تعمیرات پکیج و آب گرمکن

بهترین راه لوله کشی پکیج چیست

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه در ساختمان های که جدید ساخته می شود از لوله کشی پکیج استفاده می کنند. به دلیل برتری که پکیج دارد. این روز ها نصب پکیج رایج شده به اندازه ای که حتی ساختمان‌های قدیمی نیز به سمت پکیج رو آورده اند.
پکیج شوفاژ های دیواری از مدل های مخزنی و زمینی به خاطر این که در لوله کشی از لوله کمتری استفاده می شود اهمیت زیادی را پیدا کرده است و همین طور کم بودن طول فاصله پکیج تا شوفاژ ها و شیرآلات که باعث درجه حرارت کمتر می‌شود و همچنین موجب کمتر شدن استهلاک آن می‌ شود.

در کل در بین انواع متفاوت لوله کشی پکیج موارد زیر را باید در نظر داشت

  • شیوه لوله کشی که شامل لوله کشی های انشعابی و کلکتوری می شود
  • مدل لوله اتصالات،که در این کار استفاده می‌شود باید لوله های تک لایه، لوله های پنج لایه، و یا مدل پکس باشد
  • در آخر هم سیستم های گرمایشی مربوط به رادیاتور، گرما دهی از کف، فن کویل های مدل سقفی و یا داکت اسپلیت

به غیر از موضوعات گفته شده در این راه، سایز لوله کشی این پکیج ها از نکات مهم دیگر است که باید به آن توجه داشت.

روش های لوله کشی پکیج چیست

در اینجا بعد از شناخت نوع لوله کشی و چگونگی انتخاب آن، به موضوع اندازه ها و لوله های به کار رفته در پکیج می پردازیم که دارای یک لوله مربوط به گاز ورودی یک لوله مخصوص دودکش دستگاه و یک لوله برای خروج آب گرم مصرفی و لوله رفت و برگشت برای سیستم گرمایشی می باشد.

خروجی های مربوط به لوله دودکش دستگاه پکیج به طور معمول سایز 10 یا 12 می باشد که با توجه به سایز دستگاه و نوع پکیج متفاوت است.
قطر لوله گاز که‌ در پکیچ استفاده می‌شود باید 1 اینچ یا 3/4 باشد. همچنین قطر لوله آب نیز باید 20 یا 25 باشد چه لوله های خروجی آب سرد و چه آب گرم برای شوفاژ باید معمولا 25 تک یا 3/4 یا 5 لایه باشد.
در ایران بیشترین استفاده از لوله سفید پنج لایه یا تک لایه است و همچنین برای تهیه نقشه لوله کشی و اجرایی آن بر پایه پلان مشخص می‌شود چون اینگونه نقشه ها یک حسن به حساب می آید.

حتما بخوانید:   تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری | انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

لوله کشی پکیج

روش های لوله کشی پکیج چگونه است

در ده سال گذشته لوله کشی پکیج بسیار متداول شده است و مستقل بودن دستگاه پکیج، شفاف بودن هزینه ها و سهولت دسترسی به تعمیرات و تنظیمات احتمالی یکی از علت های آن است.

برای انجام کار لوله کشی پکیج ها در خانه های نوساز دو روش انشعابی و کلکتوری وجود دارد. در روش لوله کشی پکیج کلکتور در کنار دستگاه درون جعبه ای به اسم کلکتور باکس نصب شده است و می توان از آن برای بستن و باز کردن رادیاتور یا گرم کردن کف استفاده کرد.

با توجه به مقدار لوله کشی و تعداد لوله های مورد استفاده، این روش هزینه بسیار بیشتری نسبت به روش انشعاب دارد. یکی از مهمترین نکات لوله کشی انتخاب محل مناسب برای رادیاتور ها در خانه می باشد. بدین ترتیب پلان و دکور داخلی ساختمان در نظر گرفته شده و آسانی دسترسی رادیاتور ها برای تعمیرات و همچنین نگهداری در صورت لزوم و کارایی مناسب در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از مسائل مهم در لوله کشی دستگاه های پکیج انتخاب طول و اندازه استاندارد لوله کشی می باشد.

اما به جز هزینه اتصال جعبه به صورت کلکتوری، شاید بتوان این راهکار را بدون هیچ گونه اغراقی کمی کم عیب توصیف نمود. چونکه در این راه در لوله کشی گرمایش از اتصال اعم از زانو و سه راهی استفاده نمی شود و احتمالات نشتی گاز و آب از محل اتصال صفر است و با لوله پلیمری احتمالات پوسیده شدن لوله های توکار بسیار پایین است.

لوله کشی دستگاه های پکیج به طور کلی به سه راه مختلف انجام می گردد.

لوله کشی ها به روش انشعابی، لوله کشی ها به روش کلکتور و همچنین لوله کشی های ترکیبی، علاوه بر روش های بالا، در مواقع انتخاب سیستم های گرمایش از کف خانه، می توان این روش ها را نیز یکی از روش های کاربردی دانست.

لوله کشی های زیر کار پکیج چیست

برای نصب نمودن دستگاه پکیج به جزء لوله های آب و رادیاتور باید پیش نیازهای زیر را آماده نماییم تا در حین نصب با هیچ گونه مشکلاتی مواجه نشویم.

از لحاظ قطر دودکش دستگاه باید پکیج بدون فن باشد یا دارای فن باشد؟

استحکام مونتاژ ساختمانی، اینکه آیا ظرفیت مجموعه با مکان انتخاب شده مطابقت دارد. ظرفیت تامین آب داغ، آیا میزان آب گرمی که پکیج ایجاد می کند برای تعداد افرادی که در ساختمان ساکن هستند اندازه است یا خیر؟

حتما بخوانید:   علت ریزش آب از پکیج | علت نشتی پکیج

آیا جای خوبی برای نصب و قرار دادن پکیج در ساختمان شما وجود دارد؟

لوله کشی های مربوط به رادیاتور و همچنین لوله کشی های مخصوص آب گرم و سرد، نصب کلیه یراق آلات بهداشتی ؟

آیا لوله کشی های گاز درست و با سایز مناسب انجام شده و در لوله گاز وجود دارد یا خیر؟

سیم کشی های خانه انجام شده و سیم ارت و پریز نصب شده ؟

زیرساخت کامل وجود دارد؟

بهترین روش توضیح برای شما این است که یکی از برترین مدل های لوله کشی پکیج ها لوله کشی از کف ساختمان برای سیستم گرمایش از کف می باشد. در این روش به راحتی آب درون لوله ها حرکت کرده و با استفاده از لوله های پلیمری می توانید مشکلاتی مانند جرم گیری و پوسیدگی را از بین ببرید.

لوله کشی های رو کار پکیج چیست

در لوله کشی های روکار پکیج های دیواری محدودیت چندین برابری را دارید، در زمانی که از لوله کشی های روکار استفاده می شود باید کمی سایز لوله را برای زیبایی کار پایین تر در نظر گرفت البته نباید از استاندار های لوله کشی پکیج نیز زیاد دور شد و زیبایی کار را به بحث های فنی ترجیح دهید. سیرکولاسیون از اصلی ترین بحث ها در لوله کشی پکیج می باشد که باید رعایت شود.

انتخاب نمودن کمترین ترین و پنهان ترین راهی که وجود دارد برای اجرا کردن لوله کشی های روکار پکیج و همینطور استفاده کردن از لوله های کم قطر یکی از مشکلات لوله کشی این دستگاه می باشد. البته کم کردن قطر باید تا حدی انجام گردد که از نظر فنی منجر به نقص لوله نگردد، به ویژه در کار لوله کشی رادیاتور گرمایشی که گردش آب باید به درستی در دستگاه انجام گردد.

لوله کشی از کف پکیج چیست

رسوبات کم و ناچیز نمی تواند آسیبی به پکیج ها وارد کند و منجر به عمر طولانی پکیج می شود.

نکاتی که قبل از اتصال پکیج باید رعایت گردد:

  • نوع لوله چیست و طول لوله چقدر است؟
  • بسیار مهم می باشد که طول لوله باید بر اساس ظرفیت حرارتی و همچنین قطر لوله ها دستگاه باشد.
  • جنس و ضخامت مربوط به دیواره های داخلی و خارجی لوله مورد توجه قرار گیرد.
  • به استحکام و قدرت پمپ پکیج توجه کنید.
  • همینطور به مبدل موجود در پکیج ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم توجه نمایید.
حتما بخوانید:   آموزش عیب یابی آبگرمکن بوتان مدل های b3215i و b3315if

انتخاب مدل لوله کشی پکیج یا مقدار حرارت پکیج رابطه مستقیمی با میزان لوله ها و سایز لوله های دستگاه دارد.

می توان بیان کرد لوله کشی دو نوع است، نوع اول لوله کشی پکیج توکار و نوع دوم لوله کشی پکیج روکار.

اگر می خواهید به زیبایی خانه خود توجه کنید، حتما از نوع توکار در لوله کشی های پکیج استفاده خواهید نمود، چونکه در این روش لوله ها به طور کامل پنهان و به هیچ وجه دید ندارند و نامرئی هستند. گاهی اوقات مشکل ایجاد می کنند، اما می توانید از لوله های پنج لایه نیز برای این کار استفاده کنید و مشکل را برطرف نمایید، حتی لوله های نوع پنج لایه نیز خم نمی شوند.

لوله کشی از کف پکیج

چگونه با لوله های پنج لایه لوله کشی پکیج انجام دهیم

لوله کشی های پکیج های دیواری با لوله های مدل پنج لایه به دلیل صاف بودن و گردش و منتقل کردن آب خوب بسیار مناسب می باشد و توصیه می گردد. لوله کشی های پکیج با لوله های 5 لایه به طور معمول از اندازه 25 به عنوان اصلی ترین لوله های رادیاتور و سایز 20 برای آب گرم مصرفی در رادیاتور و اندازه های 16 یا 20 برای انشعابات دیگر مانند رادیاتور ها انتخاب می گردد.

معنی گردش یا سیرکوله در و لوله های گرمایشی چیست:

گردش یا سیرکولاسیون می تواند به معنای چرخش باشد. سیرکولاسیون در لوله کشی های این دستگاه به گردش آب در پکیج بدون استفاده از پمپ و یا استفاده نمودن از پمپ های سیرکولاتور به منظور گردش خوبتر مسیر جریان آب در لوله های استفاده شده در مسیر رفت و برگشت شوفاژ معنی می شود.

نتیجه گیری

در این متن تلاش کردیم تا بهترین روش های لوله کشی پکیج را که شامل دو روش لوله کشی انشعابی و کلکتوری می باشد را برای شما شرح دهیم . همچنین می توانید برای لوله کشی پکیج از راه های لوله کشی توکار، لوله کشی روکار و لوله کشی از کف نیز استفاده نمایید که یکی از بهترین روش ها لوله کشی از کف می باشد که آب به راحتی درون آن در جریان است و می تواند فضای خانه را به خوبی گرم نماید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش های برتر لوله کشی پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با برترین روش های لوله کشی پکیج آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: 1.55 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x