تعمیرات کولر گازی

تعمیرات گام به گام کولرگازی دوو DAEWOO

کولرهای گازی یکی از پرمصرف ترین وسایل خانه می باشند که در صورت خرابی می تواند برای شما مشکل ساز شود در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم برای شما روش برطرف کردن خرابی های کولرگازی دوو را توضیح دهیم هر چند که کولرگازی دوو از استحکام بالایی برخوردار است ولی باز هم امکان دارد در اثر فرسودگی کولرگازی و یا استفاده غلط از آن، کولر شما دچار ایراداتی شود که باید با آن آشنا باشید تا بتوانید آن را عیب یابی کنید.

مشکلات متداول در کولرگازی دوو

همانطور که می‌دانید برند دوو یک برند نام آشنا و بسیار محبوب در بین کاربران ایرانی می باشد محصولات دوو از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند ولی گاهی امکان دارد لوازم خانگی دوو هم مانند تمام لوازم خانگی دیگر در اثر زیاد شدن طول عمر و یا استفاده غلط و یا دلایل دیگر، دچار خرابی شود اگر کولرگازی دوو شما دچار مشکل شد می توانید به نمایندگی های تعمیرات دوو مراجعه کنید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید ولی گاهی امکان دارد مشکلات کولرگازی دوو جزئی بوده و با رعایت نکات ساده و یا تنظیم درست بتوانید مشکل را برطرف کنید در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با این مشکلات و روش های برطرف کردن آن آشنا کنیم.

چرا کولرگازی دوو خنک نمی کند؟

یکی از مشکلات متداول در کولرهای گازی که امکان دارد شما هم با آن روبرو شده باشید این است که کولرگازی دوو شما خنک نکند دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود، اگر کولرگازی شما خنک نکرد فقط به یک نکته توجه نکنید بلکه تمام قطعاتی که امکان دارد باعث خنک نکردن کولرگازی دوو شود را بررسی کنید. موارد زیر می تواند باعث خنک نکردن کولرگازی دوو شود:

 • نشت گاز فریون در کولرگازی دوو
 • کویل های اواپراتور یخ زده باشند.
 • کندانسور کثیف شده باشد.
 • فن کولرگازی دوو خراب شده است.
 • موتور کولرگازی خراب شده باشد.
 • و …..

کولرگازی دوو

 نشت گاز فریون دلیل باد گرم در کولرگازی دوو

یکی از مشکلات رایج در کولرگازی نشت گاز می باشد اگر کولرگازی دوو دچار نشت گاز شود باعث می شود که دستگاه کولر شما خنک نکند گاز فریون یک ماده خنک کننده است که به وسیله کمپرسور فشرده می شود و گرمای خود را از دست می دهد سپس به مایع تبدیل خواهد شد مایعی که ایجاد می شود در کندانسور خنک شده و بعد از طی کردن مراحلی سرمای خود را به محیط خواهد داد.

اگر کولر گازی دوو شما دچار نشت گاز شود دیگر نمی تواند محیط را به اندازه لازم خنک کند ممکن است شما متوجه نشت گاز فریون نشوید و فکر کنید گاز کولر کم شده است و به همین دلیل آن را دوباره شارژ کنید و یا ممکن است فکر کنید که شارژ کردن گاز فریون می تواند از نشت آن جلوگیری کند ولی شارژ کردن گاز نمی تواند مشکل را برطرف کند و شما برای برطرف کردن نشتی گاز حتماً باید به متخصص ماهر مراجعه کنید تا شخص متخصص محل نشتی گاز را پیدا کرده و مشکل را برطرف کند اگر مشکل را برطرف نکنید ممکن است در اثر گذشت زمان برای شما هزینه های زیادی ایجاد کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش روش تمیز کردن فیلتر کولر گازی | نظافت فیلتر کولر گازی

کثیف شدن کندانسور دلیل باد گرم در کولرگازی دوو

همانطور که می‌دانید کویل های کندانسور در محیط بیرون قرار گرفته اند و بیشتر از بقیه اجزای کولرگازی دوو در معرض آلودگی می باشند. گاز کولرگازی بعد از اینکه از کمپرسور بیرون می آید از فن و کندانسور گذشته و حرارت خود را از دست خواهد داد دقت داشته باشید که فن بیرونی و یا کندانسور وظیفه دارد گرمای خانه را به بیرون منتقل کند اگر کندانسور از آلودگی پوشیده باشد باعث می شود هوای گرم از منزل خارج نشود و همچنین به کمپرسور هم فشار زیادی وارد بیاید.

یکی از مشکلات کولر گازی در شهرهای بزرگ کثیف شدن کندانسور می باشد کثیف بودن کندانسور می تواند باعث شود کولر سرما نداشته باشد و همچنین برای سرد کردن محیط انرژی بیشتری صرف کند و قطعات زیادی را هم به کار بیندازد و این باعث استهلاک در کولر گازی خواهد شد اگر کندانسور کولر گازی شما دچار آلودگی شود حتی بعد از شارژ کردن گاز فریون هم باز کولر محیط خانه را خنک نمی کند.

خراب شدن فن کولر گازی دلیل باد گرم در کولرگازی دوو

فن کولرگازی یکی از قطعات مهم در آن می باشد که در صورت خرابی می‌تواند باعث اختلال در عملکرد دستگاه شود کولر های گازی دارای دو فن می باشند که یکی از فن ها هوای داخل اتاق را از سیم پیچ های اواپراتور رد کرده و فن دیگر هم هوا را از کندانسور یونیت خارجی عبور خواهد داد تا بتواند گرمای جذب شده را به طرف بیرون منزل هدایت کند.

اگر یکی از این فن ها خراب شود باعث خواهد شد که جریان هوا ضعیف شده و کولر در عملکرد خود با مشکل روبرو شود اگر مشکل را بر طرف نکنید کولر گازی شما از کار می افتد. اگر فن کولر گازی کار نکند دلایل زیادی باعث بروز این مشکل می شود:

 • در مرحله اول شما باید خازن را چک کنید.
 • سپس رله برد فن دستگاه کولر گازی را بررسی کنید این قطعه وظیفه دارد ولتاژ مورد نیاز قطعات را تأمین کند.
 • اگر موارد گفته شده را بررسی کردید ولی دلیل کار نکردن فن را پیدا نکردید باید سنسور کنترل دما را بررسی کنید.
 • اگر فن کولر گازی دوو خراب شود باید آن را تعمیر کنید و در صورت نیاز باید تعویض شود بستگی دارد تشخیص تعمیرکار در این مورد چه باشد.

دلایل خاموش نشدن کولر گازی چیست؟

امکان دارد کولر گازی دوو شما خاموش نشود و خاموش نشدن کولر گازی یعنی اینکه کولر دستور را از سیستم کنترل دریافت نمی کند بروز این مشکل امکان دارد به دلیل خراب شدن ترموستات باشد ترموستات دمای فن و ولتاژ کمپرسور را کنترل می کند اگر در اتصال مشکلی به وجود بیاید ترموستات بطور دائمی ولتاژ را به کمپرسور می فرستد و اجازه نمی‌دهد که کولر خاموش شود ترموستات در کولرگازی به دو دسته الکترونیکی و مکانیکی تقسیم می شود اگر ترموستات کولر دوو شما از نوع جدید باشد قابل برنامه‌ریزی بوده و شما می توانید قبل از اینکه تنظیمات کولر را دستکاری کنید دفترچه راهنما را خوانده و یا اینکه با نمایندگی تعمیرات کولر گازی دوو تماس بگیرید.

برطرف کردن بوی بد در کولر گازی دوو

کولر گازی هوای منزل را گرفته و باید آن را در جایی تخلیه کند لوله در کولر گازی این کار را انجام می‌دهد رطوبت را به سینی دستگاه می ریزد و در آخر هم از دستگاه خارج می کند اگر قسمتی از این لوله دچار گرفتگی شود و یا اینکه سینی پر از آب شده باشد ممکن است آب به سیستم برگردد و به دستگاه آسیب برساند دلیل بوی بد در کولر گازی راکد بودن آب و بازگشت آب می باشد برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید باید سینی کولر گازی و لوله های آن را بررسی کنید و اگر دچار گرفتگی و یا کثیفی شده بود آنها را تمیز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات یخچال فریزر دوو Daewoo | مشکلات رایج فریزر دوو

زیاد شدن آب در سیستم کولر گازی می تواند به سقف، دیوار و وسایل منزل شما آسیب رسانده و آنها را خراب کند اگر به این مشکل رسیدگی نکنید قارچ و کپک وارد محیط خواهد شد توصیه می کنیم کولر گازی را به طور مرتب سرویس کنید تا در صورت بروز مشکل، سرویس کار مشکل را عیب یابی و برطرف کند.

چرا کولر گازی دوو خاموش می شود؟

یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای مصرف کنندگان کولر گازی به وجود بیاید این است که کولر گازی آنها خود به خود خاموش شود دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که برای شما توضیح می دهیم:

 • کابل کشی و اتصالات برق: یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی در هنگام کار کردن، ممکن است مربوط به اتصال در سیم کشی ساختمان باشد.
 • نیم سوز شدن برد دستگاه: تقریباً می توان گفت برد، مغز دستگاه کولر گازی نام گرفته است زیرا فرماندهی تمام قطعات در دستگاه را به عهده داشته و دستورات لازم را به قسمتهای مختلف دستگاه می رساند اگر برد خراب شود باعث خواهد شد کولر شما خود به خود خاموش شود و یا اصلاً روشن نشود.
 • خراب شدن کمپرسور: یکی از قطعات اصلی در کولر گازی کمپرسور می باشد و تا کمپرسور استارت نزند دستگاه کار خود را شروع نمی کند اگر دستگاه کولرگازی دوو خود را روشن کردید و بعد از چند دقیقه دستگاه خاموش شد احتمالاً کمپرسور دچار مشکل شده است.

دلایل نشت آب از داخل کولرگازی دوو چه می باشد؟

وقتی که در کولر گازی بخار به مایع تبدیل می شود دستگاه مایع را از ناودانی رد می‌کند و به لوله ها می رساند و آن را از دستگاه خارج می کند ولی گاهی ممکن است این قطرات آب از دستگاه خارج نشده و از پنل داخلی نشت کند. دلایل نشت آب از داخل کولر گازی می تواند موارد زیر باشد:

 • ناودانی مشکل داشته باشد.
 • فیلتر در کولر گازی کثیف شده باشد.

کولرگازی دوو

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با مشکلات متداول در کولر گازی دوو آشنا کنیم. هر چند که کولر گازی دوو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ولی باز هم ممکن است دچار خرابی و مشکل شود اگر در کولر گازی خود دچار مشکل شدید می توانید با مطالعه این مقاله مشکل را عیب یابی و برطرف کنید اگر مشکلات کولر گازی شما جدی بود حتماً به نمایندگی های تعمیرات کولر گازی دوو مراجعه کنید.

در صورتی که در زمینه تعمیر کولر گازی دوو سؤالی داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

 

تعمیرات گام به گام کولرگازی دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا کولرگازی دوو خنک نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا