خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

استفاده از بوگیر خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

بوی بد فاضلاب می تواند بسیار ناخوشایند بوده و باعث ناراحتی اعضای خانواده شود در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با بوگیر خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی با این مشکل مقابله کنید البته به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است بوی بد فاضلاب به دلیل گرفتگی چاه فاضلاب باشد در این صورت باید قبل از اینکه گرفتگی بیشتر شود حتماً آن را رفع کنید.

با بوگیر خانگی، بوی بد فاضلاب را از بین ببرید.

بوی بد فاضلاب مشکل بسیار جدی بوده و ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. برای از بین بردن بوی بد فاضلاب روش های متفاوتی وجود دارد که می خواهیم بعضی از آنها را برای شما بیان کنیم. دلایل بوی بد و مشمئز کننده از فاضلاب می‌تواند به دلیل گاز فاضلاب لوله ها و یا چاه فاضلاب داخل خانه باشد.

در ابتدا باید برای برطرف کردن این بوی مشمئز کننده از وارد شدن گاز فاضلاب به منزل جلوگیری کنید بهترین راه این است که از شتر گلو یا سیفون استفاده کنید اینها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند از خارج شدن بوی فاضلاب جلوگیری کنند.

دلایل بوی بد فاضلاب در خانه

بوی بد فاضلاب در منزل بدلیل نشت گازهای سمی و یا هم گازهای فاضلاب به داخل منزل می باشد ممکن است این بو همیشگی بوده و یا فقط در زمان های خاصی به مشام شما برسد امکان دارد بو رقیق و یا غلیظ باشد. همانطور که می دانید این بو ممکن است بویی شبیه به تخم مرغ گندیده و یا لاشه ی گندیده باشد که در حمام، توالت، آشپزخانه و یا هر جای دیگری که چاه فاضلاب هست، به مشام برسد.

روش های مختلفی برای رهایی از این مشکل وجود دارد که بهترین راه برای مقابله با این بو این است که از محصولات تمیز کننده تجاری استفاده کنید که البته این محصولات ممکن است ضرر هایی هم داشته باشند اول اینکه محصولات تجاری لوله ها را تمیز می کند ولی اگر شما به طور منظم از آن استفاده کنید باعث خواهد شد لوله کشی منزل دچار پوسیدگی شود و در ضمن این محصولات، بوها و گازهایی را رها می‌کنند که ممکن است تحمل آن برای شما امکان پذیر نباشد و معمولاً کسانی که آلرژی و آسم دارند با مشکل روبرو خواهند شد.

در ادامه می خواهیم شما را با بوگیر های خانگی آشنا کنیم که بتوانید به وسیله آنها، راحت و بدون ضرر، بوی بد فاضلاب را در خانه از بین ببرید.

بوگیر خانگی

استفاده از بوگیر های خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب

در ادامه می خواهیم شما را با چند بوگیر خانگی آشنا کنیم که به راحتی می توانید بدون پرداخت هزینه زیاد آن را تهیه کرده و بوی بد فاضلاب خانه را از بین ببرید:

 • استفاده از آب، جوش شیرین و سرکه
 • استفاده از لیموی یخ و نمک
 •  استفاده از مخمر و آب
 • استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین
 • رفع بوی بد فاضلاب با آهک
 • جوش شیرین و نمک

۱- استفاده از آب، جوش شیرین و سرکه برای ساختن بوگیر خانگی

برای رفع بوی بد فاضلاب، استفاده از سرکه و جوش شیرین می تواند بسیار کارساز باشد. برای این منظور ابتدا نیم لیتر آب گرم را با ۲۰۰ میلی لیتر سرکه و ۱۰۰ گرم جوش شیرین ترکیب کنید. ترکیب این مواد با یکدیگر واکنش شیمیایی داده و می توانند فاضلاب را تمیز کرده و بوی بد آن را از بین ببرد. بعد از آماده کردن این محلول، سریع آن را در داخل لوله فاضلاب ریخته، صبر کنید و بعد از آن آب جوش را در لوله بریزید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  محلول رفع بوی بد فاضلاب /رفع بوی چاه فاضلاب آپارتمان

استفاده از این ماده خانگی می تواند بو های فاضلاب آشپزخانه و همچنین توالت و حمام را از بین ببرد. این بوگیر خانگی بی ضرر بوده و می توانید به دفعات از آن استفاده کنید.

۲- استفاده از لیمو، یخ و نمک برای ساختن بوگیر خانگی

روش دیگری که می توانید به راحتی بوی بد فاضلاب را نابود کنید استفاده از لیمو، یخ و نمک است شاید تعجب کنید که چگونه می توان با یخ و لیمو، بوی بد فاضلاب را از بین برد باید بگوییم که یخ و نمک می توانند پسماندهای غذایی را که در داخل فاضلاب گیر کرده است از بین ببرند برای این منظور باید تکه های یخ را به داخل چاه ریخته و نمک را هم داخل لوله فاضلاب بریزید در آخر کار پوست لیمو را اضافه کنید تا از چاه بوی مرکبات بیاید.

۳- از بین بردن بوی بد فاضلاب به وسیله مخمر نان و آب

مخمر نان به همراه آب می تواند نتیجه خوبی داده و بوی بد فاضلاب را از بین ببرد یک فنجان آب جوش و یک بسته مخمر را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را در چاه فاضلاب آشپزخانه ریخته و یک شب صبر کنید، می توانید از این روش برای حمام هم استفاده کنید.

۴- استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین برای ساختن بوگیر خانگی

این روش هم مانند روش اول بوده ولی کمی با آن فرق می کند در این روش شما باید یک لیوان جوش شیرین را داخل چاه فاضلاب بریزید دقت داشته باشید جوش شیرین باید کهنه نباشد سپس یک لیوان سرکه را هم بلافاصله داخل چاه ریخته ۱۵ دقیقه صبر کنید با این روش می‌تواند بوی بد فاضلاب آشپزخانه را از بین ببرید.

۵- استفاده از آهک برای رفع بوی بد فاضلاب

یکی دیگر از روش های خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب، استفاده از آهک می باشد در این روش مقداری آهک را با آب مخلوط کرده و کاملاً آن را حل کنید و بعد از آن، مخلوط را در داخل چاه توالت بریزید و یک شب صبر کنید، صبح متوجه خواهید شد که بوی بد فاضلاب توالت از بین رفته است.

۶- استفاده از نمک و جوش شیرین یک بوگیر خانگی قوی

روش دیگری که می توانید به راحتی به وسیله آن بوی فاضلاب را از بین ببرید استفاده از جوش شیرین و نمک است که هر کدام از این مواد، به تنهایی می تواند بوی بد فاضلاب را از از بین ببرد برای این منظور، جوش شیرین و نمک را مخلوط کرده و داخل چاه بریزید کمی صبر کنید و سپس با آب لوله را شستشو دهید.

توصیه های مهم برای جلوگیری از بوی بد فاضلاب آشپزخانه

برای اینکه از بوی بد فاضلاب در آشپزخانه رهایی پیدا کنید بهترین کار این است که از ایجاد این بو جلوگیری کنید اگر در صورت شستشوی ظروف مواد اضافه را در داخل چاه نریزید، می تواند تا حدودی از بوی بد فاضلاب جلوگیری کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نصب بوگیر توالت فرنگی و سرویس های بهداشتی

در ادامه می خواهیم مواردی را بیان کنیم که با رعایت آن می توانید به راحتی از بوی بد فاضلاب در آشپزخانه خلاص شوید زیرا پیشگیری از درمان بهتر است:

 •  زباله های آشپزخانه را به طور روزانه از منزل بیرون ببرید زیرا بیشتر بوهای آشپزخانه می تواند مربوط به انباشته شدن زباله ها باشد.
 • قبل از اینکه ظروف را در داخل سینک ظرفشویی بگذارید ابتدا روغن های چسبیده به ظروف و غذا های داخل آنها را تمیز کنید تا روغن اضافه و مواد غذایی وارد لوله فاضلاب نشود زیرا این مواد نه تنها باعث بوی بد در فاضلاب خواهند شد؛ بلکه حشرات موذی را هم به طرف آشپزخانه جذب می کنند.
 • آشپزخانه را به طور مرتب تمیز کرده و بشویید. ذرات سرخ شده در روی دیوارهای آشپزخانه، سرامیک، کف پوش و… می‌تواند باعث بوی بد در آشپزخانه شود.

توصیه های مهم برای جلوگیری از بوی بد توالت

در صورتی که بوی بد فاضلاب از توالت به مشام می رسد می‌توانید به روش های زیر مشکل را برطرف کنید:

 • استفاده از سیفون: توجه داشته باشید که بعد از استفاده از توالت حتماً سیفون را بکشید لازم است این عمل را چند بار تکرار کنید تا در سیفون فقط آب زلال باقی بماند. این کار را به کودکان هم آموزش دهید.
 • استفاده از خوشبو کننده ها: روش دیگری که می تواند بوی بد توالت را برطرف کند استفاده کردن از خوشبو کننده های مخصوص توالت می باشد. محصولاتی که مخصوص بوگیر توالت هستند و یا شمع های خوشبو کننده را در داخل توالت گذاشته و بعد از هر بار استفاده از توالت برای برطرف کردن بوی بد، از این اسپری های خوشبو کننده استفاده کنید.
 • روشن کردن تهویه توالت: روشن کردن تهویه می تواند برای رفع بوی بد توالت کمک کند سیستم تهویه توالت را به طور مرتب بررسی کنید و از کار کرد درست آن اطمینان پیدا کنید.
 • خارج کردن زباله های انباشته شده در توالت: این کار را حتماً باید هر روز انجام دهید و اجازه ندهید که زباله های توالت در روی هم انباشته شود زیرا می‌تواند باعث ایجاد بوی بد و همچنین جمع شدن حشرات و یا آلودگی های قارچی و باکتریایی شود که باعث ایجاد بیماری و مشکلات زیادی خواهد شد.
 •  از محلول های ضدعفونی کننده استفاده کنید: برای برطرف کردن بوی بد توالت و همچنین رفع آلودگی‌ها باید حداقل ماهی یکبار از محلول های تمیز کننده و ضدعفونی کننده استفاده کنید البته بسته به نیاز ممکن است این مقدار بیشتر و یا کمتر باشد.

بوگیر خانگی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش های ساختن بوگیر خانگی جهت رفع بوی بد فاضلاب را بطور کامل توضیح دادیم. باید دقت داشته باشید در صورتی که بوی فاضلاب در منزل به مشامتان رسید ابتدا از روش های خانگی برای رفع آن استفاده کنید ولی اگر مشکل برطرف نشد و نکات مهم را هم برای جلوگیری از آن رعایت کردید ولی باز هم با بوی بد فاضلاب در خانه رو به رو بودید باید با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید امکان دارد لوله فاضلاب خانه شما، دچار گرفتگی شده باشد که به وسیله شرکت های لوله بازکنی می توانید به راحتی آن را برطرف کند.

اگر در زمینه گرفتگی لوله فاضلاب سؤالی داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما خواهند بود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

استفاده از بوگیر خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جلوگیری از بوی بد فاضلاب آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا