خدمات ساختمان

کاربرد فلاور باکس | انواع فلاور باکس و مزایا و معایب هر یک

فلاور باکس یک نوع گلدان است که معمولاً به صورت مستطیل شکل و با ابعاد بزرگتر از گلدانهای معمولی ساخته می شود. فلاور باکس می تواند از جنس های مختلفی مانند چوب، پلاستیک، فلز، سفال و … باشد و از کاربرد فلاور باکس می توان به کاشت انواع گل ها و گیاهان زینتی، سبزیجات و … اشاره کرد. در صورتی که قصد دارید با این محصول کاربردی بیشتر آشنا شوید، ادامه مطلب را با دقت بخوانید.

کاربرد فلاور باکس

همانطور که گفتیم، فلاور باکس یک نوع گلدان است که می تواند برای کاشت و نگهداری انواع گلها و گیاهان زینتی استفاده شود. فلاور باکس دارای کاربردهای مختلفی است، مانند:

زیباسازی فضا

فلاور باکس با شکل، رنگ و طرح های مختلف، زیبایی و تنوع را به فضای خانه، باغ، بالکن و … اضافه می کند. شما می توانید با انتخاب گلها و گیاهان مناسب با فصل و سبک خود، فضای دلخواه خود را خلق کنید. بنابراین کاربرد فلاور باکس زیباسازی فضا می تواند باشد.

صرفه جویی در آب

از دیگر کاربرد فلاور باکس صرفه جویی در مصرف آب است. فلاور باکس به شما این امکان را می دهد که با مصرف کمتر آب، گلها و گیاهان خود را آبیاری کنید. چون فلاور باکس دارای سینی زیرین است که آب را نگه می دارد و به ریشه های گلها و گیاهان می رساند.

کشت سالم

از دیگر کاربرد فلاور باکس کشت سالم است. فلاور باکس به شما کمک می کند که گلها و گیاهان خود را در خاک سالم و بدون آلودگی کشت کنید. شما  می توانید خود خاک مناسب برای هر گل و گیاه را تهیه کنید و از افزودن هرگونه کود شیمیایی یا سم خودداری کنید.

حمل و نقل آسان

فلاور باکس به شما این امکان را می دهد که به راحتی گلها و گیاهان خود را جابجا کنید. شما می توانید بسته به نور، دما، رطوبت و … فلاور باکس را در جای مناسب قرار دهید یا در صورت لزوم به دوستان و آشنایان خود هدیه دهید.

حتما بخوانید:   رنگ گرم کدام است | مشخصه ها و ویژگی های انواع رنگ گرم

مزایای استفاده از فلاور باکس

فلاور باکس علاوه بر کاربرد بی نظیری که دارد، دارای مزایای زیادی نیز می باشد، که عبارتند از:

 • این محصول با شکل، رنگ و طرح های مختلف، زیبایی و تنوع را به فضای خانه، باغ، بالکن و … اضافه می کند. شما می توانید با انتخاب گلها و گیاهان مناسب با فصل و سبک خود، فضای دلخواه خود را خلق کنید.
 • فلاور باکس به شما این امکان را می دهد که در فضای کمتر، تعداد بیشتری گل و گیاه کاشته و نگهداری کنید. شما می توانید فلاور باکس را روی زمین، دیوار، پنجره، حصار و … قرار دهید و به صورت عمودی یا افقی از آن استفاده کنید.
 • این محصول فلاور باکس به شما کمک می کند که به راحتی گلها و گیاهان خود را کاشته و نگهداری کنید. شما نیاز ندارید که خاک را برای هر گل و گیاه جداگانه آماده کنید یا به دغدغه حشرات و علف های هرز باشید. همچنین شما می توانید به راحتی آبدهی، تغذیه و تعویض گلها و گیاهان خود را انجام دهید.
 • فلاور باکس به شما کمک می کند که گلها و گیاهان خود را در خاک سالم و بدون آلودگی کشت کنید. شما می توانید خود خاک مناسب برای هر گل و گیاه را تهیه کنید و از افزودن هرگونه کود شیمیایی یا سم خودداری کنید.

مزایای فلاور باکس

معایب استفاده از فلاور باکس

همانطور که گفتیم فلاور باکس دارای مزایای زیادی است، اما همچنین معایبی نیز دارد که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید. برخی از معایب استفاده از فلاور باکس عبارتند از:

 • فلاور باکس معمولاً قیمت بالاتری نسبت به گلدان های معمولی دارد. چون فلاور باکس دارای ابعاد بزرگتر و جنس پایدارتر است و نیاز به سینی زیرین و لوله خروج آب دارد. همچنین شما باید هزینه خاک، کود، بذر و نهال را نیز در نظر بگیرید.
 • فلاور باکس به دلیل ابعاد و جنس خود، وزن زیادی دارد. این موضوع ممکن است باعث سخت شدن جابجایی یا حمل و نقل آن شود. همچنین شما باید مطمئن شوید که سطحی که فلاور باکس را روی آن قرار می دهید، تحمل وزن آن را دارد و خطر سقوط یا شکستگی ندارد.
 • فلاور باکس ممکن است به آفت ها و بیماری های گلها و گیاهان حساس باشد. چون فلاور باکس دارای فضای محدود است و تهویه کافی ندارد. این موضوع ممکن است باعث شود که آفتها و بیماری ها به راحتی در فلاور باکس گسترش پیدا کنند و به گلها و گیاهان آسیب برسانند.
 • فلاور باکس نیاز به پشتیبانی مناسب دارد. شما باید به صورت منظم و متناسب با نوع گل و گیاه، فلاور باکس را آبدهی، تغذیه، هرس، تعویض خاک و … کنید. در غیر این صورت، ممکن است گلها و گیاهان خشک شده، رنگشان پریده، رشدشان کند شده یا پژمرده شوند.
حتما بخوانید:    آموزش تنظیم فشار باد مخزن تصفیه آب

انواع فلاور باکس

فلاور باکس می تواند از جنس های مختلفی مانند چوب، پلاستیک، فلز، سفال و … باشد و برای کاشت انواع گل ها و گیاهان زینتی و … استفاده می شود.

این محصول کاربردی دارای انواع مختلفی است که بر اساس شکل، جنس، طرح و کاربرد آنها می توان آنها را تقسیم کرد. برخی از انواع رایج فلاور باکس عبارتند از:

فلاور باکس چوبی

یک نوع فلاور باکس است که از چوب ساخته شده است. فلاور باکس چوبی دارای ظاهر طبیعی و گرم است و با فضای باغ و خانه هماهنگ است. فلاور باکس چوبی معمولاً برای کاشت گلها و گیاهان زینتی استفاده می شود. این محصول چوبی نیاز به رنگ آمیزی و ضد آب کردن دارد تا از تغییر رنگ و فاسد شدن جلوگیری کند.

فلاور باکس پلاستیکی

یک نوع فلاور باکس است که از پلاستیک ساخته شده است. فلاور باکس پلاستیکی دارای وزن کم و قابل شستشو است و در رنگ ها و طرح های مختلف قابل تهیه است. فلاور باکس پلاستیکی معمولاً برای کاشت سبزیجات و ادویه جات استفاده می شود. فلاور باکس پلاستیکی ممکن است در معرض نور خورشید، رنگش پریده و شکننده شود.

فلاور باکس فلزی

یک نوع فلاور باکس است که از فلز ساخته شده است. فلاور باکس فلزی دارای ظاهر صنعتی و سرد است و با فضای مدرن همخوان است. فلاور باکس فلزی معمولاً برای کاشت گل های رز، لاله، نسترن و … استفاده می شود. فلاور باکس فلزی ممکن است در معرض رطوبت، زنگ بزند.

فلاور باكس بتنی

فلاور باکس بتنی یک نوع فلاور باکس است که از بتن ساخته شده است. فلاور باکس بتنی دارای ظاهر ساده و مدرن است و با فضای صنعتی و مینیمال هماهنگ است. این نوع فلاور باکس معمولاً برای کاشت گلها و گیاهان خشک و سخت استفاده می شود. فلاور باکس بتنی مزایای زیادی دارد، مانند:

 • مقاومت و پایداری در برابر شرایط جوی، ضربه، خراش و …
 • عدم نیاز به تعمیر و نگهداری
 • در شکل ها، رنگ ها و طرح های مختلف، زیبایی و ابتکار را به فضای خانه، دفتر، رستوران و … اضافه می کند.
 • مقرون به صرفه بودن به نسبت دیگر انواع فلاور باکس ها
حتما بخوانید:   ایزوگام خوب چه ویژگی ها و خصوصیاتی دارد؟

کاربرد فلاور باکس

فلاور باکس و دیزاین دکوراسیون

فلاور باکس نقش بسیار مهمی در طراحی و دیزاین دکوراسیون دارد، زیرا:

فلاور باکس رنگ و حالت سرزندگی به فضا می بخشد

فلاور باکس با انتخاب گلها و گیاهان مناسب با رنگ بندی و سبک فضا، زندگی و شادابی را به آن می بخشد. شما می توانید با استفاده از رنگ های تضادی یا همرنگ، فضای خود را جذاب و متفاوت کنید. به طور مثال، اگر فضای شما رنگ سفید و خاکستری دارد، می توانید با استفاده از فلاور باکس های قرمز، صورتی، زرد و … رنگ و حالت را به آن اضافه کنید.

فلاور باکس تعادل و هارمونی را در فضا ایجاد می کند

کاربرد فلاور باکس با قرار دادن در نقاط مناسب فضا، تعادل و هارمونی را در آن ایجاد می کند. شما می توانید با استفاده از قوانین تقارن، تقابل، تمرکز و … فضای خود را به صورت هنرمندانه طراحی کنید. به طور مثال، اگر فضای شما شکل مستطیل دارد، می توانید با قرار دادن فلاور باکس های گرد در نقطه تمرکز چشم، تقابل و جذابیت را در آن ایجاد کنید.

فلاور باکس عملکرد و کاربرد را در فضا بهبود می بخشد

فلاور باکس با قرار دادن در جای مناسب، عملکرد و کاربرد فضا را بهبود می بخشد. شما می توانید با استفاده از فلاور باکس های کاربردی، نیازهای خود را در فضا برطرف کنید.

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کاربرد فلاور باکس و مزایای آن پرداختیم. در صورتی که قصد اجرای فلاور باکس را برای خانه خود دارید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات ایبک امداد است. این مجموعه با در اختیار داشتن متخصصان و افراد کاربلد و حرفه ای در این زمینه بسیار کارآمد و حرفه ای عمل می کند.

31

کاربرد فلاور باکس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کاربرد فلاور باکس چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x