خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

آموزش برطرف کردن گرفتگی سینک ظرفشویی با روش های خانگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سینک ظرفشویی معمولا به علت انباشته شدن چربی، روغن و تکه های مواد غذایی دچار گرفتگی می شود. برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی با چند تکنیک ساده امکان پذیر می‌باشد. معمولاً برطرف کردن انسداد در سینک ظرفشویی نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و در زمان کمی گرفتگی برطرف می شود. در این مقاله از ایبک امداد به آموزش برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی می پردازیم.

رفع گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک آب گرم

با در نظر گرفتن این نکته که بیشترین عامل در ایجاد گرفتگی در سینک های ظرفشویی انباشته شدن چربی و روغن می باشد آب گرم می تواند راهکار مناسبی برای برطرف کردن آن باشد. معمولاً دیواره لوله فاضلاب سینک محل خوبی برای انباشته شدن چربی و روغن می باشد و برای آنکه بتوانید مواد روغنی و چربی را از دیواره ها از بین ببرید، باید به دنبال حلال مناسبی باشید. در دسترس ترین و بهترین حلال چربی و روغن، آب گرم می باشد. اگر آب داغ به سینک وارد شود و چندین مرتبه تکرار شود می تواند باعث حل شدن روغن ها و چربی ها در دیواره لوله سینک شده و مشکل گرفتگی را خیلی راحت برطرف کند. هر چقدر آب داغ تر باشد مشکل زودتر برطرف خواهد شد.

برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک مواد شوینده

اگر چربی ها و روغن های موجود در دیواره لوله های سینک ضخیم شده باشند و مقدار آنها زیاد باشد آب داغ به تنهایی نمی تواند باعث حل شدن آنها شود. در این شرایط بهتر است از کمی مایع ظرفشویی نیز کمک بگیرید تا روند کار سرعت گرفته و بهتر انجام شود. برای انجام این کار لازم است مقداری مایع ظرفشویی را داخل سینک بریزید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه آب داغ را باز کنید. شوینده مثل مایع ظرفشویی و می‌تواند لایه‌های چربی و روغن را از دیواره لوله فاضلاب جدا کرده و آب داغ نیز مسیر را به طور کامل می شوید. به همین آسانی می توانید گرفتگی لوله سینک آشپزخانه را باز کنید و انسداد را برطرف کنید.

برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک تلمبه دستی

بدون شک یکی از آسان ترین راه ها جهت باز کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی و لوله آشپزخانه استفاده از تلمبه دستی و یا چاه بازکن دستی می باشد.آموزش برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک روش های خانگی و آسان برای به کار بردن تلمبه دستی فقط کافیست دهانه پلاستیکی تلمبه را بر روی بخش خروجی سینک بگذارید و چندین مرتبه دسته آن را به طرف بالا و پایین فشار دهید. با انجام این کار مقدار زیادی هوا با فشار زیاد به لوله ها وارد شده و انسداد برطرف خواهد شد.

روش تمیز کردن سیفون ظرفشویی

سیفون ظرفشویی یک قطعه پلاستیکی می باشد که با گذشت زمان لایه‌هایی از روغن، چربی و … بر روی دیواره آن ایجاد شده و باعث انسداد می شود. این مشکل به خصوص در بخش اتصال سیفون به قسمت سینک ظرفشویی و همچنین لوله تخلیه بیشتر اتفاق می افتد. چنانچه سیفون آشپزخانه کثیف باشد نه تنها باعث ایجاد بوی نامطبوع و زننده خواهد شد بلکه آب نیز به کندی و سختی از سینک ظرفشویی تخلیه می شود. به همین خاطر بهتر است سیفون ظرفشویی مرتباً باز شده و قسمت های مختلف آن شسته شود. یکی دیگر از روش های از بین بردن انسداد در سیفون ظرفشویی فشار زیاد آب می باشد. با ورود آب، لوله خرطومی و سیفون کاملاً از لایه های انباشته شده از چربی و پرز و مو پاک خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های رسوب زدایی لوله فاضلاب | چگونه لوله فاضلاب را رسوب زدایی کنیم

برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک جوش شیرین و نمک

جهت برطرف کردن لایه های چربی و ذوب کردن مواد روغنی در سینک ظرفشویی محلول های مختلفی به کار برده می شود که روش های آسانی جهت باز کردن انسداد در سینک ظرفشویی می باشند. یکی از این ترکیبات محلول نمک و جوش شیرین است که پس از ریختن آن داخل سینک و مخلوط شدن آن با آب واکنش شیمیایی ایجاد خواهد شد و در اثر این واکنش شیمیایی لایه های چربی و ذرات مواد غذایی ذوب می‌شوند و مسیر لوله کاملاً باز شده و گرفتگی ها برطرف خواهد شد.

رفع گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک سرکه و جوش شیرین

یکی دیگر از ترکیباتی که برای باز کردن سینک ظرفشویی بسیار موثر است ترکیب سرکه و جوش شیرین می باشد. برای استفاده کردن از این روش می توانید ترکیب جوش شیرین و سرکه را داخل سینک ظرفشویی بریزید و پس از گذشت نیم ساعت آب داغ را با فشار زیاد به لوله وارد کنید. آموزش برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک روش های خانگی و آسانآب داغ می تواند لایه های چربی را کاملا شستشو داده و به طرف لوله فاضلاب انتقال دهد. استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین بسیار کاربردی و در عین حال ساده می باشد.

برطرف کردن گرفتگی در لوله ظرفشویی به کمک قلاب فلزی

یکی از راهکارها جهت رفع گرفتگی در لوله سینک ظرفشویی استفاده از قلاب فلزی می باشد. با استفاده از قلاب فلزی می توانید مواد انباشته شده در لوله سینک ظرفشویی را خارج کنید. البته لازم به ذکر است که باز کردن سیفون و تمیز کردن آن به طور کلی می تواند نتیجه بهتری داشته باشد. از قلاب می توان جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کرد. توجه کنید باید هرچه زودتر موادی که در مسیر عبور آب انباشته شده اند را با استفاده از قلاب بیرون بیاورید. در غیر این صورت این مواد حرکت کرده و باعث گرفتگی لوله فاضلاب خواهند شد و بیرون آوردن آنها به مراتب سخت‌تر خواهد بود.

برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک جرم گیر

محلول لوله بازکن و جرم گیر های زیادی در بازار وجود دارند که باعث برطرف کردن انسداد جزئی در سینک ظرفشویی خواهند شد. در بیشتر موارد گرفتگی ها و انسداد در سینک ظرفشویی به کمک محلول جرم گیر رفع خواهند شد و نیازی به استفاده از راهکارهای پیشرفته نمی باشد. دقت کنید از محلول اسیدی به هیچ عنوان در سینک ظرفشویی استفاده نکنید زیرا باعث تولید گازهای خطرناک شده و می‌تواند منجر به سوختن پوست نیز شود. علاوه بر آن مواد اسیدی به شدت به سیفون زیر سینک آسیب وارد می‌کند و می‌تواند باعث سوراخ شدن آن شود.

برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک فنر

آخرین راهکار جهت باز کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی و لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده از فنر می باشد. معمولا اگر راهکارهای بالا باعث باز شدن انسداد نشد باید اقدام به استفاده از فنر کرد. علاوه بر فنر دستی می توان از فنر برقی نیز کمک گرفت زیرا ممکن است گاهی اوقات فنر دستی نیز نتواند گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب آشپزخانه را برطرف کند. آموزش برطرف کردن گرفتگی در سینک ظرفشویی به کمک روش های خانگی و آسانخدمات لوله بازکنی ایبک امداد با دارا بودن بهترین تکنسین های لوله بازکنی و تجهیزات پیشرفته از جمله فنر برقی می تواند آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز به صورت شبانه روزی باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه باز کردن توالت فرنگی بدون لوله کش

روش های جلوگیری از انسداد و گرفتگی در سینک ظرفشویی

آشپزخانه قلب خانه به حساب می آید و لازم است که بهداشت در آشپزخانه به صورت کامل مورد توجه قرار گرفته و رعایت شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است در آشپزخانه به وجود آید و روند کار را در آن با اختلال مواجه کند گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب و همچنین سینک ظرفشویی می باشد. لذا پیشنهاد ما به شما این است که حد الامکان با چند راهکار ساده از به وجود آمدن انسداد و گرفتگی در لوله های فاضلاب جلوگیری کنید.

  • در دهانه سینک ظرفشویی از توری و یا محافظ فلزی مخصوص استفاده کنید. توری ها می توانند از ورود مواد غذایی و یا اجسام به داخل لوله سینک ظرفشویی جلوگیری کنند.
  • پس از شستن ظروف که چربی خیلی زیادی دارند حتماً در یک ظرف مخلوطی از آب داغ و مواد شوینده آماده کنید و آن را داخل لوله فاضلاب و سینک ظرفشویی بریزید تا مسیر را به صورت کامل شستشو دهد و از تجمع و انباشته شدن چربی در دیواره لوله ها جلوگیری کند.
  • سیفون را به صورت مرتب باز کرده و هر چند وقت یک بار آن را کاملاً تمیز کنید و هرگونه گرفتگی و انسداد را در آن برطرف کنید.
  • هر چند وقت یک بار از محلول نمک و جوش شیرین و یا سرکه و جوش شیرین برای جلوگیری از انباشته شدن چربی روی دیواره سینک ظرفشویی و یا بدنه سیفون جلوگیری کنید.
  • از ریختن تفاله قهوه، چای و مواد نشاسته ای به درون سینک ظرفشویی پرهیز کنید.
  • بهتر است قبل از شستن ظرف ها روغن و چربی و باقی مانده مواد غذایی را از روی ظروف پاک کنید.
  • مواد نشاسته ای خاصیت چسبندگی زیادی دارند و به راحتی می‌توانند در محیط چرب و روغنی لوله فاضلاب جذب می شود و انباشته شدن آنها روی هم می تواند باعث انسداد در لوله فاضلاب شود.

سخن آخر

رعایت نکات ساده در منزل می تواند احتمال گرفتگی و انسداد در لوله های فاضلاب را کاهش دهد. برطرف کردن انسداد در سینک ظرفشویی با روش های ساده و کاربردی امکان پذیر است. در این مقاله از ایبک امداد این روش ها و راهکارها بیان شده است. شما با مطالعه این مطالب می توانید به راحتی به برطرف کردن انسداد در سینک ظرفشویی بپردازید و نیاز به خدمات حرفه ای و تجهیزات خاص ندارید. با همه این ها اگر مشکل شما برطرف نشد می توانید با کارشناسان ما در ایبک امداد مشورت کنید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت دیدگاه ها هستیم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش برطرف کردن گرفتگی سینک ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش برطرف کردن گرفتگی سینک ظرفشویی با روش های خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا