خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

گرفتگی در لوله فاضلاب با سیمان و نحوه برطرف کردن آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مشکلات رایج در لوله فاضلاب گرفتگی با سیمان، گچ و دوغاب می باشد. در بیشتر مواقع این مشکل در فرایند ساخت بنا و تعمیر آن رخ می‌دهد. ورود مصالح به داخل لوله فاضلاب از قبیل سیمان، گچ، دوغاب و … به درون لوله فاضلاب می تواند باعث گرفتگی در مسیر لوله ها شود. به همین خاطر فاضلاب و پساب نمی تواند از آن عبور کند. در بیشتر مواقع برطرف کردن این مشکل نیاز به تجهیزات تخصصی دارد و عدم توجه به این مسئله می‌تواند باعث سوراخ شدن و یا شکستن لوله ها شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ، دوغاب و … می پردازیم و نحوه برطرف کردن آن را بیان می کنیم. چنانچه شما هم از کاربرانی هستید که ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید این مقاله می تواند به شما کمک کند.

گرفتگی و انسداد لوله فاضلاب توسط مصالح ساختمانی

یکی از رایج ترین نوع گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب و البته بدترین نوع آن انسداد لوله با مصالح ساختمانی می باشد که از آن جمله می‌توان موارد زیر را نام برد.

  • گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب توسط سیمان سفید یا سیمان سیاه
  • گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب با گچ و دوغاب
  • گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب توسط قیر
  • گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب توسط شن، ماسه، سنگ ریزه و خاک

انسداد در لوله فاضلاب توسط سیمان و نحوه برطرف کردن آن

ورود سیمان به درون لوله های فاضلاب به هنگام ساخت و یا تعمیر ساختمان رخ می دهد که می تواند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد. قدرت چسبندگی سیمان بسیار بالا است و اگر به لوله فاضلاب وارد شود هیچ حلالی نمی تواند آن را برطرف کند. تنها راهکار برطرف کردن مشکل این است که تا جایی که ممکن است از ورود سیمان به داخل لوله فاضلاب خودداری شود و اگر مقداری سیمان به لوله وارد شد قبل از آنکه خشک شود باید از لوله خارج گردد. در غیر این صورت تنها حلال سیمان می تواند از اسید های خیلی قوی باشد که متاسفانه باعث سوراخ شدن لوله های پلاستیکی می شود. جهت برطرف کردن لوله فاضلاب که توسط سیمان مسدود شده است می‌توان از سولفورها و کلرها نیز استفاده کرد. گرفتگی در لوله فاضلاب با سیمان، گچ و دوغاب و نحوه برطرف کردن آنالبته لازم به ذکر است که این راهکار نیز خیلی کاربردی نمی باشد چون کلر و سولفات می تواند باعث شود که سیمان پوسته پوسته شده و به طور کلی از لوله فاضلاب عبور نمی کند و خارج نمی شود.

راهکار برطرف کردن لوله فاضلابی که توسط سیمان مسدود شده است

تنها راهکاری که می توان برای لوله فاضلابی که توسط سیمان دچار انسداد شده است انجام داد کمک گرفتن از فنر برقی بسیار قوی می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که چنانچه با این شرایط مواجه شدید و برای آن که به لوله فاضلاب آسیبی وارد نشود بهتر است با شرکت خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و از تیم های لوله بازکنی ما کمک بگیرید تا مشکل را به طور کامل برطرف کنند. نکته قابل ذکر این است که فنر برقی به لوله های پلیکا آسیبی وارد نمی کند و بدون هیچ تخریبی انسداد در لوله را برطرف خواهد کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش روش لوله کشی سرویس بهداشتی

گرفتگی در لوله فاضلاب توسط قیر و نحوه برطرف کردن آن

یکی دیگر از مواردی که باعث انسداد در لوله فاضلاب می شود قیر است. قیر دارای قدرت چسبندگی زیادی است و به لوله های سیمانی و پلاستیکی می چسبد و از عبور فاضلاب و پساب ها جلوگیری خواهد کرد. برای برطرف کردن این مشکل تجهیزات خاصی نیاز نمی باشد و با ریختن نفت، بنزین و گازوئیل در مسیر لوله می توان گرفتگی را برطرف کرد. پس از آن که مسیر لوله باز شد می توانید از آب خیلی داغ استفاده کرده و آن را داخل لوله بریزید تا مسیر به طور کامل تمیز شود و دوباره دچار انسداد نشود.

گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب توسط شن و ماسه و نحوه برطرف کردن آن

در حین ساخت و ساز و تعمیرات ساختمان ممکن است حجم زیادی از شن و ماسه و سنگریزه و خاک به لوله های فاضلاب وارد شود. جمع شدن این مصالح روی هم می تواند باعث انسداد لوله فاضلاب شود و مسیر فاضلاب را مسدود کند. اگر لوله فاضلاب منزل شما دچار گرفتگی توسط شن و ماسه، خاک و سنگریزه شده بود، راهکار برطرف کردن آن به کار بردن پمپ هوا می باشد. ورود میزان زیادی از هوا با فشار خیلی زیاد می تواند باعث برطرف کردن مسیر لوله فاضلاب شود. در این شرایط مصالح ساختمانی در لوله به حرکت در می آیند و از هم جدا می شوند. البته باید به این نکته توجه کنید این راهکار برای مصالحی که قابلیت حرکت دارند موثر است و اگر مصالح به لوله پلاستیکی بچسبند پمپ هوا نمی تواند در آنها موثر باشد.

گرفتگی لوله فاضلاب توسط گچ و دوغاب و نحوه برطرف کردن آن

برای نصب سرامیک و کاشی در ساختمان از گچ و دوغاب استفاده می شود. ممکن است این مصالح به آسانی به حرکت در آیند و گاهی ممکن است به لوله های فاضلاب وارد شوند. به علت چسبندگی گچ و دوغاب با ورود آنها به لوله فاضلاب ممکن است که این مصالح به لوله بچسبند و از عبور آب جلوگیری کنند. گرفتگی در لوله فاضلاب با سیمان، گچ و دوغاب و نحوه برطرف کردن آننکته قابل ذکر این است که چنانچه گچ به لوله فاضلاب چسبیده باشد می توان آن را به کمک فنر برقی برطرف کرد به همین خاطر بهتر است جهت برطرف کردن آن از مواد اسیدی استفاده نکنید زیرا ریختن مواد اسیدی درون لوله های فاضلاب می تواند باعث آسیب به لوله های پلیکا و پلاستیکی شود.

آیا می توان با استفاده از اسید گرفتگی لوله توسط مصالح ساختمانی را باز کرد؟

به عنوان پاسخی کوتاه در مورد این سوال باید بگوییم که اسید حلالی برای قیر،سیمان، گچ، دوغاب و سایر مصالح ساختمانی نمی باشد. اسید ماده شیمیایی قدرتمندی است و بیشتر مردم فکر می‌کنند که می توانند هر نوع انسدادی را با آن برطرف کنند. در حقیقت باید بگوییم اسیدهایی که به بازار عرضه شده اند دارای غلظت زیادی نمی باشند و فقط برای برطرف کردن انسداد های ساده به کار برده می شوند. اسیدی که دارای غلظت بالایی باشد می تواند بیشتر مصالح ساختمانی را از بین ببرد اما نکته‌ای که مهم می باشد این است که چنانچه اسیدی استفاده کنید که دارای چنین قدرتی باشد بدون شک می تواند باعث ترکیدن لوله های فاضلاب و از بین رفتن آنها نیز شود. به علاوه هیچ اسیدی هم نمی تواند باعث حل شدن سیمان شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  افتادن صابون در چاه دستشویی و روش های درآوردن آن

سوالات متداول در مورد انسداد لوله فاضلاب با مصالح ساختمانی

• بهترین راهکار جهت گرفتگی لوله ای که با سیمان مسدود شده است چیست؟ یکی از پیچیده ترین و سخت ترین نوع گرفتگی های لوله فاضلاب گرفتگی با سیمان می باشد که حتی ممکن است گاهی اوقات فنر برقی نیز راهکار مناسبی برای آن نباشد به همین خاطر شرکت خدماتی ایبک امداد با کمک گرفتن از ابزارهای پیشرفته مخصوص این گرفتگی های پیچیده را برطرف خواهد کرد. سرویسکاران ایبک امداد در برطرف کردن گرفتگی لوله با سیمان و دیگر مصالح ساختمانی بسیار حرفه ای هستند و بدون هیچ نگرانی می توانید به آنها اعتماد کنید.

• آیا برای برطرف کردن انسداد لوله فاضلاب نیازی به تخریب می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر؛ برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب که با مصالح ساختمانی از قبیل سیمان، قیر، گچ و دوغاب دچار انسداد شده است بدون کنده کاری و هیچگونه تخریب انجام می شود. پس نیازی نیست که نگران این مسئله باشید.

• چنانچه با مشکل گرفتگی در لوله فاضلاب با مصالح ساختمانی مواجه شدیم چه کنیم؟همانطور که گفتیم گرفتگی لوله فاضلاب توسط مصالح ساختمانی از پیچیده ترین و سخت ترین گرفتگی ها می باشد و برای برطرف کردن آن نیاز به تجهیزات خاصی است. ایبک امداد این کار را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست که با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت سرویسکار به محل اعزام شده و به برطرف کردن مشکل بپردازد.

• آیا محلولی وجود دارد که بتواند انسداد لوله فاضلاب توسط سیمان را برطرف کرد؟ با در نظر گرفتن اینکه بسیاری از افراد به دنبال حلالی برای برطرف کردن سیمان هستند با جستجوی فراوان به این نتیجه رسیدیم که نوعی محلول شیمیایی برای برطرف کردن سیمان وجود دارد اما باید بگوییم که این محلول هنوز به ایران نرسیده و در مورد فروش آن نیز اطلاعاتی در دسترس نیست. گرفتگی در لوله فاضلاب با سیمان، گچ و دوغاب و نحوه برطرف کردن آنبهترین راهکار برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب توسط سیمان و دیگر مصالح ساختمانی در حال حاضر استفاده از فنر برقی و تجهیزات خاص آن می باشد. خوشبختانه ایبک امداد می‌تواند مشکل شما مشتریان عزیز را بدون تخریب و کنده کاری به طور کامل برطرف کند.

نتیجه گیری

انسداد لوله های فاضلاب توسط سیمان، گچ، دوغاب و دیگر مصالح ساختمانی از سخت ترین نوع گرفتگی های لوله فاضلاب می باشد و بهترین راهکار جهت برطرف کردن آنها روش مکانیکی می باشد. دستگاه فنر برقی می تواند به راحتی مشکل گرفتگی لوله با مصالح ساختمانی را برطرف کند. پیشنهاد ایبک امداد به شما این است که جهت صرفه جویی در انرژی و وقت خود از کارشناسان ایبک امداد در این زمینه مشاوره و راهنمایی بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

گرفتگی در لوله فاضلاب با سیمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

گرفتگی در لوله فاضلاب با سیمان و نحوه برطرف کردن آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا