تعمیرات ساختمان

نقاشی نما ساختمان در تهران | اهمیت نقاشی نما ساختمان در تهران

نقاشی نما ساختمان در تهران | اهمیت نقاشی نما ساختمان در تهران، بهترین رنگ برای نقاشی نما در تهران

برای ایجاد نمودن تصویری زیبا و کامل از ساختمان در تهران راه های گوناگونی وجود دارد، که مهمترین راه ها نقاشی یا رنگ‌آمیزی در تهران می باشد. از زمان های گذشته از جمله روش های اصلی برای تزیین کردن نمای ساختمان، رنگ آمیزی بوده است، ولی امروزه نما هایی که سنگی، کامپوزیت، شیشه‌ای و… هستند، جای نقاشی نما را گرفته اند.

نقاشی نما ساختمان در شهر تهران چه اهمیتی دارد؟

بهتر است ساختمان ها دلپذیر و چشم‌نواز به نظر آیند، چون نمای ساختمان ها فرهنگ معماری شهر مورد نظر را نشان خواهند داد. در صورتی که نمای بیرونی ساختمان دارای رنگ تازه باشد، مزایای زیادی خواهد داشت، که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم:

زیبایی شناسی بهبود خواهد یافت

افراد به زیبا بودن ساختمان توجه زیادی دارند. در این شرایط نقاشی نمای بیرون ساختمان به افراد کمک خواهد کرد، که جلوه ای تازه از بنا را به نمایش بگذارند. رنگ آمیزی نمای ساختمان موجب افزایش ارزش سازه شده و همچنین ساختمان زیبا تر و دلپذیر تر به نظر می آید. در زمان انتخاب رنگ باید اطمینان حاصل کنید، که برای نمای ساختمان خود رنگ مناسب را انتخاب نموده‌اید، به طوری که با نوع کاربری و شخصیت نما متناسب باشد. همچنین رنگ مورد نظر باید مقاوم در مقابل محو شدن، مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش و ضد آب باشد.

ارزش ساختمان بیشتر می‌شود

وقتی که می‌خواهید ساختمان مورد نظر را بفروشید، بدون شک رنگ نما موجب خواهد شد، که نظر خریداران را جلب نمایید. در صورتی که نمایش ساختمان با رنگ آمیزی و نقاشی بازسازی شود، برای افراد بازگشت سرمایه خواهد داشت. رنگ جدید نمای ساختمان ارزش ساختمان را افزایش می‌دهد. فقط در زمان نقاشی نمای ساختمان باید به کیفیت رنگ، ترکیب رنگ و… توجه داشته باشید. با این کار نظر خریداران به ساختمان شما جلب خواهد شد.

نقاشی نما ساختمان

ساختمان در مقابل عناصر طبیعی محافظت می‌شوند

متداول‌ترین عناصر طبیعی خورشید، باران، گرد و غبار و برف می‌باشد، که احتمال دارد این عناصر به نمای ساختمان آسیب هایی وارد کنند. وقتی که برای نمای ساختمان از رنگ مناسب استفاده شود، موجب می شود، که در مقابل عناصر طبیعی محافظت شده و آسیب نبیند. رنگ نمای ساختمان به عنوان مانع عمل می کند. به همین علت می باشد، که می گوییم رنگ مرغوب و باکیفیت را برای نما ساختمان انتخاب نمایید. چون نمای ساختمان مدام در برابر عناصر بیرونی می باشد. همچنین رنگ نمای ساختمان از نفوذ رطوبت به درون ساختار ساختمان جلوگیری خواهد کرد. وقتی که ساختمان کمتر مرطوب می شود، عمر آن بیشتر خواهد بود.

حتما بخوانید:   تعمیرات کلی و جزئی ساختمان شامل چه مواردی است | تعمیرات ساختمان با هزینه ای مناسب

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ‌آمیزی نمای ساختمان در تهران

رنگ های مختلف در شرایط دما، درجه حفاظت بیولوژیکی و شاخص حداکثر رطوبت با هم فرق دارند. حداکثر ماندگاری رنگ ها معمولاً بیشتر از دو سال نیست. اگر از رنگ هایی که تاریخ آنها گذشته است، استفاده نمایید، به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید. چون این رنگ ها زودتر خشک می‌شوند و در نتیجه خاصیت ارتعاشی نخواهند داشت. از رنگ‌های نمای ساختمان که در بازار وجود دارد می‌توان به سیلیکات، اکریلیک و سیلیکون اشاره کرد. هر کدام از این سه رنگ ویژگی های منحصر به فرد و خاصی دارند.

همچنین سازگاری رنگ های گوناگون با یکدیگر یکسان نخواهد بود. رنگ های سیلیکونی و اکریلیک بدون پرایمر نیز خوب عمل می کنند. در صورتی که بر روی لایه قدیمی یک لایه رنگ سیلیکات استفاده شود، نتیجه نامطلوب خواهد بود.

محبوب ترین و ارزانترین گزینه برای نقاشی نمای ساختمان رنگ های اکریلیک می باشند. تقریبا می‌توان گفت، که برای همه مصالح مناسب هستند. رنگ های اکریلیک از نظر شاخص های شیمیایی و فیزیکی در مقایسه با رنگ‌های دیگر نتیجه خوبی خواهند داشت. رنگ های اکریلیک در مقابل ترک خوردگی و سایش مقاوم بوده و کمرنگ نمی شوند.

رنگ های اکریلیک با آب معمولی رقیق می شوند در حالی که رنگ های دیگر با استفاده از حلال ها رقیق می گردند. پیشنهاد می شود، که حتماً از حلال هایی که سازنده رنگ توصیه کرده است، استفاده شود.

برای پوشش ماسه و گچ آهکی رنگ های رزین سیلیکونی مناسب تر خواهند بود. همچنین این رنگ ها نسبت به رنگ های اکریلیک دارای عمر طولانی تری هستند.

رنگ های سیلیکات در برابر رطوبت و آب مقاومت بالایی دارند و چسبندگی آنها به سطح عالی است. همچنین در مقابل تأثیرات بیولوژیکی و جوی مقاومت خیلی خوبی دارند، ولی از معایب این رنگ ها این است، که در برابر سایش مقاومتشان کمتر می‌باشد. رنگ های سیلیکات در مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که الزاماتی که به خواص شیمیایی و فیزیکی پوشش نمای ساختمان مربوط هستند، بر مشکلات احتمالی اولویت داشته باشند.

حتما بخوانید:   اصلی ترین دلیل هرز شدن شیر آب چیست و چگونه آن را تعویض کنیم؟

برای رنگ‌آمیزی نمای ساختمان چه شرایطی لازم است؟

برای اینکه نمای بیرونی ساختمان نقاشی شود، بهترین دما ده الی بیست و پنج درجه می باشد. قبل از شروع کار بهتر است، که به پیش بینی وضعیت آب و هوا توجه داشته باشید. در صورتی که باد و بارش شدید وجود داشته باشد، آماده سازی سطح مورد نظر را با مشکل روبرو خواهد کرد و همچنین در خشک شدن رنگ نمای ساختمان نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

وقتی که رنگ مورد نظر برای نمای ساختمان را انتخاب می کنید، باید خواص رنگ مات و براق و تفاوت آنها را بدانید. رنگ هایی که براق هستند، به علت توانایی در بازتاب نور خورشید و درخشندگی بسیار جذاب تر می باشند، ولی نقاشی این گونه رنگ ها به مهارت و تجربه بیشتری نیاز خواهد داشت. چون هرگونه عیب و نقصی که روی نقاشی نمای ساختمان وجود داشته باشد، به راحتی دیده می شود.

ناهمواری های زیر لایه را رنگ های مات بهتر و خوب‌تر پنهان خواهند کرد، ولی نور خورشید را منعکس نخواهند کرد. قبل از اینکه نقاشی نمای ساختمان را در تهران شروع کنید، باید سطح مورد نظر را آماده نمایید.

آماده کردن نمای ساختمان برای رنگ آمیزی

برای اینکه سطح مورد نظر برای رنگ آمیزی آماده شود، باید این مراحل طی شود:

  • سطح مورد نظر باید از هرگونه بتونه کاری و کثیفی تمیز شود.
  • یک تا دو لایه پرایمر سطح اعمال گردد، تا چسبندگی رنگ اصلی بهبود پیدا کند.
  • برای مقابله با کپک ها، قارچ ها و باکتری ها از پوشش های اضافه استفاده کنید.

میزان مصرف رنگ برای نقاشی نمای ساختمان با توجه به سطح مورد نظر تقریباً یک لیتر برای سه الی پنج متر مربع از اولین لایه سطحی می باشد. برای لایه دوم یک و نیم الی دو برابر از لایه اول رنگ کمتری نیاز خواهد بود. برای استحکام نهایی باید رنگ آمیزی در دو الی سه لایه اجرا گردد. بنابراین زمانی که برای رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان برنامه ریزی می شود، باید مقدار رنگی که مورد نیاز خواهد بود، محاسبه شود.

نقاشی نما ساختمان

اجرای نقاشی نمای ساختمان در تهران

وقتی رنگ مورد نظر را انتخاب نمودید و سطح نمای ساختمان را برای رنگ آمیزی آماده نمودید، باید نقاشی نمای ساختمان را آغاز نمایید. مرحله های اصلی نقاشی نما در تهران بدین شرح می باشد:

  1. پیش از اینکه نقاشی را شروع کنید، بهتر است مکان هایی مثل درب ها و پنجره ها را با استفاده از پلاستیک به خوبی بپوشانید، تا توسط رنگ کثیف نشوند.
  2. باید تشخیص داده و تصمیم بگیرید، که پرایمر لزوم دارد یا خیر. برای انجام دادن این مرحله باید مقدار جذب دیوار را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار اسفنج مرطوب می‌تواند کمک کننده باشد. چنانچه مقدار جذب آب دیوار بالاتر باشد، پرایمر لازم خواهد بود. افراد متخصص پیشنهاد می کنند، که روی سطح نما پرایمر همیشه اعمال شود.
  3. برای لایه اول از رنگی که با آب رقیق شده است، استفاده نمایید. چون رنگ لایه اول به عمق نمای ساختمان نفوذ خواهد کرد و در این شرایط لایه آخر به لایه های قبلی بهتر خواهد چسبید. برای لایه اول رنگ می توانید از برس استفاده نمایید، تا با استفاده از آن به زوایای زیر لبه ها و زیر پنجره ها رنگ را برسانید.
  4. زمانی که رنگ نما خشک شد، رنگ را مجدداً تکرار نمایید و فرصت دهید، که به اندازه لازم خشک گردد.
  5. وقتی دو لایه رنگ خشک شدند، باید لایه نهایی را بزنید. برای لایه نهایی از رنگی که رقیق نشده است، استفاده کنید.
حتما بخوانید:   چرا سقف دستشویی چکه می‌کند و چگونه چکه سقف دستشویی را رفع کنیم؟

برای اینکه حداکثر پوشش وجود داشته باشد، می توانید غلطک را در مسیری عمود اجرا نمایید و پس از آن مسیر افقی و در آخر مسیر عمودی دیگری را آغاز نمایید. این مرحله ها باید پشت سر هم اجرا شوند و در تمام قسمت های نمای ساختمان تکرار گردند. استفاده از این تکنیک موجب می شود، که اطمینان حاصل نمایید، همه قسمت‌های نما به صورت یکنواخت با رنگ پوشیده می شوند.

سخن تکمیلی

نقاشی نمای ساختمان در تهران از تخصصی ترین و وقت گیرترین کارهایی می‌باشد، که باید انجام گردد. ولی وقتی کار نقاشی تمام می شود، نتیجه بسیار لذت‌بخش خواهد بود. بنابراین مهم می‌باشد، که کار رنگ آمیزی نمای بیرون ساختمان در شهر تهران توسط افراد متخصص انجام شود. برای اینکه کاری مقاوم و باکیفیت ایجاد گردد، باید در رنگ آمیزی نمای ساختمان نکات استاندارد رعایت گردد. همچنین افرادی که کار رنگ آمیزی نمای ساختمان را انجام می دهند، باید در این زمینه تجربه کافی را داشته و رنگ ها را از نظر کارایی و کیفیت بشناسند. هر کدام از نما ها دارای جنس و بافت متفاوتی می باشند، که به آستر و رنگ مخصوصی نیاز خواهند داشت.

31

نقاشی نما ساختمان در تهران | اهمیت نقاشی نما در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی اهمیت نقاشی نما ساختمان در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x