تعمیرات ساختمان

ایده هایی برای بازسازی کردن خانه و ساختمان

معمولا وقتی صحبت از ایده جهت بازسازی کردن خانه پیش می آید، همه تصور می‌کنند تغییرات پرخرج و اساسی در راه است. مثل حذف کردن دیوار و یا تغییر نما که تغییرات چشمگیری هستند. ولی ایده بازسازی کردن ساختمان همیشه هم خرج زیادی ندارد و لازم نیست هزینه زیادی برای انجام آن شود. با داشتن ایده هایی برای بازسازی کردن قسمت های مختلف خانه از قبیل آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و سالن نشیمن، اتاق خواب، راه پله‌ها و راهروها می توانید اقدام به انجام تغییراتی در محل زندگی خود کنید.

ایده هایی جهت بازسازی آشپزخانه

یکی از مهمترین قسمتهای خانه آشپزخانه می باشد که به قلب خانه معروف است. خانم های خانه دار بیشتر وقت خود را در این قسمت می گذراند و به همین خاطر بهتر است که آشپزخانه از دکوراسیون جذاب و دلبازی برخوردار باشد. در ادامه ایده هایی جهت بازسازی کردن آشپزخانه بیان می کنیم.

نصب کردن صفحه کابینت جدید

عوض کردن کابینت به طور کامل می تواند یک ایده عالی در نوسازی و بازسازی آشپزخانه باشد اما همه می دانید که این موضوع بسیار هزینه ساز می باشد. باز کردن کابینت های قدیمی، طراحی و ساخت کابینت جدید و استفاده از یراق آلات نو می تواند دهها میلیون هزینه برای شما داشته باشد. اما چنانچه کابینت آشپزخانه شما از نظر ظاهری مناسب است، نیاز نیست که به طور کامل آن را تعویض کنید. پیشنهاد ما به شما تعویض رویه کابینت و کانتر می باشد. در این راستا گزینه اقتصادی جهت انجام این کار استفاده از ام دی اف، نئوپان، سنگ مصنوعی و پلی وود است.

نصب کردن بک اسپلش جدید

همانطور که گفتیم بازسازی کردن آشپزخانه به طور کامل می تواند هزینه زیادی در برداشته باشد اما ایجاد تغییرات کم مثل تعویض کاشی های بین کابینت، می‌تواند ظاهری جذاب و شاداب در آشپزخانه شما ایجاد کند. بک اسپلش هم می تواند از جنس سنگ، شیشه، کاشی، سرامیک و … باشد. شما می توانید بر اساس بودجه ای که دارید به انتخاب هر کدام از آنها بپردازید.ایده هایی برای بازسازی کردن خانه و ساختمان حتی می توانید نمونه هایی را انتخاب کنید که مثل برچسب روی کاشی های فعلی آشپزخانه می چسبند و استفاده از آنها مقرون به صرفه است زیرا می توانید خودتان آن را نصب کنید.

حتما بخوانید:   هزینه بازسازی بنا چقدر است | صفرتا صد بازسازی بنا با حداقل هزینه

نصب کردن جزیره

چنانچه بودجه زیادی برای بازسازی کردن آشپزخانه خود اختصاص داده‌اید، یک ایده بسیار جذاب برای آشپزخانه می تواند نصب جزیره باشد. کابینت های متحرک و یا ثابت و یا حتی میزها می توانند در نقش جزیره کاربردی در آشپزخانه به کار بروند. کافیست روی کابینت مورد نظرتان و یا میز چرخ غلتک دار نصب کنید. اگر کمد و میز بلا استفاده ای ندارید، گزینه مناسب برای شما سفارشی سازی می باشد که بسیار کمتر از جزیره هزینه خواهد داشت. در بازسازی کابینت ها چند روش وجود دارد.

  • تعویض کردن درب کابینت
  •  رنگ آمیزی کابینت
  • جدا کردن دربهای کابینت و استفاده از آن به عنوان قفسه
  • چسباندن برچسب بر روی کابینت
  • تعویض درب کابینت با درب شیشه ای

هر کدام از موارد می تواند ایده بسیار عالی جهت بازسازی کردن آشپزخانه باشد. لازم است ابتدا بودجه خود را مشخص کنید و پس از آن تصمیم بگیرید که چه نوع بازسازی می خواهید انجام دهید.

بازسازی های تاسیساتی

بازسازی تاسیساتی از نوع بازسازی های زیرساختی محسوب می‌شود و همانطور که باید در انتخاب متریال و رنگ بسیار دقت کنید از نوسازی زیر ساخت خانه خود هم نباید غافل شوید. چنانچه خانه شما بیشتر از ۱۰ سال عمر کرده است، حتماً باید لوله کشی ساختمان را بررسی کنید و چنانچه لازم بود حتما آنها را تعویض کنید. مخصوصاً برای سرویس بهداشتی و حمام حتما این کار توصیه می شود.

بازسازی کردن سرویس بهداشتی و حمام

یکی از بخش های استراتژیک خانه سرویس بهداشتی و حمام می باشد. فرکانس استفاده از سرویس بهداشتی و حمام بسیار بالاست ولی فضایی که برای این قسمت ها در خانه قرار داده می‌شود زیاد وسیع نیست. بنابراین در ایده بازسازی کردن خانه های قدیمی لازم است که این قسمت ها به خوبی زیر ذره بین گذاشته شود. نصب کردن توالت فرنگی و یا تعویض فلاش تانک و به کاربردن نمونه های توکار و مدرن آن می تواند ایده هایی برای بازسازی کردن سرویس بهداشتی باشد.

به کار بردن کابینت آینه دار

شما می‌توانید با تغییری هوشمندانه و ساده به زیباتر شدن فضای خانه خود بسیار کمک کنید و علاوه بر آن فضای ذخیره سازی را نیز اضافه کنید. یکی از این موارد کابینت آینه دار می باشد. کابینت آینه دار می‌تواند مکان عالی جهت قرار دادن لوازم مراقبتی و بهداشتی در اختیار شما قرار دهد اما فقط فضایی به اندازه آینه اشغال می کند. چنانچه درب این نوع کابینت لولایی باشد می توانید یک تخته باریک وایت برد در پشت آن جاسازی کنید و انواع جملات انگیزشی و یادآوری روی آن بنویسید.

استفاده از کاغذ دیواری

نمی توانیم از بازسازی کردن ساختمان صحبت کنیم اما یادی از کاغذ دیواری نکنیم. کاغذ دیواری راهی ایستاده، سریع و اقتصادی جهت ایجاد تغییرات در اتاق و یا سالن نشیمن می باشد. با استفاده از کاغذ دیواری می توانید یک دیوار شیک که به اصطلاح اکسنت وال گفته می شود درست کنید.ایده هایی برای بازسازی کردن خانه و ساختمان به خاطر داشته باشید که از کاغذ دیواری فقط روی یک دیوار استفاده کنید تا هم هزینه شما زیاد نشود و هم فضا کوچک و شلوغ به نظر نرسد. مدل هایی از کاغذ دیواری هم وجود دارند که نسبت به رطوبت مقاوم هستند بنابراین می توانید در محیط های نیمه مرطوب مثل حمام و سرویس بهداشتی هم از کاغذ دیواری استفاده کنید. در ضمن می توانید کاغذ دیواری را در هر اتاقی که بخواهید پیاده کنید.

حتما بخوانید:   طراحی نقشه لوله کشی تأسیسات آتش نشانی ساختمان

استفاده از کابینت و کمد

چنانچه ایده استفاده از کابینت و کمد را به خوبی اجرا کنید، از فضای آزاد و نزدیک که در خانه شما ایجاد می شود تعجب می کنید. چنانچه کمبود فضا ندارید هم می توانید با هدف زیباسازی خانه خود ایده را اجرا کنید. قرار دادن قفسه های باز و یا یک کابینت مناسب می تواند تغییرات قابل توجهی در خانه شما ایجاد کند. همچنین اگر به دنبال فضای ذخیره سازی عمودی هستید، می توانید از نمونه کم هزینه و ساده نردبان چوبی هم بهره ببرید.

تعویض یراق آلات

چنانچه کابینت و یا کمدی در سرویس بهداشتی و حمام دارید، با تعویض دستگیره ها و یراق آلات آن می توانید تغییرات جذابی در این محیط ایجاد کنید. نمونه های برنجی، استیل و یا مسی بیشتر از دیگر مدل ها مورد استفاده قرار می گیرند. حتی می توانید از ترکیب چند مدل استفاده کنید.

افزایش ایمنی در ساختمان

در کنار کارایی فضا و افزایش زیبایی آن، بهتر است چند ایده بازسازی هم برای ایمنی ساختمان انجام دهید. مثلاً جای قرار دادن میله حوله و دستمال توالت شاید به نظر پیش پا افتاده و ساده به نظر برسند اما با رعایت بعضی استاندارد ها در نصب آنها، ممکن است همین موارد کوچک روزی باعث نجات جان شما شوند. شاید بپرسید چطور؟ در پاسخ باید بگوییم ممکن است گاهی با گرفتن میله حوله و یا جای دستمال از سقوط شما و آسیب رسیدن به شما جلوگیری شود.

بازسازی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن جایی است که بیشتر افراد زمان زیادی در آن می گذرانند و اگر تغییرات کوچکی در آن اعمال شود می‌تواند به طور کلی تغییر و تحول خوبی در خانه شما ایجاد کند. در ادامه برخی ایده های جذاب جهت بازسازی اتاق نشیمن را بیان می کنیم.

نصب کردن پرده جدید

پارچه جدید، طرح جدید، رنگ جدید و یا ترکیبی از آنها به خوبی می تواند ظاهر شیک و زیبایی به سالن نشیمن شما بدهد. چنانچه خودتان هم بتوانید دوخت و دوز پرده را انجام دهید، هزینه های شما به شدت کاهش پیدا می کند. جهت صرفه جویی بیشتر می‌توانید از حلقه های موجود در پرده قبلی و لایه های زیرین پرده استفاده کنید و لازم نیست که آنها را هم دوباره خریداری کنید.

حتما بخوانید:   سقف یوبوت چیست؟ | اجرا و طراحی سقف یوبوت

تغییر دادن کفپوش

بیشتر افراد برای تعویض کردن کفپوش به سراغ لمینت، پارکت و چنین مواردی می‌روند اما نکته مهم این است که گزینه های فوق العاده دیگری نیز وجود دارند. به عنوان مثال موکت مدرن و متراکم، سرامیک های مات و … می تواند فضای خانه شما را بسیار شیک و لوکس کند. همچنین گاهی اوقات جمع کردن فرش ها هم می تواند تغییر جذابی در خانه ایجاد کند.

نصب کردن سنگ آنتیک

یکی از ایده های جذاب جهت بازسازی کردن خانه های قدیمی تی وی وال و یا دیوار پشت تلویزیون می باشد. استفاده از سنگ آنتیک روی این دیوارها می تواند جذابیت بصری زیادی ایجاد کند. ممکن است این ایده پرخرج به نظر آید ولی گزینه های اقتصادی زیادی برای انجام این کار نیز وجود دارد. علاوه بر آن لزومی ندارد همه دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک پوشانده شود و فقط قسمتی از آن نیز می تواند تغییر و تحول زیبایی ایجاد کند.

ایده‌های دیگری جهت بازسازی کردن سالن نشیمن و پذیرایی و اتاق خواب

سالن پذیرایی: یکی از ایده های بسیار جذاب برای ایجاد تغییر در سالن پذیرایی نصب لوستر و یا نورپردازی جدید می باشد. چنانچه قصد دارید یک تغییر اساسی در سالن پذیرایی خانه خود ایجاد کنید، به سراغ نورپردازی بروید. چنانچه در سالن پذیرایی کتابخانه و یا قفسه تو کار دارید، با رنگ آمیزی کردن آن و یا نصب کاغذ دیواری در دیواره پشتی آن می توانید فضای جدیدی را تجربه کنید.

اتاق خواب: اتاق خواب محلی برای آرامش بخشیدن به ساکنان خانه می باشد. ایده های زیادی جهت بازسازی کردن اتاق خواب وجود دارد که تعدادی از هوشمندانه ترین و ساده ترین آنها را بیان می کنیم.ایده هایی برای بازسازی کردن خانه و ساختمان

  • افزایش جذابیت سقف و دیوارهای اتاق خواب با استفاده از گچبری پیش ساخته
  • نصب کاغذ دیواری
  • رنگ آمیزی دیوار
  • استفاده از المان دکوراتیو و یا تابلو ها

موارد بالا می تواند ایده جذابی برای اتاق خواب باشد. چنانچه می خواهید اتاق خواب کودک خود را نیز بازسازی کنید، استفاده از شلف می‌تواند گزینه مناسبی در آنجا باشد. نصب قفسه ها و شلف های باریک روی دیوار می‌تواند فضای زیادی جهت قرار دادن وسایل کودکان در اتاق ایجاد کند.

سخن پایانی

در این مقاله چند ایده جهت بازسازی کردن خانه های شما بیان کردیم. چنانچه خودتان می خواهید این بازسازی را اجرا کنید هزینه های شما بسیار کاهش پیدا می‌کند اما اگر به دنبال کارشناسان بازسازی می باشید و یک نتیجه حرفه ای می خواهید، متخصصین ایبک امداد می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

31

ایده هایی برای بازسازی کردن خانه و ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایده هایی برای بازسازی کردن خانه و ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x