خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

لوله بازکنی با جوهر نمک چه خطراتی دارد | تأثیر جوهر نمک روی لوله

گرفتگی فاضلاب ظرفشویی یا توالت می تواند یک معضل بسیار آزاردهنده باشد و مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد گاهی ممکن است شما برای ساده تر شدن کار خود، به جای استفاده از راه های منطقی، به جوهر نمک رو آورده و از آن استفاده کنید. استفاده از جوهر نمک برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب می تواند خطرات جدی داشته باشد که در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با آنها آشنا کنیم با ما همراه باشید.

خطرات لوله بازکنی با جوهر نمک

جوهر نمک یا همان اسید کلریدریک، یک ماده اسیدی بوده با خاصیت خورندگی بسیار بالا، که برای مصارف نظافتی از آن استفاده می کنند. گاهی ممکن است افراد از جوهر نمک برای تمیز کردن سرامیک، کاشی و یا نظافت سرویس های بهداشتی استفاده کنند بعضی ها هم اعتقاد دارند که این محلول می تواند گرفتگی های لوله فاضلاب را برطرف کند اگر این ادعا واقعیت داشته باشد باز هم ممکن است خطرات استفاده از این محلول، بیشتر از فایده آن باشد. می خواهیم برای شما خطرات احتمالی استفاده از جوهر نمک را برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب برایتان توضیح دهیم.

جوهر نمک

مسمومیت یکی از خطرات لوله بازکنی با جوهر نمک

حتماً می‌دانید که بخار حاصل از جوهر نمک باعث مسمومیت های شدید تنفسی می شود جوهر نمک، یک ماده اسیدی دارای گاز کلر می باشد که برای سیستم تنفسی و سلامتی انسان بسیار مضر است. اگر گاز کلر را در فضای بسته تنفس کنید باعث مرگ خواهد شد. حتی اگر برای نظافت سرویس های بهداشتی هم از جوهر نمک استفاده می کنید باید مسائل ایمنی را کاملاً رعایت کنید.

هنگام استفاده از جوهر نمک حتماً از دستکش و ماسک استفاده کنید جوهر نمک محلول اسیدی بوده که دارای بخارات سمی می باشد و می تواند به پوست هم آسیب برساند اگر به صورت اتفاقی دست شما با جوهر نمک برخورد کرد ممکن است باعث سوختگی های شدید در پوست شود گاهی ممکن است بعضی از افراد نا آگاهانه موادی مانند شوینده‌هایی مانند وایتکس یا مواد اسیدی دیگر را با جوهر نمک مخلوط کنند تا قدرت لوله بازکنی آن زیاد شود. در ادامه خطر ترکیب جوهر نمک با شوینده های دیگر را برایتان توضیح خواهیم داد.

خطر ترکیب جوهرنمک با مواد شوینده دیگر

هیچگاه برای کم کردن هزینه های لوله بازکنی، از مواد اسیدی استفاده نکنید. ترکیب کردن مواد شیمیایی مانند شوینده ها، وایتکس، جوهر نمک و…. برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب بسیار خطرناک است این ترکیبات حاوی بخارات بسیار سمی بوده که به سرعت می تواند وارد سیستم تنفسی شما شود و به ریه ها آسیب بزند.

از جوهر نمک هیچ‌گاه در محیط بسته توالت یا حمام استفاده نکنید زیرا کار بسیار خطرناکی می باشد هر چقدر هم که هزینه لوله بازکنی زیاد باشد در مقابل سلامت شما زیاد نخواهد بود. به جای اینکه از محلول های خطرناک خانگی استفاده کنید می توانید با شرکت های خدماتی لوله بازکنی تماس گرفته و رفع گرفتگی لوله فاضلاب را به آنها بسپارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع فاضلاب و روش های دفع فاضلاب | فاضلاب صنعتی

اگر توالت و یا سینک ظرفشویی و یا لوله های فاضلاب دیگر، در منزل دچار گرفتگی شد بهترین کار استفاده از آب جوش است روش دیگر هم ترکیب جوش شیرین و سرکه است که به راحتی می‌تواند بسیاری از گرفتگی ها را برطرف کند.

استفاده از جوهر نمک و آسیب به لوله ها

همانطور که گفتیم جوهر نمک یک ماده اسیدی بسیار قوی و خورنده می باشد که در ساختمان های قدیمی که لوله کشی های فرسوده هم دارد به هیچ وجه نباید از این محلول برای رفع گرفتگی لوله استفاده کنید زیرا باقی ماندن جوهر نمک در مجرای فاضلاب، می تواند به لوله ها آسیب زیادی بزند و هزینه برطرف کردن نشتی لوله ها و همچنین لوله کشی، بسیار بیشتر از برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب است و شما برای صرفه جویی، باعث خسارات زیادی خواهید شد.

تنها ماده ای که برای بازکردن لوله فاضلاب مجاز به استفاده از آن هستید لوله بازکن های مخصوص این کار است که در فروشگاه ها به فروش می رسد و یا روش های خانگی بی ضرر مانند آب جوش که به راحتی می تواند گرفتگی ها را برطرف کند، و یا استفاده از جوش شیرین که بسیاری از گرفتگی های لوله، با آن برطرف می شود. برای این منظور جوش شیرین را در لوله ریخته و روی آن یک کتری آبجوش بریزید و صبر کنید تا گرفتگی لوله برطرف شود.

استفاده از جوهر نمک برای لوله بازکنی ممنوع

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که به هیچ وجه استفاده از جوهر نمک را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم اگر گرفتگی لوله فاضلاب سطحی و جزئی بود می توانید با روش های خانگی بی ضرر مشکل را برطرف کنید استفاده از تلمبه های لوله بازکنی، یک راه ساده برای رفع گرفتگی لوله است.

استفاده از جوش شیرین و سرکه، بی ضرر بوده و هیچ مشکلی به وجود نمی آورد در مواردی که گرفتگی شدید تر است به جای استفاده از مواد اسیدی حتماً با شرکت های خدماتی لوله بازکنی تماس بگیرید تا با ابزارهای مخصوص گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنند.

خاصیت شیمیایی محلول های لوله بازکنی

استفاده از محلول های شیمیایی برای رفع گرفتگی لوله و یا شوینده های اسیدی به هیچ وجه در محیط در بسته که تهویه هوا ندارند مجاز نمی باشد اگر هم نیاز پیدا کردید که حتماً از این شوینده ها استفاده کنید باید حتماً تهویه حمام و توالت را روشن کنید و سپس از جوهر نمک استفاده کنید.

سعی کنید خودتان در محیط حضور نداشته و بعد از ریختن محلول آنجا را ترک کنید معمولاً محلول هایی که برای سفید کردن و یا رفع گرفتگی لوله استفاده می شود باید مدتی بماند تا اثر کند؛ پس بهتر است محلول را ریخته و تهویه را هم روشن کنید و سپس خودتان از آنجا بیرون بیاید و بعد از گذشت مدتی، به حمام و توالت برگشته و شستشو را ادامه دهید تا به این ترتیب خطرات باز کردن گرفتگی لوله با مواد شیمیایی کم شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ترکیدگی لوله ساختمان | تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

خطرات استفاده از جوهر نمک

همانطور که در این مقاله برایتان توضیح دادیم استفاده از جوهر نمک خطرات زیادی برای سلامتی شما دارد و باعث آسیب دیدگی لوله ها هم می شود.

  • باید بدانید فرقی نمی کند که جنس لوله های شما فلزی و یا پلاستیکی باشد، در هر صورت استفاده از مواد اسیدی و جوهر نمک می تواند آسیب زیادی به لوله ها بزند.
  • هر مقدار که گرفتگی لوله بیشتر باشد مقدار آسیبی که از جوهر نمک به لوله وارد می شود هم بیشتر است زیرا جوهر نمک وارد لوله شده و گرفتگی باعث می شود این ماده اسیدی مدت بیشتری در داخل لوله باقی بماند و همین امر باعث سوراخ شدن و خوردگی لوله ها خواهد شد.
  •  زمانی که یک بار از مواد اسیدی برای باز کردن لوله ها استفاده کردید و موفق به رفع گرفتگی نشدید هیچگاه برای بار دوم این کار را تکرار نکنید زیرا ممکن است آسیب های بیشتری به لوله زده و آسیب دیدگی چندین برابر شود.
  • اگر لوله دچار خوردگی و آسیب در اثر استفاده از اسید شود راهی ندارید به جز اینکه لوله های فاضلاب را تعویض کنید و این بسیار هزینه بر و همچنین کار سخت و زمان‌بری است.
  • استفاده از جوهر نمک می تواند با گاز های موجود در فاضلاب واکنش داده و گاز خطرناکی تولید کند که به شدت برای سلامتی انسان مضر است و می‌تواند آسیب های بسیار جدی به افراد وارد کند.
  • در صورتی که جوهر نمک با پوست برخورد کند نه تنها باعث ناراحتی های ریوی می شود بلکه باعث حساسیت های پوستی شدید و سوختگی خواهد شد.
  • یکی از خطرات مهم جوهر نمک این است که وقتی شما آن را در لوله می ریزید اسید به طرف بیرون فوران کرده و ناگهان ایجاد گازهای خطرناک می کند.
  • فوران اسید می تواند باعث سوختگی های جبران ناپذیر شود خارج شدن این گاز سمی می تواند برای تمام ساکنین خانه خطرناک بوده و افراد دچار مسمومیت شوند و همچنین گاهی ممکن است باعث بروز انفجار و پخش مواد اسیدی و گاز به تمام قسمت ها شود.

جوهر نمک

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با خطرات استفاده از جوهر نمک برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب، آشنا کنیم. همانطور که گفتیم جوهر نمک می تواند آسیب های جدی به لوله فاضلاب وارد کند و همچنین برای سلامتی انسان هم بسیار خطرناک است و می‌تواند باعث سوختگی و مشکلات تنفسی شدیدی در انسان شود توصیه می‌کنیم اگر با گرفتگی لوله فاضلاب روبرو شدید، در صورتی که گرفتگی سطحی بود، از روش های خانگی بی ضرر برای این کار استفاده کنید و اگر مشکل برطرف نشد حتماً با شرکت های خدماتی لوله بازکنی تماس بگیرید.

لوله بازکنی با جوهر نمک چه خطراتی دارد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خاصیت شیمیایی محلول های لوله بازکنی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا