خدمات ساختمان

ایده های جدید برای کاشی بین کابینت

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

همیشه تعویض دکوراسیون فضای آشپزخانه می‌ تواند در روحیه شما بسیار تأثیر گذار باشد. از آنجایی که آشپزخانه مهم‌ ترین بخش خانه می‌ باشد بنابراین باید آن را بر طبق سلیقه و علاقه خود چیدمان کنید. یکی از مواردی که می‌ تواند در دکوراسیون آشپزخانه تأثیر بسیار زیادی داشته باشد، کاشی بین کابینت می‌ باشد که تعویض آن فرصت ایده آل جهت به کار بردن الگوهای جدید و رنگ‌ های متنوع و ایجاد طرح‌ های خاصی در آشپزخانه می‌ باشد. آشپزخانه مهم‌ ترین مکان جهت دورهمی اعضای خانواده می‌ باشد. با تعویض کردن کاشی بین کابینت و استفاده از طرح‌ های جدید می‌ توانید دکوراسیون آشپزخانه خود را بسیار زیباتر کنید.

تعویض کاشی بین کابینت در آشپزخانه‌ های ایرانی

کاش بین کابینت چندین دهه است که قسمت مهم و اساسی از بازسازی آشپزخانه به شمار می‌ آید. این کاشی علاوه بر آنکه از دیوارهای آشپزخانه محافظت می‌ کند در تکمیل دکوراسیون آن نیز بسیار مؤثر است. طرح‌ های اولیه کاشی بین کابینت معمولاً رنگارنگ بوده و شامل طرح سبزیجات، میوه‌ ها و یا سرامیک‌ های کوچک ۴ در ۴ می‌ باشد ولی امروزه کاشی بین کابینت تغییرات بسیار زیادی کرده و در جنس‌ های گوناگونی مثل سنگ طبیعی، آینه، شیشه، آجر، فلز و یا حتی چوب نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد و در آشپزخانه نصب می‌ شود. از کاشی بین کابینت در آشپزخانه‌ ها به وفور استفاده می‌ شود و چنانچه به فروشگاه‌ ها سر بزنید انواع مختلفی از این کاشی‌ ها را می‌ توانید پیدا کنید.

مدل‌ های مختلف کاشی بین کابینت

با به کار بردن کاشی بین کابینت می‌ توانید نقطه کانونی بسیار جذابی را در آشپزخانه خود ایجاد نمایید. ایده‌ هایی که در ادامه به آنها می‌ پردازیم می‌ تواند به شما در انتخاب بهتر کاشی کمک کند.

کاشی بین کابینت رنگی

معمولاً رنگ سفید و ترکیب آن با چوب در آشپزخانه ایرانی‌ ها بسیار محبوب می‌ باشد.ایده های جدید برای کاشی بین کابینت تصور کنید کاشی بین کابینت از نوع رنگی باشد و به عنصری برجسته در دکوراسیون آشپزخانه شما تبدیل شود. معمولاً کاشی‌ های براق اندکی هم دارای موج می‌ باشند و می‌ توانند به انعکاس نور در فضا کمک کنند و الگوهای جالبی را بسازند. به کار بردن قفسه‌ های باز در آشپزخانه به جای کابینت می‌ تواند نمای بهتری به کاشی‌ های رنگی بدهد. اگر از کاشی بین کابینت رنگی برای آشپزخانه استفاده می‌ کنید بهتر است کابینت‌ های آشپزخانه شما سفید باشد تا کاشی‌ ها بتوانند جلوه جذابی در آشپزخانه ایجاد کند.

حتما بخوانید:   همه‌ چیز در مورد خرید مبل تختخواب شو

کاشی طرح مدرن

معمولاً در آشپزخانه‌ هایی که کابینت‌ های آن رنگی هستند به عنوان مثال از ترکیب رنگ سبز و صورتی تشکیل شده‌ اند می‌ توان کاشی بین کابینت را از طرح مدرن سفید رنگ انتخاب کرد. همچنین کاشی‌ هایی که دارای طرح‌ های هندسی بسیار زیبایی می‌ باشند می‌ توانند ساختاری رنگی و سریع به آشپزخانه شما بدهند. این طرح می‌ تواند کمک کند که آشپزخانه شما حال و هوای مدرنی داشته باشد. به کار بردن کاشی که دارای طرح مشکی و سفید می‌ باشد می‌ تواند جلوه‌ ای مدرن به فضای آشپزخانه بدهد.

