خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

چگونه از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنیم | روش های لوله بازکنی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

گرفتگی لوله فاضلاب می تواند یکی از معضلات دردسرساز برای اعضای خانواده باشد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با روش های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب آشنا کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنیم؟

گرفتگی در لوله های فاضلاب منزل یکی از مشکلاتی می باشد که در صورت رعایت نکردن نکات ساده می تواند خسارت های زیادی به ساختمان وارد کند مثلاً یکی از این مشکلات جمع شدن آب های کثیف و بوی تعفن است که در صورت گرفتگی لوله فاضلاب به وجود می آید. برای جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب راه های زیادی وجود دارد که با رعایت مداوم آنها می توانند از بروز این مشکل  جلوگیری کرده و کمتر با گرفتگی لوله فاضلاب روبرو شوید.

در ادامه مطالب مهمی را آماده کردیم تا در آن شما را با روش های مختلف که می تواند از گرفتگی لوله فاضلاب جلوگیری کند آشنا کنیم توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

راه های جلوگیری از گرفتگی های لوله فاضلاب

اگر با مشکل گرفتگی لوله فاضلاب روبرو شوید برای برطرف کردن مشکل هزینه های زیادی باید پرداخت کنید و همچنین وجود بوی نامطبوع در منزل و ریخت و پاش های زیاد می‌تواند باعث آشفتگی شما شود به همین دلیل بهتر از قبل از به وجود آمدن گرفتگی های لوله فاضلاب از بروز مشکل جلوگیری کنید و اگر به دلایل مختلف با این مشکل روبرو شدید حتماً سریعاً برای برطرف کردن آن اقدام کنید.

گرفتگی لوله فاضلاب

 پیشگیری از گرفتگی های لوله فاضلاب خانگی

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب کار راحت و کم هزینه ای است و شما می توانید آن را مرتباً تکرار کنید تا به آن عادت کرده و با گرفتگی لوله فاضلاب روبرو نشوید لوله های فاضلاب حمام، آشپزخانه و توالت در صورت مراقبت و جلوگیری از ریختن مواد در آنها، کمتر دچار گرفتگی خواهند شد به همین دلیل در ادامه راه های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی را برایتان توضیح می دهیم.

نکات پیشگیری از گرفتگی انواع لوله های فاضلاب آشپزخانه

یکی از مهمترین قسمت های خانه که بیشترین گرفتگی در آنجا رخ می دهد سینک ظرفشویی است سینک ظرفشویی به دلیل وجود چربی و روغن و همچنین مواد غذایی باقی مانده از ظروف می‌تواند به مرور دچار گرفتگی شود زیرا این مواد روی هم انباشته شده و در لوله رسوب می کنند.

یکی از روش هایی که می توانید از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی آشپزخانه جلوگیری کنید این است که قبل از اینکه ظروف را داخل سینک ظرفشویی بگذارید حتماً مواد غذایی داخل آن و روغن های روی ظروف را پاک کنید یکی دیگر از روش هایی که می توانید از گرفتگی لوله سینک ظرفشویی جلوگیری کنید این است که هر چند وقت یکبار مقدار زیادی آب جوش را داخل سینک ظرفشویی بریزید آب جوش می تواند روغن هایی را که بر دیواره لوله فاضلاب رسوب کرده نابود کند. دقت داشته باشید آب نباید خیلی جوش باشد زیرا ممکن است به اتصالات لوله آسیب برساند.

ماکارونی، دانه های برنج، تفاله چای و غیره از موادی می باشند که به سرعت باعث گرفتگی لوله فاضلاب خواهند شد به همین دلیل برای جلوگیری از وارد شدن این مواد به داخل لوله فاضلاب توصیه می کنیم از صافی های مخصوص سینک ظرفشویی استفاده کنید این صافی ها از وارد شدن مواد درشت داخل لوله فاضلاب جلوگیری می کند و احتمال گرفتگی آن را کم می کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  با گرفتگی سیفون روشویی چکار کنیم | رفع گرفتگی فاضلاب روشویی

جلوگیری از گرفتگی در لوله فاضلاب حمام

یکی دیگر از مکان هایی که احتمال گرفتگی در لوله فاضلاب آنجا زیاد می باشد فاضلاب حمام است که به دلیل ریختن موادی مانند صابون، شامپو، مو، تیغ و….. در داخل لوله حمام، لوله دچار گرفتگی می شود توصیه می کنیم برای اینکه این مواد وارد لوله حمام نشوند حتماً یک توری مخصوص در روی کفشور حمام بگذارید تا از ورود مواد به داخل لوله فاضلاب جلوگیری کند بعد از هربار استفاده از حمام حتماً موهایی را که در داخل توری جمع شده برداشته تا از تجمع آب در کف حمام جلوگیری کنید.

جلوگیری از گرفتگی های لوله فاضلاب در توالت

گرفتگی لوله فاضلاب توالت بسیار رایج است زیرا خیلی از افراد عادت دارند دستمال کاغذی های استفاده شده را داخل لوله فاضلاب توالت می اندازند و تصور می کنند که دستمال کاغذی در آب حل شده و لوله دچار گرفتگی نمی شود این تفکر کاملاً اشتباه است دستمال کاغذی وقتی با فضولات ترکیب می شود می تواند به مرور باعث گرفتگی های سخت شود حتماً دستمال توالت، پوشک، نوار بهداشتی و… را داخل سطل زباله بیندازید تا از گرفتگی لوله فاضلاب جلوگیری کنید.

نکات تکمیلی در مورد جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

به طور کلی در لوله های فاضلاب آشپزخانه، توالت و حمام هیچ جسم زائد و بزرگی نباید بیاندازید زیرا باعث گرفتگی لوله ها خواهد شد برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب و همچنین وارد شدن مواد زائد به داخل لوله فاضلاب باید بر روی لوله ها توری مخصوص قرار بدهید توری باید ریز بوده و فقط آب از آن عبور کند تا از ورود مواد زائد به داخل لوله جلوگیری شود. استفاده کردن از توری و یا صافی می تواند از ورود اجسام جامد به لوله جلوگیری کرده و در پیشگیری از گرفتگی تمام لوله ها موثر باشد بعضی از لوله های فاضلاب آنقدر بزرگ یا استاندارد نیستند که بتوانند اجسام جامد و حل نشونده را از خود عبور دهند.

گرفتگی های لوله فاضلاب در صورتی که شیء داخل لوله افتاده باشد دو حالت دارد در حالت اول ممکن است شما هیچ نشانه ای از این گرفتگی ندیده باشید ولی به مرور گرفتگی شدید شده و مشکلاتی را به وجود بیاورد ولی در حالت دوم گرفتگی در همان ابتدا اتفاق می افتد و بعد از ورود جسم داخل لوله، مسیر لوله مسدود می شود.

در فاضلاب های توالت می توانید با قرار دادن یک فیلتر در قسمت ورودی فاضلاب از وارد شدن اجسام به داخل آن به راحتی جلو گیری کنید گرفتگی در لوله های فاضلاب توالت بیشترین آمار گرفتگی را دارد به دلیل بزرگ بودن مسیر ورودی لوله، تمام احسام خارجی به راحتی وارد لوله می شود.

البته گاهی ممکن است شما موارد گفته شده را رعایت کنید ولی بازهم در اثر مواردی با گرفتگی‌های لوله فاضلاب روبرو شوید در این صورت ممکن است نحوه لوله کشی فاضلاب مشکل داشته باشد برای حل مشکل باید به لوله کش مراجعه کنید و لوله کشی اصولی را جایگزین لوله کشی غیر استاندارد کنید.

روش های لوله بازکنی خانگی

گاهی ممکن است شما نکات پیشگیری از گرفتگی لوله را رعایت کنید ولی باز هم لوله فاضلاب دچار گرفتگی شود و نتواند فاضلاب را به خوبی از خود عبور دهد. توصیه می کنیم در حد امکان از مواد لوله بازکنی شیمیایی استفاده نکنید زیرا حتی اگر این محلول‌ها غلظت پایینی هم داشته باشه باشند باز هم میتواند برای لوله های فاضلاب مضر باشد استفاده از تلمبه و فنرهای لوله بازکنی دستی برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب بهترین روش است استفاده از فنر لوله بازکن و تلمبه می تواند بدون آسیب رساندن به لوله فاضلاب گرفتگی را برطرف کند. در ادامه می خواهیم شما را با روش های لوله بازکنی خانگی آشنا کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  وال هنگ چیست و نکات سرویس بهداشتی و کاسه توالت توکار

 برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به روش های خانگی

در صورت گرفتگی لوله فاضلاب توصیه می کنیم ابتدا از روش های خانگی برای برطرف کردن مشکل استفاده کنید و در صورتی که مشکل حل نشد باید حتماً به شرکت های لوله‌بازکنی مراجعه کرده و به وسیله دستگاه های مخصوص گرفتگی لوله را برطرف کنید.

روش های خانگی که می توانید برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب از آن استفاده کنید عبارتند از:

  • استفاده از یک آویز لباس و ساختن فنر دستی برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب
  •  استفاده از جاروبرقی تر و خشک که می توان به وسیله آن انسداد لوله فاضلاب را از بین برد.
  •  استفاده از تلمبه لوله بازکن برای برطرف کردن گرفتگی سینک ظرفشویی یا لوله فاضلاب
  •  باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از پاک کننده های خانگی مانند جوش شیرین و سرکه
  •  ریختن مایع شوینده و آب گرم داخل لوله های فاضلاب
  • استفاده از فنر دستی لوله بازکن برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب
  •  تمیز کردن سیفون زیر سینک ظرفشویی برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

ممکن است شما روش های بیان شده را انجام دهید ولی باز هم گرفتگی لوله فاضلاب برطرف نشود در این صورت باید گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله دستگاه های مخصوص برطرف شود.

بهترین روش برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

در صورت گرفتگی لوله فاضلاب نکته مهم این است که شما گرفتگی را به طور کامل برطرف کنید زیرا گاهی دیده می شود بعضی از ساختمان ها به طور مداوم درگیر گرفتگی‌های لوله ی فاضلاب می باشند دلیل اینکه لوله های فاضلاب به طور پی در پی و در زمان های کوتاه مسدود می شود این است که به صورت کامل گرفتگی برطرف نمی شود و در مدت کوتاهی دوباره شما شاهد گرفتگی لوله فاضلاب هستید.

بهترین روش برای برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب این است که عامل به وجود آمدن این گرفتگی را به وسیله دستگاه های لوله بازکنی با فنر از بین ببرید. فنر لوله بازکنی می‌تواند به راحتی تمام ابعاد لوله را با حرکت ارتعاشی و دورانی تمیز کند و عوامل گرفتگی را برطرف کند. به وسیله دستگاه های لوله بازکنی با فنر دیواره های لوله فاضلاب لایروبی شده و بوی بد فاضلاب هم از بین خواهد رفت و این یک مزیت مهم استفاده از دستگاه فنر می باشد.

شاید با استفاده از اسیدهای لوله بازکنی شما بتوانید مسیر لوله فاضلاب را موقتاً باز کنید ولی باید بدانید که برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب باید حتماً اسید غلظت زیادی داشته و حجم آن هم زیاد باشد و این می‌تواند بسیار خطرناک بوده و به لوله ها آسیب برساند و همچنین برای سلامت شما هم بسیار مضر است و باعث مشکلات تنفسی و ریوی خواهد شد.

گرفتگی لوله فاضلاب

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش‌های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب را بطور کامل توضیح دادیم همانطور که گفتیم کم هزینه ترین و بهترین راه برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب این است که شما از بروز این مشکل جلوگیری کنید رعایت نکات مهم می تواند شما را کمتر با مشکل گرفتگی لوله فاضلاب روبرو کند در صورتی که با رعایت نکات بیان شده بازهم لوله فاضلاب منزل شما دچار گرفتگی شد توصیه می کنیم به شرکت‌های لوله بازکنی مراجعه کنید تا به وسیله دستگاه لوله بازکنی با فنر مشکل گرفتگی لوله فاضلاب را به طور کلی برطرف کنند.

می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ما در ایبک امداد پاسخگوی شما عزیزان باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چگونه از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنیم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش های لوله بازکنی خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا