خدمات نظافتی

همه کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین | کاربرد جوش شیرین در زندگی روزمره

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

جوش شیرین از کاربردی‌ ترین محصولاتی می‌ باشد که در همه سوپر مارکت‌ ها پیدا خواهد شد. علاوه بر کاربرد جوش شیرین و استفاده از آن در شیرینی پزی، برای نظافت همه قسمت‌ های خانه نیز می‌ توان از این محصول شگفت انگیز استفاده کرد. خیلی از مردم از کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین در نظافت منزل هیچ اطلاعی ندارند و نمی‌ دانند که می‌ توانند از این ماده جهت نظافت و پاک کردن کفپوش خانه، از بین بردن لکه‌ های چربی بر روی فرش و … استفاده نمایند. گاهی اوقات نیز می‌ توان جوش شیرین را با سایر مواد مانند پراکسید هیدروژن و یا سرکه مخلوط کرد و یک محلول غیر سمی جهت نظافت تولید نمود. کاربردهای جوش شیرین تنها به نظافت لوازم منزل و یا رفع لکه‌ ها محدود نمی‌ شود و می‌ توان برای مسائل فراوان دیگر و بهداشت فردی نیز از آن بهره برد.

شست و شوی میوه‌ ها و سبزیجات

شستن میوه‌ ها و سبزیجات یکی از کارهای بسیار مهم است که برای رفع کثیفی مواد شیمیایی و آلودگی‌ های کشاورزی باید حتماً انجام شود. بهترین راه جهت شست و شوی میوه‌ ها و سبزیجات به کار بردن محلول جادویی جوش شیرین، سرکه و آب می‌ باشد. شما می‌ توانید برای شستن سبزیجاتی مانند کاهو و کلم آنها را داخل این محلول خیسانده و اجازه دهید چند دقیقه به همان حالت باقی بماند و سپس آنها را آبکشی کنید. هرگز جهت شستن میوه‌ ها نباید از مایع ظرفشویی استفاده نمایید زیرا سبزیجات و میوه‌ ها دارای پوست پرزداری هستند و مایع به آنها جذب می‌ شود و به همین خاطر می‌ تواند مواد شیمیایی را به بدن شما وارد کند.

تمیز کردن گریل

پس از هر بار استفاده کردن از باربیکیو لازم است که صفحات گریل آن شسته شده و کاملاً تمیز شود. یکی از دشوارترین کارها در خانه تمیز کردن گریل می‌ باشد ولی به کار بردن مواد مناسبی مانند جوش شیرین می‌ تواند این کار را برای شما راحت کند.همه کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین | کاربرد جوش شیرین در زندگی روزمره دو روش مختلف جهت انجام این کار وجود دارد.

  • شما می‌ توانید صفحات گریل را داخل ترکیبی از جوش شیرین، سرکه و آب خیسانده و اجازه دهید چند ساعت بماند و سپس آنها را آب بکشید.
  • روش دوم این است که جوش شیرین را بر روی صفحات گریل و همه بخش‌ های فر بپاشید و چند دقیقه منتظر بمانید پس از آن با اسکاچ کاملاً آن را تمیز کنید.
حتما بخوانید:   جارو زدن فرش و افزایش عمر آن

تمیز کردن قابلمه‌ های سوخته

زمانی که غذا داخل قابلمه می‌ سوزد، شستن آن می‌ تواند بسیار دردسرساز باشد ولی کافیست که جوش شیرین، سرکه و آب را داخل قابلمه بریزید و منتظر بمانید. برای این کار قابلمه را از آب پر کرده، یک پیمانه سرکه داخل آن بریزید و آب را بجوشانید. سپس ۲ قاشق جوش شیرین به آن اضافه کنید و پس از آن قابلمه را خالی نموده و مشاهده خواهید کرد که سوختگی‌ ها همه نرم شده و از کف قابلمه به راحتی جدا می‌ شوند. چنانچه رد سوختگی هنوز هم پابرجا بود می‌ توانید خمیری از جوش شیرین درست کنید و روی سوختگی‌ ها بگذارید و پس از آن می بینید که سطح قابلمه کاملاً تمیز شده است.

رفع انسداد سینک ظرفشویی

انسداد سینک ظرفشویی از بزرگترین مشکلاتی می‌ باشد که معمولاً در آشپزخانه‌ ها رخ می‌ دهد. با روش‌ های مختلفی می‌ توان این انسداد را برطرف نمود. مخلوطی از جوش شیرین، سرکه و آب جوش تهیه نموده و آن را درون آبراه سینک بریزید. اگر گرفتگی زیاد حاد نباشد می‌ توان با همین روش آن را برطرف کرد. بهترین روش این است که نخست مقداری آب جوش را داخل آبراه ریخته و پس از آن نصف پیمانه از جوش شیرین را داخل آن بریزید و چند دقیقه منتظر بمانید. در مرحله بعد می‌ توانید یک پیمانه آب جوش و یک پیمانه سرکه را با یکدیگر مخلوط کرده و آن را داخل آبراه خالی کنید. ۱۰ دقیقه منتظر بمانید و پس از آن یک قابلمه را پر از آب جوش کرده و داخل آبراه سینک خالی کنید.

رفع لکه‌ های قهوه داخل فنجان

معمولاً افرادی که قهوه‌ خور حرفه‌ ای هستند با مشکلاتی مانند ایجاد لکه‌ های قهوه داخل فنجان مواجه می‌ شوند. با گذشت زمان گاهی متوجه می‌ شوید که جرم قهوه داخل فنجان لکه‌ هایی باقی گذاشته و هر چقدر هم آن را با مایع ظرفشویی بشویید مشاهده می‌ کنید که لکه‌ ها پابرجا هستند و از بین نمی‌ روند.همه کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین | کاربرد جوش شیرین در زندگی روزمره برای برطرف کردن آن می‌ توانید مقداری جوش شیرین داخل لیوان یا فنجان بریزید و کمی آب جوش هم به آن اضافه کنید. پس از مدتی فنجان را بشویید.

حتما بخوانید:   روش‌های کاربردی برای پاک کردن آدامس از روی سطوح مختلف

رفع بو و پاک کردن لکه از ظروف پلاستیکی

معمولاً در همه آشپزخانه‌ ها ظروف پلاستیکی یافت می‌ شود و از آنها جهت نگه داشتن غذا در یخچال استفاده می‌ گردد. گاهی اوقات این ظروف پلاستیکی دچار بوی نامطبوع و لکه‌ هایی خواهند شد که برطرف کردن آنها نیز کار دشواری به نظر می‌ رسد. برای رفع آنها می‌ توانید مقداری آب و جوش شیرین را با هم ترکیب کرده و خمیری درست کنید و داخل ظروف پلاستیکی بمالید. پس از چند ساعت آنها را آبکشی کنید. این ترکیب می‌ تواند بوی ناخوشایندی که در ظروف پلاستیکی ایجاد شده را از بین ببرد.

تمیز کردن فر

معمولاً فر از وسایلی می‌ باشد که تمیز کردن آن بسیار اهمیت دارد و هرگز نباید از مواد شیمیایی برای آن استفاده شود. بنابراین یکی از گزینه‌ های خوب جهت نظافت فر به کار بردن ترکیب سرکه و جوش شیرین می‌ باشد. کمی جوش شیرین داخل فر بریزید و سپس سرکه را روی همان قسمت‌ ها اسپری کنید. نیم ساعت منتظر بمانید و پس از آن با اسفنج همه قسمت‌ ها را تمیز کنید. چنانچه لکه چربی درون فر مقاوم شده و راحت پاک نمی‌ شود می‌ توانید کمی مایع ظرفشویی را در ظرفی بریزید. یک پیمانه جوش شیرین نیز به آن اضافه نمایید و با یک چهارم پیمانه از سرکه سفید مخلوط کنید. همچنین می‌ توانید از عصاره اسطوخودوس هم استفاده کرده و خمیر غلیظی تهیه نمایید. این خمیر را به بخش‌ های کثیف درون فر بمالید. ۸ ساعت منتظر بمانید و سپس با اسکاچ یا اسفنج آن را کاملاً تمیز کنید.

تمیز کردن کابینت‌ ها

کابینت‌ ها با گذشت زمان دچار لکه‌ های چربی می‌ شوند و گاهی اوقات این لکه‌ ها آنقدر مقاوم می‌ شوند که تمیز کردن آنها می‌ تواند کار دشواری شود. برای نظافت کابینت‌ ها نیز می‌ توان از جوش شیرین استفاده کرد. کمی جوش شیرین روی اسفنجی بریزید و سطوح کابینت را با آن کاملاً تمیز کنید و پس از آن از دستمال مرطوب استفاده کرده و کابینت‌ ها را پاک کنید. چنانچه متوجه شدید لکه‌ ها پاک نمی‌ شوند بعد از آنکه جوش شیرین را بر روی لکه‌ ها ریختید، چند دقیقه منتظر بمانید و پس از آن اقدام به پاک کردن آنها کنید.

نظافت ظروف چدنی

معمولاً تمیز کردن ظرف‌ های چدن کار سختی می‌ باشد و با مایع ظرفشویی نمی‌ توان آنها را کاملاً تمیز کرد. راهکار خوبی برای انجام این کار وجود دارد و آن هم استفاده از جوش شیرین و آب جوش می‌ باشد. بهتر است ظروف چدنی با دست شسته شوند و هرگز نباید داخل ماشین ظرفشویی قرار گیرند. قبل از آنکه این ظروف را داخل کابینت قرار دهید حتماً باید آنها را خشک کنید. چنانچه دوده بر روی قابلمه چدنی نشسته با مقداری جوش شیرین می‌ توانید بخش‌ هایی که دوده دار هستند را با سیب زمینی خام کاملاً تمیز کنید و دوده‌ ها را برطرف نمایید.

حتما بخوانید:   معرفی کامل اجزای تشکیل دهنده توالت فرنگی | تعمیر هر یک از بخش های توالت فرنگی

رفع لکه‌ های عرق بر روی لباس

رفع لکه‌ های عرق که بر روی لباس‌ ها ایجاد شده کار دشواری می‌ باشد و در بسیاری مواقع با مایع لباسشویی نمی‌ توان این کار را انجام داد. برای رفع این مشکل به ۴ قاشق جوش شیرین نیاز دارید. آن را با آب مخلوط کنید و خمیر غلیظی تهیه نمایید و خمیر را بر روی لکه‌ های عرق قرار دهید. سپس لباس را داخل ماشین لباسشویی بریزید و بشویید.

تمیز کردن حمام

تعداد زیادی مواد شیمیایی جهت نظافت حمام در بازار وجود دارد که اکثر آنها دارای بوی تندی نیز می‌ باشند علاوه بر آن قیمت این محصولات نیز بالاست. گزینه ایده‌ آلی که جهت تمیز کردن و نظافت وان حمام وجود دارد ساخت یک ماده ترکیبی می‌ باشد. از مخلوط جوش شیرین، سرکه و روغن اسانس‌ دار می‌ توانید برای تمیز کردن و خوشبو کردن وان حمام استفاده کنید.

نظافت دوغاب بین کاشی‌ ها

یکی از بهترین ترکیبات جهت نظافت دوغاب بین کاشی‌ های آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی ترکیبی از جوش شیرین و سرکه می‌ باشد. جوش شیرین را بر روی دوغاب بریزید و مطمئن شوید کاملاً همه قسمت‌ ها را پوشانده است. همه کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین | کاربرد جوش شیرین در زندگی روزمرهبا انگشت خود حسابی همه قسمت‌ ها را مالش دهید و پس از آن سرکه را بر روی آن قسمت اسپری کنید و منتظر بمانید. حالا یک برس بردارید و روی دوغاب را کاملاً برس بکشید و با دستمال مرطوبی آن را تمیز کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از آی بک امداد به نکاتی در مورد کاربردهای جوش شیرین در نظافت منزل پرداختیم. این ماده بسیار پر کاربرد است و در هر گوشه و کنار خانه می‌ تواند یاری رسان شما باشد و در زمینه‌ های مختلف از برطرف کردن بوی نامطبوع گرفته تا تمیز کردن لباس و ظروف مفید واقع می‌ شود. چنانچه شما در زمینه‌ های دیگری نیز از جوش شیرین استفاده نموده‌ اید و نکاتی درباره این ماده شگفت انگیز می‌ دانید حتماً تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

همه کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

همه کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین، کاربرد جوش شیرین در زندگی روزمره

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x