خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

خرابی و مشکلات رایج توالت فرنگی|عیب‌یابی توالت فرنگی

خرابی و مشکلات رایج توالت فرنگی|عیب‌یابی توالت فرنگی، رفع مشکلات توالت فرنگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

توالت های جدید از نظر قطعه ها و طراحی فلاشینگ متفاوت می باشند. بنابراین قبل از اینکه اقدامی برای توالت فرنگی خود انجام دهید، باید مدل آن را بشناسید. در اکثر ساختمان هایی که جدید ساخته می شود از توالت فرنگی استفاده می شود. چون توالت ایرانی یا توالت زمینی به پا و مفاصل زانو فشار وارد می‌کند. توالت فرنگی برای افرادی که کهنسال هستند و یا ناراحتی های خاصی دارند، بسیار کاربردی می باشد. به وجود آمدن مشکلات و خرابی ها در توالت فرنگی برای افرادی که ناراحتی های گوناگونی دارند و نمی توانند از توالت ایرانی استفاده کنند دردسرساز خواهد بود.

وظیفه مخزن توالت فرنگی

طریقه عملکرد مخزن توالت فرنگی اینگونه می باشد، که تا وقتی که توالت فرنگی را تخلیه نکنید، مقداری آب را نگه خواهد داشت و در این زمان آب به وسیله سوراخی که در پایین مخزن وجود دارد، وارد کاسته شده و فضولات را خارج خواهد کرد.

وقتی که درب مخزن را برمی‌دارید و توالت خود را می‌شوید این اتفاق ها رخ می‌دهند:

 • وقتی دسته فلش را فشار می دهید، آب مخزن خالی می شود و به درون کاسه می رود.
 • فضولات و آبی که درون مخزن وجود دارد از لوله خروجی تخلیه می گردد.
 • وقتی که مخزن توالت فرنگی تخلیه شد فلاپی دوباره به محل مخصوص خود برگشته و مخزن پر می گردد.
 • وقتی که شناور به سطح تنظیم شده می آید، آب مخزن قطع می گردد.

ایرادات و خرابی های رایج توالت فرنگی

مثل هر وسیله دیگر توالت فرنگی هم در برخی مواقع نیاز به سرویس یا تعمیر خواهد داشت. در صورتی که با ایرادات و خرابی های رایج توالت فرنگی آشنا باشید، می‌توانید در برطرف کردن آنها بهتر عمل کنید. توالت فرنگی دارای دو بخش تانکر و یونیت کاسه می باشد. جنس یونیت کاسه چینی بوده و روی زمین قرار می گیرد. یونیت کاسه خیلی کم به تعمیر نیاز پیدا خواهد کرد. مشکل رایجی که امکان دارد برای یونیت کاسه به وجود آید نشتی و شکستگی می باشد. تانکر توالت فرنگی قسمتی است، که در خود آب را نگه داشته و وقتی دکمه سیفون فشار داده می شود، با فشار زیاد این آب رها می گردد. مشکلاتی که برای توالت فرنگی به وجود می آید بیشتر به تانکر مربوط می باشد.

امروزه در طول شبانه روز از توالت فرنگی بارها استفاده می شود. اما وقتی که توالت فرنگی با مشکل و خرابی روبرو می شود، اهمیت آن را بیشتر می دانیم. توالت فرنگی دارای سیستم پیچیده نیست. اگر مشکل به وجود آمده جزئی باشد، می‌توانید خودتان آن را برطرف نمایید، اما اگر از عهده این کار بر نمی آیید، برای اینکه توالت فرنگی شما مشکلات دیگری پیدا نکند، عیب یابی و تعمیر توالت فرنگی را به متخصصین بسپارید.

توالت فرنگی

فلاش تانک خراب است

از جمله ایرادات و خرابی های رایج توالت فرنگی این است، که فلش تانک فلش نمی کند. چون از فلش تانک ها به صورت مداوم استفاده می شود، این مشکل به وجود می آید. اگر ایرادی در قسمت فلوتر وجود داشته باشد، فلش نمی کند. در این صورت آب را توالت فرنگی نگه می دارد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید نیاز است، که فلوتر را آب بندی نمایید. پس از اینکه فلوتر آب بندی شد، باید اجازه دهید، که مخزن توالت فرنگی پر گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  لوله بازکنی شبانه روزی در تهران | هزینه خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در تهران

تانکر توالت فرنگی کند پر می‌شود

دلایل گوناگونی موجب بروز این مشکل می گردد. جابجا شدن و تکان خوردن دریچه تانکر و رسوب گرفتن از جمله دلایلی است، که می تواند موجب کند پر شدن تانکر توالت فرنگی گردد. همچنین در صورتی که شیر آبی که تأمین کننده آب تانکر است، به صورت کامل باز نباشد، تانکر توالت به صورت کند پر خواهد شد.

بدنه توالت فرنگی نشت آب دارد

اگر متوجه شدید، که کنار بدنه توالت فرنگی همیشه خیس است، باید اتصالات آن را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه این اتصالات شل شده باشند یا در بدنه توالت شکستگی به وجود آمده باشد، موجب خواهد شد، که از کنار بدنه توالت فرنگی نشت آب رخ دهد.

توالت فرنگی کامل تخلیه نمی‌شود

در صورتی که توالت فرنگی شما به صورت کامل تخلیه نمی گردد باید زنجیره بلند کننده دریچه تخلیه را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که شل شده باشد، باید آن را کمی سفت کنید. در به وجود آمدن مشکل عدم تخلیه کامل توالت فرنگی موارد دیگری مثل صحیح قرار گرفتن دریچه تخلیه، سطح آب درون تانکر و سایز آن موثر می باشند.

آب سیفون قطع نمی‌گردد

اگر دریچه تخلیه جابه جا شده باشد و یا مشکلی در واشر آن وجود داشته باشد، آب سیفون قطع نخواهد شد. در صورتی که این مشکل در کمترین زمان ممکن برطرف نگردد، مجبور خواهید بود، که هزینه های زیادی را پرداخت نمایید.

توالت فرنگی بوی بدی می‌دهد

اگر توالت فرنگی بوی بد می‌دهد، باید فوری برطرف گردد. چون بسیار آزار دهنده است. در توالت فرنگی لوله هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، u شکل می باشد. در این لوله ها امکان گیر کردن دستمال کاغذی، اشیا و مو زیاد تر است و این موجب خواهد شد، که بوی بد در محل و ساختمان انتشار یابد. اگر بوی بد توالت فرنگی در اسرع وقت برطرف نگردد، مشکلاتی مانند مشکلات تنفسی را به دنبال خواهد داشت.

توالت فرنگی

عملکرد سیفون مشکل دارد

در برخی مواقع انسداد لوله ها موجب کم شدن فشار آب و کار نکردن سیفون می گردد. چنانچه دکمه سیفون بیش از اندازه شل شود یا بیش از اندازه سفت باشد و کار نکند، باید آن را عوض کنید. برای عوض کردن دکمه سیفون بهتر است، که از متخصصین کمک بگیرید.

اهرم شناور خراب است

در صورتی که میله یا اهرم شناور مشکلی داشته باشد، آب سیفون فشار خوبی نخواهد داشت و در بعضی از مواقع سیفون کار نخواهد کرد. اگر میله و اهرم شناور دچار مشکل شده است، باید اهرم جدید را جایگزین نمایید. وقتی که می خواهید اهرم جدید تهیه کنید بهتر است، که اهرم قدیمی را به همراه داشته باشید، تا مانند آن را بخرید.

زنجیر دریچه تخلیه آب

زنجیر دریچه ی  تخلیه ی آب باید به دریچه تخلیه ی آب به درون کاسه و به میله متصل به شناور وصل باشد. اگر مشکلی در این زنجیر به وجود آید، عملکرد سیفون مختل خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  فاصله لوله فاضلاب توالت فرنگی از دیوار | فاصله استاندارد توالت فرنگی از دیوار

دریچه تخلیه آب مشکل دارد

وقتی که دکمه سیفون زده می شود، باید دریچه تخلیه آب به درون کاسه باز شود. چنانچه دریچه تخلیه آب به درون کاسه خراب شده و یا آسیب دیده باشد، این اتفاق رخ نمی دهد و باید آن را عوض کنید.

راهکارهایی برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی

از مشکلات متداول توالت فرنگی گرفتگی آن است. انواع گرفتگی توالت فرنگی با مو، فضولات، صابون، دستمال کاغذی، پارچه و دیگر موارد امکان دارد موجب انسداد لوله ها و در نتیجه بوی بد در محیط گردد. برای جلوگیری از گرفتگی لوله ها ساده ترین راهکار این است، که دستمال کاغذی را درون توالت فرنگی رها نکنید. برخی از افراد تصور می نمایند، که دستمال‌های کاغذی ظریف بوده و در چاه گیر نمی کند. ولی انجام دادن این کار به مرور زمان موجب انسداد لوله ها می گردد. برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده نمایید.

توالت فرنگی

 • به وسیله پمپ گرفتگی توالت فرنگی را برطرف کنید.
 • از فنر برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید.
 • دستگاه تراکم هوا یکی دیگر از راهکارها برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی می باشد.
 • با چوب لباسی می توان گرفتگی توالت فرنگی را برطرف نمود.
 • استفاده کردن از مواد شوینده برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی در برخی مواقع موثر است.
 • استفاده از جوش شیرین برای رفع انسداد لوله توالت فرنگی نیز توصیه می گردد.
 • می توانید در چاه فاضلاب اسید بریزید، در اکثر مواقع این راهکار موجب باز شدن لوله های توالت فرنگی می گردد.
 • می‌توانید از لوله بازکن استفاده نمایید.

نکات مهم نگهداری و استفاده از توالت فرنگی

 1. وقتی که از توالت فرنگی استفاده می‌کنید باید به نظافت آن توجه کافی داشته باشید. به صورت مرتب باید توالت فرنگی نظافت و ضدعفونی گردد. این موجب می‌شود، که آلودگی در سرویس بهداشتی شما جمع نشود. برای اینکه بتوانید توالت فرنگی را ضدعفونی نمایید از قرص های مخصوص استفاده نمایید. وقتی از سیفون استفاده می شود این قرص ها فعال می شوند و محیط سرویس بهداشتی شما ضدعفونی می گردد. از مواردی مانند آبلیمو، سرکه و جوش شیرین هم برای ضدعفونی کردن توالت فرنگی استفاده می گردد.
 2. از گرفتگی و انسداد توالت فرنگی جلوگیری کنید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، به هیچ عنوان نباید دستمال کاغذی را در توالت فرنگی رها کنید. چون موجب انسداد لوله توالت فرنگی خواهد شد.
 3. برای اینکه در زمان استفاده کردن از توالت فرنگی از بابت آلودگی ها خیالتان راحت باشد، می توانید از کاور توالت فرنگی استفاده نمایید. کاور توالت فرنگی در محل نشیمنگاه آن نصب می گردد و وقتی که نیاز است، می‌توانید آن را عوض کنید.

سخن تکمیلی

در این مقاله مشکلات و ایرادات رایجی که برای توالت فرنگی به وجود می آید را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و راهکارهای مناسب و کاربردی برای رفع آنها ارائه دادیم. همچنین در ادامه به نکات مهمی که باید در استفاده و نگهداری از توالت فرنگی در نظر داشته باشید را بیان نموده ایم، تا توالت فرنگی شما کمتر با خرابی و ایراد مواجه گردد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خرابی و مشکلات رایج توالت فرنگی|عیب‌یابی توالت فرنگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات و ایرادات رایج توالت فرنگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا