خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

لوله کشی سرویس بهداشتی | استانداردهای لوله کشی سرویس بهداشتی

لوله کشی سرویس بهداشتی|استاندارد های لوله کشی سرویس بهداشتی، نکات مهم در لوله کشی سرویس بهداشتی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از کارهای مهم برای بهینه سازی آب در منازل رعایت کردن اصول لوله کشی آن می باشد. وقتی شما خانه آیا ساختمانی می سازید برای این که از هدر رفتن آب جلوگیری شود، بخش مهم مربوط به سیستم لوله کشی آن خواهد بود. لوله کشی آب منازل برای آنکه آب مورد استفاده و مورد نیاز تامین گردد، انجام می‌شود. این سیستم وظیفه دارد، که به وسیله لوله ها به بخش های مختلفی مثل سرویس بهداشتی آب برساند.

نقشه سیستم لوله کشی سرویس بهداشتی

قبل از اینکه لوله کشی سرویس بهداشتی اجرا شود باید با در نظر گرفتن اندازه، شرایط و امکاناتی که وجود دارد، چیدمان و طراحی مناسبی برای لوله کشی و نصب کردن تجهیزات مختلف انجام گردد. در نقشه لوله کشی سرویس بهداشتی بخش مهم عبور لوله های فاضلاب، محل انشعاب گیری، خروجی لوازم بهداشتی و مکان نصب کفشور است. به صورت کلی نقشه لوله کشی سرویس بهداشتی شامل لوله کشی توالت فرنگی، توالت ایرانی وان، وال هنگ، رادیاتور، روشویی، زیردوشی دوش توکار و کابین دوش می باشد.

در بعضی از سرویس های بهداشتی برخی از تجهیزات وجود ندارد. چنانچه در سرویس بهداشتی، حمام و توالت وجود دارد، این تجهیزات باید نصب گردند، ولی در بیشتر سرویس های بهداشتی توالت ایرانی یا فرنگی، حوله خشک کن و روشویی از تجهیزات ضروری هستند که لوله کشی باید انجام گردد.

با توجه به لوله کشی سرویس های گوناگون و نوع سرویس بهداشتی اختلافات اساسی در اجرا و چیدمان وجود خواهد داشت. مهمترین و اولین بخش لوله کشی سرویس بهداشتی مربوط به لوله کشی توالت خواهد بود. با توجه به نوع ایرانی و فرنگی بودن در لوله کشی این دو تفاوت هایی وجود خواهد داشت.

نکات مهم در لوله کشی سرویس بهداشتی

زمانی که لوله کشی سرویس بهداشتی انجام می شود، باید همه اصولی که برای لوله کشی وجود دارد رعایت گردد. در این زمینه باید اقدامات ایمنی را رعایت نموده و سپس اقدام به لوله کشی را انجام دهید. اگر در حین لوله کشی مشکلی به چشم شما خورد، حتماً باید آن را جدی گرفته و برطرف کنید. اگر هر کدام از این مشکلات نادیده گرفته شود، در آینده شما با مشکل برخورد خواهید نمود و رفع کردن آن هم هزینه و هم زمان زیادی را نیاز خواهد داشت.

لوله کشی سرویس بهداشتی

انواع سیستم لوله کشی سرویس بهداشتی

سیستم لوله کشی آب منازل به صورت دو نوع پنوماتیک و سنتی انجام می گردد. وقتی که در لوله کشی منازل از مخازن زیرزمینی آب به حالت مستقیم وارد مجرای آب کنید، به مخازن ذخیره نیازی نخواهد بود. فقط باید در مکان خروجی آب پمپ هایی قرار داده شود، تا وقتی که شیر را باز می‌کنید، به آب دسترسی داشته باشید.

وقتی در لوله کشی ها از شیوه سنتی استفاده می گردد از مخازن زیرزمینی آب به طبقات بالا فرستاده می شود. در این حالت فشار آب در طبقات بالا کمتر خواهد بود، چون از منبع آب دور هستند و طبقاتی که پایین تر هستند، چون ارتفاع آب کمتر است، نیروی گرانش کاهش پیدا خواهد کرد و آب آنها فشار و شدت بیشتری خواهد داشت. به صورت کلی باید در لوله کشی سرویس بهداشتی استانداردها رعایت شده و مدیریت گردد. افرادی که لوله کشی سرویس بهداشتی را بر عهده می گیرند، قبل از این کار باید آموزش ها را دیده باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع سیستم فاضلاب شهری و خانگی | تصفیه فاضلاب خانگی

لوله کشی سرویس بهداشتی

  •  در لوله کشی سرویس بهداشتی بنا بر تامین آب مورد استفاده است و همچنین باید به سلامت آب نیز توجه داشته باشید. در این موارد استاندارد های گوناگونی وجود دارد، که به افراد کمک خواهد کرد، تا به آبی که در زمینه آشامیدن و شستشو سالم است، دسترسی داشته باشند. برای اطمینان از این مورد حتماً باید از لوله های مقاوم استفاده شود. این لوله ها دچار نشتی نمی گردند.
  •  در لوله کشی سرویس بهداشتی باید به جلوگیری از هدر رفتن آب توجه ویژه شود. همچنین باید دقت داشته باشید، که به فاضلاب آب تمیز وارد نگردد. برای اطمینان از این مورد در زمان لوله کشی ساختمان باید لوله های آب به طور صحیح توزیع گردند، تا در بخش های گوناگون نیاز به آب شما فراهم شود. توجه به این موضوع موجب بهبود بهداشت شخصی خواهد شد و در زمینه دفع فاضلاب و ایمنی مدیریت بهتر انجام خواهد شد.
  • یکی دیگر از نکات مهم در لوله کشی آب سرویس بهداشتی این است، که باید از نشتی آن جلوگیری گردد، تا در این زمینه آسیب جدی به وجود نیاید. برای اطمینان از این موضوع لوله آب باید در مکانی قرار داده شود، که از انجماد دور باشد.
  •  تجهیزات و وسایلی که به لوله کشی آب های گرم و سرد مربوط است، باید در محلی قرار داده شوند، که خطر انفجار وجود نداشته باشد.
  •  در حالت نرمال وقتی که از لوله کشی منازل صحبت می شود، باید یک عدد شیر در حمام، یک عدد در ظرفشویی آشپزخانه، یک عدد در سرویس بهداشتی و یک عدد شیر برای دوش در نظر گرفته شود.
  • محیط سرویس بهداشتی مرطوب است و برای لوله کشی سرویس بهداشتی باید از لوله هایی استفاده گردد، که در مقابل خوردگی و سایش مقاوم تر هستند. همچنین بهتر است، که این لوله ها ضد جذب باشند، تا آلودگی آنها به راحتی پاک شود.

لوله کشی سرویس بهداشتی

آب گرم در لوله کشی سرویس بهداشتی

در سرویس بهداشتی باید آب گرم نیز وجود داشته باشد و برای اینکه از انفجار لوله های آب گرم سرویس بهداشتی جلوگیری شود، این لوله ها باید طوری جاگذاری شوند، که از محل های گرم منزل دورتر باشند.

جلوگیری از بازگشت فاضلاب به سیستم لوله کشی سرویس بهداشتی

باید لوله کشی سرویس بهداشتی و سیستم زهکشی طوری انجام گردد، که از کانال های عمومی، فاضلاب به لوله کشی منزل وارد نگردد. توجه داشتن به این موضوع فقط برای لوله کشی سرویس بهداشتی نخواهد بود و در کل لوله کشی منازل باید به این نکته توجه شود.

نکات مهم برای تعمیر لوله کشی سرویس بهداشتی

اگر می‌خواهید لوله کشی ساختمان را تعمیر نمایید، باید به مواردی مثل فشار آب، نشتی در اتصالات و نشتی لوله کشی توجه کرده و آنها را مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکلی وجود داشت، باید در حداقل زمان برطرف گردد. چنانچه در لوله کشی سرویس بهداشتی مواردی که در زیر آورده شده است را مشاهده نمودید باید آنها را جدی گرفته و اقدامات لازم برای برطرف کردن آنها را انجام دهید. در غیر این صورت مشکلات بزرگتری به دنبال خواهد داشت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین اسید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

چکه کردن شیر آب

در صورتی که ایرادی در لوله کشی سرویس بهداشتی وجود داشته باشد، شیر آب چکه خواهد کرد. خودتان می توانید این مشکل را برطرف کنید، باید در کمترین زمان ممکن این کار را انجام دهید. اما اگر شما از عهده برطرف کردن این مشکل بر نمی آیید، می توانید با خدمات لوله کشی آب تماس حاصل کرده و قبل از اینکه این مشکل به مشکل بزرگتری تبدیل شود، آن را برطرف نمایید.

فشار آب

اگر در فشار آب تغییری احساس کردید احتمال دارد، که لوله کشی ساختمان و در برخی مواقع لوله کشی سرویس بهداشتی ایرادی پیدا کرده است. در برخی مواقع امکان دارد، که در لوله ها رسوب وجود داشته باشد و یا در شیر اصلی مشکلی به وجود آمده باشد، اما در برخی مواقع ایراداتی که به وجود می‌آید، جدی تر خواهد بود. اگر لوله های آبی که در کف ساختمان هستند دچار نشتی شوند، می تواند موجب به وجود آمدن این مشکل شود. وقتی که فشار آب کم می شود، باید این موارد را مورد بررسی قرار دهید تا شیر آب شما قطع نشود.

لوله کشی سرویس بهداشتی

نرخ و قیمت لوله کشی سرویس بهداشتی

خدماتی که برای انجام دادن لوله کشی سرویس بهداشتی انجام می شود، شامل موارد گوناگونی خواهد بود، که امکان دارد با آن آشنا نباشید. خدمات لوله کشی سرویس بهداشتی با تعرفه هایی که سازمان اعلام می کند تغییر می کند و در منازلی که متراژ بالاتری دارند این مبلغ کاملا متفاوت خواهد بود. لوله کشی سرویس بهداشتی هزینه‌اش به تنهایی حدوداً ۵۰۰ هزار الی ۱۰۰۰۰۰۰ تومان هزینه دارد. برای اینکه در این زمینه مشکلی به وجود نیاید بهتر است، که لوله کشی سرویس بهداشتی را افراد متخصص انجام دهند.

مشکلاتی که عدم رعایت کردن استاندارد لوله کشی فاضلاب به وجود می‌آورد

یکی از مشکلات بزرگی که در اکثر ساختمان ها به وجود می آید و این مشکل در خانه هایی که قدمت بیشتری دارند بیشتر به چشم می‌خورد این است، که لوله های فاضلاب دچار ترکیدگی و یا گرفتگی می‌شود. فرسوده بودن لوله ها و عدم رعایت استانداردهای لوله کشی فاضلاب از دلایل اصلی این ایرادات و مشکلات می باشد. اگر لوله کشی سرویس بهداشتی بر اساس استانداردها و به صورت صحیح انجام نگردد، مشکلاتی از جمله مشکلات زیر را به وجود خواهد آورد:

  •  بوی زننده و بد فاضلاب در محیط ایجاد خواهد شد.
  •   روی دیوار رطوبت و نم ایجاد شده و لوله ها دچار ترکیدگی می گردند.
  •   لوله فاضلاب مدام دچار گرفتگی خواهد شد که در این صورت باید مرتب از خدمات لوله بازکنی استفاده نمایید.
  •   در لوله های فاضلاب سرعت عبور آب کاهش پیدا کرده و جداره لوله ها رسوب خواهند گرفت.

برای اینکه کمتر شاهد این مشکلات باشید، باید وقتی که نقشه لوله کشی سرویس بهداشتی را تهیه می کنید و یا در زمان انتخاب کردن نوع و جنس لوله ها، متصل کردن لوله ها به یکدیگر و نصب نمودن در مسیر ها استانداردها و اصول ها را در نظر داشته باشید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

لوله کشی سرویس بهداشتی|استانداردهای لوله کشی سرویس بهداشتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

اصول لوله کشی سرویس بهداشتی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا