خدمات ساختمان

مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک | انواع کمد دیواری

مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک|انواع کمد دیواری، مدل های مختلف کمد دیواری

امروزه کمد دیواری با شکل‌ها و مدل های متفاوت طراحی و ساخته می شود. کمد هایی که درب های کشویی و عمق کم دارند، برای اتاق های کوچک تر مناسب می‌باشند. با به کار بردن کمی خلاقیت می توان کمد دیواری متنوع تری داشت.

مدل کمد دیواری

استفاده کردن از کمد دیواری مناسب که طراحی آنها متناسب با فضای اتاق باشد، می‌تواند فضای محل مورد نظر را متحول نماید، یا به گونه ای که می توانند طراحی و ساخته شوند، که دیده نشوند.

استفاده از درب آینه‌ای در کمد دیواری

وجود کمد دیواری با درب آینه ای موجب می شود، که فضای مورد نظر بزرگتر و زیباتر دیده شود. همچنین وقتی از این مدل کمد دیواری استفاده می شود، دیگر نیاز به نصب آینه در آن اتاق نخواهد بود. به این ترتیب در فضای آن صرفه جویی خواهد شد. در این مدل از کمد دیواری در برخی موارد از آینه های تخت و در برخی موارد از دیگر مدل آینه ها استفاده می‌کنند، که هر کدام از آنها زیبایی منحصر به فردی دارد.

کمد دیواری

روی کمد دیواری را مخمل کوب یا پارچه کنید

استفاده از این ایده در کمد دیواری اتاق، برای کسانی که از کمد دیواری خود رضایت دارند، ولی می‌خواهند ظاهر آن را تغییر دهند، بسیار کاربردی می باشد. استفاده از پارچه یا مخمل کوب کردن درب کمد دیواری موجب می شود، که حتی اگر کمد دیواری شما ساده ترین مدل را داشته باشد، طرحی رسمی به فضا دهد. برای اینکه دکور اتاق مورد نظر شما شیک و زیباتر به نظر آید، می توانید با دیگر عناصر اتاق، پارچه‌ی درب کمد دیواری را ست نمایید.

کمد دیواری

کمد دیواری بدون درب

اگر اتاق خواب شما کوچک است و فضای زیادی ندارد، می توانید از کمد های دیواری بدون درب استفاده کنید. کمد دیواری که از مدل بدون درب است، بسته به اینکه پرده آن را باز بگذارید یا بکشید، نقش انباری، کمد یا چند طاقچه را ایفا خواهد کرد. استفاده از این مدل کمد دیواری موجب می شود، که فضای مورد نظر خشک نباشد.

حتما بخوانید:   افزایش فشار آب خانه بدون نیاز به پمپ و برق

کمد دیواری

کمد دیواری سراسری که با دیوار همرنگ است

در صورت کوچک بودن اتاق خواب بهتر است مدلی را انتخاب نمایید، که کمد دیواری دید نداشته باشد. منظور این است، که می توانید از کمد دیواری سراسری که با دیوار اتاق یک رنگ است، استفاده کنید. این کمد دیواری ظاهر یکدست و ساده‌ای می‌تواند داشته باشد یا همچنین می‌تواند طراحی آن بسیار ظریف باشد. برخی از افراد این مدل از کمد های دیواری را با انواع کاغذ دیواری یا برچسب ها انجام می دهند.

استفاده از کمد دیواری با طاقچه سرخود

استفاده از کمد دیواری سراسری که کل دیوار را می پوشاند، کاربردی می باشد، ولی شما دیگر طاقچه ای برای گذاشتن اشیا تزیینی و دکوری های زیبا نخواهید داشت. می‌توانید از کمد دیواری هایی استفاده نمایید، که دارای طاقچه سرخود است و فضایی برای قرار دادن دکوری ها دارد. این کار موجب لوکس به نظر رسیدن آن خواهد شد.

از زاویه‌ها برای ساخت کمد دیواری استفاده کنید

یکی از مزیت های بسیار خوب کمدهای دیواری این است، که با توجه به نیاز و فضای خود می توانید آن را سفارش دهید. بنابراین در صورتیکه فضای مورد نظر شما پرتی یا گوشه بلا استفاده دارد، قادر خواهید بود، که کمد دیواری اتاق کوچک را در آن جای دهید. مدل هایی از کمد دیواری که بدون دستگیره هستند، همه چیز را تمیز و ساده نگه خواهد داشت.

کمد دیواری مدرن در اتاق کوچک

در صورتی که از کمد دیواری مدرن در اتاق کوچک استفاده شود از لحاظ بصری بسیار جذاب خواهد بود همچنین زمانی که از این مدل استفاده می شود، اصلا کمد دیواری به نظر نمی آید و مانند المان دکوری است.

کمد دیواری سه بعدی

کمد دیواری برای اتاق های کوچک مناسب تر و بهتر است، که مینیمال بوده و در فضا ادغام شود. در برخی از مدل ها از طرح های سه بعدی به جای دستگیره استفاده می شود. این کار موجب دلباز تر شدن فضای مورد نظر خواهد شد.

کمد دیواری چند منظوره در اتاق کوچک

در صورتی که اتاق خواب شما دارای فضای زیادی نیست، می‌توانید کمد دیواری آن را با دیگر المان ها ترکیب کنید. برای نمونه کمد دیواری را می‌توان با آرایش یا میز کار ادغام کرد. در این صورت از فضا استفاده بهینه خواهد شد و ظاهر اتاق مرتب و خلوت به نظر می رسد.

حتما بخوانید:   اجاره مطب دندانپزشکی و نکات مهم تأسیساتی آن

کمد دیواری

کمد دیواری چند تکه برای اتاق کوچک

معمولاً کمد دیواری دارای یک ردیف کشو و قفسه می‌باشد، ولی افرادی که کمد دیواری را می‌سازند، می‌توانند طرح های ترکیبی و خلاقانه را اجرا کنند. برای نمونه می توان از قسمت بالای تخت استفاده کرد و از فضا نهایت استفاده را نمود. این مدل از کمد های دیواری مخصوصاً برای اتاق خواب های کودکان بسیار کاربردی خواهد بود.

کمد دیواری مرتفع و کشودار

در صورتی که کمد دیواری برای اتاق خودتان می خواهید، می‌توانید از کمد دیواری مرتفع نیز استفاده کنید. این مدل از کمد دیواری در قسمت پایین دارای کشو های جا داری است، که برای شما فضای زیادی را فراهم خواهد کرد. البته این مدل از کمد دیواری برای اتاق فرزندان مناسب نیست.

انواع جنس کمد دیواری

کمد دیواری با توجه به مقدار بودجه و سلیقه شما با مواد و متریال گوناگونی ساخته می شود. متریال های مختلفی که برای ساخت کمد دیواری مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از، ممبران، ام دی اف، ملامینه، پلی اورتان، چوب، پی وی سی، انزو.

کمد دیواری ام دی اف

از صفحه های ام دی اف کمد دیواری ساخت می شود و این متریال رایج ترین متریال در ساختن کمد دیواری می باشد. کمد دیواری ملامینه نیز شبیه به کمد ام دی اف است. کمد دیواری ام دی اف دارای رنگ های متنوع می باشد و کیفیت آنها نیز مناسب است. با توجه به اینکه ام دی اف دارای تنوع بسیار زیادی می باشد، بهتر است، که قبل از خرید مشورت کافی داشته باشید. از ایراد های بزرگ ام دی اف این است، که در برابر رطوبت مقاومت کمی دارد.

کمد دیواری هایگلاس

چون ظاهر کمد دیواری هایگلاس صیقلی و براق است، استفاده از این مدل در فضای سالن یا اتاق موجب حس خوب می‌شود. کمد دیواری هایگلاس باید همیشه تمیز نگه داشته شود و اثر انگشت و جای لک روی آن نباشد. چون ظاهر ناخوشایندی پیدا می کند. صفحات هایگلاس دارای روکش پلی گلس و مغزی ام دی اف هستند. در سبک مدرن از کمد دیواری هایگلاس استفاده می‌شود. به همین دلیل مدل های مختلف کمد دیواری هایگلاس دارای طرفداران ویژه ای می باشد. در صورتی که به دنبال فضای کلاسیک هستید، پیشنهاد می شود، که از کمد دیواری هایگلاس رنگ روشن استفاده کنید. استفاده از کمد دیواری هایگلاس در فضاهای کوچک بسیار کاربردی است و فضا را دلباز تر نشان می دهد.

کمد دیواری ممبران

استفاده از کمد دیواری ممبران برای سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن مناسب است. کمد دیواری ممبران مانند کابینت ممبران که شامل تاج منبت کاری شده و تزئینات ستون هستند، می‌توانند در کنار خود ستون هایی داشته باشند، تا ساختار آنها کلاسیک تر باشد.  نسبت به کمد دیواری های دیگر کمد دیواری ممبران قیمت بالاتری دارد، اما قیمت آن نسبت به چوب طبیعی پایین تر است. بهتر است، که در فضاهای کوچک از کمد دیواری ممبران استفاده نشود، چون دارای تزیینات و طرح های شلوغی است. اگر در فضای کوچک از این نوع کمد دیواری استفاده شود، می توان آنها را با آینه ادغام کرد، بدین صورت فضا بزرگتر به نظر خواهد آمد.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع مختلف آجر و سفال | مزایای استفاده از سفال

کمد دیواری ملامینه

وقتی که بر روی ورق چوب نئوپان روکش ملامینه پرس می‌شود، کمد دیواری ملامینه ساخته می‌شود. صفحات ملامینه نسبت به ورقه های دیگر کمد دیواری دارای کیفیت پایین تری است و معمولاً در درب کمد ها و بدنه کمد ها مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت کمد دیواری ملامینه نسبت به جنس هایی مانند هایگلاس و ام دی اف پایین تر است. روکش ملامینه با روکش لترون یکی نیست و لترون از ملامین ضعیف تر بوده و قیمتش نیز کمتر می‌باشد.

کمد دیواری چوبی

از جمله متریال های قدیمی در ساخت کمد دیواری از آن استفاده می شود، می توان به چوب طبیعی اشاره کرد. چوب طبیعی به دلیل قیمت و اصالت بالایی که دارد در کاربردهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. از چوب هایی که در کمد دیواری چوبی استفاده می‌شود، می‌توان به چوب درخت گیلاس، افرا، بلوط و گردو اشاره کرد، که از بین این موارد چوب گردو زیبا ترین و مقاوم ترین چوبی است، که می‌توان از آن استفاده کرد و با گذشت زمان تغییر رنگ نمی‌دهد.

سخن تکمیلی

در این مقاله انواع مدل کمد دیواری که برای اتاق کوچک مناسب تر و بهتر است را معرفی کرده مورد بررسی قرار دادیم و در ادامه به متریال های مختلفی که برای ساخت کمد دیواری از آنها استفاده می‌شود اشاره کردیم. افراد باید با توجه به نیاز، سلیقه و بودجه خود کمد دیواری مورد نظر خود را انتخاب کنند. بهتر است که در زمان انتخاب با افرادی که در این زمینه تخصص لازم را دارند، مشورت کنند، تا بهترین طراحی و بهترین جنس کمد دیواری را داشته باشند. مشورت با افرادی که در این زمینه مهارت کافی دارند، موجب خواهد شد، که از کوچکترین فضاها نیز استفاده بهینه شود.

31

مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک| انواع کمد دیواری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

طراحی و ساخت کمد دیواری برای اتاق خواب کوچک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x