خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

نصب بوگیر توالت فرنگی و سرویس های بهداشتی

امروزه استفاده از توالت فرنگی بسیار رایج است مخصوصاً کسانی که در منزل افراد سالمند و یا بیمار دارند بیشتر از این توالت ها استفاده می کنند. نصب بوگیر توالت فرنگی، یکی از ضروریات واحدهای آپارتمانی می باشد. باید استفاده از بوگیر را بدانید تا بتوانید به راحتی مشکل بو های سرویس بهداشتی را رفع کنید.

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با نصب بوگیر در توالت فرنگی و همچنین سرویس های بهداشتی به طور کامل آشنا کنیم با ما همراه باشید.

روش نصب بوگیر توالت فرنگی چگونه است؟

بوگیر های توالت فرنگی دارای تنوع زیادی هستند مثلاً بوگیرهایی به شکل ژله ای و یا لوله ای می باشند. در ادامه می خواهیم شما را با نصب بوگیر توالت فرنگی لوله ای آشنا کنیم. این بوگیر در دو شکل بدون پیچ و یا پیچ دار موجود است. بوگیرهای پیچ دار جای دو پیچ در روی لبه خود دارند و برای اینکه آنها را نصب کنید ابتدا باید بوگیر را جا انداخته و بعد از آن جای پیچ را مشخص کنید؛ سپس روی آن رول پلاک بزنید.
پیچ اول را خوب در زمین محکم کرده و سپس مهره های پیچ را هم محکم کنید. دقت داشته باشید نباید سر پیچ ها زیاد بالا باشد.

نکته مهم: در هنگام نصب توالت فرنگی از نصاب بخواهید که بوگیر را هم برای شما نصب کند تا بعداً برای نصب بوگیر به دردسر و هزینه اضافه نیفتید.

در ادامه می خواهیم شما را با روش نصب بوگیر ژله ای توالت فرنگی آشنا کنیم.

بوگیر توالت فرنگی

روش نصب بوگیر ژله ای توالت فرنگی

بهترین نوع بوگیر برای توالت فرنگی، بوگیر ژله ای می باشد که می تواند شما را از بوی بد توالت فرنگی نجات دهد. بوگیر ژله ای را در روی سطح توالت فرنگی نصب می کنند تا از خارج شدن بوی بد توالت جلوگیری کنند. جنس این بوگیر از پلاستیک بوده و به همین دلیل در سرما و دمای پایین خشک نمی شود و در دماهای بالا و گرما هم شکل خود را از دست نمی دهد، به همین دلیل عمر بوگیر ژله ای زیاد بوده و از جهت اقتصادی مقرون به صرفه است.

گاهی ممکن است برای ساختن بوگیر ژله ای از بتونه های رنگی هم استفاده شود که با این کار ظاهر بوگیر را زیبا می کنند ولی عمر آن کوتاه می شود و بعد از مدتی خشک شده و نمی توان از آن استفاده کرد و شما مجبور خواهید شد که بوگیر را عوض کنید.

دقت داشته باشید که عوض کردن بوگیر زحمت بسیار زیادی دارد و شاید مجبور شوید توالت فرنگی را هم با آن عوض کنید و به همین دلیل توصیه می‌کنیم از این مدل بوگیر به هیچ وجه استفاده نکنید.
نصب کردن بوگیر ژله ای توالت فرنگی بسیار راحت است و شما می توانید آن را در روی سطح توالت فرنگی قرار داده و به خوبی محکم کنید. برای جا انداختن لبه بوگیر در روی توالت فرنگی کافی است که بوگیر را درست جا بیندازید؛ ولی دقت داشته باشید که بهتر است چسب اطراف بوگیر را به شکل شیب دار قرار داده و استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ۷ دلیل ترک خوردن کاسه توالت|برطرف کردن ترک خوردگی کاسه توالت