کاشی با طرح سفید و آبی

به احتمال زیاد کاشی‌ هایی که دارای طرح سفید و آبی می‌ باشند را در بسیاری از خانه‌ ها مشاهده کرده‌ اید. این کاشی‌ ها طرح‌ های ریز سفید و آبی رنگی دارند و می‌ توانند آشپزخانه شما را از حالت یکسانی و یکنواختی خارج کنند. ترکیب رنگ سفید و آبی برای آشپزخانه‌ هایی که کابینت سفید دارند و یا دیوارهای آن سفید رنگ است بسیار مناسب می‌ باشد. طرح کاشی سفید و آبی به آشپزخانه جلوه زیبایی داده و هیچ وقت هم از مد نمی‌ افتد.

کاشی بین کابینت مرمر

چنانچه دوست دارید تغییر زیادی در آشپزخانه خود انجام دهید ولی هزینه و بودجه خیلی زیادی ندارید می‌ توانید دیوار پشتی گاز و یا هود را کاشی بین کابینت از جنس مرمر بزنید. از مزایای کاشی بین کابینت مرمر می‌ توانیم به سطح صیقلی آن اشاره کنیم و چنانچه پشت گاز آن را نصب کنید لکه‌ های چربی که بر روی آن ایجاد می‌ شود را می‌ توانید به راحتی پاک کنید. همچنین ترکیب رنگ آبی دیوار با رنگ خاکستری سنگ مرمر می‌ تواند پس زمینه آرامش بخش در آشپزخانه شما ایجاد کند و درخشش این قسمت از آشپزخانه باعث می‌ شود که به نقطه کانونی زیبایی تبدیل شود و همچنین نظر میهمانان را به محض ورود به آشپزخانه جلب نماید.

کاشی بین کابینت هندسی

به کار بردن کاشی بین کابینت هندسی یکی از مواردی است که امروزه در بسیاری از آشپزخانه‌ ها به کار برده می‌ شود و مخصوصاً در شبکه‌ های اجتماعی حتماً مشاهده کرده‌ اید که اینفلوئنسرها که در زمینه دکوراسیون خانه فعالیت می‌ کنند از این کاشی‌ ها در آشپزخانه استفاده کرده‌ اند. کاشی‌ های هندسی می‌ توانند به شکل‌ های مختلف شش ضلعی، پنج ضلعی و … مشاهده شوند که دارای الگوی منظمی بوده و در سایه‌ هایی بسیار خوش رنگ با رنگ‌ های خاکستری، کرم، سفید و … می‌ توانند روی دیوار نصب شوند. طرح‌ های هندسی در کاشی بین کابینت با الگوی ساختاری و رنگ‌ های خنثی می‌ تواند حس جدیدی به آشپزخانه شما بدهد.

حتما بخوانید:   طراحی داخلی دکوراتیو چیست؟ | اشیا دکوراتیو کدامند؟

الگوهای هندسی ظریف

چنانچه به کاشی‌ های بین کابینتی هندسی علاقه دارید اما نمی‌ خواهید این طرح‌ ها خیلی حجیم و توی چشم باشد می‌ توانید از کاشی‌ های جدید که الگوهای هندسی ظریفی دارند و دارای رنگ‌ های سفید یا رنگ خنثی می‌ باشند استفاده کنید. این کاشی‌ ها طوری هستند که به نظر می‌ آید خطوط آنها با مداد طراحی شده است. اگر کابینت‌ های آشپزخانه شما رنگ روشن و یا رنگ پاستلی دارند می‌ توانید از این کاشی بین کابینت استفاده کنید.

کاشی بین کابینت بافت‌ دار

چنانچه طرح‌ های مینیمال و ساده را دوست دارید ولی در عین حال می‌ خواهید کاشی آشپزخانه شما سرزنده و جذاب باشد بهتر است از کاشی بافت‌ دار با رنگ خنثی و زیبا استفاده نمایید. این کاشی دارای نمای سه بعدی می‌ باشد و می‌ تواند همین حس را به پس زمینه آشپزخانه شما منتقل کند ولی ممکن است برای تمیز کردن آن و پاک کردن لکه‌ های چربی با مشکل مواجه شوید اما به هر حال برای تمیز کردن آن می‌ توانید از دستمال مرطوب استفاده کرده و آن را روی کاشی‌ ها بکشید و اجازه ندهید که چربی‌ ها مدت زمان زیادی باقی بمانند تا سفت و چسبنده شوند. کاشی بافت دار از محبوب‌ ترین کاشی‌ ها در آشپزخانه‌ های ایرانی می‌ باشد و اگر آن را زود به زود نظافت کنید چربی روی آنها انباشته نخواهد شد.

کاشی بین کابینت با روکش چوب

یکی دیگر از انواع مختلف کاشی بین کابینت مدل روکش چوب می‌ باشد که ظاهر یکپارچه‌ ای در آشپزخانه شما ایجاد می‌ کند و چنانچه کابینت‌ های آشپزخانه شما نیز چوبی است می‌ تواند خیلی خوب با آنها هماهنگ شود. استفاده نمودن از این نوع کاشی‌ ها می‌ تواند به گرمی فضای آشپزخانه کمک کرده و با فضای خنثی رنگ کابینت‌ ها که به رنگ طوسی و یا سفید می‌ باشد نیز ست شود.ایده های جدید برای کاشی بین کابینت برای برجسته کردن کابینت چوبی نیز می‌ توانید از نورپردازی زیر کابینت استفاده کنید. کاشی با روکش چوب می‌ تواند فضای آشپزخانه شما را گرمتر از آن چیزی که هست نشان دهد.

کاشی متالیک و آینه‌ ای

کاشی‌ های متالیک و آینه‌ ای نیز از محبوب‌ ترین کاشی بین کابینت می‌ باشند. کاشی‌ های آینه‌ ای به انعکاس نور کمک کرده و سطح براقی دارند و چنانچه نور طبیعی در آشپزخانه وجود داشته باشد می‌ تواند با انعکاس آن به زیباتر شدن آشپزخانه کمک کند. اگر آشپزخانه شما نور کمی دارد حتی می‌ توانید این نوع از کاشی‌ ها را تا سقف نیز ادامه دهید تا تأثیر آنها بیشتر شده و به بزرگتر نشان دادن آشپزخانه کمک کند. نوری که از این کاشی‌ ها انعکاس پیدا می‌ کند می‌ تواند باعث روشن نشان داده شدن آشپزخانه شما شود. چنانچه علاقه‌ ای ندارید که کاشی‌ های آشپزخانه زیاد برق بزنند می‌ توانید از کاشی‌ های آینه‌ ای که دارای روکش فلزی می‌ باشند استفاده کنید.

حتما بخوانید:   برای بازسازی ساختمان‌های فرسوده، از کجا باید شروع کنیم؟

کاشی شیشه رنگی

یکی دیگر از انواع مختلف کاشی بین کابینت نوع شیشه رنگی می‌ باشد و چنانچه دوست دارید بین کابینت‌ های شما روکش خاصی داشته باشد می‌ توانید از کاشی‌ هایی که جنس آنها شیشه رنگی است استفاده نمایید. این گزینه می‌ تواند فضایی مدرن، براق، خاص و هنری به آشپزخانه شما بدهد و امروزه در آپارتمان‌ های مدرن نیز از این کاشی‌ ها استفاده می‌ شود و با کابینت‌ هایی که رنگ لاکی دارند نیز بسیار سازگار است.

کاشی بین کابینت از جنس سنگ

یکی دیگر از انواع مختلف کاشی بین کابینت کاشی‌ هایی هستند که روکش آنها از سنگ طبیعی می‌ باشد. برای استفاده از این کاشی‌ ها می‌ توانید آنها را طوری نصب کنید که کل دیوار را بپوشاند. رگه‌ های طوسی در این کاشی‌ ها وجود دارد می‌ تواند حالتی خاص و انتزاعی به فضای آشپزخانه شما بدهد و زیبایی آن را چندین برابر کند.

کاشی طرح لانه زنبوری

امروزه طرح لانه زنبوری در کاشی بین کابین بسیار ترند شده و مانند روفرشی، کوسن و رانر که امروزه در دکوراسیون خانه‌ ها بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرد این مدل از کاشی‌ ها نیز کاربرد فراوانی دارند و می‌ توان از آنها استفاده کرد و آنها را حتی با فرش آشپزخانه هم ست نمود. طرح لانه زنبوری استایل جدیدی به آشپزخانه شما می‌ دهد و حتی می‌ توانید فضای آشپزخانه خود را از فضای ناهارخوری نیز جدا کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از آی بک امداد انواع کاشی بین کابینت مدرن را به شما عزیزان توضیح دادیم و ویژگی هر کدام از این کاشی‌ ها را نیز بیان کردیم. با مطالعه این مقاله می‌ توانید با در نظر گرفتن دکوراسیون و سبک آشپزخانه خود و با توجه به مدرن یا سنتی بودن آن کاشی مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ایده های جدید برای کاشی بین کابینت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایده های جدید برای کاشی بین کابینت، کاشی بین کابینت طرح چوب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x