خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

۷ دلیل ترک خوردن کاسه توالت|برطرف کردن ترک خوردگی کاسه توالت

۷ دلیل ترک خوردن کاسه توالت|برطرف کردن ترک خوردگی کاسه توالت، پیشگیری از ترک خوردن کاسه توالت

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

از مشکلات رایجی که ممکن است افراد با آن مواجه شوند، ترک خوردن کاسه توالت فرنگی و ایرانی است. ترک هایی که بر روی کاسه توالت ایجاد می شود، محل مناسبی برای جمع شدن آلودگی ها و همچنین رشد و تکثیر قارچ ها و کپک می‌باشد. بنابراین باید این ترک‌ها را جدی بگیرید. در صورتی که ترک بر روی کاسه توالت وجود داشته باشد، موجب می شود، که نشت آب رخ دهد. ممکن است برای شما نیز این سوالات پیش آمده باشد، که چه روش هایی برای ترمیم ترک های کاسه توالت فرنگی و ایرانی وجود دارد؟ و دلیل ترک خوردن کاسه توالت چه می باشد؟ در این مطلب به دلایل اصلی ترک خوردن کاسه توالت اشاره کرده و راهکارهایی را برای ترمیم آن مورد بررسی قرار می دهیم.

دلایل ترک خوردن کاسه توالت

کاسه توالت هایی که در بازار وجود دارند از جنس سرامیکی و چینی می باشند. با توجه به نوع متریالی که در آنها به کار می رود، استحکام و مقاومت متفاوتی خواهند داشت. به همین سبب برخی از کاسه توالت ها زودتر دچار شکستگی و ترک می شوند و نیاز به تعویض و ترمیم پیدا می کنند. دلایل مختلفی برای ایجاد ترک در کاسه توالت وجود دارد، که مهمترین این دلایل عبارت هستند از:

 ضربه خوردن کاسه توالت

از دلایل اصلی که موجب می‌شود کاسه توالت ترک بخورد، ضربه خوردن کاسه توالت می باشد. چنانچه کاسه توالت از جنس سرامیک و چینی بی کیفیت تولید شده باشد، حتی با برخورد محکم طی نیز امکان دارد، که ترک بخورند. به همین سبب خیلی از ترک هایی که روی کاسه توالت به وجود می‌آیند، در زمان نظافت و شستشو سرویس بهداشتی اتفاق می افتند.

نصب اشتباه کاسه توالت

قبل از اینکه توالت ایرانی و فرنگی نصب شود باید زیرساخت آنها به صورت کامل صاف شده و به صورت تراز باشد. در صورتی که سطح زیر کاسه توالت تراز نباشد، مخصوصاً اگر توالت ایرانی باشد، موجب خواهد شد، که با گذشت زمان به قسمت هایی از کاسه توالت فشار بیشتری وارد شده و شکستگی و ترک را به دنبال خواهد داشت. بنابراین یکی از دلایل مهم ترک خوردگی کاسه توالت، تراز نبودن سطح زیرین آن می باشد.

حتما بخوانید:   محلول رفع بوی بد فاضلاب /رفع بوی چاه فاضلاب آپارتمان

ایجاد ترک در کاسه توالت به دلیل نوسان شدید دما

کاسه توالت فرنگی و ایرانی مثل دیگر سطوح منقبض و منبسط می شوند. بنابراین در زمان شستشو نباید این موضوع را فراموش کنید. در برخی موارد برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی از آب بسیار داغ استفاده می شود. و همین کار موجب می‌شود، که کاسه توالت ترک بخورد. باید توجه داشته باشید، که آب بسیار داغ را به هیچ عنوان روی کاسه های توالت نباید بریزید. چون در این صورت موجب انبساط و انقباض شدید کاسه توالت می شوید، که منجر به ترک خوردن آن خواهد شد.

ترک خوردن کاسه توالت به دلیل کیفیت پایین

مهمترین و اصلی ترین دلیلی که می‌تواند موجب ترک خوردن کاسه توالت فرنگی و ایرانی شود، کیفیت پایین محصولات می باشد. برای اینکه هزینه های ساخت و ساز کمتر شود، در بیشتر موارد از کاسه های توالت ارزان و بی کیفیت استفاده می گردد، که این کاسه توالت ها با کمترین نوسان دما و یا کوچکترین ضربه دچار ترک خوردگی خواهند شد.

ترک خوردن کاسه توالت به علت درزهای اطراف آن

درزهایی که در اطراف کاسه توالت بر روی زمین وجود دارند، به کاسه توالت فشار وارد می‌کند و در نتیجه موجب می‌شوند، که کاسه توالت ترک بخورد. وقتی که کاسه توالت نصب می شود، باید در ابتدا درز های اطراف آن باید به صورت کامل از بین بروند، تا این مشکلات به وجود نیایند.

استفاده از کاسه توالت غیر استاندارد

کاسه توالت فرنگی و ایرانی از نظر اندازه و شکل باید استانداردهایی را داشته باشند. چنانچه کاسه توالتی که تهیه می کنید، استاندارد های لازم را نداشته باشد، پس از اینکه کاسه توالت را نصب کردید، آب را به خود جذب می کند. این جذب آب به درون کاسه توالت موجب خواهد شد، که با تغییر دما و با گذشت زمان روی سطح کاسه توالت یا درون آن ترک‌هایی ایجاد شود.

برخورد اشیا نوک تیز با سطح کاسه توالت

در برخی مواقع دلیل ترک خوردن کاسه توالت برخورد قطعاتی نوک تیز و یا سنگ به آن می باشد، که ممکن است در کف کفش افراد وجود داشته باشد. درصورتی که در کف کفش افراد سنگ‌ریزه‌هایی وجود داشته باشد، موجب وارد شدن فشار بیشتر به لایه های رویی و لعاب کاسه توالت شده و در نتیجه موجب می شود، که کاسه توالت دچار ترک خوردگی شود.

حتما بخوانید:   برند برتر لوله فاضلاب | با کیفیت ترین لوله فاضلاب

کاسه توالت

روش‌های جلوگیری از ترک خوردن کاسه توالت

با رعایت کردن چند نکته مهم می توانید، از شکستن و ترک خوردن کاسه توالت پیشگیری کنید. این موارد عبارت هستند از:

 •  وقتی که کاسه توالت خریداری می‌کنید، حتما باید به استاندارد بودن و با کیفیت بودن آن توجه داشته باشید.
 •   در سرویس های بهداشتی بهتر است که از دمپایی و یا کفش مخصوص استفاده شود.
 •   برای اینکه گرفتگی توالت را باز کنید از آب بسیار داغ نباید استفاده کنید، چون موجب انبساط و انقباض سطح کاسه توالت شده و در نتیجه کاسه توالت ترک خواهد خورد.
 • اگر می‌خواهید کاسه توالت را نصب کنید، از افراد متخصص کمک بگیرید، تا سطح زیرین کاسه توالت را به صورت اصولی تراز کنند. تراز نبودن سطح زیرین کاسه توالت، موجب ترک خوردگی آن خواهد شد.
 •  نشست زمین و درز های اطراف کاسه توالت را قبل از نصب کاسه توالت، برطرف نمایید.

تشخیص محل ترک در کاسه توالت ایرانی و فرنگی

پیش از آنکه از راهکارهای ترمیم ترک کاسه توالت استفاده کنید، باید با دقت محل ترک خوردگی را شناسایی کنید. در کاسه توالت فرنگی احتمال دارد، ترک ها در خود کاسه یا مخزن به وجود آمده باشند. چنانچه ترک ها پایین تر از سطح زیر آب باشند، آب به بیرون نشت خواهد کرد. اما اگر ترک ها بالاتر از سطح آب باشد، نشت آب اتفاق نخواهد افتاد. به همین سبب در بیشتر مواقع ترک خوردگی جدی گرفته نمی شود.

اگر درز ها و ترک هایی که در بالای سطح آب توالت فرنگی به وجود آمده اند، را ترمیم نکنید با گذشت زمان این ترک ها بیشتر شده و شکستگی های عمیق تری را موجب می شوند. همچنین در بعضی از مواقع امکان دارد، که درب کاسه توالت فرنگی دچار ترک خوردگی شده باشد و در این شرایط، بهترین کار عوض کردن درب توالت فرنگی می باشد.

برای اینکه محل ترک ها را شناسایی کنید ابزار و تجهیزات خاصی وجود ندارد. فقط باید بخش های مختلف را با دقت بررسی کنید، تا محل ترک خوردگی را پیدا نمایید. در برخی مواقع ترک هایی که به وجود آمده اند، به صورت نامرئی بوده و داخل بافت کاسه توالت ایجاد می شوند و آب را به داخل خود جذب می نمایند. راهکاری برای درست کردن و ترمیم کردن این ترک ها وجود ندارد.

ترمیم ترک کاسه توالت

بعد از اینکه محل دقیق ترک کاسه توالت را شناسایی کردید، شما می توانید با استفاده از چسب آنها را ترمیم کنید. به چسبی که برای ترمیم ترک کاسه توالت استفاده می شود، به اصطلاح اپوکسی هم می‌گویند. این چسب چسبندگی بسیار بالایی داشته و کاملا بی رنگ است. برای اینکه بتوانید ترک کاسه توالت را با استفاده از چسب یا اپوکسی ترمیم نمایید، باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

حتما بخوانید:   چگونگی لوله کشی توالت فرنگی | روش های لوله کشی توالت فرنگی

کاسه توالت

 •  محل ترک کاسه توالت را به صورت دقیق شناسایی کرده و علامت بگذارید.
 •  کاسه توالت را به خوبی شسته و تمیز کنید و سپس آب توالت فرنگی را تخلیه نمایید.
 •  وسایلی که نیاز است، مثل چسب، سمباده و کاردک را آماده کنید.

رفع ترک کاسه توالت

 •  با توجه به دستوری که روی بسته بندی اپوکسی وجود دارد، آن را آماده کنید.
 •  به وسیله کاردک مخصوص، چسب ترک کاسه توالت و یا اپوکسی را روی ترک کاسه توالت بکشید.
 • بعد از اینکه ۲۴ ساعت گذشت، با سمباده روی اپوکسی را صاف و صیقلی نمایید.
 •  سپس تست کنید که آیا کاسه توالت نشتت می‌کند یا خیر. برای این کار کاسه توالت را پر از آب کرده و آن را بررسی کنید.
 •  چنانچه کاسه توالت نشت آب نداشت می توانید اطمینان حاصل کنید، که ترک کاسه توالت به صورت کامل ترمیم شده است.
 •   به این نکته توجه کنید که مقدار چسب روی سطح کاسه توالت بیش از اندازه نباید زیاد باشد، چون در این صورت سطح کاسه توالت به صورت دو رنگ به نظر خواهد آمد.
 •  همچنین برای اینکه این کار را انجام دهید باید سرعت عمل بالایی داشته باشید، چون چسب ها در کمتر از ۳۰ دقیقه به صورت کامل خشک می شوند و دیگر نمی‌توان تمیزکاری کرد.

شناسایی ترک کاسه توالت و ترمیم کردن آنها به دقت بالایی احتیاج دارد. در برخی مواقع نیاز است، که تعمیرات تخصصی برای آنها انجام شود. چنانچه مهارت لازم را ندارید، می توانید از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید، تا این کار را به صورت صحیح و اصولی در کمترین زمان ممکن برای شما انجام دهند. اگر افراد بدون داشتن اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه اقدام به ترمیم ترک خوردگی کاسه توالت کنند، امکان دارد، که موجب تخریب بیشتر ترک کاسه توالت شوند و یا به صورت تمیز نمی توانند ترک کاسه توالت را ترمیم کنند. بنابراین پیشنهاد می شود، که از سرویس کاران مجرب در این زمینه کمک بگیرید، تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

۷دلیل ترک خوردن کاسه توالت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل ترک خوردن کاسه توالت و روش ترمیم ترک کاسه توالت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x