تعمیرات کولر گازی

کاربرد آب کولر گازی چیست

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

آیا تا به حال متوجه نشت آب از کولر شده اید؟ شاید به این فکر کرده اید که چگونه می توانید از آب کولر گازی برای جلوگیری از هدر رفتن آن استفاده کنید. در ادامه می آموزید که کاربرد آب کولر گازی چیست. اگر کولر منزل شما از نوع اسپیلت باشد، به احتمال خیلی بالایی قبلاً با حوضچه ای در دور دستگاه مواجه گشته اید. دستگاه اسپیلت منزلتان دارای سیستمی است که آب اضافی را از درون دستگاه خارج می نماید. جریان آب طبیعی می باشد و کولر هیچ گونه ایرادی ندارد. این به دلیل فرآیند تبخیر است. در همین حال، تولید آب نشان می دهد که کولر گازی منزلتان به خوبی کار می کند و ایرادی ندارد.

دلیل آب ریختن از کولر گازی چیست

دستگاه های کولر گازی با استفاده از مکانیسم هایی هوا را خنک می نمایند. این دستگاه ها فرآیند تبخیر و تراکم را برای خنک کردن هوا انجام می دهند و در مسیر انجام این فرآیند قطره های آب ظاهر می شود. ما به صورت تخصصی به کولرهای گازی اسپلیت اشاره می کنیم. این نوع از سیستم های تهویه مطبوع از دو دستگاه به وجود آمده اند. یک بخش از آن در درون خانه نصب می گردد و هوای محیط را خنک می نماید، دستگاه دوم آن کندانسور می باشد که هوای آلوده و گرم را از فضای خانه بیرون می کند.

برای از بین بردن گرما از خانه، یک کولر وجود دارد که می تواند مایع را تبدیل به گاز کند. کولر با استفاده از فن های دستگاه هوای اطراف را خنک می کند. در عین حال کولر گازی رطوبت موجود در فضا را متراکم نموده و به حالت قطره های آب از کولر خارج می نماید. اگرچه این یک روند کاملا طبیعی می باشد، اما هر نشتی آبی که در کولر گازی خود مشاهده می کنید لزوما عادی نیست و باید دلیل آن ا بررسی کنید.

حتما بخوانید:   نصب کولر گازی چگونه است؟ | راهنمای کامل برای انتخاب، نصب و استفاده از کولر گازی

در شکل عادی، تنها آب باید از شلنگ تخلیه اسپیلت خارج گردد. این لوله جایی می باشد که می توانید آب اسپیلت خود را جمع آوری کرده و در جای مناسب از آن استفاده کنید. انسداد لوله تخلیه، فیلترهای آلوده یا مسیرهای درونی ناهموار نیز می تواند موجب نشت آب به ویژه در قسمت های درونی دستگاه گردد.

چه استفاده هایی از آب کولر گازی می توان کرد

آبی که از کولر گازی خارج می گردد برای انسان و حیوانات اهلی قابل شرب نیست. چونکه امکان دارد حاوی مقدار زیادی ناخالصی هایی از جمله آلودگی های در هوا باشد. به طور مثال اگر در خانه سیگاری باشد، حشرات زیادی در خانه شما زندگی می نمایند یا گرد و غبار زیادی در اطراف وجود داشته باشد، قطعا آب خروجی از کولر آلودگی های زیادی به همراه خواهد داشت. اما به دلیل لزوم حفظ نمودن این منبع با ارزش حیاتی، راه هایی برای استفاده از این چاه آب وجود دارد.

استفاده دوباره از آب مزیت هایی برای حفظ محیط زیست شما دارد و همچنین به اقتصاد خانواده تان کمک شایانی می نماید. با این وجود، پیش از استفاده دوباره از آب اسپیلت ها، لازم می باشد وضعیت کثیفی های آب تجزیه و تحلیل شود. به صورت کلی آب تخلیه شده از این دستگاه تمیز می باشد. اما در صورت خرابی دستگاه یا وجود آلودگی در محیط، امکان دارد رنگ آب این دستگاه مقداری کدر گردد. با توجه به شرایط رطوبتی فضای منزل، یک کولر گازی بین یک تا 5 لیتر آب در ساعت تولید می کند. این به این معناست که شما به راحتی می توانید بیش از 10 لیتر آب در روز جمع آوری نمایید.

کاربرد آب کولر گازی

از آب کولر گازی برای آبیاری گلدان ها استفاده کنید

محققان در مورد چگونگی استفاده دوباره از آب سیستم های اسپیلت تحقیقات زیادی انجام نموده اند. نتایج نشان می دهد که طبق استانداردهای جهانی می توان از این آب استفاده دوباره کرد. اما خصوصیات شیمیایی و فیزیکی آب خارج شده از کولر گازی به شکلی می باشد که قابل شرب نیست. ولی کیفیت آب دستگاه اسپیلت به گونه ای می باشد که می توان از این آب به منظور آبیاری گیاهان و درختان استفاده نمود. این آب هیچ آسیبی به رشد گیاه نمی رساند و حتی بهتر از آب لوله کشی است. جمع کردن این آب به منظور آبیاری درختان یک ایده بسیار خوب برای فصل های گرم و خشک در طول سال است.

حتما بخوانید:   لیست جامع و کامل از ارورهای کولر گازی پاناسونیک | عیب یابی کولر گازی در محل

استفاده از آب کولر گازی برای نظافت منزل

آب جمع آوری شده از کولرها نیز برای نظافت منزل خیلی مناسب می باشد. اگرچه این آب برای شستشوی انواع لباس یا ظروف انتخاب مناسبی نیست، ولی می توان از این آب برای شستشوی کف های حمام و دستشویی و نظافت توالت استفاده نمود. علاوه بر این، آب کولر برای نظافت حمام، شستشوی پنجره ها و همچنین نمای بیرونی خانه مفید می باشد.

استفاده از آب کولر گازی برای شستشوی سرویس بهداشتی

با هر دوره شستشو بین 4 تا 8 لیتر آب مصرف می گردد، به ویژه اگر سیستم های صرفه جویی در مصرف آب وجود نداشته باشد. برای این کار می توانید از آب کولر استفاده کنید تا آب را هدر ندهید.

استفاده از آب کولر های گازی برای شستشوی ماشین

لازم می باشد هر چند مدت یک بار ماشین خود را شستشو دهید تا از رنگ خودرو محافظت نمایید. ریختن گل و لای یا نشست گرد و خاک روی ماشین ها باعث ظاهر زشت و کثیف آن ها می گردد. یک انتخاب عالی و بدون هدر رفت آب برای شستشوی ماشین استفاده کردن از آب هایی است که از شلنگ تخلیه کولر گازی ذخیره شده اند. در این روش می توانید با حدود ۱۰ لیتر آبی که در یک روز از کولر آبی ذخیره کرده اید به راحتی یکبار ماشین خود را شستشو دهید.

برای اتو بخار از آب کولر گازی استفاده کنید

آب خروجی از کولر برای استفاده در اتوهای بخار خیلی مناسب می باشد. به این دلیل که این آب رسوبات آهکی ندارد، روی لباس لکه نمی گذارد. به جزء این، مجاری مخصوص بخار در اتو را دچار انسداد نمی کند.

استفاده از آب کولر گازی برای رادیاتور ماشین

بهترین نوع آب برای استفاده در رادیاتور خودرو آب مقطر می باشد. آب مقطر فاقد انواع املاح و همچنین مواد معدنی است و به همین دلیل باعث ایجاد انسداد در رادیاتور ماشین و آسیب رسیدن به سیستم کولر دستگاه نمی شود.

در اصل آب مقطر به هر طریقی فیلتر می شود و حاوی ناخالصی هایی نیست که موجب خوردگی و زنگ زدگی رادیاتور و دیگر قطعات شود. استفاده نمودن از آب مقطر باعث افزایش عمر رادیاتور یا سیستم خنک کننده خودروی شما می شود.

کاربرد آب کولر گازی

استفاده از آب کولر گازی در آکواریوم

آب خروجی از کولر گازی به علت هایی که در بالا ذکر شد، گزینه بسیار خوبی برای استفاده در آکواریوم می باشد. تنها نکته ای که در این زمینه باید به آن توجه کنید توجه به روش جمع آوری آب خروجی از کولر گازی می باشد. اگر تصمیم دارید از این آب برای پر کردن مخزن آکواریوم استفاده نمایید، مطمئن شوید که حتما بهداشتی و پاکیزه باشد.

حتما بخوانید:   ویژگی های کولر مناسب | راهنمای خرید کولر

آب تهویه مطبوع، آب مقطر بدون مواد معدنی و ناخالصی، هر روز در حجم زیاد تولید می گردد. چه روشی بهتر از پر کردن آکواریوم با استفاده از این آب برای جلوگیری از اسراف آب؟

نگهداری و تعمیرات دوره ای سیستم کولر گازی

استفاده از آب استخراج شده از کولر گازی تاثیرات بسیار مثبتی بر محیط زیست محل زندگی شما دارد. این به شما امکان می دهد مصرف بیش از حد آب را کم کنید. با این وجود، لازم می باشد سیستم های مربوط به کولر گازی خود را به طور دوره ای نگهداری نمایید. زیرا باید از متعادل بودن آب تولیدی کولر و مصرف انرژی آن اطمینان حاصل کرد. این سرویس و نگهداری کولر های گازی باید حداقل در سال دو بار انجام گردد. تعمیر و نگهداری این دستگاه باید شامل تمیز نمودن یا عوض کردن فیلترها، تمیز کردن کندانسور، نظافت کامل شلنگ تخلیه برای پیشگیری از انسداد و چک مدار کولر باشد.

نقش آب کولر گازی در صرفه جویی چیست

آب مایع گرانبهایی است و بودن آن برای بقای حیات انسان و دیگر موجودات زنده در جهان هستی ضروری است. به همین دلیل استفاده صحیح و بازیابی آن بسیار مهم است. کاهش مصرف آب و همچنین بازیافت این مایع گران بها از جمله اقداماتی می باشند که می توانند به میزان قابل توجهی در مصرف آب صرفه جویی کنند. یکی از روش های راحت برای صرفه جویی و بهینه سازی در میزان مصرف آب، استفاده دوباره از آب خروجی کولر گازی می باشد. هر یک از ما وظیفه مدیم که به نسل های بعدی بیاموزیم که چطور با مدیریت درست مصرف آب خود از هدر رفت پیشگیری نمایند.

نتیجه گیری

طبق چیزی که در این مقاله مطالعه کردید آب خروجی از کولر گازی مصارف زیادی در خانه دارد. با استفاده از این آب برای هر کدام از مصارف بیان شده می توانید تا حدود زیادی در مصرف آب روزانه خود صرفه جویی کنید. البته برخی اوقات احتمال دارد نشتی آب از کولر گازی دلایل دیگری مانند خرابی یکی از قطعات نیز داشته باشد که در این مواقع می توانید به کمک یک تکنسین حرفه ای مشکل را عیب یابی کرده و رفع کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

آب کولر گازی چیست

امتیاز سردبیر - 99%

99%

مجموع امتیازات

در این مقاله با انواع مصارف آب کولر گازی آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x