خدمات ساختمان

انتخاب لوله کش خوب و حرفه‌ای برای تعمیر لوله‌کشی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

لوله‌های آب ساختمان به صورت غیر مستقیم یا مستقیم در کیفیت زندگی افراد تأثیر زیادی دارند. نوشیدن آب، سرویس بهداشتی، سیستم گرمایش خانه و هر آنچه که در قسمت‌های گوناگون ساختمان با آب سر و کار دارد، به سیستم لوله کشی ساختمان مربوط می‌شود. شاید به صورت مکرر و منظم به تعمیر لوله کشی نیازی نباشد، ولی پیدا کردن لوله کش خوب و حرفه‌ای و یا شرکت خدمات تاسیساتی برای دریافت اینگونه خدمات بسیار قابل توجه و ضروری است.

چون انجام این خدمات نیاز به اصول و قواعد خاصی دارد که تعمیرات و نصب آن حتماً باید توسط افراد حرفه‌ای انجام گردد. در صورتی که لوله‌ها بترکند یا دچار انسداد شوند، تنها افراد متخصص لوله‌کش ساختمان که دانش و تخصص کافی در این زمینه دارند، می‌توانند آنها را شناسایی نموده و سپس تعمیرات آن را انجام دهند. بنابراین بهتر است که با ویژگی‌های لوله کش خوب و حرفه‌ای آشنا باشید، تا در هنگامی که با مشکلات این چنینی روبرو می‌شوید به متخصص و افراد قابل اعتماد مراجعه نمایید.

ویژگی لوله کش خوب و حرفه‌ای

مشکلات لوله کشی ساختمان‌ها قسمت بسیار مهمی از فرایند تعمیر، بازسازی و حتی ساخت ساختمان‌ها می‌باشد. بنابراین فرایند قرارداد با شرکت خدمات تاسیساتی یا لوله کش باید با آگاهی و دقت کامل انجام شود. فرد لوله کش علاوه بر اینکه باید آگاهی کافی در مورد اصول اولیه این کار داشته باشد، باید دارای تجربه کافی برای برطرف کردن مشکلاتی مانند رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب، ترکیدگی لوله آب و حتی ترمیم لوله‌های شکسته را نیز داشته باشد.

به صورت کلی تخصص افراد لوله کش از لحاظ مهارت و تجربه به چند شاخه تقسیم بندی می‌گردند، اما تمامی لوله‌کش‌های حرفه‌ای چند ویژگی مشترک دارند که هر یک از آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سابقه کار متخصص تعمیر لوله‌کشی

بهتر است بدانید که افراد تازه کار خیلی سخت خواهند توانست که تعمیرات لوله کشی آب ساختمان را انجام دهند. این افراد اگرچه تعمیرات را با کیفیت مناسب انجام می‌دهند، ولی اطلاعات کافی از بسیاری از شرایط لوله کشی جدید را ندارند و برای از بین بردن برخی از بحران‌ها دارای تجربه کافی نیستند.

حتما بخوانید:   بهترین چوب مبلمان چه چوبی است؟

بنابراین پیشنهاد می‌شود که از لوله‌کش‌هایی که خدمات آنها تضمین شده است و یا سابقه کار خوبی دارند و یا تکنسین‌هایی که دوره‌های حرفه‌ای را به صورت کامل گذرانده‌اند، کمک بگیرید.

لوله کش خوب و حرفه‌ای

مجوز فعالیت و بیمه مسئولیت

یکی از ارکان حفظ ایمنی این است که هر نوع اتفاقی در حین انجام کار پیش بینی شود. در نتیجه باید به داشتن مجوز فعالیت شرکت مورد نظر و بیمه مسئولیت لوله کشی توجه لازم را داشته باشید. پروانه فعالیت نشانه فعالیت لوله کش خوب و حرفه‌ای در چهارچوب مقررات و قانون می‌باشد که در صورت بروز رفتارهای نامناسب و غیرحرفه‌ای کارفرما یا صاحبخانه می‌تواند از مراجع قانونی پیگیری آن را انجام دهد.

بیمه مسئولیت از صاحبخانه و فرد در مقابل هرگونه زیان و ضرر ناشی از پروژه محافظت خواهد کرد.

مشتری مداری

احترام به نیازها و رعایت حقوق مشتری یکی از ویژگی‌های بسیار مهم هر حرفه به ویژه شرکت خدمات تاسیساتی و تکنسین لوله کش می‌باشد. بنابراین در زمان ارتباط با این افراد باید به مواردی که گفته می‌شود، دقت نمایید:

 • تکنسین لوله کش و یا دستیار او باید رفتار محترمانه‌ای در زمان مراجعه غیر حضوری یا حضوری داشته باشد.
 • برای همسایگان در حین کار ایجاد مزاحمت نکند و کمترین فضا را اشغال کند.
 • لوله کش خوب و حرفه‌ای در حین پروژه باید به تمیزی محیط توجه داشته باشد.
 • دستمزد تکنسین باید به صورت دقیق و منصفانه محاسبه گردد.

امکانات و تجهیزات لوله کش

قبل از اینکه برای تعمیرات لوله کشی ساختمان خود قرارداد ببندید، باید از جزئیات پروژه و ابزار و امکانات مورد نیاز آگاهی کافی داشته باشید. یک متخصص لوله کش خوب و حرفه‌ای باید از تمام تجهیزات و امکانات کامل برای انجام پروژه در حوزه تخصصی تعمیرات، لوله کشی و مواردی از این قبیل برخوردار باشد. در غیر این صورت لوله کش باید برای پیش بینی تجهیزات مورد نیاز مهارت کافی داشته باشد تا در هنگام بستن قرارداد و پرداخت هزینه موارد فوق لحاظ گردد.

رضایت مشتریان

رضایت مشتریان به دنبال کیفیت مناسب خدمات خواهد بود. بنابراین برای هر متخصص رزومه کاری قابل قبول برای افراد متخصص در زمینه خدمات سرمایه‌ای ارزشمند به حساب می‌آید. می‌توانید از نظر مشتریان قبلی که قبلاً از خدمات شرکت مورد نظر استفاده کرده‌اند، نیز کمک بگیرید. به این ترتیب می‌توانید، بفهمید که لوله کش ساختمان آیا دارای مهارت کافی بوده است یا خیر و بدین ترتیب لوله کش خوب و حرفه‌ای را انتخاب نمایید.

حتما بخوانید:   در مناسب برای کمد دیواری چگونه است | معرفی انواع در کمد دیواری

استفاده از تجربیات مشتریان سابق در بیشتر مواقع برای پیدا کردن متخصص تعمیرات لوله کشی بهترین راهکار خواهد بود.

سوالاتی که باید از لوله‌کش بپرسید

قبل از اینکه پروژه آغاز شود، باید سوالاتی که در ذهنتان ایجاد می‌شود را بپرسید. در این صورت همه ابهامات در زمینه انجام پروژه به صورت کامل برطرف خواهد شد. در ادامه به سوالات مهمی که ممکن است در این زمینه داشته باشید، اشاره می‌کنیم:

 • در زمینه تعمیرات لوله کشی آب ساختمان چقدر تخصص دارید؟
 • آیا پیش از این پروژه قبلاً پروژه‌های دیگری را انجام داده‌اید؟
 • آیا خدمات و کارهایی که انجام می‌دهید را تضمین می‌کنید؟
 • آیا تعمیر لوله کشی ساختمان نیازی به مجوز دارد؟
 • تقریباً چه مدت زمان برای این پروژه مورد نیاز است؟
 • هزینه تعمیرات لوله کشی ساختمان را چقدر برآورد می‌کنید؟
 • آیا برای انجام کارهای خود به دستیار نیاز دارید؟
 • چگونه می‌توان از به وجود آمدن مشکل‌هایی مثل شکستگی لوله و موارد این چنینی جلوگیری نمود؟

جواب این سوال‌ها بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که لوله کش به صورت استاندارد و اصولی کار کند، در آینده از بروز خسارت‌ها و مشکلات جلوگیری خواهد شد. بازسازی لوله کشی ساختمان یا انجام دادن تعمیرات آن بسیار گسترده بوده و اقسام و انواع لوله کشی‌ها را در بر می‌گیرد که برای انجام هر یک از لوله‌کشی‌ها نیاز به متخصص لوله‌کش خوب و حرفه‌ای می‌باشد، تا با در نظر گرفتن همه جوانب از بهترین راهکارها استفاده نماید و بدین ترتیب در هزینه و وقت صرفه‌جویی کند.

هزینه خدمات لوله‌کشی یک خانه چقدر است؟

خدمات لوله کشی با توجه به مشکلی که به وجود آمده است و نیاز مشتریان به چندین دسته تقسیم بندی می‌گردد. این هزینه‌ها با توجه به عوامل مختلفی مثل نوع انسداد لوله، تعمیرات لوله، شکستگی و موارد دیگر متغیر خواهد بود. به همین علت نمی‌توان هزینه دقیق و مشخصی را برای خدمات لوله کشی ساختمان بیان نمود. لوله کش خوب و حرفه‌ای می‌تواند قبل از انجام پروژه هزینه‌های آن را برای شما برآورد نماید.

بهتر است بدانید که همه وسایل اتصالات و موارد دیگری که در پروژه استفاده می‌شود، باید با ارائه فاکتور رسمی انجام شود. در برخی مشکلات ساده حتی خودتان نیز قادر خواهید بود که تعمیرات لوله کشی را به راحتی انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌های مربوط به تعمیرات خود بکاهید و در مدت زمان کمتری مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

انواع خدمات و تعمیر لوله‌کشی ساختمان

تعمیر پمپ تعمیر لوله کشی آب ساختمان بازسازی و تعمیر تأسیسات لوله و برطرف کردن انسداد لوله از خدمات بسیار مهمی هستند که تکنسین لوله کشی آنها را انجام می‌دهد. در این خدمات از لوله‌های گوناگونی مثل لوله کشی مسی، لوله کشی پکس، لوله گالوانیزه، استیل و برنج استفاده می‌گردد.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید بهترین ست سرویس بهداشتی | نکات خرید ست سرویس بهداشتی

هر کدام از لوله‌هایی که گفته شد، در جاهای ویژه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. به صورت کلی تعمیرات لوله کشی و نصب آن به محل قرارگیری و جنس لوله بستگی خواهد داشت، که لوله کش خوب و حرفه‌ای در این زمینه اطلاعات مورد نیاز را دارد.

لوله کش خوب و حرفه‌ای

انواع لوله‌های خدمات لوله‌کشی رایج و کاربردهای آنها

لوله‌ها با توجه به کاربرد ضخامت قطر و جنسی که دارند به گروه‌های مختلفی تقسیم بندی می‌گردند. انواع لوله‌ها شامل این موارد است:

 • لوله‌های استیل خالص: معمولا از این لوله‌ها در سرویس بهداشتی حمام و… استفاده می‌کنند.
 • لوله‌های پکس: این لوله‌ها معمولاً در دیوار و کف نصب می‌گردند و برای محل‌هایی مانند استخر مناسب هستند.
 • لوله‌های مسی: از این لوله‌ها در تأسیسات انتقال حرارت و تهویه مطبوع استفاده می‌کنند.
 • لوله‌های pvc: این لوله‌ها در تعمیر لوله کشی صنعتی، کشاورزی و ساختمان کاربرد دارند.
 • لوله‌های برنجی: این لوله‌ها در بیشتر مواقع در اتصالات خانگی و شیرآلات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • لوله‌های فولادی و فلزی: در موتورخانه‌ها، ساختمان‌های بزرگ و در حوزه صنعت این لوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لوله‌کش خوب و حرفه‌ای در مورد هر یک از این لوله‌ها کاربرد آنها اطلاعات کافی دارد و می‌داند که از هر کدام در چه مواقعی باید استفاده کند. اما در صورتی که به ویژگی‌های لوله کش توجه کافی نداشته باشید، ممکن است که افراد مبتدی به صورت اشتباه از این موارد استفاده کنند و در نتیجه پس از پایان کار با گذشت مدت زمان کمی با مشکلات زیادی مواجه شوید.

سخن تکمیلی

ترکیدگی یا انسداد لوله از جمله مشکلات تاسیساتی است که در محل کار یا خانه تقریباً سالانه با آن مواجه می‌شویم. در صورتی که تعمیرات لوله کشی را جدی محسوب نکنیم، امکان دارد که به ساختمان در مدت زمان کوتاهی آسیب‌های جدی وارد کند.

بنابراین بهتر است که در هنگام به وجود آمدن مشکلات جزئی، با افراد تکنسین و لوله کش خوب و حرفه‌ای تماس حاصل کنید تا بتوانید از به وجود آمدن مشکلات بزرگتر جلوگیری نمایید، و به صورت اصولی بتوانید مشکلات به وجود آمده را برطرف نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

انتخاب لوله‌کش خوب و حرفه‌ای برای تعمیر لوله کشی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ویژگی‌های لوله‌کش خوب و حرفه‌ای

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x