خدمات شستشو

شست‌وشوی بالش در ۱۰ دقیقه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

همه ی ما ساعت هایی از شبانه روز را به خواب اختصاص می‌دهیم. بنابراین روتختی، بالش و پتو به طور مدام در معرض آلودگی قرار می‌گیرند. به هنگام خواب، سلول های مرده پوست روی بالش ریخته و همواره عدم شست و شوی بالش باعث رشد و تجمع میکروب ها و آلودگی بسیاری در جایگاه خواب ما خواهد شد. بعلاوه در ساعاتی که می خوابیم بدن ما به صورت طبیعی عرق کرده و این خود علت دیگری برای آلودگی ملحفه و بالش های ما خواهد بود. از آنجا که بالش ،پتو ،ملحفه و…دیگر وسیله های خواب باید به صورت مرتب شست و شو شوند آشنایی با روش های درست شست‌وشو بالش در این کار به شما کمک می کند.

قبل از شست‌وشو بالش چه کاری باید انجام دهیم

بهتر است قبل از شستشوی بالش گرد خاک نشسته بر روی بالش را تمیز کنید. تا بتوانید بدون دردسر و به آسانی بالش را شستشو دهید. مهم نیست جنس بالش چه باشد در هر صورت گرد و خاک بسیاری در آن وجود دارد. برای برطرف کردن این گرد‌وغبار به بالش ضربه بزنید یا اگر حساس است با دست تا حد امکان گرد و خاک را از روی بالش بتکانید.

خانه تکانی و شست و شوی بالش

یکی از مهم ترین چالش های خانه تکانی شستن بالش و لوازم خواب است. به طور حتم شما هم قبول دارید که مرتب کردن اتاق خواب کودک یا نوجوان مخصوصا پسر بچه ها از سخت‌ترین کارهای نظافت خانه است.
هدف ما این است که شما را با راهکار های آسانی برای شستن بالش پلی استر، الیاف لایکو، شستن بالش مموری فوم، شستن بالش ابری، شستن بالش پر، شستن بالش الیافی، شستن بالش طبی، شستن بالش پشم شیشه به صورت دستی یا با ماشین لباسشویی آشنا کنیم. بهتر است قبل از هر کاری ابتدا برچسب روی بالش را چک کنید تا از جنس آن مطلع شوید. سپس با استفاده از این راهکار های پیشنهادی به شست‌وشوی آن بپردازید.

شست‌وشوی بالش پلی استر و الیاف لایکو

بهتر است این بالش ها با آب گرم و دور ملایم خشک کن شسته شوند. استفاده از دور تند خشک کن باعث گلوله شدن الیاف در یک طرف بالش خواهد شد. پیشنهاد می‌شود که در صورت امکان برای ایجاد تعادل در حین شست‌وشو همزمان از دو بالش برای شست‌وشو استفاده نمایید. قابل ذکر است که مقدار مایع شوینده کمی را برای شستشو در ماشین لباسشویی استفاده کنید.

شستشوی بالش مموری فوم

این نوع بالش ها نباید با ماشین لباسشویی و دستی شسته شوند. زیرا بالش های مموری فوم یا لاتکس نباید خیس شوند. بلکه باید روکش بالش را جدا کرده و شست‌وشو دهید. پس از آن طبق دستورالعمل ذکر شده روی برچسب بالش اقدام به لکه گیری نقطه ای نمایید. برای تمیز کردن این بالش می توانید کمی جوش شیرین را روی بالش ریخته و پس از چند لحظه با جاروبرقی بالش را تمیز نمایید. بالش هایی که داخل آنها با فوم خرد شده پر شده اند معمولا قابل شستشو هستند.

شست‌وشوی بالش

شستشو‌ی بالش ابری

شیوه ی شست‌وشوی بالش های ابری با بالش های مموری فوم و پر مختلف است. برای تمیز کردن این بالش ها می‌توانید از جاروبرقی استفاده کنید یا به خشکشویی مراجعه نمایید زیرا این بالش ها به هیچ وجه نباید خیس شوند. در صورت ایجاد لکه کاور یا روکش بالش را جدا کنید و بشویید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  لزوم شستن ملحفه و لباس های نو قبل از استفاده

شستشوی بالش الیافی

برای شست‌وشوی بالش های الیافی به وسیله‌ی ماشین لباسشویی، مقداری مایع یا پودر پاک کننده را درون جایگاه مخصوص لباسشویی ریخته و پس از آن درجه دمای آب را روی گرم‌ترین حالت قرار داده و درجه اندازه بار را روی بار سنگین قرار دهید. اگر میخواهید شست‌وشو را به روش دستی انجام دهید، ابتدا دستورالعمل روی برچسب بالش را بررسی کنید. برای این کار به یک تشت یا وان پر از آب نیاز دارید. پس از قرار دادن بالش درون تشت آب مقداری پودر یا مایع پاک کننده به آن بیفزایید و با ملایمت بالش را شست‌وشو دهید. بعد از آبکشی بالش آن را در آفتاب قرار داده تا به صورت کامل خشک شود و الیاف داخل آن گلوله گلوله نشود.

شستشوی بالش پر

قبل از آشنا شدن با شیوه ی شست‌وشوی بالش پر به این نکته دقت کنید که اگر متوجه بوی نامطبوعی از بالش شدید برای برطرف کردن این مشکل آن را در معرض نور خورشید و هوای آزاد قرار دهید. همچنین برای یکنواخت کردن پرهای داخل بالش می توانید چند ضربه به بالش بزنید تا پرها به خوبی پخش شوند. با این کار اگر رطوبتی هم در پرها باشد که خود از دلایل بوی بد بالش است از بین خواهد رفت.
یکی از بهترین شیوه های شستن بالش پر، بی‌ شک خشکشویی بالش پر است. اما اگر قصد شست‌وشوی بالش پر با ماشین لباسشویی را دارید، باید از سوراخ نبودن روکش آن اطمینان حاصل کنید. پس از اطمینان می‌توانید دوتا از بالش های پر را درون ماشین لباسشویی گذاشته و مقداری پودر یا مایع پاک کننده ملایم را به آن اضافه کرده و شست‌وشوی بالش را آغاز نمایید. دلیل قرار دادن دو بالش پر در ماشین لباسشویی مطمئن شدن از ایجاد تعادل وزن در ماشین لباسشویی است. به این نکته توجه کنید که برای شست‌وشوی بالش پر به هیچ عنوان از نرم کننده یا سفید کننده استفاده نکنید زیرا این مواد باعث آسیب دیدگی پرهای درون بالش می‌شود. پس از شست‌وشوی بالش ها آنها را از ماشین لباسشویی بیرون آورده و به آرامی آبگیری کنید، یا از خشک کن برای خشک کردن بالش استفاده کنید چون از مهمترین مراحل شستن بالش پر خشک کردن آن است.

شست‌وشوی بالش پشم شیشه

بهتر است برای شستشوی بالش پشم شیشه از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. چون با این کار ممکن است پشم شیشه داخل بالش گلوله شده و جمع شود. گزینه مناسب برای شست‌وشوی این بالش شست‌وشو با دست به همراه شوینده ملایم است. هنگام شست‌وشوی بالش پشم شیشه، با دست بالش را حرکت دهید تا آلودگی به خوبی پاک شوند. پس از تمام شدن شست‌وشوی بالش پشم شیشه بهتر است آب اضافی آن را گرفته و بالش را در مقابل نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود. این کار از گلوله شدن پشم درون بالش جلوگیری می‌کند.

شستشوی بالش طبی

شستشوی بالش های طبی کاری بسیار آسان است. اما به چند نکته باید دقت کنید‌.هنگام شستن بالش طبی در ماشین لباسشویی یا با دست فقط باید از آب سرد استفاده کنید. زیرا اگر این بالش ها با آب گرم شسته شوند خاصیت طبی خود را از دست داده و دچار آسیب خواهند شد. اگر چه بالش طبی شما دارای کاور است می‌توانید فقط به شستن کاور آن بسنده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات مهم برای شستن ظرف ها با دست، که باید رعایت کنید.

شست‌وشوی بالش

نکات عمومی شستشوی بالش ها

جنس و نوع بالشی که از آن استفاده می‌کنید مهم نیست. هر بالش باید هر ماه در معرض نور خورشید قرار بگیرد. برای جلوگیری از نشستن گردوخاک بر روی بالش ها می‌توانید مرتبا به آنها ضربه بزنید. اگر به آب نصف پیمانه کربنات سدیم اضافه کنید می تواند به تمیز شدن بهتر لکه های بالش کمک کند. برای ایجاد رایحه مطبوع در بالش می‌توانید چند قطره روغن اسطوخودوس را به شوینده بیفزایید. برای استفاده ی مجدد از بالش های شسته شده الزامیست که بالش به طور کامل خشک شده باشد؛ در نتیجه قرار دادن بالش در معرض نور خورشید و یا استفاده از خشک کن از موارد ضروری در روتین نظافت خانه است. اکنون که شست‌وشوی انواع بالش با شیوه های ماشینی و دستی را معرفی کردیم شما می توانید به آسانی بالش های خود را بشویید. چنانچه از خدمات نظافت خانه برای تمیز کردن منزل استفاده می‌کنید از شخصی که به کمک شما آمده بخواهید قبل از کاور کردن بالش ها از خشک شدن کامل آنها مطمئن شود.

نکات شست‌وشو بالش

  • چنانچه بعد از شستن بالش نشانه هایی از گلوله شدن پرها مشاهده کردید با ضربه زدن آن به زمین، تخت یا نگه داشتن و تکان دادن گوشه های بالش به برطرف کردن گلوله ها کمک خواهد کرد.
  • برای حفظ حالت پفی بالش از مقدار کمی نرم کننده یا توپک های خشک کن استفاده کنید.
  • اگر بعد از حمام موهایتان را خشک نمی‌کنید می‌خوابید این رطوبت به پرهای داخل بالش نفوذ پیدا کرده و باعث لکه شدن آن می‌گردد.
  • برای محافظت از بالش پر در مقابل چربی مو و پوست استفاده از روبالشی یا محافظ بالش است. که هر هفته آن را می‌توانید بشویید.
  • بعد از شست‌وشو های مکرر بالش اگر خاصیت ارتجاعی خود را از دست داد برای خرید بالش دیگر اقدام نمایید.
  • از آنجا که بالش ارتباط مستقیم و تاثیر گذاری با پوست و مو دارد.نحوه ی شستشوی روبالشی و بالش بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر به طور مرتب و صحیح شسته نشوند آلودگی و کثیفی در آنها باقی مانده و باعث بیماری های پوستی و ریزش مو خواهید شد.
  • توصیه ما به شما این است که روبالشی ها را هفته ای یک بار و بالش ها را سالی یک بار شستشو دهید.
  • شستن روبالشی کار سختی نیست. به راحتی روبالشی را از بالش جدا کرده و اقدام به شستشو کنید.

الزامی بودن شستشوی بالش

تمیز کردن و شستن بالش الیاف، پشم شیشه،پر، بسیار پر اهمیت است. هر فرد دست کم ۷ تا ۸ ساعت در شبانه روز یا به عبارتی ۱۲۱ روز از سال سرش را بر بالش قرار می‌دهد. بنابراین نباید هرگز تمیز کردن و شست‌وشوی مرتب بالش را فراموش کنید. بعضی از افراد شستن الیاف بالش را پشت گوش انداخته و تصور می‌کنند این کار بیهوده است. اگر شما هم جزئی از این افراد هستید و فقط به شستن روبالشی اکتفا می‌کنید و خود بالشت را نمی‌شویید بد نیست بدانید با این کار ممکن است حشره ها درون بالشت رشد کنند و با عرق کردن بو گرفته و زرد شود. پس برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است شست‌شوی منظم آنها را پشت گوش نیاندازید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

شست‌وشوی بالش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

شست‌وشوی بالش در ۱۰ دقیقه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا