خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

معیارهای خرید دستگاه های لوله بازکنی | راهنمای خرید دستگاه های لوله بازکنی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

گرفتگی لوله فاضلاب امری عادی بوده و ممکن است برای هر کسی پیش بیاید در قدیم با روش های سنتی گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف می کردند ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی از دستگاه های مخصوص برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می شود در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با معیارهای خرید دستگاه لوله بازکنی خارجی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

استفاده از دستگاه های لوله بازکنی

در گذشته گرفتگی های لوله فاضلاب به روش های خانگی و سنتی برطرف می شد که این روش مشکلات خاص خود را داشت و گاهی گرفتگی زیاد بوده و به روش های سنتی نمی توانستند آن را برطرف کنند امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های لوله بازکنی مختلف برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب در شرکت ها، سازمان ها و یا منازل وجود دارد.

روش های زیادی برای بازکردن لوله فاضلاب به وسیله دستگاه وجود دارد که بهترین آنها دستگاه های فنر و دستگاه های دمنده هوا می باشند که در ادامه می خواهیم شما را با آنها آشنا کنیم.

برای خرید دستگاه لوله بازکنی چه معیارهایی را باید در نظر بگیریم؟

هر کالایی که شما تصمیم به خرید آن می گیرید باید معیار خاصی را برای خرید مشخص کنید این معیارها می‌تواند مربوط به نیاز شما برای خرید و یا خرید دستگاه بهتر و کارآمدتر باشد یکی از فاکتور هایی که برای خرید دستگاه های لوله بازکنی باید در نظر داشته باشید قیمت مورد نظر شما و همچنین کاربردی است که از دستگاه انتظار دارید مثلاً خانگی یا صنعتی، برند مورد نظر، عمق گرفتگی، روش باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و… را باید در نظر بگیرید.

قبل از اینکه برند و دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید باید مواردی را که نام بردیم از قبل مشخص کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای برطرف کردن نیاز خود انتخاب کنید.

دستگاه های لوله بازکنی

برای خرید دستگاه لوله بازکنی چه هدفی دارید؟

بیشتر ما با گرفتگی لوله فاضلاب روبرو شده ایم اینکه گرفتگی لوله فاضلاب مربوط به آشپزخانه باشد یا سرویس بهداشتی و یا سینک ظرفشویی فرقی نمی کند به هر حال می تواند مشکل کلافه کننده ای باشد در صورت گرفتگی لوله فاضلاب نمی توانید از سینک ظرفشویی و یا سرویس های بهداشتی استفاده کنید و یا گاهی ممکن است نتوانید از ماشین های ظرفشویی و لباسشویی هم استفاده کنید. برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب راه های زیادی وجود دارد که با یکدیگر فرق می کنند مثلاً گرفتگی لوله فاضلاب چاه توالت با گرفتگی فاضلاب ظرفشویی متفاوت است و از روش های مختلف و همچنین دستگاه های متفاوتی برای باز کردن لوله فاضلاب در هر کدام استفاده می کنند.

گرفتگی چاه های صنعتی هم به روش دیگری برطرف می شود در مرحله اول باید شما مکان و شدت گرفتگی را مشخص کنید و سپس متناسب با آن روش مناسب را با دستگاه مناسب انتخاب کنید تا مجبور به صرف هزینه های اضافه نشوید.

برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب با دستگاه های لوله بازکنی

برای برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب به وسیله ی دستگاه های لوله بازکنی روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند روش های برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب عبارتند از:

  • باز کردن لوله فاضلاب به وسیله لوله بازکنی دستی یا همان مکش معکوس
  •  استفاده کردن از محلول های اسیدی و پودر های مخصوص لوله بازکنی
  •  استفاده از دستگاه های لوله بازکنی فنری
  •  استفاده از دستگاه های لوله بازکنی با فشار هوای قوی
پیشنهاد آی‌بک امداد :  لوله بازکنی با جوهر نمک چه خطراتی دارد | تأثیر جوهر نمک روی لوله

 دستگاه های لوله بازکنی دستی چه مزایا و معایبی دارند؟

برای برطرف کردن گرفتگی های جزئی مانند روشویی و سینک ظرفشویی می توان از این روش استفاده کرد در این روش شما می توانید پسماند های مواد غذایی را که درشت هستند از چاه بیرون بکشید البته رسوبات چربی که به لوله ها چسبیده باشند با این روش از بین نمی روند. مزایای این روش قیمت ارزان و همچنین در دسترس بودن آن می باشد و می توان از این روش بارها برای برطرف کردن گرفتگی لوله استفاده کرد.

معایب استفاده از لوله بازکن های دستی سرعت کم در هنگام کار و همچنین نداشتن قدرت و کارآمد نبودن آن در گرفتگی های شدید می باشد.

لوله بازکن های اسیدی چه مزایا و معایبی دارند؟

برای باز کردن لوله فاضلاب به وسیله لوله بازکن های اسیدی شما می‌توانید هم از اسید ها و محلول های ایرانی استفاده کنید و هم از اسیدهای خارجی. این روش یکی از روش های قدیمی لوله بازکنی می باشد که در آن شما محلول یا پودر را داخل چاه ریخته و کمی صبر می کنید سپس روی آن آب داغ می ریزید.

مزایای این روش این است که به سهولت می‌توان از آن استفاده کرد قیمت آن مناسب و عملکردی سریع دارد این محلول ها در برند های مختلف وجود داشته و می توانند چربی ها را از بین برده و انواع گرفتگی ها را برطرف کنند. استفاده از این محلول ها دارای معایبی می‌باشد که عبارتند از:

  • متصاعد شدن گاز های سمی
  •  سمی بودن آن برای انسان و ایجاد مشکلات تنفسی و ریوی
  •  آسیب دیدن لوله های فاضلاب در درازمدت
  • احتمال نشت لوله

لوله بازکن های تراکم هوا چه مزایا و معایبی دارند؟

دستگاه های لوله بازکنی تراکم هوا هم خارجی هستند و هم ایرانی. از این دستگاه برای باز کردن انواع گرفتگی های لوله فاضلاب استفاده می کنند نکته مهمی که در هنگام استفاده از آن باید توجه کنید شیوه مخصوص کار با آن است مزایای استفاده از این دستگاه ها فشار و قدرت بالای دستگاه بوده و می توانید به دلخواه فشار دستگاه را کم و زیاد کنید.

یکی از معایب این دستگاه احتمال کثیف کاری آن می باشد زیرا ممکن است در هنگام باز شدن لوله، محیط را کثیف کند یکی دیگر از معایب دستگاه تراکم هوا این است که در گرفتگی های خاک و مصالح نمی توان از این روش استفاده کرد.

لوله بازکن های فنری چه مزایا و معایبی دارند؟

این لوله بازکن ها در دو نوع دستی و برقی موجود می باشند یکی از بهترین و معمول ترین روش ها برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده از لوله بازکن های فنری است با استفاده از لوله بازکن های فنری می توانید انواع گرفتگی ها را رفع کنید مزایای استفاده از لوله بازکن های فنری، قیمت مناسب در فنرهای دستی و سرعت عمل بالا و عدم نیاز به نیروی انسانی در فنرهای برقی می باشد معایب این دستگاه بالا بودن قیمت دستگاه فنر های برقی و همچنین نیاز به قدرت بدنی در فنر های دستی است. به دلیل پیچیدگی این دستگاه اشخاص مبتدی نمی توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع اتصالات لوله آب فاضلاب | آشنایی با اتصالات مختلف سیستم لوله کشی

برای خرید دستگاه لوله بازکنی خارجی فنری چه معیار هایی را باید در نظر بگیریم؟

همانطور که در ابتدا گفتیم دستگاه های فنری پیچیدگی خاص خود را دارند نمونه های دستی لوله بازکنی فنری عملکرد ساده تری داشته و باید برای استفاده از آن به نکات خاصی توجه کنید مثلاً نوع فنر، قدرت، جنس، قطر و طول فنر بسیار مهم می باشد قطر فنر باید از ۲ تا ۲۰ میلیمتر باشد هر مقدار که قطر این فنرها بیشتر باشد کیفیت و کارایی آن بالاتر است ولی دقت داشته باشید باید فنری را که انتخاب کنید که با نوع گرفتگی متناسب باشد فنرهای ضخیم برای هر گرفتگی مناسب نیستند به طور معمول طول فنرها ۵ تا ۲۰ متر است.

زیاد بودن طول فنر نمی‌تواند همیشه نشانه بهتر بودن دستگاه باشد از فنر های بلند برای طبقات بالای ساختمان ها استفاده می شود قابلیت چرخش در جهت عکس یک فاکتور مهم و شناخته شده در این دستگاه است این دستگاه توانایی چرخش با سرعت های مختلف را دارا است و این یک معیار مهم برای خرید دستگاه لوله بازکنی فنر خارجی می باشد.

در هنگام خرید دستگاه فنر برقی باید به توان برق مصرفی و ولتاژ دستگاه توجه کنید توصیه می کنیم برای مصارف خانگی از نمونه های کوچک و ساده تر این دستگاه استفاده کنید.

هنگام خرید دستگاه لوله بازکنی خارجی به چه معیار هایی باید توجه کنیم؟

این موضوع را می پذیریم که هرچه قیمت دستگاه لوله بازکنی بیشتر باشد عملکرد آن هم بهتر بوده و همچنین آپشن های بیشتری دارد ولی گاهی ممکن است شما نیاز به صرف هزینه های زیاد نداشته باشید گرفتگی عمق کمتر از ۵ متر در چاه نیاز به صرف هزینه زیاد ندارد بهتر است دستگاه لوله بازکنی را که خریداری می کنید سطح نیاز و شدت مشکل خود را در نظر بگیرید دستگاه های لوله بازکنی گرانقیمت برای مصارف صنعتی و حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند گاهی ممکن است یک دستگاه لوله بازکنی فنری دستی هم مشکل شما را برطرف کند.

دستگاه های لوله بازکنی

چه فاکتورهایی بر قیمت دستگاه تأثیر گذار است؟

عوامل زیادی می تواند در قیمت دستگاه های لوله بازکنی خارجی تأثیرگذار باشد مثلاً اگر شما می خواهید یک برند شناخته شده را بخرید و برند خاصی را در نظر دارید حتی اگر دستگاه ساده هم خریداری کنید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید هر چه دستگاه امکانات بیشتر داشته و پیشرفته تر باشد قیمت آن هم بیشتر است یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر قیمت دستگاه لوله بازکنی تأثیر گذار باشد قیمت نرخ ارز است با توجه به اینکه دستگاه های لوله باز کنی با ارز آزاد وارد کشور ما می شوند تغییر کردن نرخ ارز می تواند بر قیمت کالا تأثیر داشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با معیارهای لازم برای خرید دستگاه های لوله بازکنی مختلف آشنا کردیم در صورتی که تمایل به خرید دستگاه های لوله بازکنی دارید باید حتماً نوع مصرف خود را در نظر گرفته و سپس به خرید دستگاه اقدام کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

معیارهای خرید دستگاه های لوله بازکنی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برای خرید دستگاه لوله بازکنی چه هدفی دارید؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا