خدمات آموزشی

آشنایی با انواع ریش تراش و بررسی کیفیت آن | نحوه گرفتن ریش تراش در دست

شستشوی ریش تراش | پیدا کردن بهترین روش اصلاح

امروزه ریش تراش هایی که وارد بازار شده اند، روند اصلاح صورت آقایان را آسان تر نموده اند. البته همچنان بسیاری از افراد از تیغ برای اصلاح صورت استفاده می کنند. اما به طور کلی استفاده صحیح از ریش تراش روشی بهتر بوده و هیچ گونه ضرر و صدمه ای به پوست شما وارد نمی کند. در ادامه قصد داریم برخی از روش های طلایی استفاده از ریش تراش را بررسی می نماییم.

راهنمای استفاده صحیح از ریش تراش

در صورتی که مدت زیادی از یک روش جهت اصلاح نمودن صورت خود استفاده می کنید، تغییر ناگهانی آن به پوستتان آسیب می زند. برای تغییر نحوه اصلاح صورت بایستی استقامت لازم را داشته باشید تا پوست به روش جدید عادت کند. به منظور داشتن پوستی یک دست و صاف نکات طلایی در مورد استفاده صحیح از ریش تراش را مورد توجه قرار دهید.

نکته اول: شارژ کامل ریش تراش

نکته اول در مورد اصلاح درست صورت با ریش تراش این است که از شارژ کامل ریش تراش اطمینان یابید. در صورت کامل نبودن شارژ ریش تراش، این دستگاه نمی تواند عملکرد مناسبی ارائه دهد. زمانی که شارژ ریش تراش کم است از آن استفاده نکنید، چراکه اصلاح صورت به درستی صورت نمی گیرد. این موضوع به این دلیل ایجاد می شود که موتور ریش تراش شارژ لازم را ندارد.

توجه داشته باشید که میزان فشاری که با ریش تراش بر صورت وارد می کنید، بسیار مهم است. در واقع از جمله نکات مهم و اصولی در استفاده درست و اساسی از ماشین ریش تراش این است که دستگاه را به صورت فشار ندهید.

نکته دوم: انتخاب ریش تراش درجه یک

نکته دوم برای اصلاح مناسب صورت از طریق ریش تراش، انتخاب یک ریش تراش مناسب با صورت می باشد. چنانچه ریش فرد ضخیم باشد و در جهات مختلفی رشد دارد، معمولا ریش تراش های چرخشی مناسب پیشنهاد می شود. اگر دارای یک پوست حساس هستید و یا در بازه های زمانی مشخصی ریش تان را اصلاح می نمایید، ریش تراش فویلی تهیه کنید. ریش تراش فویلی شباهت زیادی به تیغ دستی دارد‌.

نکته سوم: استفاده از لوسیون مناسب

نکته سوم استفاده صحیح از ریش تراش، بهره گیری از برخی لوسیون ها برای ریش و بعد از اصلاح آن می باشد. همچنین بهتر است صورت خود را قبل از اصلاح با یک لوسیون حاوی ویتامین E شستشو دهید.

در این صورت پوست برای اصلاح آماده می شود و از التهابات پوست بعد از اصلاح کاسته شود. بهتر است قبل از اصلاح صورت، از تمیز بودن صورت اطمینان یابید تا فرآیند اصلاح بهتر صورت گیرد.

استفاده صحیح از ریش تراش

قانون چهارم: چگونگی دست گرفتن ریش تراش

قانون چهارم چگونگی اصلاح صورت با ریش تراش و نحوه به دست گرفتن ریش تراش می باشد. باید دستگاه ریش تراش را با زاویه ۹۰ درجه نسبت به صورت خود نگه دارید و در خلاف جهت ریش، اصلاح شود. به یاد داشته باشید، هیچگاه نباید یک بخش از صورت را بیش از اندازه اصلاح نمایید. زیرا باعث ایجاد حساسیت و تحریک پذیری پوست می‌ شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تغییر دادن لوله کشی از سبک روکار به توکار

جهت اصلاح بهتر صورت لازم است با یک دست خود پوست صورت را بکشید و با دست دیگر ریش تراش را به صورت عمودی بر روی صورت هدایت کنید.

نکته پنجم: نحوه کار ریش تراش

نکته پنجم به استفاده صحیح از ریش تراش ربط دارد. به عنوان مثال در صورتی که ریش تراش فویلی باشد، فقط باید آن را به طرف بالا و پایین هدایت کنید. از طرفی اگر ریش تراش از نوع چرخشی باشد، بایستی آن را حین کار به شکل دورانی روی صورت بچرخانید.

نکته ششم، آرامش و خونسردی

نکته ششم در مورد اصلاح درست صورت به وسیله ریش تراش، آرامش و همچنین حفظ خونسردی می باشد. زمانی که اصلاح صورت را به سرعت انجام می دهید، امکان آسیب دیدن پوست وجود دارد. پس عجله کردن در اصلاح صورت نتیجه خوبی در پی ندارد و ممکن است به پوست صدمه وارد کند.

نکته هفتم: مراقبت از ریش تراش

نکته هفتم استفاده از ریش تراش، مراقبت از ریش تراش و همچنین تیغه های دستگاه می باشد. این نکته به عنوان یک قانون نانوشته  به فرد کمک می کند، صورتی شاداب و اصلاح شده داشته باشد. یکی از کارهای مهم برای دوام دستگاه ریش تراش تمیز کردن آن پس از هربار اصلاح است.

این موضوع بر دوام و کیفیت ریش تراش، تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. معمولا به همراه اکثر ریش تراش‌ها، برسی وجود دارد که به منظور پاک سازی گرد و غبار از دستگاه مصرف می شود. پس حتما به این مسئله توجه داشته باشید که تمیز کردن تیغه ها بعد از هربار اصلاح، طول عمر مفید ریش تراش را بهبود می بخشد.

نکته هشتم: ضدعفونی کردن تیغه های ریش تراش

یکی از نکات مهم برای حفظ پاکیزگی و همچنین استفاده صحیح از ریش تراش ضدعفونی قطعاتی چون تیغه ها است. این امر موجب می شود تمامی آلودگی ها از سطح تیغه ها پاک گردد. در نتیجه بعد از هر دفعه استفاده از ریش تراش آن را به طور کامل ضدعفونی نمایید.

نکته نهم: زمان مناسب اصلاح

نکته نهم در مورد اصلاح درست صورت با ریش تراش، انتخاب زمان مناسب است. چنانچه قصد دارید صبح ها به اصلاح صورت بپردازید، حداقل ۲۰ دقیقه بعد از اینکه از خواب بیدار شدید، این کار را انجام دهید. چرا که خوابیدن سبب پف صورت شده و اصلاح آن به درستی انجام نمی گیرد.

نکته دهم: اصلاح ریش بلند

برای اصلاح ریش بلند پیشنهاد می شود، قبل از اینکه بخواهید صورت خود را اصلاح کنید، ریش خود را کوتاه نموده سپس به اصلاح آن بپردازید.

نکته یازدهم: روغن کاری تیغه های ریش تراش

به منظور استفاده صحیح از ریش تراش و کارکرد درست آن، روغن کاری تیغه ها امری ضروری است. بنابراین لازم است بعد از هر دفعه مصرف دستگاه ریش تراش، تیغه های آن را روغن کاری نمایید‌.

شستشوی ریش تراش

بعضی از دستگاه های ریش تراش مجهز به سیستم تمیزکنندگی هستند، در غیر این صورت بهتر طبق دستورالعمل موجود به تمیزکاری آن بپردازید. اغلب ریش تراش هایی که اخیرا وارد بازار شده اند، دارای سری قابل جداسازی می باشند. بنابراین باید با آب داغ و صابون شست و شو گردد. برخی از انواع ریش تراش قابلیت ضد آب داشته و امکان شست و شوی آن زیر آب وجود دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی

بدین منظور پیشنهاد می شود از یک فرچه و یا مسواک استفاده نمایید تا تمام فضاهای آن به طور کامل تمیز گردد. نکته بسیار مهم این است که جهت خارج سازی آلودگی های ریش تراش، به آن ضربه نزنید، زیرا این روش به قطعات آن آسیب زیادی وارد می کند.

استفاده صحیح از ریش تراش

تعویض تیغه های ریش تراش

تیغه اغلب ریش تراش ها قابل تعویض بوده و باید هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یک‌بار تعویض شود. استفاده زیاد از ریش تراش سبب کند شدن ریش تراش می شود، ابه همین جهت زمان تعویض تیغه ها وابسته به میزان استفاده از آن است. همچنین تیغه های ریش تراش به سبب قرار گرفتن در مجاورت موهای ضخیم به مرور کند و خراب می شوند. از همین رو در صورت عدم تعویض آن ها به موتور ریش تراش فشار زیادی وارد می شود.

تعمیر به موقع ریش تراش

هر دستگاه الکترونیکی که به طور مدام استفاده شود، به مرور زمان آسیب دیده و نیاز به تعمیر خواهد داشت. در نتیجه برای استفاده صحیح از ریش تراش قطعات یدکی را تهیه نموده و به راحتی جایگزین قطعات معیوب نمایید. بدین منظور می توانید از بروز مشکل در قطعات دیگر ریش تراش جلوگیری نمایید.

پیدا کردن بهترین روش اصلاح

برخی افراد معتقدند هنگامی که موهای صورتشان اندکی بلند است، ماشین ریش تراش عملکرد بهتری دارد. در این صورت تحریم پوست به مقدار زیادی پایین می آید. این در حالی است که برای برخی اصلاح موهای کوتاه آسان تر است.

در نتیجه با پیدا کردن تکنیک مناسب با صورت از ریش تراش استفاده نمایید. همچنین پیدا کردن جهت رویش موهای صورت نیز امری مهم است، با این وجود امروزه ری تراش های چند جهته در بازار موجود است. در این صورت موهایی که در جهات مختلف می رویند را به راحتی اصلاح می کند.

کلیدهای ریش تراش

معمولا ریش تراش‌ ها دارای یک کلید جهت روشن و خاموش کردن دستگاه هستند. این کلید به طور معمول در  که سمت چپ آن قرار می گیرد. همچنین یک کلید دیگر در قسمت راست دستگاه قرار دارد که برای تعیین ارتفاع برش مو را می باشد.

کلام پایانی

در این مطلب نکات مختلفی را در مورد استفاده صحیح از ریش تراش را بررسی کردیم. ریش تراش مانند هر وسیله دیگری نیاز به محافظت و نگهداری درست دارد. در صورتی که هرگونه اختلالی در عملکرد و قطعات آن ایجاد شد، با مرکز سیار ایبک امداد ارتباط بگیرید. این مجموعه خدمات تعمیر و تعویض ریش تراش را به شکل سیار ارائه می دهد. البته این موضوع یکی از خدمات کوچک این مرکز تخصصی به حساب می آید.

استفاده صحیح از ریش تراش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده صحیح از ریش تراش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا