خدمات باربری و اسباب کشیخدمات

جابجایی و حمل گاو صندوق توسط شرکت حمل چگونه است

روش های اصولی حمل گاو صندوق

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اگر در محل کار یا منزل خود گاو صندوق دارید، حتما زمانی خواهید رسید تا بخواهید گاو صندوق خود را از مکانی به مکان دیگر جابجا کنید. ما در این مبحث از سایت ایبک به روش ها و اصول مناسب حمل و نقل گاو صندوق می پردازیم.

حال اگر این جابجایی از یک اتاق به یک اتاق دیگر باشد یا از یک آپارتمان به آپارتمان دیگر، فرقی نمی کند. در هر صورت باید نکاتی را در جابجایی و حمل گاو صندوق رعایت کنید که نه به شما و نه به گاو صندوق آسیبی نرسد.

جابجایی وسایل سنگین از جمله گاو صندوق بسیار دشوار است و توسط افراد معمولی امکان پذیر نمی باشد. حال اگر گاو صندوق، مخصوص اسلحه یا لوازم سنگین و با ارزش دیگر نیز باشد، این سختی چندین برابر است.

روش های حمل گاو صندوق

حمل گاو صندوق بصورت دستی

اگر تصمیم دارید گاو صندوق خود را به صورت دستی حمل کنید ابتدا وزن آن را در نظر بگیرید. بعضی گاو صندوق ها از جمله گاو صندوق های کوچک هتلی وزنی بین 12 الی 30 کیلوگرم دارند و یک یا چند نفر از افراد معمولی می توانند آن را به راحتی جابجا کنند.

حمل گاو صندوق توسط چرخ

بعضی گاو صندوق ها از جمله گاو صندوق های سنگین خانگی، طلا فروشی و گاو صندوق گنج بان وزنی بین 20 الی 200 کیلوگرم دارند. حمل این مدل گاو صندوق ها بسیار دشوار بوده و به طور دستی نمی توان آن ها را حمل کرد حتی اگر چند نفر هم باشند.

در این حالت توسط 2 فرد ماهر و متخصص و یک چرخ مخصوص، حمل گاو صندوق انجام می شود. چرخ حمل گاو صندوق ابزاری ست که 6 چرخ دارد و تمام وزن گاو صندوق را تحمل می کند و حمل گاو صندوق را آسان می کند.

حمل گاو صندوق توسط جرثقیل

بعضی گاو صندوق ها از جمله گاو صندوق های آسانسوری و گاو صندوق درب خزانه ی محصولات بانکی وزن بالای 500 کیلوگرم دارند. این نوع گاو صندوق ها به دلیل ضد سرقت بودن بسیار بزرگ و سنگین هستند. برای حمل این نوع گاو صندوق ها از جرثقیل استفاده می شود.

حتما بخوانید:   سرشیر چراغ‌دار چیست و چه تفاوتی با سرشیر ال ای دی دارد؟

حمل گاو صندوق توسط شرکت های معتبر و متخصص

تا به اینجا به خوبی درک کرده اید که حمل و نقل گاو صندوق چقدر خطرناک است و نیازمند افراد متخصص است. بهترین روش حمل گاو صندوق های بزرگ و سنگین استفاده از شرکت های متخصص این کار است.

این شرکت ها تمامی نیرو های خود را به صورت تخصصی آموزش داده اند.استفاده از شرکت های متخصص احتمال آسیب رسیدن به گاو صندوق شما را به حداقل و حتی صفر می رساند.

زیرا فروشگاه های معتبر و مجاز مجهز به پیشرفته ترین وسایل روز دنیا هستند. همچنین با مدیریت درست، حمل گاو صندوق شما را به خوبی انجام می دهند.

برای حمل گاو صندوق چه نکاتی باید رعایت شود؟

همانطور که در بالا با گاو صندوق های متفاوتی آشنا شدید دریافتید که تمام گاو صندوق ها با هم یکی نیستند و از نظر سایز، وزن و محل قرار گیری مبدأ و مقصد با هم متفاوت اند. اما به طور کلی توجه داشته باشید برای حمل هر نوع گاو صندوق نکات زیرا را رعایت کنید. ما در ادامه به این مطلب کامل تر می پردازیم.

بررسی و ارزیابی امکان حمل گاو صندوق سنگین

ابتدا به نحوه ی حمل گاو صندوق بیندیشید. راه مناسب و دقیق طراحی کنید. اگر گاو صندوق بزرگ و سنگین است بسیار احتیاط کنید زیرا ممکن است حمل ناصحیح گاو صندوق به شما آسیب وارد کند.

قبل از حمل گاو صندوق برنامه ریزی کنید و برنامه را با افرادی که در حمل گاو صندوق نقش دارند در میان بگذارید. سعی کنید یک فرد را در جلوی مسیر به عنوان راهنما قرار دهید.

همچنین درب ها و جاهای باریک در مسیر حمل گاو صندوق را اندازه بگیرید و با ابعاد گاو صندوق خود چک کنید تا در طول انجام حمل گاو صندوق دچار مسئله ای نشوید.

گذاشتن گاو صندوق بر روی چرخ

آماده سازی گاو صندوق برای حمل

همه ی ما تمامی وسایل با ارزش خود را در گاو صندوق نگه داری می کنیم. بنابراین اولین نکته در حمل گاو صندوق حفظ امنیت آن است.

تهیه ی تجهیزات لازم برای حمل و نقل

پس از برنامه ریزی، وسایل و تجهیزات موردنیاز را برای تمام نیروها آماده کنید. لطفأ مواردی از جمله لباس مناسب و راحت، داشتن دستکش مقاوم و با کیفیت، کفش های راحتی که کاملأ بسته باشند را رعایت کنید.

بررسی استراتژی خروج ایمن از محل

مهم ترین نکته که باید به آن بسیار توجه کنید این است که هرگز عجله نکنید. قبل از حمل گاو صندوق یک بار به طور دقیق ابتدا تا انتهای مسیر را بررسی کنید. طوری که 100% مطمئن شوید که در طول این فرآیند مشکل و آسیبی بوجود نمی آید. اگر مانعی در طول مسیر وجود دارد قبل از حمل گاو صندوق مانع ها را برارید.

حتما بخوانید:   پاک کردن لکه روغن روی فرش

محافظت از کف و دیوار مکان مبدأ و مقصد

مراقب باشید در طول حمل گاو صندوق آسیبی به کف و دیوار مکان مبدأ و مقصد وارد نکنید. برای حمل گاو صندوق های بزرگ و سنگین حتی اگر مطمئن هستید که هیچ مشکی برای محیط اطراف پیش نمی آید برای پیشگیری از ایجاد خطر نقاطی از مسیر از جمله دهانه ی درب، کنج تیز دیوار ها و حتی وسایلی از منزل که ممکن است در معرض آسیب باشند را با پارچه های ضخیم یا پتو بپوشانید. حتی می توانید کف منزل یا راهرو های مسیر را مقوای ضخیم یا فرش های قدیمی یا حتی پتو پهن کنید.

چرخاندن گاو صندوق روی چرخ

اگر از روش حمل گاو صندوق توسط چرخ استفاده می کنید دقت کنید که گاو صندوق کاملأ روی چرخ قرار گرفته باشد. در غیر اینصورت ممکن است در طول مسیر به شما آسیب جدی وارد کند.

حرکت کردن از گوشه ی پله ها

ممکن است مجبور شوید برای حمل گاو صندوق از یک مکان به مکان دیگر از تعدادی پله ها بالا یا پایین بروید. برای حمل گاو صندوق به طبقات بالاتر به 3 نیرو نیازمندید یک نفر مسیر حمل گاو صندوق را راهنمایی می کند و دو نیرو دالی را قدم به قدم بلند می کنند.

برای حمل و نقل گاو صندوق به طبقات پایین سخت تر از حمل گاو صندوق به طبقه ی بالاست زیرا در هنگام پایین آمدن نیاز به کنترل بیشتری دارید و باید بسیار آهسته تر عمل کنید.در هر صورت توجه داشته باشید که از کنار پله قدم بردارید.

بررسی روش های اصولی حمل و نقل گاو صندوق

قرار دادن در ماشین مناسبِ حمل

قبل از تهیه ی ماشین قابلِ حمل گاو صندوق دقت کنید که ماشین به اندازه مناسب بزرگ باشد. برای اطمینان از اینکه ماشین، گاو صندوق شما را با اطمینان به مقصد می رساند، چک کنید که ماشین حتمأ رمپ بارگیری موتور داشته باشد. این وسیله ایمنی حمل گاو صندوق شما را تضمین می کند.

اولویت قرار دادن ایمنی در حمل و نقل

قبلا از اینکه به مقصد فکر کنید در درجه اول ایمنی در مسیر را همواره به یاد داشته باشید، حتی اگر دیرتر به مقصد برسید. لحظه ای که احساس کردید گاو صندوق در حال سقوط کردن است سریع گاو صندوق را فراموش کنید و فقط خود را نجات دهید.

حتما بخوانید:   روش های کاربردی اسباب کشی به ساختمان بلند مرتبه

سپردن کار حمل و نقل به افراد متخصص

همانطور که گفتیم حمل گاو صندوق توسط افراد معمولی ممکن نیست و برای انجام آن حتما به متخصص آن نیاز پیدا می کنید. زیرا افراد متخصص علاوه بر اینکه آموزش دیده اند، با مدیریت درست و با داشتن وسایل ایمن حمل گاو صندوق را به خوبی انجام می دهند.

چگونگی انتخاب شرکت معتبر و متخصص

از طریق تبلیغات موجود در روزنامه، سایت، دوستان و… می توانید بهترین شرکت های معتبر و متخصص حمل گاو صندوق را کسب کنید. همچنین نکات زیر را در نظر بگیرید :

  • باید شرکتی را انتخاب کنید که دارای مجوز رسمی باشد.
  • شرکتی که در زمینه ی خرید، فروش و حمل گاو صندوق متخصص است از باربری ها بی نام و نشان معتبرتر است.
  • شرکتی که نیرو های آن متعهد و متخصص باشند.
  • شرکتی که سابقه طولانی مدت در زمینه ی حمل گاو صندوق داشته باشد تا آسیبی به کسی یا چیزی وارد نشود.
  • شرکتی که نیرو های آن بیمه باشند تا در صورت ایجاد هر گونه آسیب بیمه پاسخگو باشد.

انتخاب شرکت معتبر حمل گاوصندوق

هزینه ی حمل و نقل

اگر گاو صندوق منزل یا محل کارتان را از فروشگاه های معتبر و مجاز خریداری کنید. برخی از این فروشگاه ها این اطمینان را به شما می دهند که در کلیه ی خدمات از جمله حمل گاو صندوق شما را همراهی می کنند و حتی بدون دریافت هزینه ای این کار را انجام می دهند.

البته هزینه ی حمل و نقل توسط شرکت های متخصص و معتبر به شرایط مختلفی از جمله تعداد نیروهایی که کار را انجام می دهند، وسایل مورد استفاده در حمل آن، وزن گاو صندوق، طبقه ساختمان مبدأ و مقصد، هزینه ی ایاب و ذهاب و… بستگی دارد.

نتیجه گیری :

امیدواریم اطلاعات لازم و کافی در حمل گاو صندوق به شما ارائه داده باشیم. بسیاری از افراد به ظاهر کوچک آن نگاه می کنند و تصور می کنند که حمل آن کار ساده ای است.

پس اگر سالم بودن خود و گاو صندوق برایتان مهم است و اگر تخصصی در این زمینه ندارید در حمل آن هیچ گاه سهل انگاری نکنید و خود را متخصص ندانید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

جابجایی و حمل گاو صندوق توسط شرکت حمل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با جابجایی و حمل گاو صندوق توسط شرکت حمل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x