آشپزی

روش تهیه نوشیدنی های مناسب تابستان | آشنایی با نوشیدنی های تابستانی

در هوای گرم تابستان فقط یک نوشیدنی خوشمزه و خنک قابل تحمل و دلچسب است. نوشیدنی که زیبا و خوش رنگ و طعم و مزه متعادل و دلپذیر داشته باشد. آشنایی با روش تهیه نوشیدنی های مناسب تابستان به شما کمک می کند در روز های گرم این فصل نوشیدنی های تابستانی خوشمزه برای خود تهیه کنید.

مهمانی با نوشیدنی های باکلاس

زمانی که برای خوشگذرانی به کافی شاپ می‌روید، انواع مختلفی از نوشیدنی های متنوع را می‌‌بینید. که طعم و مزه فوق‌العاده دارند و در خاطرتان به یادگار می‌ماند. اکثر شما علاقه دارید تا طرز درست کردن این نوشیدنی های باکلاس را یاد بگیرید و از مهمان هایتان با این نوشیدنی ها پذیرایی کنید.

نوشیدنی خانگی تابستانی

در این بخش شما را با یکی از برترین نوشیدنی های فصل تابستان یعنی شربت لیمو با تکه های میوه آشنا می‌سازیم. مخلوط میوه های تابستانی و خوش رنگ به همراه این نوشیدنی عالی است. پس این دستور تهیه را به‌ خاطر بسپارید و در جایی یادداشت کنید تا به هنگام نیاز آن را درست کنید.

مواد مورد نیاز برای این نوشیدنی:

 • یک لیتر آب گازدار
 • مقداری یخ
 • یک دوم پیمانه آب لیمو
 • نصف فنجان شکر
 • ۴فنجان آب انگور
 • نصف فنجان هلو ریز شده
 • نصف فنجان توت فرنگی ریز شده
 • یک عدد پرتقال متوسط ریز شده

برای اینکه زیبایی و جذابیت این نوشیدنی تابستانی را به رخ همه بکشید بهتر است از یک پارچ یا ظرف شیشه ای استفاده کنید. ابتدا آب لیمو و شکر را مخلوط کرده تا کاملا شکر حل گردد سپس آب انگور و آب گازدار را اضافه کنید و ترکیب کنید. حالا میوه های تکه شده‌ با سلیقه و دلخواه را داخل پارچ شیشه ای بریزید. اکنون این نوشیدنی خوشمزه و جذاب آماده پذیرایی از مهمان شما است. فراموش نکنید که از پارچ و لیوان های شکیل و زیبا برای نوشیدنی های تابستانی استفاده کنید.

نوشیدنی شیک

یک نوشیدنی شیک دیگر برای شما در نظر داریم اگر که مخلوط آب میوه و آب گازدار مورد پسند شما واقع شده باشد. طالبی، هندوانه و خربزه را با قالب هایی که در بازار موجود است با سلیقه خود قالب بزنید و داخل پارچ بریزید. برش های نازکی از لیمو و چند برگ نعناع را همراه نوشیدنی به پارچ پر شده از تکه های میوه بریزید. برای اینکه این ترکیب بی نظیر میوه ها بهتر دیده شود بهتر است نوشیدنی های شفاف انتخاب کنید.

نوشیدنی باکلاس

کمتر پیش می‌آید که کسی عاشق شربت آبلیمو نباشد. اگر شما جزء افرادی هستید که عاشق این نوشیدنی خوشمزه و خنک هستید. این دستور شربت بروز شده را امتحان کنید. برخی این شربت را با شیرینی کم و برخی با شیرینی زیاد دوست دارند و بنابر سلیقه خود شکر آن را کم و زیاد می‌کنند. ولی شما در این دستور طلایی بروز شده ی نوشیدنی های با کلاس که همان شربت آبلیمو است. می‌توانید از مقدار شکری که به شربت اضافه می‌کنید کم کرده و بجای آن مقداری عسل را با این شربت مخلوط کنید. در انتها مقداری برگ نعنا و برش های نازک لیمو را برای زیبایی بیشتر به آن بیفزایید. تا از نوشیدن این شربت سالم، خوشمزه و خوشبو لذت ببرید.
با افزودن مقداری عسل و آب گاز دار به شربت یک طعم متفاوت و بی نظیر را به وجود می‌آورید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر دستگاه صنعتی مرغ سوخاری(هنی پنی)

میکس میوه های تابستانی

در مراحل زیر یک نوشیدنی مخصوص تابستانی با پرتقال را معرفی خواهم کرد. پس اگر شما هم طرفدار طعم و رنگ این نوشیدنی پرتقالی و با طراوت هستید حتما دستور این شربت میوه های فصل تابستان را یادداشت کنید .

مواد مورد نیاز:

 • شش لیوان متوسط آب سرد
 • یک و نیم فنجان آبلیمو
 • یک و نیم فنجان آب پرتقال
 • دو قاشق غذا خوری پوست رنده شده نارنج
 • دو قاشق پر غذاخوری پوست رنده شده لیمو
 • دو پیمانه و نصفی آب
 • دو فنجان شکر

یک قابلمه بزرگ بردارید و آن را روی شعله حرارت متوسط اجاق قرار دهید. دو لیوان و نصف آب و دو فنجان شکر را داخل قابلمه ریخته و به هم بزنید تا شکر به صورت کامل در آب حل شود تا زمانی که شکر حل نشده به هم زدن آن ادامه دهید. پس از حل شدن شکر اجاق را خاموش کنید و صبر کنید قابلمه سرد شود. پوست لیمو و پوست نارنج را با آب لیمو و همچنین آب پرتقال مخلوط کرده و در یخچال قرار دهید تا سرد شود. سپس به مقدار مساوی از هر کدام را داخل یک پارچ شیشه ای زیبا بریزید.اکنون نوشیدنی جذاب تابستانی شما آماده است، از نوشیدن آن لذت ببرید.

نوشیدنی مخصوص

یک ترکیب نوشیدنی تابستانی پرطرفدار دیگر آب هندوانه و مقداری هلو است. با افزودن مقداری آب لیموی تازه و تکه های هندوانه و هلو به این شربت طراوت و تازگی بیشتری به این نوشیدنی خواهید بخشید. به همین آسانی یک نوشیدنی با طعم عالی و جذاب درست و نوش جان کنید.

نوشیدنی موهیتو

از دیگر نوشیدنی آسان و محبوب دل ها موهیتو است که بدون دردسر و راحت آماده می‌شود. می‌توانید به مهمانی هایتان با این نوشیدنی جذاب طراوت و سرزندگی دهید. پس دست به کار شوید و روش تهیه این شربت خوش طعم را یادداشت کنید.

مواد مورد نیاز:

 • هشت لیوان متوسط آب گازدار
 • یک لیوان متوسط آبلیمو
 • مقداری برش ریز لیمو برای تزیین
 • دو لیوان آب
 • یک لیوان شکر
 • دو لیوان برگ تازه نعنا
 • دو لیوان متوسط شربت لیمو
 • یک لیوان متوسط آب

نوشیدنی موهیتو

ابتدا در یک کاسه مناسب مایکروفر دو لیوان آب و یک فنجان شکر را ریخته و مخلوط کنید. بعد آن را به مدت پنج دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید تا گرم شوند. سپس نعنا را به مدت پنج دقیقه داخل آب ریخته و سپس به وسیله ی یک صافی نعنا را از شربت جدا کنید. حالا یک پارچ بردارید و شربت تهیه شده از شکر و آب را با آبلیمو و یک لیوان متوسط آب را داخل پارچ بریزید و مخلوط کنید. سپس آب گازدار را به مواد اضافه کنید و با برگ نعنا و همچنین برش های نازک لیمو این نوشیدنی گوارا را تزیین کنید و شربت موهیتو ی شما آمادست، نوش جان.

نوشیدنی با زردآلو

یکی از خوش طعم ترین شربت های تابستانی شربت زردآلو است. که به شکل های گوناگون تهیه می‌شود. دستور تهیه شربت زرد آلوی خانگی معمولا مشابه دیگر شربت های خانگی است. شما می‌توانید هم با میوه تازه و هم میوه خشک زردآلو این شربت را درست کنید. از آنجا که این نوشیدنی عطر و طعم بی‌نظیری دارد بهترین گزینه برای پذیرایی از مهمان در تابستان است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  طرز تهیه انواع سالاد میوه تابستانی | انواع سالاد میوه

شربت دارچینی

از دیگر نوشیدنی های مقوی و خوشمزه تابستان که باعث رفع عطش است می‌توان به شربت دارچینی اشاره کرد. علاوه بر این که به صورت تنها سرو می‌شود می‌توان آن را با نوشیدنی ها و شربت های دیگر همراه کرد. شربت دارچین برای بهبود عملکرد سیستم گوارشی و از بین بردن نفخ کاربرد دارد. برای اینکه با چوب دارچین شربت دارچینی درست کنید. ابتدا تعدادی چوب دارچین را با آب و مقداری شکر در ظرف مناسبی بریزید و آن را روی شعله متوسط اجاق قرار دهید تا دانه های شکر به صورت کامل حل شود. پس از حل شدن شکر و به غلظت رسیدن شربت آن را از صافی ریز رد کنید. در بطری ریخته و در یخچال نگهداری نمایید. هنگامی که می‌خواهید شربت دارچینی را به عمل بیاورید مقداری کمی از شربت را با مقداری آب و یخ مخلوط کرده و سرو نمایید.

شربت سکنجبین

یکی از نوشیدنی های عالی برای درمان گرمازدگی در تابستان شربت سکنجبین است. که علاوه بر شربت می‌توانید آن را با کاهو بخورید. این نوشیدنی سرد را برای رفع عطش مهمانان در تابستان درست کنید.

شربت شاتوت

شربت شاتوت بسیار خوشمزه و خوشرنگ است و انتخاب مناسبی برای پذیرایی کردن از مهمان در تابستان است. ابتدا یک لایه شاه توت و یک لایه شکر و به همین صورت ادامه می‌دهیم تا آخر. اجازه دهید چند ساعت در یخچال بماند تا آب بیاندازد. سپس آن را روی اجاق قرار داده و بپزید. بعد از اینکه پخت آن را از صافی رد کنید.از شاتوت باقی مانده به عنوان مربا استفاده کرده و شربت شاه توت را با یخ و مقداری آب مخلوط کنید و سپس نوش جان بفرمایید.

شربت شاتوت

نوشیدنی آیس‌تی

یک نوشیدنی دیگر که ممکن است بسیار نام آن را شنیده باشید و شاید تا بحال فرصت نکردید آن را درست کنید آیس‌تی است. پس دست به کار شوید و خانواده خود را با این نوشیدنی لذیذ هیجان زده کنید.

مواد مورد نیاز برای آیس تی:

 • دو فنجان آب جوش
 • جوش شیرین به اندازه نوک قاشق های چای خوری
 • یک فنجان شکر سفید
 • شش لیوان متوسط آب خنک
 • شش عدد چای کیسه ای

یک پارچ برداشته و جوش شیرین و آب جوش چای کیسه را داخل آن بریزید. به مدت یک رب درب پارچ را بپوشانید تا چای رنگ پس دهد. سپس چای های کیسه ای را جدا کنید و شکر را به مخلوط اضافه کرده و هم بزنید تا دانه های شکر به خوبی حل گردد. حالا آب خنک را داخل پارچ ریخته و پارچ را درون یخچال خود بگذارید تا آیس‌تی سرد شود. اکنون آیس‌تی آماده ی سرو است .

نوشیدنی برای مهمانی

همانطور که در بالا ذکر شد به شما چند نوشیدنی خوشمزه تابستانی برای روزهای گرم تابستان و پذیرایی از مهمان معرفی کردیم. همچنین شما می‌توانید با افزودن خاکشیر و تخم شربتی به این نوشیدنی ها خواص آنها را بیشتر کنید و لذت ببرید. برای تسریع در امر استفاده از آب میوه های طبیعی از دستگاه آب میوه گیری هایی که در خانه موجود دارید استفاده نمایید. شربت دارچین برای بهبود کار سیستم گوارشی و از نابودی نفخ کاربرد دارد.

نوشیدنی های مناسب تابستان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آشنایی با نوشیدنی های تابستانی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا