تعمیرات جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی تامیما Tamima | خدمات رسمی تعمیرات تامیما

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه جاروبرقی یکی از لوازم­ اساسی منزل به شمار می رود. معمولا این وسیله کاربرد زیادی درخانه­ ها دارد. استفاده زیاد از آن نیز ممکن است، موجب بروز مشکلات کوچک و بزرگی در آن شود. به دلیل هزینه­ های زیاد لوازم­ خانگی، اغلب افراد ترجیح می­دهند, تا به جای خرید یک وسیله ­ی نو، لوازم موجود خود را تعمیر نمایند. تعمیر جاروبرقی تامیما، به یک متخصص حرفه ای نیاز دارد. اگر قطعات داخلی نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشند، باید از یک متخصص کمک بگیرید. اما گاهی برخی از مشکلات را میتوانید خودتان هم برطرف کنید. در ادامه مطلب به تعدادی از مشکلات و نحوه­ برطرف نمودن آن­ها اشاره می کنیم.

 جاروبرقی­ سطلی تامیما

جاروبرقی‌­ها نیز مانند سایر لوازم­ خانگی دارای انواع مختلفی هستند. یکی از انواع پرکاربرد جاروبرقی، جاروبرقی‌ های سطلی می­باشند. این جاروبرقی­ ها با نام, جاروبرقی آب و خاک هم نامیده­ می‌شوند. این نوع از جارو برقی دارای شکل استوانه­ ای هستند. زیرا برخلاف سایر جاروبرقی‌ها که تنها قابلیت پاکسازی مواد جامد را دارند، مواد مایع را نیز از سطح پاک می‌کنند. معمولا مخزن جارو برقی ­های سطلی بزرگتر از مدل ­های دیگر جاروبرقی می باشد. همچنین محل قرارگیری موتور دستگاه نیز با جاروبرقی­ های نوع دیگر متفاوت است.

 مزایای جاروبرقی ­سطلی تامیما

 • چرخ‌ های گردان بزرگ، زیر جاروبرقی موجب جابجایی راحت آن می گردد.
 • دارای سیم بلندی هستند, که امکان دسترسی آن را به اکثر نقاط فراهم‌ میکند.
 • دارای فیلتر هوای هوشمند می­باشد، و به همین دلیل هیچ گونه گردوغبار را به محیط باز نمی‌گرداند.
 • به نسبت جاروبرقی مدل­های دیگر صدای کمتری از خود تولید می­کند.
 • جاروبرقی‌های سطلی علاوه بر جامدات توانایی مکش مایعات را نیز دارند.
 • جاروبرقی‌­های سطلی به دلیل قدرت مکش بالا در خالی کردن باد تشک‌های بادی و اسباب بازی‌ های استخر نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

 چه زمانی به تعمیر جاروبرقی تامیما نیاز داریم ؟

زمانی که مشکلاتی از قبیل کم ­شدن مکش، خاموش ­شدن، ایجاد صدای زیاد و بلند، احساس بوی سوختگی،  باز یا جمع نشدن سیم، ورود آب به جاروبرقی و بیرون ­زدگی خاک و موارد دیگر روبرو شدید، باید برای تعمیرات جاروبرقی خود اقدام کنید .مشکلات بالا از مهم­ترین و پر تکرارترین مشکلات جاروبرقی می ­باشند که بارها بوجود آمده­اند .دلایل بروز مشکل در عملکرد جاروبرقی، می تواند ناشی از استفاده ­ی نادرست ، نوسانات برق ، ورود ضربه شدید به جاروبرقی پدیدار شوند .همچنین برخی از قطعات سازنده جاروبرقی­ ها بر اثر اتمام عمر ممکن است از کار بیفتاند .متوسط عمر مفید جاروبرقی­ ها و لازم جانبی آن­ها، بین ۸ تا ۱۲ سال است، و پس از گذشت این زمان ممکن است با مشکل مواجه شوید .در ادامه­ مطلب به بررسی و راه حل مشکلاتی که ممکن است در جاروبرقی خود مشاهده کنید میپردازیم.

 1. علت و حل مشکل کم شدن قدرت مکش جاروبرقی
 2. رفع صدای بلند و غیرطبیعی و جاروبرقی
 3. چرا جاروبرقی بوی سیم سوخته یا پلاستیک سوخته میدهد ؟
 4. کار نکردن سیم جمع کن و تعمیر جاروبرقی
 5. آب رفتن داخل جاروبرقی و مشکلات آن
 6. علت پس دادن خاک از جاروبرقی
 7. سنسور حرارتی جاروبرقی و مشکلات خرابی آن
 8. چرا جاروبرقی خاموش می­شود؟
 9. علت داغ شدن جاروبرقی و راه حل آن
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات جاروبرقی دایسون Dyson | تعمیر جاروبرقی دایسون

حل مشکل مکش ضعیف جاروبرقی تامیما

تعمیر جاروبرقی تامیما

 احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که حس کنید قدرت مکش جاروبرقی ­کاهش یافته­ است. در این صورت بهتر است:

 • ابتدا کیسه­ ی جاروبرقی را چک کرده و تعویض نمایید. زیرا اگر کیسه کامل پُر باشد، هوا نمی‌تواند از دستگاه عبور کرده و مکش کاهش می‌یابد.
 • در صورت حل نشدن مشکل، گرفتگی شلنگ را بررسی کنید. برای بررسی گرفتگی شلنگ، ابتدا شلنگ را از جاروبرقی جدا کنید.سپس آن را دراز کرده و داخل آن را با آب تمیز کنید. اگر نمی‌توانید شلنگ را از هر دو طرف جدا کنید، یک سَر آن را جدا کنید، شلنگ را تا آنجا که می‌توانید بکشید و سپس جاروبرقی را روشن کنید, تا عامل مسدود شده را به درون خود بکشد.
 • سوراخ شدن لوله خرطومی هم می­تواند یکی از دلایل کشش ضعیف جاروبرقی باشد. در واقع بخشی از قدرت مکش دستگاه از طریق همین سوراخ هدر می­رود. سوراخ و ترک ­های ریز روی خرطومی با چشم هم قابل مشاهده هستند. در این مورد می­توانید با تهیه یک خرطومی تازه مشکل را حل کنید.
 • گاهی فیلتر جاروبرقی بیش از حد کثیف شده و تمام روزنه ­های آن مسدود می شود. شستن و تمیزکردن مرتب فیلتر جاروبرقی بر قدرت مکش دستگاه  تاثیر بسیاری دارد. برای دسترسی به فیلتر، و مراحل خروج و جایگذاری آن را از طریق کاتالوگ دستگاه بررسی و مطالعه نمایید.
 • اگر موتور جاروبرقی نیم سوز باشد، قدرت مکش دستگاه به شدت کاهش می­یابد. برای بررسی و رفع این مشکل، لازم است به تعمیرکار متخصص مراجعه فرمایید.

رفع صدای بلند و غیرطبیعی جاروبرقی تامیما

اگر صدای بلند و ناهنجار جاروبرقی یکباره ایجاد شده باشد، ممکن است یک جسم تیز و برنده به داخل موتور راه پیدا کرده باشد، در این حالت پروانه و کلکتور موتور در اثر برخورد با این جسم صدای زیادی تولید می­کنند. در این مواقع سریعا جاروبرقی را از برق جداکرده و با تعمیر­گاه جاروبرقی تماس بگیرید.اگر صدای بلند و ناهنجار جاروبرقی رفته رفته طی مدت چند روز یا هفته در دستگاه ایجاد شده ­باشد ,به احتمال ۹۰% بلبرینگ ­های جاروبرقی خورد شده ­است، هرچه زودتر اقدام به تعمیر جاروبرقی خود کنید تا همین مشکل باعث خرابی قسمت های دیگر دستگاه نشود.در صورت بی توجهی به صدای جاروبرقی ممکن است؛ به سوختن موتور و دیگر روشن نشدن جاروبرقی ختم شود.

 چرا جاروبرقی بوی سیم سوخته یا پلاستیک سوخته میدهد ؟

بوی سوختگی سیم و یا پلاستیک داغ شده جاروبرقی میتواند بسیار خطرناک باشد، در صورت استشمام همچین بویی سریعا جاروبرقی خود را از برق جدا کنید، احتمال آتش گرفتن و یا ذوب شدن بدنه پلاستیکی جاروبرقی وجود دارد .ممکن است، ذغال موتور جاروبرقی شما تمام شده باشد, که در این صورت به یک سرویس یا یک تعمیر اساسی در جاروبرقی شما نیاز است، پس با یک تکنسین تعمیر جاروبرقی تماس بگیرید .

کار نکردن سیم جمع ­کن و تعمیر جاروبرقی تامیما

باز نشدن سیم، جمع نشدن سیم، استپ نکردن سیم جمع کن، کم شدن قدرت جمع کردن سیم، از مشکلات رایج و متداول سیم جمع کن های جاروبرقی می­باشد .این مشکلات در بیش از ۹۵% مواقع قابل رفع و به راحتی قابل تعمیر می ­باشند، کافیست با تکنسین تعمیر مجاز جاروبرقی  تماس بگیرید تا در کم­ترین زمان اقدامات لازم جهت رفع مشکل جاروبرقی شما انجام شود .

آب رفتن داخل جاروبرقی و مشکلات آن

آب رفتن داخل جاروبرقی می­تواند، باعث سوختن موتور جاروبرقی یا آسیب به قسمت برد الکترونیکی آن شود .این اتفاق معمولا ناخواسته یا ناآگاهانه ممکن است برای شما اتفاق بیافتد .زمانی که احساس کردید آب داخل جاروبرقی شما رفته­ است بلافاصله دستگاه را خاموش کنید، با این کار از آسیب­ های  بیشتری جلوگیری خواهید کرد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر جاروبرقی نانیوا Naniwa | خدمات تعمیر نانیوا

علت پس دادن خاک از جاروبرقی تامیما

اگر به سرویس جاروبرقی توجه نکرده­ باشید, و فیلتر و پاکت آنرا به موقع تعویض نکرده ­باشید، احتمالا این مشکل برای دستگاه شما به وجود خواهد آمد. معمولا افرادی که از کیسه یا پاکت­های دائمی استفاده میکنند، بیشتر با این معضل روبرو می­شوند، ما پیشنهاد می­کنیم برای سلامت موتور جاروبرقی خود حتما از پاکت­های یکبار مصرف، استفاده نمایید؛ زیرا پاکت­های دائمی پس از مدتی خاصیت اصلی خودشان را از دست ­داده و باعث ورود گرد و خاک به موتور و سپس باعث پس ­دادن خاک به بیرون جاروبرقی می­شوند. در صورت  مشاهده­ ی این مشکل با تکنسین تعمیر جاروبرقی  تماس حاصل فرمایید.

سنسور حرارتی جاروبرقی و مشکلات خرابی آن

بسیار عنوان شده ­است­­­ که جاروبرقی در وسط ­کار به یکباره خاموش می­شود، این خاموش شدن نشان­­ دهنده­ ی  مشکل در عملکرد سنسور حرارتی می­ باشد .سنسور حرارتی جاروبرقی برای جلوگیری از بالارفتن دما در دستگاه تعبیه شده است .سنسور حرارتی جاروبرقی به محض تشخیص دمای بالا در موتور, برق را قطع می­کند .این مشکل میتواند، با سرویس جاروبرقی برطرف شود؛ ودر اغلب مواقع احتیاجی به تعویض نمی­باشد.

چرا جاروبرقی تامیما خاموش می­شود؟

یکی از دلایل رایج‌ خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی، پرشدن بیش‌ از حد کیسه یا مخزن جاروبرقی است. در غیر این صورت می‌تواند علت آن به یکی از موارد زیر مربوط باشد:

داغ شدن ترموستات، داغ شدن موتور، انسداد لوله‌ها، قطع شدن سیم برق یا اتصالات برق داخل بدنه، کثیف شدن بیش‌ از حد فیلتر، نیم سوز و یا سوختن موتور جاروبرقی و همچنین می­تواند دلیل آن خرابی کلید روشن و خاموش دستگاه باشد.

علت و راه ­حل داغ شدن جاروبرقی تامیما

داغ شدن موتور جاروبرقی به طور کلی عکس ­العمل ترموستات و خاموش شدن جاروبرقی را درپی­ خود دارد؛ مگر اینکه ترموستات خراب شده ­باشد. مشکلی که موجب داغ شدن دستگاه می‌شود، شامل ازجمله موارد زیر خواهد بود:

 • خراب شدن فن
 • پرشدن کیسه
 • کثیف بودن فیلتر
 • مسدود شدن لوله
 • خرابی ترموستات
 • کارکردن زیاد و فشار زیاد به موتور
 • نیم سوز شدن موتور و سوختن برد

سرویس جاروبرقی چه زمانی لازم است ؟

سرویس جاروبرقی می­تواند از بروز مشکلات و نیاز به تعمیرات جاروبرقی جلوگیری کند. شما می­توانید سرویس جاروبرقی را, به آسانی خودتان درخانه انجام دهید .سرویس جاروبرقی شامل: شستشوی یا تعویض فیلترهای داخلی و خارجی، تمیزکردن داخل­ بدنه­ ی زیر پاکت، و درصورت امکان استفاده از دمنده برای خروج گردو غبار از داخل جارو و موتور. انجام این چند کار می­تواند به میزان قابل توجهی از تعمیر جاروبرقی پیشگیری کند .

تست موتور جاروبرقی تامیما

تست موتور جاروبرقی باید در کارگاه و توسط تعمیرکار جاروبرقی انجام گیرد، تست موتور جاروبرقی درخانه قابل انجام نمی ­باشد و خطراتی ازجمله برق ­گرفتگی را به ­همراه دارد. کار نکردن موتور جاروبرقی می­تواند در اثر تمام یا کوتاه شدن زغال جاروبرقی،  قطعی در سیم پیچ و خرابی­ کلکتور باشد .ما به شما توصیه می­کنیم درصورت خرابی موتور با تعمیرگاه جاروبرقی تماس بگیرید .

سخن آخر

ما در این مقاله ایرادات رایج جاروبرقی تامیما و شیوه برطرف کردن این ایراد ها را بیان کردیم تا شما عزیزان شناخت بیش تری نسبت به جاروبرقی تامیما خود داشته باشید. امیدوارم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر جاروبرقی تامیما Tamima

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش تعمیر جاروبرقی تامیما Tamima | خدمات رسمی تعمیرات تامیما

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا