تعمیرات پکیج و آب گرمکن

نمایندگی تعمیرات پکیج در شهریار | عیب‌یابی پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در شهریار | عیب‌یابی پکیج، جلوگیری از خرابی پکیج

در صورتی که عملکرد پکیج مختل شود، آب گرم مصرفی و گرمایش خانه تأمین نخواهد شد. به همین دلیل پکیج از جمله اجزاء مهم وسایل منزل به شمار رفته و بسیار حائز اهمیت می باشد. پکیج ممکن است به دلایل گوناگونی مانند استفاده نادرست و یا دلایل دیگر با مشکلات و ایراداتی مواجه شود. در این مواقع باید پکیج به صورت دقیق عیب یابی شود، تا مشکلات به وجود آمده برطرف گردد.

عیب‌یابی و تعمیر پکیج در شهریار

در صورتی که مشکلی برای پکیج شما به وجود آید باید به کمک افراد متخصص آنها را برطرف کنید. همچنین پیشنهاد می شود، که به صورت مرتب سرویس پکیج توسط متخصصین انجام شود. برای این که بتوانید عیب یابی، تعمیر و سرویس پکیج را انجام دهید بهتر است، که از خدمات تعمیر پکیج در محل استفاده کرده و به این ترتیب هزینه های تعمیر را کاهش دهید. چنانچه ساکن شهریار هستید، می توانید از خدمات مراکز معتبر تعمیر پکیج در شهریار استفاده نمایید.

پکیج روشن نمی‌شود

در صورتی که پکیج روشن نشود، باید قسمت‌های مختلفی از پکیج را مورد بررسی قرار دهید. در ابتدا باید گاز پکیج را چک کنید و اگر قطع بود، باید گاز را  باز کنید.

پس از آن فشار آب را در پکیج خود بررسی نمایید. چنانچه آب قطع بود یا فشار آب کم بود، پکیج روشن نمی شود.

چنانچه این موارد را بررسی نموده و مشکلی در آنها نیافتید بهتر است، که برای عیب یابی و تعمیر پکیج با افراد متخصص تماس حاصل کنید.

دمای آب گرم کم است

در صورتی که دمای آب کم باشد، برای عیب یابی کردن پکیج باید به نکات مختلفی توجه نمایید. در برخی مواقع دلیل بروز این مشکل فشار کم و زیاد آب می باشد. بنابراین باید فشار آب پکیج را کنترل کنید.

در صورتی که فلوسوئیچ پکیج خرابی داشته باشد، می تواند موجب کم بودن دمای آب در پکیج شود. در این شرایط سوئیچ قادر نخواهد بود، که دمای درست آب را به برد ارسال نماید و در نتیجه دمای آب کمتر خواهد بود.

حتما بخوانید:   روش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور| رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور

چنانچه پکیج رسوب گرفته باشد موجب خواهد شد، که دمای آب کاهش پیدا کند. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید با استفاده از جوهر نمک یا اسید پکیج را رسوب زدایی نمایید.

یکی دیگر از دلایل کم شدن دمای آب مربوط به معیوب بودن سنسور دمای پکیج است، که موجب می گردد آب پکیج گرم و سرد شود.

پکیج

مشعل پکیج انفجاری روشن می‌شود

در صورتی که گاز ورودی به پکیج نوسان داشته باشد موجب خواهد شد، که مشعل آن به صورت انفجاری روشن گردد، که در این شرایط برای برطرف کردن مشکل باید گاز ورودی به پکیج را تنظیم نمایید.

در صورت خراب بودن الکترود جرقه زن این مشکل به وجود می آید. وقتی که پکیج را روشن می کنید، گاز داخل آن جمع می گردد و به صورت یکباره روشن می گردد و موجب انفجار خواهد شد، که در این حالت الکترود جرقه زن را باید در کمترین زمان ممکن عوض کنید.

در برخی مواقع الکترود جرقه زن ایرادی ندارد، اما تا مشعل فاصله زیادی دارد، که این فاصله باید به درستی تنظیم گردد. فاصله درست میان مشعل و الکترود جرقه زن ۳ الی ۵ میلی متر می باشد.

شعله پکیج زرد است

شعله پکیج در حالت طبیعی و نرمال باید به رنگ آبی باشد. در صورتی که رنگ شعله پکیج زرد است، باید از تمیز بودن مشعل اطمینان حاصل کنید و در صورتیکه کثیفی در آن وجود دارد، آن را با دقت تمیز کنید.

پس از آن باید مکش دودکش را بررسی نمایید. در صورتی که ایرادی در آن وجود داشته باشد یا انسدادی در آن به وجود آمده باشد، باید آن را تخلیه کرده و یا در صورت لزوم عوض کنید.

یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل این است، که در محیط هوا وجود ندارد. برای رفع آن باید دریچه هوا در اطراف استفاده شود.

پکیج

فشار آب پکیج کم است

وقتی که با کمبود فشار آب پکیج مواجه شدید، نشان دهنده این است، که در لوله های آب پکیج نشتی وجود دارد. برای برطرف کردن مشکل کم بودن فشار آب پکیج باید نشتی لوله ها را برطرف کنید. در صورتی که لوله ها نیاز به تعویض داشته باشند، باید آنها را عوض کنید.

پکیج سر و صدای زیادی دارد

در صورتی که رتور عملکرد نامناسبی نداشته باشد، موجب ایجاد سر و صدا در پکیج خواهد شد، که در این شرایط باید رتور پکیج را عوض کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر آبگرمکن ایران شرق | نمایندگی تعمیرات ایران شرق

یکی دیگر از مواردی که موجب ایجاد سر و صدای زیاد در پکیج می‌شود، هواگیری نکردن آن می‌باشد. بنابراین باید پکیج را هواگیری کنید، تا مشکلی به وجود آمده برطرف گردد.

جلوگیری از خرابی پکیج

امروزه پکیج های مختلف با برندهای گوناگون طراحی و تولید شده است، که هر کدام دارای قابلیت ها و ویژگی های خاصی می باشند. در صورت استفاده نادرست یا استفاده طولانی مدت از پکیج ها ممکن است، که پکیج دچار ایراد و خرابی شود و نیاز به عیب یابی و تعمیر پیدا کند.

در صورتی که با نکات نگهداری و استفاده درست از پکیج آشنا باشید، دستگاه شما کمتر با ایراد و خرابی مواجه خواهد شد و در این صورت نیاز شما به تعمیر آن کمتر خواهد بود.

کنترل کردن فشار پکیج

برای پیشگیری از خرابی پکیج اولین نکته‌ای که باید توجه کافی به آن داشته باشید، کنترل کردن فشار این دستگاه می باشد. کنترل فشار بهتر است، که به طور روزانه و روتین انجام شود، تا برای پکیج مشکلی به وجود نیاید. فشار پکیج ها همیشه باید بر روی یک تا یک و نیم بار تنظیم شود.

چنانچه فشار پکیج به صورت متعدد نوسان دارد و نمی توانید آن را خودتان تنظیم کنید بهتر است، که از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید. چنانچه با کنترل کردن فشار نوسان آن برطرف نگردید احتمال دارد، که ایرادات کوچکی در منبع انبساط وجود داشته باشد.

دودکش پکیج را به طور مداوم بررسی نمایید

یکی دیگر از ترفندهایی که می توانید با استفاده از آن از خرابی پکیج جلوگیری کنید، بررسی کردن دودکش ها به طور مداوم می باشد. چنانچه در دودکش ها نقصی وجود داشته باشد، دستگاه ایمنی کمتری خواهد داشت و مشکلاتی برای آن به وجود می آید. برای اینکه دودهای سمی در محیط پخش نشود، دودکش باید کلاهک استاندارد داشته باشد.

همچنین وقتی که دودکش‌ها را بررسی می کنید، باید اطمینان حاصل نمایید، که مسیر به صورت کامل باز می باشد و به راحتی از آن دود خارج می شود. چنانچه دودکش را به صورت مرتب از نظر سالم بودن بررسی نمایید، می توانید از به وجود آمدن مشکلات و خرابی ها برای قطعه های مختلف پکیج جلوگیری کنید و عمر مفید پکیج را افزایش دهید.

به طور منظم پکیج را رسوب گیری کنید

یکی دیگر از موارد مهم برای نگهداری درست از پکیج این است، که رسوب گیری دستگاه را به صورت مرتب انجام دهید. در صورتی که رسوب گیری در زمان مناسب انجام نگردد، اجزای درونی پکیج رسوب گرفته و مشکلات زیادی به وجود می آورد. باید بدانید، که رسوب ها به طور معمول در بخش مبدل و پمپ ایجاد می گردند.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر مبدل پکیج ایران رادیاتور | مشکلات رایج در پکیج

چون املاح زیادی در آب وجود دارد، به مرور زمان در این قطعه‌ها رسوب های زیادی به وجود می آید. در صورتی که آنها را برطرف نکنید، عملکرد پکیج مختل شده و گرمایش کاهش پیدا خواهد کرد. برای اینکه از این مشکلات جلوگیری نمایید پیشنهاد می‌شود، که به صورت دوره ای و مرتب قطعه های گوناگون پکیج را رسوب گیری کرده و به این ترتیب سالم ماندن آنها را تضمین نمایید.

پکیج را سرویس کنید

یکی از موضوعات بسیار مهم، که افراد زیادی به آن بی توجهی می کنند، سرویس منظم پکیج می باشد. این  کار موجب می‌شود، که بهره‌وری پکیج افزایش یابد. بهتر است، که سرویس پکیج توسط سرویس کار های ماهر انجام گردد، تا بازدهی مناسب داشته باشد.

در پکیج ها قطعه های حساسی به کار برده شده است، که هر کدام از آنها با گذشت زمان و استفاده مکرر با ایراداتی مواجه می شوند. وقتی که پکیج ها را سرویس می کنید، مشکلات به وجود آمده برای اجزای مختلف پکیج را تشخیص داده و آنها را برطرف می‌کنید.

وقتی که سرویس پکیج انجام شد، باید تنظیمات حالت آن انجام شود. پکیج ها دارای دو حالت زمستانه و تابستانه می‌باشند. قبل از اینکه فصل تغییر کند، باید تنظیمات درست آن انجام شود، تا آب گرم مصرفی درجه مناسبی داشته باشد.

پکیج

فیلترهای آب و صافی ها را به صورت مکرر بررسی نمایید

برای اینکه رسوب زیادی در پکیج ایجاد نشود، در آنها از فیلترهای آب استفاده شده است. صافی هایی که در پکیج وجود دارد بهتر است، که حداقل هر دو ماه مورد بررسی قرار بگیرند، تا با این کار از خرابی و آسیب دیدن پکیج تا حد زیادی جلوگیری شود.

صافی ها و فیلتر ها در پکیج موجب می‌شوند، که سنگریزه ‌ها و رسوب ها به درون پکیج وارد نشوند یا می توان اینگونه گفت، که این صافی ها موجب می‌شوند، که قطعه های مختلف پکیج سالم بمانند. به همین دلیل باید به صورت مکرر و مداوم این فیلترها و صافی ها را مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم باید آنها را عوض کنید، تا پکیج شما عملکرد بسیار بهتری داشته باشد.

31

نمایندگی تعمیرات پکیج در شهریار | عیب‌یابی پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نمایندگی تعمیرات پکیج در شهریار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x