تعمیرات ساختمان

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب | نصب توالت فرنگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در اماکنی که توالت ایرانی دارند، نصب توالت فرنگی با دو شیوه گوناگون انجام می‌شود. در اولین شیوه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با پوشاندن کاسه توالت ایرانی تبدیل می‌شود و از نظر هزینه و زمان به صرفه‌تر می‌باشد. در این روش آلودگی و بنایی کمتر خواهد بود. در شیوه بدون تخریب این کار در یک روز انجام می‌شود و هزینه آن تقریباً یک و نیم میلیون تومان خواهد بود.

در شیوه دوم تبدیل توالت ایرانی به فرنگی همراه با تخریب خواهد بود و سه روز زمان لازم خواهد بود. این عملیات همراه با تخریب است و اصلاح لوله کشی، حمل نخاله، عایق کاری، کف سازی و کاشی‌کاری باید انجام شود. هزینه انجام این روش ۴ الی ۵ میلیون تومان بدون حساب کردن خرید شیرآلات و توالت فرنگی می‌باشد.

انتخاب یکی از شیوه‌های فوق به شرایط آپارتمان و ملک مورد نظر بستگی خواهد داشت. البته در بعضی از ساختمان‌ها که دارای لوله کشی زیر سقفی هستند امکان دارد برای شیوه دوم مشکلات و محدودیت‌هایی مانند هماهنگی‌ها و اجازه از طبقه پایین مواجه گردید.

با توجه به این مورد که توالت ایرانی دارای معایبی است، بسیاری از افراد مجبور می‌شوند که تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی را انجام دهند. از جمله مشکلات می‌توان به فشاری که به مفاصل در هنگام نشستن و برخاستن وارد می‌شود، اشاره کرد که در توالت فرنگی این مشکل کمتر خواهد بود.

استفاده از توالت فرنگی علاوه بر افراد کهنسال و افرادی که دارای معلولیت هستند، برای جوانان نیز پیشنهاد می‌گردد. فشاری که در زمان نشستن و بلند شدن از توالت ایرانی به مفاصل وارد می‌شود، مضر می‌باشد. عادت به استفاده از توالت ایرانی و سنتی مشکلاتی برای افراد می‌تواند به وجود آورد.

در اولین مرحله باید بررسی کنید که با وضعیت کنونی حمام یا سرویس بهداشتی آیا می‌توان تبدیل توالت ایرانی به فرنگی را انجام داد. در صورتی که این کار ممکن است، هزینه آن چه مقدار خواهد بود؟ قسمت بسیار مهم تبدیل توالت ایرانی به فرهنگی فراهم کردن لوله فاضلاب مناسب برای نصب توالت فرنگی می‌باشد. توالت ایرانی دارای یک شتر گلویی یا سیفون دارد که امکان نصب توالت فرنگی وجود دارد. در این حالت توالت فرنگی باید کنده و فنر بخورد.

علت وجود سیفون یا شتر گلو نیز جمع شدن آب درون سیفون فاضلاب برای پیشگیری از ورود گازهای نامطبوع و بدبو به درون محیط است که در توالت فرنگی سیفون فوق درون خود توالت قرار داده شده است و نیازی به شتر گلویی ندارد، اما می‌توان با درخواست کارفرما یا مالک توالت فرنگی را روی لوله سیفون ایرانی نصب نمود. دلیل آن این می‌باشد که اگر بخواهید سیفون ایرانی را جمع کنید، علاوه بر اینکه هزینه‌های شما بیشتر می‌شود، امکان دارد از همسایه‌های طبقات پایین رضایت بگیرید. همچنین زمان انجام این کار هم حداقل یک روز بیشتر خواهد بود.

هزینه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

برای تبدیل توالت ایرانی به فرنگی در صورتی که از شیوه بدون تخریب استفاده شود، هزینه تبدیل بدون حساب کردن هزینه خود فرنگی در حدود یک میلیون تا یک میلیون و دویست هزار تومان می‌باشد. در شیوه‌ای که از کف سازی تخریب و تعویض شتر گلویی استفاده می‌شود، هزینه آن تقریباً بین چهار الی پنج میلیون تومان با حساب حمل نخاله، تخریب، عایق کاری، کف سازی، نصب توالت فرنگی، کاشی کاری و نصب شیرآلات است.

حتما بخوانید:   ایده های لاکچری و جذاب برای بازسازی خانه های قدیمی

باز هم تأکید می‌گردد، این هزینه‌ها به صورت تقریبی برآورد می‌شود و هزینه تهیه توالت فرنگی در آنها لحاظ نشده است.

در برخی مواقع مثل نصب توالت فرنگی در حمام باید ابتدا بررسی گردد که آیا لوله کشی فاضلاب محل مورد نظر قطر لازم و نزدیکی به رایزر را برای این کار دارد یا خیر و برای انجام دادن این کار چه ترفندهایی را می‌توان استفاده نمود.

شیوه‌های تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی

  1. جمع کردن کامل توالت ایرانی و کف سرویس بهداشتی یکی از شیوه‌های تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی می‌باشد. به سبب به هم خوردن ایزوگام و عایق قیرگونی کف سرویس و کندن سرامیک آن، این شیوه کمی زمانبر و هزینه بر خواهد بود. چیدمان دلخواه توالت فرنگی و کفشور سرویس از مزایای این شیوه محسوب می‌شود. باید توجه داشته باشید که اصولی‌ترین شیوه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی همین شیوه است، ولی به دلیل محدودیت زمانی و مالی و مشکلاتی که به خاطر تخریب به وجود می‌آید، از دیگر روش‌ها کمی سخت‌تر است.
  2. برداشتن قسمت توالت ایرانی و نصب کردن توالت فرنگی از شیوه‌های کم هزینه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی می‌باشد. در این شیوه باید توجه نمایید که کاسه توالت ایرانی با دقت شکسته و برداشته شود و آسیبی به ایزوگام وارد نگردد. وقتی که کاسه دستشویی توالت ایرانی به صورت کامل برداشته شد، لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و کفشور باید انجام گردد. طریقه عوض کردن توالت ایرانی به توالت فرنگی باید طوری انجام شود که در دستشویی یک کفشور باشد. وقتی که لوله کشی توالت فرنگی انجام شد، بخش تخریب شده باید سرامیک گردد.
حتما بخوانید:   نصب کاغذ دیواری چگونه است؟ | نکات مهم نصب کاغذ دیواری

برای همگون شدن کف باید در صورتی که در بازار سرامیک با رنگ و ابعاد سرامیک شبیه به کف سرویس وجود دارد، تهیه نمایید. حدا الامکان سیفون توالت ایرانی باید برداشته شود. چون توالت فرنگی به سیفون لوله کشی احتیاج نخواهد داشت. برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی اندازه لوله باید حداقل ۹۰ یا ۱۱۰ باشد تا فاضلاب به راحتی دفع گردد. یک توالت فرنگی که شتر گلویی دارد، در صورت افتادن چیزی، توالت فرنگی دچار گرفتگی خواهد شد و در این صورت نیاز به تخریب وجود دارد.

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب

این شیوه برای افرادی که سکونت موقت دارند یا امکان دارد پس از گذشت مدتی به توالت ایرانی نیاز پیدا کنند، پیشنهاد می‌شود. هزینه این شیوه کمتر می‌باشد. با توجه به اینکه استفاده از این شیوه موقت است، در زمان تخلیه کردن ساختمان مورد نظر توالت ایرانی را می‌توان مثل روز اول به صاحبخانه تحویل داد به شرطی که توالت ایرانی دچار شکستگی نشده باشد. البته در صورتی که کاسه توالت ایرانی شکسته باشد هم می‌توان کاسه هم سایز ایرانی را بدون عایق‌ و تخریب کف جا زد.

وقتی که از این نوع تبدیل استفاده می‌شود، به شتر گلویی سیفون و لوله کشی فاضلاب دست زده نمی‌شود و فقط کاسه توالت ایرانی تخریب گردیده و لوله فاضلاب بالاتر می‌آید و داخل گودی کاسه و اطراف لوله توسط مصالح و سیمان پر می‌شود. سطح آن با استفاده از صفحه پلیمری محکم شده و روی آن کاشی‌کاری انجام می‌شود. در توالت فرنگی تعبیه کف شور نباید فراموش شود. با توجه به مابقی جوانب باید شیب‌بندی مناسب انجام شود.

در این روش در مواقعی که می‌خواهید سرویس بهداشتی شما به حالت اولیه برگردد، با انجام هزینه بسیار کم و به راحتی می‌توانید توالت فرنگی را از روی کاسه ایرانی بردارید و توالت ایرانی را به صورت اولیه قرار دهید. شاید در این شیوه بازسازی حرفه‌ای سرویس بهداشتی انجام نشود، اما از نظر هزینه برای کاربران قابل قبول است و همچنین فقط در طول یک روز می‌توان تبدیل توالت ایرانی به فرنگی را انجام داد و دردسرهایی مثل تخریب را به همراه ندارد.

حتما بخوانید:   تفاوت نوسازی و بازسازی ساختمان | نوسازی ساختمان و بازسازی کدام بهتر است؟

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی

همانطور که گفته شد در برخی مواقع نیاز است که توالت ایرانی به توالت فرنگی تبدیل شود. اما در برخی مواقع نیز ممکن است، نیاز شود که توالت فرنگی به ایرانی تبدیل شود. به خصوص در مواقعی که یک آپارتمان چندین توالت فرنگی داشته باشد و وجود یک توالت ایرانی نیز ضرورت داشته باشد. به ویژه برای کسانی که فرزند خردسال دارند یا به علت عادت قادر به استفاده از توالت فرنگی نیستند.

برای انجام دادن این کار باید کارشناس لوله کش سرویس بهداشتی را مورد بررسی قرار دهد که آیا با شرایط موجود می‌توان این کار را انجام داد یا خیر.

در مواقعی که لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی در کف سرویس انجام شده است، می‌توان توالت ایرانی هم سطح را ایجاد کرد و باید درون سرویس بهداشتی یک سکو ایجاد کرده و اقدام به لوله کشی و نصب کاسه توالت و شتر گلویی نمایید.

در این شیوه باید سرویس بهداشتی به صورت کامل تخریب گردیده و جمع شود و همچنین عایق کاری نیز به هم خواهد خورد. بنابراین باید دوباره قیرگونی یا ایزوگام انجام شود. هزینه انجام این کار تقریباً سه الی چهار میلیون تومان خواهد شد.

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی توسط  افراد متخصص

باید توجه داشته باشید که تبدیل توالت ایرانی به فرهنگی از جمله کارهای تخصصی است که تلفیقی از لوله کشی و کار بنایی ساختمان است و ملاحظاتی که باید رعایت شود توسط نیروهای متبحر و تیم خدماتی متخصص باید انجام شود. اگر تبدیل توالت ایرانی به فرنگی به صورت صحیح و اصولی انجام نشود و به نکات مهم آن توجه کافی نگردد. قطعاً در زمان استفاده با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. بهتر است که پس از دیدن نمونه کارهای تیم‌های خدماتی از بین آنها بهترین را انتخاب کنید.

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

سخن تکمیلی

با توجه به اینکه استفاده از توالت ایرانی مشکلاتی مانند وارد شدن فشار زیاد به مفاصل را به همراه دارد، امروزه اکثر افراد از توالت فرنگی استفاده می‌کنند. در ساختمان‌های قدیمی معمولاً توالت ایرانی وجود دارد. بنابراین در این مواقع بعضی از افراد تبدیل توالت ایرانی به فرنگی را انجام می‌دهند. با استفاده از دو شیوه می‌توان این کار را انجام داد. در یکی از شیوه‌ها نیاز به تخریب و بنایی کمتری خواهد بود و در شیوه دیگر تخریب بیشتر انجام می‌شود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

طریقه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x