مراحل نصب بوگیر ژله ای توالت فرنگی

در صورتی که می‌خواهید خودتان بوگیر ژله ای را در روی توالت فرنگی نصب کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • قبل از هرکاری وسایل لازم را به همراه داشته باشید و از کافی بودن چسب اطمینان پیدا کنید.
  • در صورتی که چسب کافی نباشد می توانید از چسب آکواریوم استفاده کنید و با آن بوگیر را بچسبانید.
  • همراه با لوازم جانبی بوگیر یک حلقه پلاستیکی هم وجود دارد که باید دور تا دور لوله چسبیده شود.
  • بعد از چسباندن، با دست آن را فشار دهید تا در جای خود محکم شود.
  • بعد از اینکه این مرحله تمام شد به شکل کامل لوله را چسب مالی کرده و از محکم شدن بوگیر مطمئن شوید.

نکاتی مهم در هنگام نصب بوگیر توالت فرنگی

بوگیرهای ژله ای در روی توالت فرنگی قرار می گیرند ولی بوگیر های لوله ای به شکل لوله در مسیر فاضلاب قرار داده می‌شوند. بعضی از آنها لبه هایی برای بستن پیچ و قرار گرفتن دارند و بعضی ها هم اصلاً لبه ندارند. نکته مهمی که برای نصب بوگیر توالت فرنگی باید به آن توجه کنید این است که قطر لوله فاضلاب توالت فرنگی حتماً باید یک و نیم سانتیمتر از زمینی که توالت در روی آن نصب شده، بالاتر باشد. بعد از اینکه مرحله اول تمام شد اطراف لوله را به وسیله سمباده و یا سوهان به شکل نرم سمباده بکشید.

دلیل سمباده کشیدن لوله این است که نصب بوگیر راحت تر انجام شود و براده های اطراف بوگیر به توالت فرنگی آسیب نرساند. همه بوگیرها همراه خود دارای چسب می باشند که باید بدانید این مقدار چسب معمولاً برای نصب روی توالت فرنگی کافی نیست و بهتر است قبل از اقدام به نصب بوگیر چسب بیشتری تهیه کنید پس خرید چسب می تواند جزو ابزار جانبی باشد که شما در هنگام نصب بوگیر باید به همراه داشته باشید.

برطرف کردن بوی بد دستشویی با بوگیر توالت

در ادامه می خواهیم شما را با رفع بوی بد حمام، دستشویی و سرویس بهداشتی آشنا کنیم. سرویس بهداشتی و توالت در همه ساختمان ها وجود داشته و همه ساکنین از آن استفاده می کنند. سرویس بهداشتی و توالت به دلیل ارتباط مستقیم با فضولات انسانی، درگیر بوهای بد و متعفن است که گاهی ممکن است این بو شدت یافته و باعث اذیت ساکنین شود. انتشار بوی بد در فضا را می توان به راحتی و با استفاده از بوگیر برطرف کرد.

برای اینکه بوی بد سرویس بهداشتی و توالت را از بین ببرید، می توانید از خوشبو کننده های هوا و بوگیر توالت استفاده کنید. حمام، توالت، سرویس های بهداشتی، دستشویی و به طور کلی هر جایی که با فاضلاب در ارتباط است امکان دارد بوی تعفن دهد و این هم معمولاً به دلیل فضولات می باشد.
بوی بد در توالت امری عادی بوده زیرا توالت به طور مستقیم با فضولات در ارتباط است البته منظور این نیست که توالت حتماً باید بوی بدی بدهد، البته گاهی ممکن است بوی بد ناشی از خرابی لوله ها باشد و یا فضولات در سیفون توالت جمع شده باشد.

سیفون توالت یکی از عوامل ایجاد بوی بد در سرویس های بهداشتی

همانطور که می دانید همه فاضلاب ها دارای یک لوله خمیده می باشند به نام سیفون، که باعث می شود گاز فاضلاب و بوی بد، به داخل ساختمان راه پیدا نکند.
توالت هم دارای سیفون است و این سیفون در حین اینکه بسیار مفید است می تواند باعث تشدید بوی فاضلاب شود و این در مورد سینک آشپزخانه هم صدق می کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش خارج کردن اشیاء گرانقیمت از چاه فاضلاب

سیفون حالتی خمیده داشته و فضولات توالت در آن جمع می شوند اگر بعد از استفاده کردن از توالت به مقدار کافی آب در سیفون نریزید فضولات در آنجا باقی مانده و باعث بوی بد در سرویس بهداشتی خواهد شد. اگر بعد از توالت، فلاش تانک را بکشید هیچ فاضلابی در سیفون باقی نخواهد ماند و شما هم درگیر بوی بد فاضلاب نمی‌شوید ولی گاهی ممکن است اشخاصی از فلاش تانک استفاده نکرده و باعث بوی بد توالت شوند. برای اینکه این بو را ازبین ببرید، می توانید از خوشبو کننده و بوگیر دستشویی استفاده کنید.

برطرف کردن بوی بد توالت با بوگیر های دستشویی

قبل از اینکه بوگیر های مختلف توالت را به شما معرفی کنیم باید توصیه کنیم که تهویه سرویس بهداشتی را حتماً فعال کنید. در صورتی که سرویس بهداشتی و همچنین توالت، دارای تهویه مناسب باشد کمتر با بوی بد توالت رو به رو خواهید شد.

ولی گاهی افراد می خواهند علاوه بر استفاده از تهویه، از خوشبو کننده و بوگیر ها هم استفاده کنند در صورتی که بوی بد توالت و سرویس بهداشتی با تهویه مناسب برطرف نشد مجبورید از بوگیر ها استفاده کنید. بوگیرهای مختلفی در بازار وجود دارند که می توانید آنها را خریده و در محیط سرویس بهداشتی نصب کنید تا بوی بد توالت را از بین ببرید. بوگیرها خاصیت زیادی داشته و می توانند بوی بد را جذب کنند. وقتی که بوگیر توالت را نصب کنید متوجه خواهید شد که به راحتی می توان از بوی نامطبوع توالت خلاص شد.

در صورتی که بوگیر را در سرویس بهداشتی نصب کنید نه تنها بوی بد فاضلاب را از بین برده اید بلکه محیط سرویس بهداشتی بسیار خوشبو خواهد شد. این بوی مطبوع باعث می‌شود که حس خوبی در اشخاص ایجاد شود.

بوگیر خانگی برای رفع بوی بد توالت و سرویس بهداشتی

همانطور که گفتیم می توانید بوگیر های مناسب توالت و حمام را از بازار خریداری کنید و در مکان های مورد نظر نصب کنید ولی در کنار این روش، می‌توان از بوگیر های خانگی هم استفاده کرد. شما می توانید به راحتی در منزل یک بوگیر طبیعی بسازید که بسیار ساده و کاربردی هم می باشد و هزینه زیادی هم برای شما ندارد.

یک راه از بین بردن بوی بد سرویس های بهداشتی و توالت، گیاه رزماری و لیمو می باشد. از زغال هم می توان برای از بین بردن بوی بد استفاده کرد. زغال خاصیت جذب بو داشته و در صورتی که در سرویس بهداشتی قرار دهید به راحتی بوهای بد را جذب می کند. استفاده از ادکلن و یا عطر هم می‌تواند باعث خوشبو شدن هوا در توالت شود.

بوگیر توالت فرنگی

سخن پایانی

اگر شما هم در منزل از توالت فرنگی استفاده می‌کنید حتماً با معضل بوی بد توالت فرنگی رو به رو هستید. اگر یکبار از بوگیر توالت فرنگی استفاده کنید متوجه می شوید که می توانید برای همیشه از بوی بد توالت فرنگی خلاص شوید.

در این مقاله از ایبک امداد شمارا با نصب بوگیر توالت فرنگی و همچنین بوگیرهای توالت ایرانی و سرویس های بهداشتی به طور کامل آشنا کردیم. اگر در مورد نصب بوگیر توالت فرنگی سؤالی داشتید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.

 

نصب بوگیر توالت فرنگی و سرویس های بهداشتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه برطرف کردن بوی بد توالت با بوگیر های دستشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا