تعمیرات اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز تایسز TAYSEZ | راهنمای تعمیرات گاز تایسز

تعمیر اجاق گاز تایسز TAYSEZ|عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز تایسز

اجاق گاز تایسز از بهترین تجهیزاتی است که علاوه بر داشتن قیمت مناسب، دارای کاربردهای زیادی در آشپزخانه‌های مدرن و لوکس است. و با توجه به اینکه این محصول دارای کیفیت خوبی می‌باشد، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. اجاق گاز تایسز نیز در صورت استفاده نادرست، مانند سایر اجاق‌گازها ممکن است آسیب ببیند و نیاز به تعمیر داشته باشد.

در این مقاله برای کاربران عزیز هزینه تعمیرات، نحوه عیب‌یابی و آموزش تعمیر اجاق گاز تایسز شرح داده شده است.

خدمات پس از فروش اجاق گاز تایسز

برای استفاده از خدمات پس از فروش نمایندگی اجاق گاز تایسز، باید برگه گارانتی تعمیرات اجاق گاز تایسز را به نمایندگی مجاز تعمیرات تخصصی اجاق گاز تایسز تحویل دهید. اگر برگه گارانتی شما دارای اعتبار باشد، تعمیرات اجاق گاز تایسز شما به صورت رایگان انجام خواهد شد.

اجاق گاز تایسز

تعمیرات اجاق گاز تایسز در محل

نمایندگی تعمیر اجاق گاز تایسز، برای بهره‌مندی مشتریان عزیز از به روزترین خدمات تعمیر اجاق گاز در دنیا، همه امکانات خود را در محل در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهند. با استفاده از این خدمات مصرف کنندگان می‌توانند بدون هیچ نگرانی تنها با یک تماس تعمیرکار نمایندگی اجاق گاز تایسز را در محل مورد نظر داشته باشند. تعمیر اجاق گاز تایسز در محل موجب می‌شود، که شما از جابجایی اجاق گاز خود برای انجام تعمیرات بی نیاز باشید و در هزینه و زمان شما صرفه‌جویی شده و خطرات جابجایی اجاق گاز کاهش می‌یابد.

عیب یابی و تعمیر انواع اجاق گاز تایسز

امکان بروز مشکلات متعدد در اجاق گاز نیز مثل سایر لوازم دیگر وجود دارد. بنابراین با دیدن مشکل خاص در اجاق گاز تایسز، حتماً در صدد تعمیر آن باشید. چرا که می‌تواند خطرآفرین باشد.

حتما بخوانید:   عیب‌یابی و تعمیرات اجاق گاز آلتون|نمایندگی مجاز اجاق گاز آلتون

در این بخش به عیب‌یابی و تعمیر انواع اجاق گاز تایسز خواهیم پرداخت. مصرف کنندگان با استفاده از راهنمایی‌هایی که در این مقاله آمده است، می‌توانند تعمیرات اجاق گاز تایسز را در منزل، خودشان انجام دهند.

دلیل ضعیف عمل کردن و نداشتن سرعت مناسب اجاق گاز تایسزچیست؟

در برخی مواقع با وجود آنکه اجاق گاز تایسز را در حد بسیار بالایی قرار می‌دهید، ولی همچنان میزان شعله اجاق گاز کم می‌باشد، که احتمال دارد به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

 • پیلوت اجاق گاز تایسز را باز کنید و آن را تمیز کنید.
 •  در صورتی که پیلوت کثیف باشد، میزان گاز جریان یافته در خروجی گاز را کم خواهد کرد.
 •  در بعضی مواقع میزان گاز ممکن است به دلیل کم بودن تنظیمات آن، به اندازه کافی نباشد.

دلیل روشن نشدن مشعل اجاق گاز تایسز چیست؟

دلیل روشن نشدن اجاق گاز تایسز باید به صورت تخصصی بررسی شود. چون پخت و پز با اجاق گازی که شعله ندارد، غیر ممکن است. عواملی که باعث روشن نشدن اجاق گاز تایسز می‌شوند را نام می‌بریم:

 •  امکان دارد که پیلوت شما روشن نباشد، چون در زمان روشن شدن آنها مشعل اجاق گاز تایسز روشن می‌شود.
 •  سوراخ‌های روی مشعل اجاق گاز تایسز امکان دارد، به سبب سرریز شدن مواد غذایی مسدود شده باشند.
 •  باید آنها را پس از سرد شدن با جسمی تیز و سوزنی تمیز کنید.
 •  دقت داشته باشید که از اجسام چوبی مانند خلال دندان که شکننده و قابل اشتعال است، استفاده نکنید.
 • اجاق گاز تایسز، احتمال دارد دارای مشکلات الکتریکی باشد.
 •  در صورتی که سوئیچ الکتریکی اجاق گاز تایسزمعیوب باشد، امکان دارد خروجی کار نکند.
 •  احتمال دارد اجاق گاز تایسز یک فیوز و یا یک مدار خراب داشته باشد.

اجاق گاز تایسز

دلیل آمدن بوی گاز از محدوده‌ی اجاق گاز تایسز چیست؟

هرگاه با چنین مشکلی روبرو شدید سریعا اجاق گاز تایسز را عیب‌یابی نموده و تعمیر کنید. اگر در نزدیکی اجاق گاز تایسز بوی گاز حس می‌کنید، ابتدا شلنگ را از نظر نصب صحیح باید بررسی کنید و سپس دلایل زیر را باید چک کنید:

 •  باید چک کنید که هیچ کدام از شعله‌های اجاق گاز تایسز روشن نباشد.
 •  ولوم‌های اجاق گاز تایسز را در حالت بسته قرار دهید.

دلیل جرقه نزدن اجاق گاز تایسزچیست؟

اگر با چرخاندن ولوم، اجاق گاز تایسز جرقه نزند، احتمالا مشکل به دلایل زیر است. آنها را بررسی کنید:

 •  سوراخ‌های مشعل اجاق گاز تایسز را چک کنید که گرفته نباشد.
 • خیس بودن آنها را نیز بررسی کنید.

دلیل روشن نشدن شعله‌های گاز تایسزچیست؟

 •  سرشعله‌های اجاق گاز تایسز را بررسی کنید که کثیف و خیس نباشند.
 •  الکترودهای اجاق گاز تایسز را نیز باید بررسی کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر اجاق گاز سانی | نمایندگی تعمیرات اجاق گاز Sunny

علت سفت شدن و باز نشدن شیر گاز تایسزچیست؟

 • ببینید که بین شیر و ولوم اجاق گاز تایسز چیزی گیر نکرده باشد.
 •  احتمال خرابی ولوم و شیر اجاق گاز تایسز وجود دارد.

چرا شعله اجاق گاز تایسز یکسان نیست؟

در صورتی که اجاق گاز شما سالم باشد شعله‌ها باید به صورت یکدست و آبی رنگ روشن شوند. ارتفاع شعله اجاق سالم در حدود ۲۰ میلیمتر است. بعضی وقت‌ها شعله‌ها رنگ زرد به خود گرفته و قدرت کافی را ندارند. دلیل بروز چنین مسئله‌ای می‌تواند مسائل زیر باشد:

 • کثیف بودن شعله‌های اجاق گاز تایسز
 •  مشعل‌ها را بردارید و با ابر کفی آنها را به خوبی تمیز کنید.
 • پس از اتمام تمیز کاری با یک دستمال خشک کاملا کف‌ها را پاک و خشک کنید.
 • برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی، اجاق گاز تایسز را پس از هر بار چرب شدن شعله‌ها، تمیز کنید.

چرا پیلوت اجاق گاز تایسز بی‌دلیل خاموش می‌شود؟

اگر پیلوت اجاق گاز تایسز شما به طور ناگهانی خاموش می‌شود، نشان‌دهنده این است که به درستی تنظیم نشده است. در این حالت گاز کافی به آن نمی‌رسد و خاموش می‌شود. با بستن مقدار کمی از محفظه پیلوت می‌توانید این مشکل را رفع نمایید.

چرا شعله اجاق گاز تایسز به رنگ زرد و نارنجی می‌سوزد؟

رنگ شعله‌های اجاق گاز سالم تایسز باید آبی رنگ باشد. در صورتی که رنگ شعله به رنگ زرد و نارنجی تغییر کند، حتماً باید عیب‌یابی کنید. کم بودن نسبت هوا در مخلوط کن، اصلی‌ترین دلیل زرد و نارنجی سوختن شعله‌ها می‌باشد. برای رفع این مشکل ابتدا صفحه تنظیم مخلوط کن باید باز شود. سپس فاصله نازل تا لوله را بررسی کنید و در صورت تنظیم نبودن این فاصله، آن را تنظیم نمایید. می‌توانید از یک تعمیرکار برای تنظیم کردن کمک بگیرید.

اجاق گاز تایسز

چرا شعله‌های اجاق گاز تایسز با صدا می‌سوزد؟

در حالت عادی شعله‌های اجاق گاز تایسز بی‌صدا و آرام می‌سوزند. در صورتی که اجاق گاز را روشن کردید و متوجه شدید که صدای زیادی از آن خارج می‌شود، مشکل از هوارسانی به شعله‌ها است. اگر میزان هوایی که برای سوختن به شعله می‌رسد یکسان نباشد، این مشکل به وجود خواهد آمد. برای حل این مشکل شاتر هوا را چک کنید و میزان هوا و گاز ورودی را تنظیم کنید.

چرا اجاق گاز تایسز جرقه می‌زند ولی روشن نمی‌شود؟

در ابتدا باید جریان گاز را کنترل کنید، امکان دارد جریان گاز قطع شده باشد. اگر مشکل از این مورد نبود باید سوراخ‌های مشعل و پیلوت اجاق گاز تایسز بررسی شوند، که مسدود نباشند. برای رفع کردن مشکل، محل مسدود شده را با مسواک یا برس تمیز نمایید، تا مجراها باز شوند. همچنین روشن و خاموش بودن پیلوت را هم چک کنید، شاید پیلوت خاموش شده باشد.

حتما بخوانید:   دلیل خرابی ولوم اجاق گاز چیست

چرا اجاق گاز تایسز دود می‌کند؟

دود کردن شعله اجاق گاز باعث سیاه شدن قابلمه و دیگر ظروفی که روی اجاق استفاده می‌شود، خواهد شد. از دلایل دود کردن اجاق گاز تایسز کثیف بودن بیش از اندازه گاز و تجمع چربی در قسمت اشتعال شعله است و همچنین ممکن است در مخلوط گاز و هوا مقدار گاز زیاد باشد. در صورتی که اجاق گاز تایسز را تازه خریداری کردید، ممکن است دود کردن به دلیل عایق به کار رفته باشد.

هزینه تعمیر اجاق گاز تایسز

مقدار هزینه تعمیر اجاق گاز تایسز به موارد مختلفی بستگی دارد، با اطلاع از این موارد می‌‌توانید میزان هزینه تعمیر اجاق گاز خود را برآورد کنید. موارد موثر در هزینه‌های تعمیر اجاق گاز تایسز عبارتند از:

 •  استفاده از قطعات فابریک تایسز
 •  مدت زمان گارانتی
 •  استفاده از نرخ‌های مصوب

اهمیت تمیز بودن اجاق گاز تایسز

در حین آشپزی دقت کنید که مایعات روی اجاق گاز تایسز سر نروند. این امر موجب می‌شود که مایعات در قسمت زیرین شعله جمع شده و به مرور زمان اجاق گاز را دچار زنگ زدگی خواهد کرد. بنابراین یکی از روش‌هایی که موجب افزایش طول عمر اجاق گاز تایسز می‌شود، نظافت تمامی بخش‌های اجاق گاز است. کار کردن با اجاق گاز کاملاً تمیز، لذت آشپزی را چندین برابر خواهد کرد. باید اجاق گاز خود را به صورت دوره‌ای تمیز کنید و این زمان‌بندی برای تمیز کردن، بستگی به میزان و نحوه استفاده شما از آن دارد. ابتدا با یک دستمال تمامی بخش‌های گاز را از مواد غذایی تمیز نمایید، سپس از یک شوینده مناسب برای شستشوی صفحه اصلی گازتان استفاده کنید و تمام سطح اجاق گاز تایسز را با دقت تمیز نمایید. چدن‌ها را از روی صفحه بردارید و در ظرفی که حاوی مقدار کمی شوینده است قرار دهید و اجازه دهید برای دقایقی خیس بمانند. این کار می‌کند تا تمامی چربی‌های چسبیده به چدن‌ها جدا و کاملاً تمیز شوند.

سخن آخر

در این مقاله مشکلات رایج اجاق گازهای تایسز و عیب‌یابی هر کدام را با راه حل، برای شما مصرف‌کنندگان عزیز توضیح دادیم. در صورتی که هر کدام از مشکلاتی که ذکر شد برای اجاق گاز تایسز شما پیش آمد و خودتان توان انجام تعمیر را نداشتید، حتماً از خدمات پس از فروش نمایندگی مجاز این برند استفاده کنید تا نگرانی در مورد مشکلات بعد از تعمیر اجاق گاز تایسز خود نداشته و عملکرد اجاق گاز تایسز مانند قبل باشد و از کیفیت آن کاسته نشود.

تعمیر اجاق گاز تایسز TAYSEZ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز تایسز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا