تعمیرات لباسشویی

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

مرکز خدمات ایبک امداد به علت داشتن تعمیرکاران با تجربه و متعهد در سراسر کرج می تواند این امکان را برای شما کاربران عزیز فراهم کند تا با هماهنگی های لازم در کوتاهترین زمان، خدمات مربوط به ماشین لباسشویی و تعمیر آن را دریافت کنید. این مرکز با برخورداری از سرویس کاران و تکنسین های متخصص و با سابقه به صورت تخصصی در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی، مشغول خدمت رسانی به همه مشتریان عزیز ساکن کرج می باشد. ارائه قیمت مناسب و سرعت در خدمت رسانی از اساس کار مرکز ایبک امداد می باشد. مدل ها و برندهای مختلف ماشین لباسشویی در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها دارای قطعات ویژه و متفاوتی هستند. به همین خاطر تعمیر آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

علائم خراب شدن ماشین لباسشویی

برخی از نشانه ها باعث می شود که شما به خراب شدن ماشین لباسشویی خود شک کنید.

  • ماشین لباسشویی بیش از اندازه صدا دارد.
  • خشک کن ماشین لباسشویی به طرز درست کار نمی کند.
  • مرحله آبگیری در ماشین لباسشویی به صورت پیوسته و مداوم انجام می شود.
  • ماشین لباسشویی لرزش دارد.
  • ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود.
  • دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد.
  • دمای آب داخل ماشین لباسشویی مناسب نیست.
  • بوی سوختگی از دستگاه به مشام می رسد.
  • تایمر ماشین لباسشویی درست کار نمی کند.
  • درب دستگاه باز نمی شود.

هر کدام از مشکلات بالا و سایر مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی پیش آید می تواند نشانه هایی از خراب شدن این دستگاه باشد. اما چنانچه شما نیز با این ایرادات مواجه شدید نگران نباشید. فقط با یک تماس با شرکت خدماتی ایبک امداد می توانید به سرعت تعمیرکار ماشین لباسشویی را در دسترس داشته باشید. شرکت خدماتی ایبک امداد با سالها سابقه و تجربه در زمینه سرویس و تعمیر لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی به عنوان یک تعمیرگاه مجاز در کرج آماده ارائه خدمات می باشد.نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج همه قطعاتی که در این مرکز استفاده می شود اورجینال بوده و دارای گارانتی می باشند. اگر دانش و اطلاعات کافی درباره تشخیص ایراد و عیب یابی ماشین لباسشویی ندارید، پیشنهاد می کنیم که از تکنسین های متخصص کمک بگیرید.

مواردی جهت نگهداری اصولی از ماشین لباسشویی

برای آنکه بتوانید از ماشین لباسشویی خود به خوبی مراقبت کنید و سالها بدون دردسر از آن استفاده کنید، لازم است نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.در ادامه نکاتی بیان شده است که توسط تکنسین های ماهر ایبک امداد جهت استفاده بهتر شما از ماشین لباسشویی گردآوری شده است.

روش درست استفاده کردن از برنامه های مختلف ماشین لباسشویی

نکته مهمی که در مراقبت اصولی از ماشین لباسشویی باید به آن دقت داشت این است که هرگز فراموش نکنید چنانچه برنامه اشتباهی برای شستشوی لباس ها انتخاب کنید، می تواند روی بافت پارچه اثرات بدی داشته باشد. همچنین باعث خراب شدن زود هنگام قطعه های داخلی ماشین لباسشویی خواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم با در نظر گرفتن جنس پارچه برنامه مناسب شستشو انتخاب کنید تا زمان مناسب و دمای مخصوص پارچه باعث شود که لباس های شما با بهترین کیفیت ممکن شسته شوند و به دستگاه هیچ آسیبی وارد نشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت داغ شدن آب لباسشویی | بررسی 3 عامل مهم داغ شدن آب لباسشویی

استفاده کردن از مواد شوینده با کیفیت

نکته دیگر در مورد نگهداری و مراقبت از ماشین لباسشویی این است که از ماده شوینده با کیفیت و مرغوب استفاده کنید. استفاده کردن از شوینده غیر استاندارد باعث می شود که کف بیش از حد تولید شده و علاوه بر آن به بافت پارچه آسیب وارد خواهد شد. شوینده های نامرغوب می تواند باعث خراب شدن بافت پارچه شده و قطعاتی مثل سنسور، دما، هیتر و سنسور سطح آب و همچنین پمپ تخلیه آب در ماشین لباسشویی در معرض خراب شدن قرار گیرند. گاهی اوقات مواد شوینده بی کیفیت نیز به صورت جامد داخل دیگ باقی مانده و باعث انسداد پمپ فیلتر و مسیر تخلیه آب می شوند و این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بیشتری مثل نشتی آب و باقی ماندن آب داخل دیگ شود. نکته مهم دیگر این است که علاوه بر انتخاب شوینده با کیفیت لازم است به میزان آن نیز دقت شود. استفاده زیاد از حد از مواد شوینده نیز می تواند موجب آسیب به لباس و همچنین ماشین لباسشویی گردد.

مراقبت از درب ماشین لباسشویی

یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین لباسشویی درب آن می باشد. باید بسیار دقت کنید که به هنگام باز و بسته کردن درب به لولای آن آسیبی وارد نشود و یا به علت جابجایی نادرست و غیر اصولی به ماشین لباسشویی و درب آن ضربه وارد نشود زیرا ایجاد ترک و شکستگی در درب ماشین لباسشویی می تواند باعث خروج آب از دستگاه شده و روند کار دستگاه را مختل کند. همچنین میکروسوئیچ هایی در داخل درب ماشین لباسشویی قرار دارد که اگر دچار خرابی شوند پس از روشن کردن دستگاه درب قفل نمی شود و عملاً ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد.

نگهداری از میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ یک قطعه داخل درب ماشین لباسشویی می باشد. هنگامی که دکمه روشن و خاموش دستگاه را فشار می دهید میکروسوئیچ باعث قفل شدن درب می شود و تا پایان شستشو درب قفل خواهد ماند و از باز کردن ناگهانی درب دستگاه جلوگیری خواهد کرد. به علت نوسانات برق و همچنین وارد شدن ضربه ممکن است میکروسوئیچ ها دچار آسیب و خرابی شوند و گاهی اوقات ممکن است باز شدن درب ماشین لباسشویی با مشکل مواجه گردد. برای آنکه بتوانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید باید جهت اتصال دستگاه به برق از محافظ برق استفاده کنید تا نوسانات به دستگاه آسیبی وارد نکند. همچنین تا زمانی که چرخه شستشو پایان نرسیده با فشار و زور درب دستگاه را باز نکنید.

مراقبت کردن از فیلتر ماشین لباسشویی

یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین لباسشویی فیلتر می باشد. فیلتر در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد و از نفوذ زباله و آشغال های بزرگ که می تواند مسیر تخلیه آب را ببندد جلوگیری می کند. همچنین می تواند از سوختن پمپ به علت ورود ذرات جلوگیری کند. بنابراین این قطعه و مراقبت از آن اهمیت بسیار زیادی دارد. بهترین روش جهت تمیز کردن فیلتر رسوب زدایی و جرم گیری آن هر ۶ ماه یک بار می باشد. نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرجبرای انجام این کار می توانید از مواد جرم گیر که مخصوص ماشین لباسشویی و تمیز کردن فیلتر می باشد استفاده کنید. این مواد به شکل قرص می باشند و روش استفاده از آنها به این شکل است که قرص جرم گیر را داخل محفظه ماشین لباسشویی قرار دهید و دستگاه را روشن کنید و برنامه‌ای با زمان و دمای زیاد انتخاب کنید. سپس دکمه Start را فشرده و اجازه دهید که ماشین لباسشویی کار کند. پس از آنکه برنامه شستشو پایان یافت درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا داخل آن کاملاً خشک شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی برنامه های شستشوی لباسشویی توشیبا TOSHIBA

مراقبت از لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی لاستیک دور درب آن می باشد. برای نگهداری و حفاظت از این قطعه و همچنین افزایش عمر لاستیک بهتر است وقتی که از ماشین لباسشویی استفاده کردید و پس از پایان شستشو درب دستگاه را باز بگذارید تا هم فضای دیگ کاملاً خشک شود و هم اینکه لاستیک دور درب هیچ رطوبتی نداشته باشد. البته می‌توانید از یک دستمال خشک و تمیز هم جهت خشک کردن و تمیز کردن محفظه داخل دیگ و نوار دور درب استفاده کنید.

توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

نکته مهم دیگری که در مورد مراقبت از ماشین لباسشویی باید به آن توجه شود، ظرفیت دستگاه می باشد. معمولاً ماشین لباسشویی ها دارای ظرفیت‌های ۵ تا ۱۲ کیلویی می باشند. قرار دادن ظرفیت بر روی ماشین لباسشویی به معنای آن می باشد که این دستگاه تحمل وزن بیشتر از این ظرفیت را ندارد و چنانچه میزان بیشتری لباس درون دیگ قرار داده شود، دیگ از محل خود بیرون آمده و می شکند و در این شرایط ماشین لباسشویی دچار نشتی خواهد شد. پارچه ها و پتوهایی که سنگین هستند را داخل ماشین لباسشویی نشویید زیرا می تواند باعث آسیب با بلبرینگ ها و محفظه دستگاه شود.

توجه به محل نصب ماشین لباسشویی

جهت نصب ماشین لباسشویی باید مکانی خنک و خشک را انتخاب کنید تا به علت وجود رطوبت و همچنین گرما عمر قطعات دستگاه کم نشود. همچنین زمینی که ماشین لباسشویی روی آن قرار می گیرد باید کاملا صاف و تراز باشد زیرا لق بودن بدنه ماشین لباسشویی روی زمین موجب می شود که هنگام کار کردن دستگاه دیگ آن بشکند و آب از ماشین لباسشویی خارج شود.

استفاده از محافظ برق

با توجه به اینکه نوسانات شدید برق می تواند باعث آسیب های جدی به ماشین لباسشویی شود و احتمال سوختن و نیم سوز شدن قطعات ماشین لباسشویی مثل برد و موتور آن وجود دارد، بنابراین پیشنهاد می کنیم برای مراقبت کردن از ماشین لباسشویی خود حتماً از محافظ برق استفاده کنید. نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرجعلاوه بر آن در ساعت اوج مصرف برق که همان ابتدای شب می باشد از روشن کردن ماشین لباسشویی خودداری کنید زیرا در این زمان نوسانات برق زیاد است و باعث آسیب های جدی به دستگاه خواهد شد.

سخن پایانی

یکی از اتفاقاتی که ممکن است همه اعضای خانواده را با چالش روبرو کند، خراب شدن ماشین لباسشویی می باشد. نحوه نگهداری و مراقبت از این دستگاه در افزایش طول عمر آن و بهبود عملکرد آن بسیار اهمیت دارد. چنانچه ساکن کرج هستید و ماشین لباسشویی شما دچار مشکل گردیده فقط کافیست تلفن را برداشته و با کارشناسان ایبک امداد ارتباط برقرار کنید. اعزام سرویسکار به منزل شما در کمترین زمان صورت خواهد گرفت.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا