خدمات شستشوخدمات

نحوه شستن انواع کیف در ماشین لباسشویی

نکات برگزیده مطلب
 • ما در این مقاله همه چیز در مورد شستشوی کیف با ماشین لباسشویی را برای شما بیان نمودیم.
شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

قبل از این که بخواهید کیف خود را در ماشین لباسشویی بشویید، باید چند نکته ی مهم را توجه داشته باشید. اول از همه باید به جنس کیف توجه کنید اگر کیف شما جنس چرمی داشته باشد، هر اشتباهی ممکن است ست کیف چرمی شما را آسیب برساند.
چگونگی شستشوی کیف های چرمی، چرم طبیعی و یا کیف های برزنتی و مدرسه در ماشین لباسشویی سوال اکثر افراد است.

خلاصه‌ای از پاسخ ها‌ی سوالات شما در مورد نحوه شستشوی کیف در ماشین های لباسشویی

شستن کیف را با دست انجام بدهیم یا با ماشین لباسشویی بشوییم؟ شستن کیف با دست ممکن است تمیزی بیشتری را به ارمغان بیاورد اما در نهایت تفاوت خیلی زیادی در تمیزی احساس نخواهد شد بنابراین بهتر این است که شما از ماشین لباسشویی استفاده کنید.
کیف مدرسه را به چه صورت با استفاده از ماشین لباسشویی بشوییم؟ در ابتدا کیف را به صورت کامل خالی کنید، سپس لکه های کیف را با دست پاک کنید، بند ها و قطعات کیف را محکم ببندید، اگر وسایل تزیینی به کیف متصل است آن ها را جدا کنید و داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید.
روش شستن کیف برزنتی در ماشین لباسشویی چگونه است؟ اول محتویات داخل کیف را در بیاورید، لکه ها را به صورت دستی پاک نمایید، از رنگ پس دادن آن مطمئن شوید.
برای شستن کیف در ماشین لباسشویی کدام برنامه را انتخاب کنیم؟ برای محصولات برند بوشsports wash و برای محصولات برند ال جیsports wear مناسب است.
کیف های چرمی را چگونه می توان در ماشین لباسشویی شست؟ ابتدا وسایل داخل کیف را خالی کنید، سپس لکه های آن را به صورت دستی پاک کنید و برای شستشوی کیف چرمی در ماشین لباسشویی سعی کنید از برنامه خشک کن ماشین لباسشویی استفاده نکنید.
آیا آب موجب آسیب رسیدن به کیف چرمی خواهد شد؟ خیر کیف های چرمی با آب آسیب نخواهند دید.
مواد شوینده آیا آسیبی به کیف می رساند؟ اگر مواد شوینده شما با کیفیت باشد و به دفعات زیاد از آن استفاده کنید قطعات کیف چرمی شما آسیب خواهد دید بنابراین بستگی به کیفیت مواد شوینده ای دارد که از آن استفاده می کنید.
آیا کیف چرمی ممکن است با اتو آسیب ببیند؟ بله، از اتو به هیچ عنوان در مورد کیف های با چرم مصنوعی و یا طبیعی استفاده نکنید، چون اتو به چرم ها ممکن است آسیب برساند.

معرفی چند نکته ی مهم قبل از شستشوی کیف در ماشین لباسشویی

برای شستن کیف در ماشین لباسشویی این نکات را باید رعایت کنید.

 • قبل از هرکاری باید مطمئن شوید کیف شما خالی است
 • برای اینکه اطمینان پیدا کنید کیف کاملا خالی است، محتویات داخل کیف را کاملا خالی کنید و سپس در بیرون از خانه کیف را به خوبی تکان دهید تا اگر چیزی باقی مانده باشد خالی شود.
 • برای آن که هیچ چیزی در کیف باقی نماند تمام زیپ های مخفی را باز کنید و تکان دهید.
 • اگر در لباسشویی شما رو به بالا است کیف را داخل یک محفظه بگذارید تا ماشین لباسشویی شما آسیب نبیند.
 • اگر ماشین لباسشویی شما از نوع معمولی است و در آن از جلو باز می شود، می توانید با خیال راحت کیف را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های کاربردی نصب کردن شناور منبع آب

کیف خالی

انتخاب برنامه شستشوی مناسب کیف در لباسشویی:

برنامه شستشوی کیف در هر برند از ماشین لباسشویی متفاوت است. اگر برنامه مناسب انتخاب کنید، قطعاً کیف شما تمیز تر خواهد شد.

کیف را با دست بشوییم یا با ماشین لباسشویی؟

اگر قصد دارید کیف خود را کاملاً تمیز کنید و همه قطعات آن را جداگانه بشویید، می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید. شستن کیف با دست کیف، شما را تمیزتر خواهد کرد. اما با توجه به سختی های آن بهتر است آن را به ماشین لباسشویی بسپارید.

چگونه کیف مدرسه را در ماشین لباسشویی بشوییم؟

برای شستن کیف مدرسه در ماشین لباسشویی مراحلی را باید طی کنیم:

 1. ابتدا باید کیف را خیلی خوب خالی کنید و به صورت کامل پاکسازی نمایید.
 2. اگر آویزی روی کیف وجود دارد آن را در ماشین لباسشویی قرار ندهید و آویز ها را در بیاورید.
 3. قطعات و بندهای آن را خوب ببندید.
 4. حالا می توانید کیف را در ماشین لباسشویی قرار دهید و برنامه شستشوی مناسب آن را انتخاب کنید.

نحوه شستن کیف برزنتی در ماشین لباسشویی

 • در ابتدا مانند سایر کیف ها از خالی بودن کیف اطمینان حاصل کنید.
 • بهتر است لکه ها را با دست حذف کنید.
 • برای این کار مقداری تمیز کننده روی سطح مورد نظر بریزید و لکه ها را پاک کنید.
 • بهتر است از پخش نشدن رنگ کیف مطمئن باشید.
 • با آب ولرم قسمت کوچکی از کیف را بررسی کنید که آیا رنگ می دهد و یا خیر.

برزنتی

چگونه کیف چرمی را در ماشین لباسشویی شستشو دهیم؟

حتماً شما هم شنیده اید که آب به چرم آسیب می رساند. اما این طور نیست و محصولات چرمی از خشکی رنج می برند و آب به آن ها آسیبی نمی رساند، البته توجه داشته باشید که شستشوی بیش از حد در نهایت موجب آسیب رسیدن به کیف چرمی شما خواهد شد. برای شستن چرم به چند نکته توجه کنید :

 • در ابتدا زیپ های کیف تان را ببندید.
 • برای شستشوی کیف چرم از مواد شوینده معمولی استفاده نکنید .
 • برای شستن کیف های چرم حتماً با مواد شوینده سازگار با آن، این کار را انجام دهید.

هنگام شستن کیف چرم طبیعی در لباسشویی باید به دمای آب ماشین توجه کرد. چون معمولاً باید دمای آب کمتر از ۳۰ درجه باشد، تا کیف چرم شما آسیب نبیند. در شستن کیف چرم در ماشین لباسشویی از حالت خشک‌کن استفاده نکنید، چون ممکن است کیف چرم شما به دلیل چرخش زیاد، آسیب ببیند.

چه ضرورتی دارد که کیف ‌ها را بشوییم؟

شستن کیف ها هر چند وقت یک بار بسیار ضروری است چون کیف ها در معرض آلودگی های محیطی قرار دارند . همچنین از داخل هم در معرض آلودگی با مواد خوراکی و یا نوشت افزار و دیگر وسایل می باشند.
این که چه زمانی باید کیف‌ ها را بشوییم به عوامل گوناگونی بستگی دارد ؛ مثل : کیف مربوط به چه فردی است، کودک است و یا فرد بالغ، محلی که کیف استفاده می گردد کجاست ، همچنین به عوامل دیگری چون چگونگی رفت و آمد و جنس کیف ها و غیره وابسته است.
هنگام شستن کیف کودکان دقت بیشتری لازم است، چون کودکان در مقابل آلودگی ها و میکروب ها حساس هستند و بیشتر در معرض خطر خواهند بود.

پیش از شستن کیف آن ها، کیف ها را با یک برس یا فرچه مناسب گردگیری کنید. اینکه از چه قرصی استفاده کنید به جنس کیف شما بستگی دارد. وقتی که شما برس و یا فرچه می کشید از نتیجه کار راضی تر خواهید بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  از بین برنده چربی رسوب شده در لوله فاضلاب ظرفشویی

از موارد دیگری که باید دقت کنید این است که قطعات کیف به لباسشویی آسیب نرساند. برای این کار می توان از کیسه لباسشویی استفاده کرد. کیسه لباسشویی باعث خواهد شد هم رویه کیف شما آسیب نبیند و هم کیف شما می تواند در کنار شستنی های دیگر در ماشین قرار بگیرد و تبادل رنگ رخ نخواهد داد.
اگر شستشوی کیف را می خواهید با دست انجام دهید، بهتر است کیف ها را برای مدت طولانی بخیسانید، در این صورت پاک کردن آلودگی ها از کیف راحت تر خواهد بود. برای محافظت از پوست دست خود سعی کنید از از دستکش حتما استفاده کنید. وقتی کار شستشو تمام شد، آبکشی را چند مرتبه انجام دهید. این کار را تا وقتی ادامه دهید که آب داخل لگن کاملاً شفاف شود و همچنین کفی روی کیف باقی نماند.

کیسه لباسشویی

مرحله ی خشک کردن کیف های شسته شده:

برای خشک کردن بهتر، کیف را در هوای آزاد قرار دهید تا همه قسمت های آن خشک شود. برای اینکه کیف شما زودتر خشک شود می توانید زیپ های کیف را باز بگذارید.
اگر کیف شما به صورت کوله پشتی است، بهتر است داخل کوله را با مقداری کاغذ پر کنید و از هر دو بند به صورت صاف آویزان کنید، تا شکل کیف تغییر نکند.

نکات تکمیلی شستشوی کیف:

به جز مطالبی که در بالا ذکر شد بر روی کیف ها یک سری اطلاعات وجود دارد، که شما را در مورد نحوه شستشوی آن کیف با دمای آب مناسب ، مواد شوینده مجاز بر‌حسب ساختار کیف و جنس پارچه راهنمایی می کند. باید به این اطلاعات توجه کافی داشته باشید و در اولویت قرار دهید. شستن کیف ها با توجه به جنس و ساختار آن از نظر دمایی و شوینده متفاوت هستند.

چند روش آسان و مفید برای شستن کیف ها با جنس های مختلف:

کیف چرم

برای شستن انواع کیف های زنانه و همچنین مردانه که جنس چرم دارند، باید آن ها را با مخلوط شیر و تربانتین پاک کنید و پس از وازلین و یا وکس زدن در مکان مناسب نگهداری کنید. این روش برای انواع کیف های چرم مناسب است.

شستن کیف با جنس پارچه

نمونه های کیف های پارچه ای در مدل های دخترانه و پسرانه به وفور در بازار دیده می شود. با توجه به جنس این نوع کارها باید دمای مناسبی را انتخاب کنید. اما به طور کلی می توان گفت، از آب گرم برای شستن این نوع از کیف ها نباید استفاده کرد. برای پاک کردن لکه از کیف پارچه ای از پودر تالک می توان استفاده کرد.

کیفی که وسایل تزئینی دارد

تفاوت ندارد که کیف شما مردانه و یا زنانه باشد. همچنین کیف پول باشد و یا کیفی دخترانه. این مهم است که، تزییناتی مانند مارک، منجوق، قطعات فلزی، صنایع دستی و… قبل از شستشو باید تا حد امکان از کیف جدا شوند و اگر مرطوب شدند با سشوار ملایم و یا با دستمالی نرم آن ها را خشک کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چگونه کیف را در ماشین لباسشویی بشوییم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

چگونه کیف را در ماشین لباسشویی بشوییم؟-شستن کیف-معرفی چند نکته ی مهم قبل از شستشوی کیف در ماشین لباسشویی-انتخاب برنامه شستشوی مناسب کیف در لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا