خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

لوله بازکنی با جوش شیرین | نحوه استفاده از جوش شیرین برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

استفاده از جوش شیرین برای برطرف کردن گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه، توالت و حمام یکی از روش های سریع و فوری و کم هزینه می باشد. جوش شیرین یک ماده ی قوی بوده که می تواند به راحتی گرفتگی های لوله فاضلاب را رفع کرده و هیچ خطری هم برای انسان و همچنین برای لوله های فاضلاب ندارد. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم نحوه لوله بازکنی با جوش شیرین را برایتان به طور کامل توضیح دهیم.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده خام بوده و امروزه در بیشتر آشپزخانه ها پیدا می شود و برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب ظرفشویی می توان به راحتی از آن استفاده کرد. شما می توانید با جوش شیرین یک محلول قوی تهیه کنید. بیشترین گرفتگی در فاضلاب آشپزخانه مربوط به گرفتگی به وسیله چربی و روغن می باشد که برای رفع آن جوش شیرین بهترین گزینه است.

دلیل اصلی گرفتن لوله فاضلاب حمام هم، مو می باشد که باز هم استفاده از جوش شیرین می تواند به راحتی مشکل را رفع کند. جوش شیرین یا همان بی کربنات سدیم ترکیب معدنی طبیعی می باشد که به صورت پودری قلیایی بوده و کمی هم خاصیت اسیدی دارد و می تواند چربی را در خود حل کند. جوش شیرین خاصیت ضدعفونی کننده داشته و می تواند باکتری ها و قارچ ها را هم نابود کند.

برای رفع گرفتگی های لوله های فاضلاب استفاده از محلول های شیمیایی و یا اسید ها را به هیچ وجه به شما پیشنهاد نمی‌کنیم زیرا این مواد خطرناک بوده و علاوه بر اینکه ممکن است باعث آسیب رسیدن به لوله های فاضلاب شود ممکن است برای سلامتی شما هم خطرناک باشد. این محلول ها باعث سوختن پوست، آسیب رسیدگی به چشم، بینی و مجرای تنفسی انسان می شود پس به جای اینکه از مواد شیمیایی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کنید توصیه می‌کنیم از ماده بی خطر جوش شیرین برای این کار کمک بگیرید.

نکته مهم: استفاده از مواد اسیدی برای از بین بردن ماسه، شن و سیمان در داخل لوله به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا کارایی نداشته و فقط به لوله های فاضلاب آسیب می رساند. قبل از این که از محلول های شیمیایی استفاده کنید بهتر است یک بسته جوش شیرین تهیه کرده و به روشی که برایتان در ادامه توضیح خواهیم داد برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب اقدام کنید.

لوله بازکنی با جوش شیرین

نکات مهمی که در هنگام استفاده از جوش شیرین باید رعایت کنید.

قبل از اینکه از جوش شیرین برای رفع گرفتگی فاضلاب استفاده کنید باید به نکاتی مهم توجه کنید که عبارتند از:

 • هیچگاه بیشتر از حد مجاز مواد را با یکدیگر ترکیب نکنید زیرا ممکن است انتشار گاز در اثر ترکیب سرکه و جوش شیرین به وجود بیاید.
 • اگر برای رفع گرفتگی فاضلاب از اسید استفاده کرده اید توصیه می کنیم بعد از آن به هیچ وجه از جوش شیرین برای رفع گرفتگی همان لوله استفاده نکنید.
 • برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام، توالت و یا لوله های ظرفشویی می توانید از جوش‌شیرین کمک بگیرید.
 • اگر با جوش شیرین در مرحله اول نتوانستید مشکل را رفع کنید می توانید دوباره این کار را تکرار کرده و محلول را در داخل لوله فاضلاب بریزید.
 • در صورتی که با محلول های جوش شیرین و مواد دیگر گرفتگی رفع نشد توصیه می کنیم به شرکت های معتبر لوله بازکنی مراجعه کنید و با استفاده از فنر برقی مشکل گرفتگی را رفع کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خم کاری لوله | انواع روش های خم کردن لوله با ابزار و بدون ابزار

روش باز کردن لوله فاضلاب به وسیله جوش شیرین

بطور خلاصه می‌توان گفت رفع گرفتگی لوله فاضلاب با جوش شیرین به این شکل است که شما باید یک لیوان جوش شیرین را در داخل لوله ریخته و بعد از آن سریع یک لیوان سرکه را هم داخل لوله بریزید و سپس با آب فراوان لوله را شستشو دهید. یک ساعت صبر کنید تا داخل لوله به وسیله جوش شیرین و سرکه شسته شود و سپس یک کتری آب جوش را هم در داخل لوله بریزید.

نکته مهم: مقدار ترکیب سرکه و جوش شیرین به شدت گرفتگی لوله بستگی دارد. در ادامه می خواهیم روش های باز کردن فاضلاب به وسیله جوش شیرین را به طور کامل برایتان توضیح دهیم.

هرگاه احساس کردید که آب به سختی در توالت، سینک ظرفشویی و یا حمام تخلیه می شود می توانید از جوش شیرین برای رفع این گرفتگی ها استفاده کنید برای این کار به مواد زیر نیاز دارید:

 • مایع ظرفشویی
 • آب گرم
 • سرکه سفید
 •  جوش شیرین
 • نمک

وقتی مواد را تهیه کردید به روش زیر عمل کنید:

 1. آب گرم را آماده کنید: ابتدا یک بطری آب را در روی اجاق گاز گذاشته تا بجوشد.
 2. مایع ظرفشویی و آب گرم را در داخل لوله فاضلاب بریزید: مقداری مایع ظرفشویی را در داخل لوله بریزید البته می توانید مایع ظرفشویی و آب گرم را با هم مخلوط کرده و سپس در لوله بریزید. بعد از آن یک کتری آب گرم روی آن در داخل لوله خالی کنید مایع ظرفشویی به حل شدن چربی ها کمک می کند.
 3.  جوش شیرین را بریزید: در سومین مرحله باید نصف لیوان و یا یک لیوان (بسته به مقدار گرفتگی)، جوش شیرین را به کمک قیف داخل لوله بریزید. طوری که از وارد شدن جوش شیرین در داخل لوله اطمینان پیدا کنید.
 4. سرکه سفید را در داخل لوله بریزید: یک لیوان سرکه سفید را هم داخل لوله بریزید. سرکه و جوش شیرین با یکدیگر واکنش می دهند زیرا جوش شیرین یک ماده قلیایی بوده و سرکه هم استیک اسید رقیق است. ترکیب سرکه و جوش شیرین با یکدیگر واکنش می دهد. وقتی جوش شیرین و سرکه با هم ترکیب می‌شوند باعث خنثی کردن یکدیگر شده و واکنش شیمیایی رخ خواهد داد. این واکنش باعث حل شدن چربی ها شده و گرفتگی را برطرف می کند.
 5.  آب گرم در داخل لوله بریزید: برای شستن لوله و حل شدن بیشتر چربی ها دوباره آب گرم را در داخل لوله خالی کنید.

نکته مهم: اگر مراحلی را که برایتان نام بردیم انجام دادید و مشکل حل نشد می توانید چند بار این مراحل را انجام دهید زیرا هیچ گونه ضرری برای لوله فاضلاب ندارد.

روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب با نمک و جوش شیرین

اگر روش سرکه سفید و جوش شیرین را برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کردید ولی نتیجه نگرفتید می توانید از نمک و جوش شیرین استفاده کنید. ترکیب نمک و جوش شیرین یک ماده بسیار قوی بوده که می تواند گرفتگی های لوله فاضلاب را به راحتی برطرف کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  گرفتگی لوله های فاضلاب ساختمان نوساز | عوامل گرفتگی لوله های فاضلاب ساختمان نوساز

بهتر است این کار را قبل از خواب انجام دهید تا صبح گرفتگی برطرف شود برای این منظور به روش زیر عمل کنید:

 • یک لیوان جوش شیرین را داخل لوله فاضلاب بریزید.
 • نصف لیوان هم نمک در داخل لوله بریزید.
 • بهتر است تا صبح صبر کنید که کاملاً لوله پاکسازی شود.
 • دو لیوان آب گرم در داخل لوله خالی کنید.
 • اگر گرفتگی برطرف شده بود آب سرد را باز کرده و لوله را شستشو دهید.

مزایای رفع گرفتگی لوله با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین مزایای زیادی دارد که در ادامه چند مورد را برایتان توضیح می دهیم:

 • رفع گرفتگی توالت، حمام، آشپزخانه و توالت فرنگی با جوش شیرین امکان پذیر است.
 • برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه بهترین گزینه استفاده از جوش شیرین می باشد زیرا چربی ها را در داخل لوله از بین می برد.
 • جوش شیرین خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده دارد. استفاده از جوش شیرین برای لوله فاضلاب و همچنین برای انسان کاملاً بی خطر است.
 • استفاده از سرکه و جوش شیرین نسبت به محلول های دیگر که اسیدی و شیمیایی هستند روشی مطمئن تر برای رفع گرفتگی لوله است زیرا باعث پوسیدگی و خوردگی لوله فاضلاب نمی شود.

دقت داشته باشید استفاده از جوش شیرین برای گرفتگی هایی مناسب است که سطحی باشد ولی گرفتگی هایی که کهنه و سخت باشند به وسیله جوش شیرین برطرف نخواهد شد. اگر با این گرفتگی ها روبرو شدید باید حتماً با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید.

نکاتی مهم برای جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب

برای اینکه از گرفتگی لوله های فاضلاب جلوگیری کنید توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید:

 • همیشه در سینک ظرفشویی و کفشورها، از توری استفاده کنید و هیچ گاه هم توری را بر ندارید زیرا توری از وارد شدن مو و مواد اضافی به داخل لوله جلوگیری می کند.
 • از ریختن چربی و روغن در داخل لوله خودداری کنید. هیچگاه چربی های اضافه غذا را در داخل لوله فاضلاب نریزید.
 • قبل از اینکه ظرف ها را بشویید، پسماند های مواد غذایی و یا روغن ها و چربی های روی ظروف را به وسیله دستمال پاک کنید و سپس آنها را بشویید.
 • هر چند وقت یکبار مواد شوینده داخل لوله ریخته و آب گرم را روی آن بریزید تا داخل لوله شسته شود.
 • می توانید آخر شب ها مقداری جوش شیرین در داخل لوله بریزید و صبح که بیدار شدید داخل لوله سرکه سفید یا آب گرم بریزید.

استفاده از جوش شیرین و نمک و همچنین جوش شیرین با سرکه می تواند برای رفع گرفتگی ها بسیار موثر باشد. ولی اگر برای برطرف کردن بوی بد فاضلاب می خواهید از این مواد استفاده کنید مقادیری را که نام بردیم باید نصف کنید.

لوله بازکنی با جوش شیرین

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد روش لوله بازکنی با جوش شیرین را به طور کامل برایتان توضیح دادیم. اگر شدت گرفتگی لوله فاضلاب زیاد بود جوش شیرین نمی تواند مشکل را رفع کند و باید حتماً با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید تا به وسیله فنرهای برقی گرفتگی لوله را رفع کنید.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

لوله بازکنی با جوش شیرین

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایای رفع گرفتگی لوله با جوش شیرین

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا