سلامت پوست

فواید استفاده از برس چوبی برای شانه زدن موی سر

یکی از مراقبت های طبیعی موی سر استفاده از شانه های چوبی می باشد. برای اینکه سلامتی موها را حفظ کنید بهتر است از شانه چوبی استفاده نمایید. از زمان های خیلی قدیم استفاده از شانه های چوبی متداول بوده است. شانه های چوبی یکی از ابزارهای مهم  در زمان های قدیم بوده است که باعث می شده موها زیبایی خود را حفظ نمایند. شانه های چوبی را از جنس چوب های مختلف مثل صندل، بامبو یا گلابی درست می کردند. شانه های چوبی را برای همه، انواع موها مورد استفاده قرار می دهند. اگر شما دارای موهای فر می باشید و حتی موهای صاف و یا موهای کوتاه یا بلند هم که باشید می توانید از شانه های چوبی استفاده نمایید.

انواع شانه ها و کاربردهای آن کدام است؟

شانه دندانه درشت : این شانه ها دارای اندازه و شکل های متنوعی می باشد. پس بهتر است شانه ای را انتخاب کنید که به حالت و اندازه موهای شما بستگی داشته باشد. شانه دندانه درشت را معمولا برای موهایی که فر یا مجعد باشند مورد استفاده قرار می دهند.
photo ۲۰۲۳ ۰۲ ۱۶ ۲۳ ۱۵ ۳۴
شانه ساده : این شانه را می توانید برای موهای خود مورد استفاده قرار دهید و به موهای خود حالت بدهید.

شانه دم باریک : برای اینکه موها را تقسیم بندی کنند از شانه های دم باریک استفاده می کنند.

برس های تخت : این برس ها را بیشتر برای صاف کردن موها، هنگام سشوار کشی استفاده می کنند. این برس دارای کف صافی بوده و در آن سوراخی ایجاد شده است.

برس های سر گرد : این برس ها را روی موها به کار می برند تا موها را حالت دار کنند. البته باید گفت که این برس ها در اندازه های مختلفی وجود دارند.

برس های منفذه دار : این برس ها را بیشتر برای خشک کردن موها مورد استفاده قرار می دهند چون کف این برس ها سوراخ های زیادی دارد که به عنوان تهویه هوا عمل می کند.

حتما بخوانید:   فر کردن مژه ها چه عوارضی را به دنبال دارد؟ | خطرات فر کردن مژه

برس : برای شانه کردن موها بیشتر از برس ها استفاده می کنند. دقت داشته باشید که برس ها انواع مختلف و کاربردهای مختلفی دارند.

فواید برس چوبی چیست ؟

حفظ سلامت پوست سر

وقتی که پوست سر سالم باشد باعث می‌شود که موهایی سالم داشته باشید پس این دو با هم ارتباط مستقیمی دارند. یکی از راه های طبیعی برای محافظت از مو ها استفاده کردن از شانه های چوبی می باشد. زمانی که شما از شانه های چوبی استفاده می کنید به پوست سر فشار می آید و نقاط طب سوزنی را تحریک کرده و باعث افزایش گردش خون در پوست سر می شود و این مسئله کمک می کند که سلامتی پوست سر و موها حفظ شود.

برس چوبی رشد طولی و تقویت موها

برای داشتن موهای بلند و سالم بهتر است از شانه چوبی استفاده کنید چون شانه چوبی هم باعث افزایش گردش خون شده و هم به فولیکول های مو اجازه می دهد که مواد مغذی بیشتری را دریافت کرده و موها را تقویت کند. همچنین سبوم و چربی سر را تنظیم می‌کند تا ناخالصی ها و آلودگی ها را از موها برطرف نماید. پس اگر پوست سر سالم باشد جریان خون متعادل می شود و اگر جریان خون متعادل شد باعث تقویت فولیکول های مو می‌شود. تا می توانید به صورت مداوم از شانه چوبی استفاده کنید تا غده های چربی پوست سر شما افزایش یافته و باعث حذف آلودگی ها سر شود.

 افزایش تغذیه رسانی به موها

آیا می دانید که شانه چوبی چگونه باعث افزایش تغذیه موی سر می شود؟ اگر شما از شانه سر استفاده کنید روغن های طبیعی که در پوست سر وجود دارند به طور مساوی روی موها پخش شده و این مسئله باعث می‌شود تغذیه رسانی خوبی روی موها انجام شود و همچنین از شکسته شدن تارهای مو جلوگیری کرده و ریزش مو را کاهش می دهد. و در درخشندگی موها تاثیر می گذارد.

 جلوگیری از چرب شدن موها

بیشتر افراد چرب شدن پوست سر و موها را تجربه کرده اند.  چرب شدن موها به این خاطر است که چربی طبیعی پوست سر توزیع ناهمواری داشته و موها به همین دلیل چرب می شوند. اگر می خواهید از این مشکل رهایی یابید، بهتر است از شانه های چوبی استفاده نمایید تا چربی طبیعی پوست سر به صورت مساوی روی تارهای مو پخش شود. حتما زمانی که از شانه فلزی و پلاستیکی استفاده می کردید را با شانه چوبی مورد مقایسه قرار دهید حتما فرق آن را متوجه خواهید شد.

حتما بخوانید:   تاثیر فوم شستشو روی سلامت پوست | آیا فوم باعث روشن شدن پوست میشود؟

جلوگیری از شکستگی و ریزش مو

photo ۲۰۲۳ ۰۲ ۱۶ ۲۳ ۱۵ ۳۴
شانه های چوبی چون دارای دندانه های پهنی هستند و از هم فاصله دارند، باعث می شوند که شانه به راحتی در لابه لای مو حرکت کرده و باعث کاهش اصطکاک بین تارهای مو می شوند و این مسئله ریزش موها را کاهش می دهد. پس شانه های چوبی آسیب و شکستگی موها را به میزان زیادی کاهش می دهد.

 جلوگیری از بوجود آمدن شوره سر

یکی دیگر از مشکلات آزار دهنده پوست سر، شوره سر می باشد. بیشتر افراد با شوره سر مواجه شده اند و احساس بدی هم به آن ها دست داده است. اگر دوست دارید این مشکل را حل کنید، بهتر است از شانه چوبی استفاده نمایید. چون شانه چوبی خیلی نرم و لطیف روی موهای سر حرکت می‌کند و اصلا اصطکاک، بریدگی، خارش و پوسته پوسته شدن روی سر را ایجاد نمی کند.

 تمیز کردن ذرات و آلودگی های روی مو

موهای ما خیلی راحت آلودگی و گرد و غبار را جذب می‌کند این مسئله سبب می‌شود که موها خیلی سریع چرب و کثیف شود. شما با استفاده از شانه های چوبی به راحتی می توانید این آلودگی ها را برطرف نمایید. چون شانه های پلاستیکی و فلزی دارای بار سنگین هستند بعد از شانه کردن جذب آلودگی ها توسط موها بیشتر می شود. به همین خاطر بهتر است از شانه های چوبی استفاده کنید.

 جلوگیری از ایجاد آلرژی

شانه های فلزی یا پلاستیکی بعضی مواقع ایجاد آلرژیک روی پوست سر را ایجاد می کند. پس اگر پوست سرتان حساس است بهتر می باشد که از شانه چوبی استفاده کنید تا سلامت موهای سر حفظ شود. شانه چوبی بدلیل اینکه از مواد طبیعی ساخته شده اند در مقایسه با شانه های فلزی و پلاستیکی آلرژی پوستی را کاهش می دهد.

داشتن موهای فوق‌العاده زیبا و درخشان

شما با استفاده از شانه چوبی می توانید گردش خون را در پوست سر افزایش دهید و با این کار مواد مغذی و مورد نیاز را تامین کرده و موهای سالم تری خواهید داشت و هر چقدر موها سالم باشند زیبایی و درخشندگی موها افزایش می یابد.

جلوگیری از آسیب دیدگی های الکتریسیته و اصطکاک

اگر از شانه های فلزی و پلاستیکی استفاده می کنید باعث می‌شود که اصطکاک روی مو ایجاد شود.و اگر کنترل نشود می تواند باعث شکنندگی و آسیب دیدن مو شود. پس از فواید شانه های چوبی این است که مانع از الکتریسیته مو می شود و همین مسئله از ریزش و آسیب دیدن مو جلوگیری می کند.
photo ۲۰۲۳ ۰۲ ۱۶ ۲۳ ۱۵ ۳۴

حتما بخوانید:   آشنایی با مراحل فیشیال پوست | تاثیر فیشیال روی پوست صورت

چگونه شانه های چوبی را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن شانه های چوبی بهتر است چند قطره روغن زیتون یا نارگیل را روی شانه چوبی خوب بمالید و بعد از نیم ساعت با یک پارچه مرطوب شانه را پاک کنید. شما می توانید از وازلین برای تمیز کردن شانه چوبی استفاده کنید. وازلین را روی شانه و دندانه های آن خوب بمالید و بعد از نیم ساعت با یک پارچه خشک تمیز کنید. شما حتی می توانید از سمباده یا مسواک برای تمیز کردن دندانه های شانه چوبی استفاده نمایید. بهتر است شانه چوبی را در جای خشک نگه داری کنید. شانه های چوبی را در حمام نگه ندارید چون آب و جاهای مرطوب باعث می‌شود که شانه های چوبی خراب شوند.

برس چوبیشیوه برس کشیدن مو با شانه های چوبی

از سمت ریشه به بالا شانه نزنید : اگر از ریشه مو به بالا شانه بزنید فولیکول های مو تخریب شده و به ریشه مو آسیب وارد می شود. پس بهتر است از پایین به بالا موها را شانه کنید تا گره آن آسان تر باز شود. زمانی که موهای شما خیس است آن ها را شانه نکنید.بیش از حد موها را شانه نکنید. وقتی که زیاد موها را شانه کنید باعث شکستگی موها شده و افزایش ریزش مو را در پی خواهد داشت. پس سعی کنید با کیفیت موها را شانه بزنید چون تعداد شانه زدن مهم نیست و اگر زیاد به موها شانه بزنید باعث تخریب موهای خود می شوید.

در نهایت باید گفت که اگر شما می خواهید، موهای سالم و درخشان داشته باشید باید در انتخاب شانه مناسب مو دقت داشته باشید. شانه چوبی برای موها بهترین گزینه می باشد چون طبیعی بوده و باعث آلرژی پوست سر نمی شود. شانه چوبی باعث می‌شود گردش خون در پوست سر افزایش یافته و همین مسئله باعث می شود موهای درخشان و صافی داشته باشید. شانه چوبی باعث می شود که از ریزش و شکستگی موها جلوگیری شود. شانه چوبی می تواند تغذیه رسانی به موها را افزایش دهد چون روغن های طبیعی پوست سر را به صورت مساوی روی تارهای مو پخش می کند.

فواید استفاده از برس چوبی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

فواید استفاده از برس چوبی برای شانه زدن موی سر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا