشیبا

اگر در یونیت خارجی دستگاه مشکلی ایجاد شود و یا اینکه مدار مبرد خراب شود شما این کد خطا را مشاهده می‌کنید.

ارور E31 در کولر گازی

این ارور به معنی اتصال کارت به یونیت خارجی می‌باشد و حتی می‌تواند به دلیل خرابی فن دستگاه و یا برد ایجاد شود.

ارور F01 در کولر گازی توشیبا

وقتی شما این کد خط‌ها را در روی کولر گازی مشاهده کردید باید متوجه شوید که سنسور TCJ دچار خرابی شده و مقاومت آن صفر و یا بی‌نهایت است. این کد خطا نشان دهنده خرابی کارت داخلی هم می‌باشد.

ارور F02 در کولر گازی توشیبا

وقتی سنسور TC2 دچار خرابی شود و مقاومت آن صفر و یا بی‌نهایت شده باشد این کد خطا نشان داده می‌شود. باید مقدار مقاومت و اتصالات سنسور را چک کنید. ممکن است برد کولر هم خراب شده باشد.

ارور F04 در کولر گازی توشیبا

این ارور مربوط به سنسور TD1 می‌باشد و نشان دهنده ایجاد مشکل در اتصالات سنسور است که مقاومت آن صفر یا بی‌نهایت شده است. ممکن است برد دستگاه هم دچار خرابی شده باشد.

ارور F16 در کولر گازی توشیبا

این ارور نشان می‌دهد که سنسور مقاومت PC دچار مشکل شده و همچنین کارت هم عملکرد درستی ندارد برای رفع مشکل تعمیرکار باید سنسورهای PD و PC را چک کند این خطا ممکن است به دلیل خرابی کمپرسور هم باشد.

کولر گازی توشیبا

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با بعضی از ارورهای کولر گازی توشیبا آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی دستگاه را عیب یابی کرده و مشکلات آن را رفع کنید. دقت داشته باشید که کولر گازی توشیبا دارای قیمت بالایی می‌باشد پس بهتر است که آن را به طور دوره‌ای سرویس کرده و در هنگام ضرورت سریعاً آن را تعمیر کنید. توصیه می کنیم تعمیرات کولر گازی توشیبا را به متخصصین ماهر بسپارید.

معانی کدهای خطا در کولر گازی توشیبا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ویژگی‌های کولر گازی توشیبا چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا