تعمیرات یخچال

تعویض موتور یخچال بوش BOSCH

چگونه می توان با نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال بوش تماس گرفت؟

یخچال دارای اجزای مختلفی است و اصلی ترین بخش آن موتور یا کمپرسور یخچال است. این قطعه اهمیت بسیاری در کارکرد دستگاه بر عهده دارد. بنابراین خرابی این قسمت می تواند باعث از کار افتادگی یخچال شود. پس در صورت مشاهده هرگونه مشکل یا خرابی در کمپرسور بایستی هر چه سریع تر نسبت به تعمیر یا تعویض موتور یخچال بوش اقدامات لازم انجام پذیرد. به طور معمول تعویض موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش کاری است که باید فقط توسط افراد متخصص و کاربلد انجام شود. پس هرگز از افراد عادی که دانش و تجربه ای در این زمینه ندارند، استفاده نکنید. در این مطلب می خواهیم در خصوص عیب یابی کمپرسور یخچال بوش و نکات مهم درباره تعویض کمپرسور یخچال بوش توضیحاتی ارائه دهیم. پس همراه ما باشید.

چگونه می توان با نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال بوش تماس گرفت؟

برای تعویض موتور یخچال بوش، بایستی با نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در ادامه این مطلب به بررسی چگونگی برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال بوش می پردازیم:

 1. برای استفاده از خدمات این مجموعه با تلفن های نمایندگی مجاز ایبک امداد تماس بگیرید.
 2. علاوه بر آن می توانید از طریق وب سایت به ثبت درخواست تعویض کمپرسور یخچال بوش اقدام کنید.
 3. بعد از این که درخواست خود را ثبت کردید، مشخصات تکنسین تعمیرکار یخچال بوش و اطلاعات مورد نیاز به شماره شما پیامک می شود.
 4. تکنسین های باتجربه به منظور تعمیر یا تعویض کمپرسور یخچال بوش به همراه تجهیزات مورد نیاز به محل شما مراجعه خواهند کرد.
 5. در خصوص تعمیرات یخچال هیچ نگرانی نداشته باشید چون به بهترین شکل ممکن توسط تکنسین های کارآزموده رفع مشکل خواهد شد؛ ضمن این که گارانتی و ضمانت نامه معتبر در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

آیا تعویض کمپرسور یخچال بوش در محل دلخواه ما انجام می گردد؟

به دلیل حمل سخت یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش و عدم امکان جابجایی آن ها و همچنین احتمال آسیب دیدگی آنها  در زمان جابجایی، کلیه خدمات در محل شما انجام می شود. چنان چه خرابی هایی در قسمت موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش خود مشاهده کردید، حتما با نمایندگی مجاز ایبک امداد تماس بگیرید. بعد از تماس شما عزیزان تکنسین های ما در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما اعزام می شوند. متخصصین ما از تجهیزات لازم و قطعات اصل بهره مند هستند.

تعویض کمپرسور یخچال بوش

آیا امکان تعمیر موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش وجود دارد؟

ممکن است این سوال برایتان مطرح باشد که آیا امکان تعمیر موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش وجود دارد؟ یا حتما باید موتور تعویض شود. مد نظر داشته باشید که تعمیر موتور یخچال بوش در صورتی که دارای مشکلاتی از قبیل ایراد در سیم برق ورودی، خازن یا کمپرسور یخچال باشد امکان تعمیر آن فراهم است. ولی در هر صورت باز کردن کمپرسور یخچال و تعمیرات داخلی این قطعات را هرگز پیشنهاد نمی دهیم. چون در صورت تعمیر موتور ظرف مدت زمان کوتاهی امکان خراب شدن آن وجود دارد. پس بهتر است نسبت به تعویض کمپرسور یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش اقدام شود. در این صورت می توانید چندین سال بدون بروز هیچگونه مشکلی با آن کار کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات یخچال بوش BOSCH

نکاتی در خصوص نگهداری از موتور یخچال بوش

موتور یا کمپرسور یخچال بوش چنان چه کارکرد مناسبی نداشته باشد، یخچال بی استفاده می شود. پس باید از نکات نگهداری و مراقبت از موتور یخچال مطلع باشید. این چند نکته را همیشه مدنظر قرار دهید:

 • حتما یخچال از دیوار ۱۵ سانتی متر فاصله داشته باشد تا هوا به خوبی در پشت یخچال در گردش باشد.
 • هرگز نباید یخچال در مجاورت منابع گرمازا نصب شود.
 • هرچند وقت یکبار روغن کاری را برای کارکرد صحیح کمپرسور انجام دهید.
 • هر چند وقت یکبار سرویس دوره ای کمپرسور یخچال را انجام دهید.
 • در صورت مشاهده خرابی در موتور یخچال بوش به متخصصین با تجربه مراجعه کنید.

نحوه عیب یابی موتور یخچال بوش چگونه است؟

ممکن است با گذشت زمان کمپرسور یخچال بوش دچار مشکل شود. همچنین عواملی مانند اسباب کشی، مشکل در نوسانات برق، مشکل در سیکل گاز سبب خرابی موتور یخچال می شوند. به طور کلی مشکلات رایج موتور یخچال بوش به شرح زیر است:

 • خرابی در رله استارت موتور
 • مشکل در فن کمپرسور
 • مشکل در عملکرد کمپرسور
 • گرم شدن کمپرسور و بدنه آن
 • سوختن موتور یخچال
 • شنیدن صدای آزار دهنده از یخچال

دلیل شنیدن صدای موتور یخچال بوش چیست؟

به طور حتم شما هم صداهای آزاردهنده و ناهنجار از کمپرسور یا موتور یخچال بوش را شنیده اید. این صداها ممکن است به علت پایان یافتن عمر مفید کمپرسور و یا فرسودگی این قطعه به وقوع بپیوندد. همچنین ممکن است عواملی مانند عدم تراز بودن یخچال، خرابی فن کمپرسور، اتصالات نادرست کمپرسور و … باعث بروز این مشکل شود.

دلیل سوختن موتور یخچال بوش چیست؟

سوختن کمپرسور یخچال بوش مشکلی است که در صورت اتفاق افتادن فقط با تعویض موتور یخچال فریزر برطرف می شود. در واقع موارد مختلفی می توانند سبب سوختگی کمپرسور و از کار افتادن آن بخش شوند. عواملی مانند قطع و وصل شدن برق، از کار افتادگی اورلود، مشکل در لایه محافظ سیم پیچ موتور، وارد شدن وزن زیادی به کمپرسور، گرفتگی مسیر لوله مویی در سوختن این قطعه نقش مهمی دارند.

آیا از کمپرسورهای دیگر به منظور تعویض موتور یخچال بوش می توانیم استفاده کنیم؟

برخی از افراد تصور می کنند که در صورت مشاهده خرابی در موتور یخچال بوش می توانند از کمپرسورهای دیگر برای رفع خرابی و تعمیر این بخش استفاده کنند. توجه داشته باشید که قدرت و توان کمپرسور در مدل های مختلف یخچال با یکدیگر یکسان نیست و هرگز نباید از آن استفاده کنید. ضمن این که ظرفیت های مختلفی برای این موتورها تعبیه دشه و لازم است تا با مشخصات یخچال شما هماهنگی داشته باشند. در نتیجه در صورتی که نیاز به تعویض این قطعه وجود دارد بایستی به تعویض کمپرسور یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش باید کمپرسوری که دارای همان قدرت و توان مشابه موتور یخچال شماست استفاده کنید. مد نظر داشته باشید چنان چه کمپرسور دلخواه شما از توان بالاتر یا کمتر از توان یخچال شما برخوردار باشد، هرگز کارایی و عملکرد لازم را برای دستگاه شما فراهم نمی کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش کامل تمیز کردن کندانسور یخچال

تعویض کمپرسور یخچال بوش

چگونه می توان از مشخصات و قدرت موتور یخچال بوش مطلع شد؟

یکی از اساسی ترین مواردی که به شما کمک می کند تا در زمان مشاهده خرابی کمپرسور یخچال خود بتوانید قطعه مناسبی را جایگزین آن کنید، اطلاع از مشخصات و قدرت موتور یخچال بوش است. حال ممکن است این سوال برای شما مطرح باشد که چگونه می توان از مشخصات و قدرت موتور یخچال بوش مطلع شد؟ خوب است بدانید که مشخصات فنی موتور یخچال بر روی برچسب فنی آن قرار گرفته است. این مشخصات بر روی کمپرسور یخچال قابل مشاهده است. این مشخصات همه اطلاعات لازم از قبیل توان موتور، قدرت موتور، نوع موتور، حجم روغن، ظرفیت، نام شرکت تولید کننده و غیره را در اختیار شما قرار می دهد

چگونه تشخیص دهیم چه نوع کمپرسوری مناسب یخچال بوش است؟

برای تشخیص این موضوع باید مشخصات فنی درج شده بر روی کمپرسور را شناسایی کنید. بعد از آن با توجه به توان، قدرت و مدل موتور از کمپرسوری مشابه آن استفاده کنید تا یخچال دارای عملکرد مناسبی باشد. چنان چه نمی توانید کمپرسور مناسب را انتخاب کنید، می بایست از تکنسین های متخصص در این حوزه راهنمایی بگیرید.

قیمت موتور یخچال بوش چقدر است؟

بیشترین سوال در زمان تعویض موتور یخچال بوش، قیمت این قطعه است. معمولا انواع موتورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش در مدل های مختلف، توان ها و ظرفیت های متنوع در بازار برای خرید موجود است. هر یک از این موتورها به دلیل برخورداری از ظرفیت ها و مدل های مختلف، قیمت های متفاوتی نیز دارند. مثلا موتور یخچال فریزر در مقابل موتور یخچال ساید بوش از توان کمتری برخودار است که این سبب شده تا بر روی قیمت ان نیز اثر بگذارد. پس برای اطلاع از قیمت موتور یخچال بوش لازم است تا با مشخصات فنی و ظرفیت کمپرسور آشنایی داشته باشید و با شناخت کامل از قیمت روز آن اطلاع بیابید.

هزینه تعمیرات کمپرسور یخچال بوش چقدر است؟

هزینه تعمیرات کمپرسور یخچال بوش چقدر است؟ چه مبلغی را باید برای تعمیر کمپرسور یخچال اختصاص دهم؟ توجه داشته باشید که تشخیص هزینه تعمیرات کمپرسور یخچال بوش به بررسی و عیب یابی کاملی از این قطعه وابسته است. ضمن این که این بررسی، عیب یابی و تشخیص دقیق تنها باید توسط تعمیرکار با تجربه انجام شود. به بیان دیگر در اصل هزینه تعمیرات کمپرسور با توجه به مشکل ایجاد شده، مدل یخچال، میزان خرابی موتور در این قطعه وابسته است و پس از بررسی دقیق آن باید اعلام شود. چنان چه به تعویض موتور یخچال بوش نیاز است، به جز قیمت کمپرسور، هزینه های دیگری به آن اضافه می شود. این هزینه ها مربوط به هزینه دستمزد باز و بسته کردن موتور، تمیز کردن لوله مویی، شارژ مجدد گاز، جوشکاری لوله موتور رفت و برگشت گاز، وکیوم سیکل تبرید و غیره است که در حین کار تعمیرکار به انجام آن ها نیاز دارد. بنابراین برای اطلاع از از هزینه دقیق تعمیر کمپرسور یخچال بوش با همکاران ما در ایبک امداد تماس بگیرید.

تعویض کمپرسور یخچال فریزر و ساید بوش

امتیاز سردبیر

خدمات تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال فریزر و ساید بوش چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا