دکوراسیون داخلی

ایده های کاربردی برای استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی همیشه باعث شادتر شدن فضا و افزایش روحیه افراد می‌ شود به همین خاطر اغراق نیست چنانچه بگوییم زرد از شادترین رنگ‌ ها می‌ باشد. رنگ زرد معمولاً افراد را به یاد نور خورشید می‌ اندازد و یا برگ‌ های پاییزی که بر روی سنگ فرش‌ ها افتاده و هر کدام از این حالت‌ ها می‌ تواند لبخند را به روی لب‌ های آنها بیاورد. به کار بردن رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خانه نیز می‌ تواند به شادی و نشاط فضا بیا افزاید و در عین حال نیز خانه لوکس و شیک برای شما ایجاد نماید. ترکیب رنگ زرد با دیگر رنگ‌ ها نیز می‌ تواند زیبایی کم نظیری در خانه ایجاد نماید.

کدام رنگ‌ ها را می‌ توان با رنگ زرد ست کرد؟

حتماً شما هم موافق هستید که رنگ زرد زیبایی بسیار فوق العاده‌ ای دارد و می‌ تواند در دکوراسیون خانه و یا محل کار مورد استفاده قرار گیرد. رنگ زرد دارای تناژهای مختلفی می‌ باشد. در واقع می‌ تواند طیفی از رنگ‌ های کرم، لیمویی و طلایی را داشته باشد. رنگ زرد معمولاً اگر در کنار رنگ‌ های تیره قرار گیرد می‌ تواند منظره جذابی ایجاد کند. در واقع این رنگ به علت ماهیت شاد و پر نشاطی که دارد می‌ تواند با دکور به خوبی ست شود و فضا را به تعادل برساند. برخی از افراد دوست ندارند که رنگ زرد را در همه دکوراسیون خانه خود به کار بگیرند و فقط برای ایجاد تضاد و یا کنتراست از آن استفاده می‌ کنند و فقط قسمت‌ هایی را که بخواهند برجسته کنند رنگ زرد به کار می‌ برند. در حقیقت از رنگ زرد برای ایجاد یک نقطه کانونی استفاده می‌ نمایند. رنگ زرد در واقع می‌ تواند جایگزینی برای رنگ‌ های قرمز و نارنجی باشد. برخی اوقات افراد از رنگ زرد ملایم برای سالن پذیرایی و یا دیگر اتاق‌ ها به عنوان یک رنگ اصلی در کنار دیگر رنگ‌ ها استفاده می‌ نمایند.

حتما بخوانید:   مبل مکانیزه چیست؟ | مزایا و معایب مبل مکانیزه

ترکیب رنگ زرد با دیگر رنگ‌ ها

چنانچه مطمئن نیستید زرد را با چه رنگ‌ هایی می‌ توانید هماهنگ کنید در ادامه ۱۰ ترکیب رنگ زرد و دیگر رنگ‌ ها را به شما معرفی می‌ نماییم.ایده های کاربردی برای استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

  • زرد و سبز
  • زرد و طوسی
  • زرد و بنفش
  • زرد و مشکی
  • زرد و صورتی تند
  • زرد و صورتی ملایم
  • زرد و آبی
  • زرد و سرمه‌ ای
  • زرد و آبی
  • زرد و قهوه‌ ای

مواردی که در بالا ذکر کردیم برترین رنگ‌ های مکمل می‌ باشند که در کنار رنگ زرد می‌ توانند برای دکوراسیون خانه مورد استفاده قرار گیرند اما محبوب‌ ترین و پر طرفدارترین دکوراسیون رنگ زرد و طوسی و زرد و بنفش می‌ باشد ولی دکوراسیون زرد و آبی هم محبوب است. چنانچه به دنبال کنتراست بالا و تضاد در دکوراسیون خانه خود هستید می‌ توانید از ترکیب زرد و آبی و همچنین زرد و بنفش استفاده نمایید. چنانچه می‌ خواهید رنگ خنثی در دکوراسیون خانه خود به کار ببرید ترکیب زرد و طوسی و یا زرد و قهوه‌ ای هم می‌ تواند مناسب باشد. اگر برای یک محیط صنعتی مانند دفتر کار دکوراسیون طراحی می‌ کنید می‌ توانید ترکیب زرد و مشکی را هم به کار ببرید.

الهام گرفتن از غروب آفتاب و به کار بردن رنگ زرد در دکوراسیون خانه

به راحتی می‌ توانید اتاق خوابتان را با الهام گرفتن از رنگ‌ های غروب آفتاب دکور و طراحی کنید. همانطور که می‌ دانید دکوراسیون اتاق خواب با رنگ‌ های غروب آفتاب می‌ تواند بسیار رویایی و زیبا شود. به عنوان مثال می‌ توانید دیوارها را رنگ زرد کنید و یک روتختی با عناصر تزیینی مانند کوسن که به رنگ نارنجی می‌ باشد می‌ تواند درخشش آفتاب را تداعی کند. همچنین به کار بردن قالیچه راه راه که ترکیب رنگ‌ های قرمز، زرد و نارنجی دارد می‌ تواند دکوراسیون را تکمیل نماید.

ترکیب رنگ طوسی و زرد برای حمام

از آنجایی که رنگ زرد خاصیت شاد و پر نشاطی دارد به شکل معجزه آسایی می‌ تواند حال و هوای خاکستری را گرفته و محیطی مثبت و روشن ایجاد کند. به همین خاطر رنگ زرد و طوسی مکمل خوبی برای هم می‌ باشند و ترکیب آنها تعادلی از رنگ خنثی و رنگ شاد ایجاد می‌ کند. به عنوان مثال می‌ توان از ترکیب این دو رنگ برای حمام استفاده کرد. مثلاً می‌ توانید کفپوش و پرده حمام را به رنگ طوسی و چهارپایه میز و برخی دیگر از وسایل را با رنگ زرد دکوراسیون کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل انتخاب بهترین روکش برای مبلمان

ترکیب رنگ زرد و رنگ‌ های خنثی

یکی از ایده‌ های بسیار جالب برای دکوراسیون خانه استفاده از رنگ زرد و ترکیب آن با رنگ‌ های درخشان می‌ باشد. ایده های کاربردی برای استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلیبه عنوان مثال می‌ توانید دیوار پس زمینه را رنگ خنثی مانند شتری، خاکستری و یا سفید استفاده کنید و برای مکمل آن از رنگ‌ هایی با تناژ صورتی و یا رنگ‌ های زرد با تناژ‌های مختلف از ملایم تا نارنجی استفاده نمایید.

ترکیب رنگ زرد و سبز و آبی در دکوراسیون خانه

یکی از ایده‌ های بسیار خاص استفاده نمودن از رنگ زرد برای سالن پذیرایی و اجرای طراحی گل و گیاه می‌ باشد. به عنوان مثال می‌ توانید کاغذ دیواری اتاق خود را از رنگ زرد که دارای طرح‌ های سفید و سبز می‌ باشد انتخاب کنید. برای تکمیل این دکوراسیون می‌ توانید مبلمان خود را از پارچه آبی رنگ سفارش دهید. همچنین عناصر دیگری مانند کوسن‌ های تزیینی که تصاویر گیاهان و پرندگان روی آن وجود دارد و یک میز عسلی چوبی می‌ تواند مکمل این دکوراسیون باشد.

ترکیب رنگ زرد و بنفش در آشپزخانه

اگر ترکیب رنگ زرد و بنفش را در آشپزخانه خود به کار ببرید فضای پر جنب و جوش و پرنشاط در آنجا ایجاد خواهید نمود. به عنوان مثال می‌ توانید کابینت‌ ها را با رنگ بنفش و کاشی‌ ها را با رنگ زرد انتخاب کنید و با این کار ترکیبی عالی در آشپزخانه خود ایجاد نمایید. برای ایجاد تعادل هم می‌ توانید سینک ظرفشویی و پنجره را به رنگ سفید انتخاب کنید. از آنجایی که رنگ بنفش تند و تیره است باید به نورپردازی آشپزخانه هم توجه ویژه‌ ای نمایید.

ترکیب رنگ سبز و زرد در دکوراسیون

به کار بردن رنگ زرد برای دکوراسیون آشپزخانه نیز ایده بسیار خوبی می‌ باشد. به عنوان مثال می‌ توانید کابینت آشپزخانه را رنگ زرد انتخاب کرده و در کنار آن رنگ مکمل سبز نیز استفاده کنید. حتی می‌ توانید کاشی پشت کابینت را ترکیبی از سبز و سفید انتخاب نمایید. برای به کار بردن رنگ سبز نیازی نیست که حتماً از مصالح گران قیمتی استفاده کنید به عنوان مثال می‌ توانید گلدان‌ ها، بطری‌ ها و بعضی دیگر از اشیای تزیینی را به رنگ سبز در آورده و به دکوراسیون اضافه نمایید.

ترکیب زرد و بنفش در حمام

معمولاً افراد به طراحی داخلی سرویس بهداشتی و حمام خود توجه ‌نمی کنند ولی می‌ توانید با ترکیب رنگ زرد و بنفش یک فضای بسیار زیبا در حمام خود ایجاد نمایید و با دوش اول صبح روحیه بسیار پر نشاطی برای خود ایجاد کنید. شما می‌ توانید برای دکوراسیون حمام دیوارهای آن را به رنگ بنفش درآورده و گلدان‌ های تزیینی، قاب پنجره و کمد را به رنگ زرد ملایم با رنگ بنفش ترکیب کرده و دکوراسیون را تکمیل کنید.

حتما بخوانید:   اصول فنگ شویی گیاهان | فنگ شویی در گیاهان

به کار بردن رنگ زرد برای دکوراسیون کلاسیک

چنانچه به دکوراسیون قدیمی و با سبک کلاسیک علاقه‌ مند هستید در کنار رنگ کردن دیوارها با رنگ زرد ملایم می‌ توانید قاب عکس‌ های پتینه شده طلایی هم اضافه کنید. این ترکیب می‌ تواند با کفپوش پارکت به خوبی ست شده و فضای بسیار زیبایی ایجاد کند. همچنین می‌ توانید با افزودن رنگ سفید به دکوراسیون تعادل ایجاد کرده و از شلوغ شدن فضا جلوگیری کنید.

به کار بردن رنگ زرد و طوسی در اتاق خواب

ترکیب رنگ زرد و طوسی در اتاق خواب می‌ تواند یکی از بهترین ایده‌ ها باشد.ایده های کاربردی برای استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی برای آنکه آرامش شما به هم نخورد و هیجان بر شما غالب نشود می‌ توانید رنگ غالب را در اتاق خواب خود طوسی انتخاب نمایید و از رنگ زرد به عنوان مکمل استفاده کنید. به عنوان مثال عناصر تزیینی مانند کوسن، آباژور و یا روتختی را از رنگ زرد انتخاب نمایید.

استفاده از رنگ زرد در سالن نشیمن

اگر گوشه نورگیری در سالن نشیمن خانه خود دارید می‌ توانید آن قسمت را با ترکیب رنگ زرد از ملایم تا تیره به محل دنجی برای کتاب خواندن و یا نوشیدن چای تبدیل کنید. به عنوان مثال می‌ توانید قاب پنجره را به رنگ نارنجی در آورید و سایه‌ هایی از رنگ سبز هم بر روی پنجره به کار ببرید. رنگ دیوار را نیز می‌ توانید به رنگ زرد در آورده و با قرار دادن چند کوسن به رنگ سفید تعادل را در دکوراسیون ایجاد کنید.

سخن پایانی

استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون خانه می‌ تواند یکی از راهکارها و ایده‌ های بسیار جالب برای ایجاد تنوع در خانه باشد. در این مقاله از مجله آی بک ترکیبی از زرد و طوسی، زرد و بنفش و … را بررسی کردیم و برای ایجاد تعادل در دکوراسیون خانه راهکارهایی پیشنهاد دادیم. چنانچه شما نیز ترکیب دیگری از زرد با یک رنگ دیگر می‌ دانید حتماً ایده‌ های خود را با ما در میان بگذارید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ایده های کاربردی برای استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایده های کاربردی برای استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ زرد در سالن نشیمن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x