مجله ساختمان

تزیین شومینه با ایده های کاربردی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

می توانید با طراحی و تزیین شومینه ها این بخش از خانه را مانند یک تابلوی خاص و چشم نواز آماده کنید. یکی از محل ها در هر خانه ای که امکان تزیینات زیادی دارد و به خصوص برای دکوراسیون های فصلی کاربردی است شومینه می باشد. می توانید به راحتی با آغاز فصل های مختلف دکور های مختلفی را به شومینه خود دهید و هر چیزی را که علاقه دارید در روی شومینه و یا اطراف آن قرار دهید. می توانید با دکوراسیون های جذاب اطراف شومینه را به یک مکان بسیار دنج در منزل خود تبدیل نمایید.

با آشنایی بیشتر درباره شومینه و المان هایی که می توانید در تزیین شومینه استفاده کنید می توانید این قسمت از خانه خود را به زیبا ترین شکل ممکن دکور نمایید.

آشنایی با بهترین ایده های تزیین شومینه

اگر جزو آن دسته از افرادی می باشید که به تزینات این بخش از خانه علاقه زیادی دارید و دوست دارید نقطه کانونی خانه تان شومینه و تزیینات آن باشد می توانید با کمک از ایده های که در ادامه بیان می کنیم این مهم را به بهترین شکل انجام دهید:

در بالای شومینه از یک آینه بزرگ استفاده کنید

می توانید در بالای شومینه های خود از یک آینه با سبک پتینه کاری و رنگ طلایی و یا اینکه از تابلو های براق و مدرن استفاده نمایید. با بهره مندی از آینه ها در بالای شومینه ها برای هر سبک دکوراسیونی می توانید فضایی جذاب، شگفت انگیز و فضای شیک را ایجاد کنید.

تزیینات متناسب با فصل برای شومینه استفاده کنید

می توانید با شروع هر فصلی از وسایل تزیینی متناسب با آن فصل برای دکوراسیون شومینه استفاده نمایید به این صورت که با آغاز هر فصل دکوری های روی شومینه را جا به جا نمایید. با این کار می توانید به راحتی این قسمت از خانه را نماد فصل ها تبدیل نمایید.

حتما بخوانید:   دکوراسیون آشپزخانه کوچک | نکات مهم در مورد طراحی آشپزخانه

وقتی فصل بهار آغاز می شود می توانید با استفاده از چند گلدان و گل های طبیعی و رنگی روی شومینه فضای بهاری در این قسمت ایجاد کنید. همچنین می توانید در اطراف شومینه از آویز های رنگارنگ و تزیینات رنگی استفاده نمایید. همینطور می توانید با استفاده از یک طناب رنگی و آویز کردن کارت پستال ها و عکس های بهاری روی آن و آویز کردن این طناب بر بالای شومینه یک دکور بهاری جذاب داشته باشید.

در فصل زیبای پاییز نیز می توانید از وسایل دکوری نارنجی و همچنین از کدو حلوایی های تزیینی استفاده نمایید. برای فصل سرد زمستان نیز می توان از نماد های مرتبط با کریسمس، تزیینات زمستانی و برف استفاده نمایید. همچنین می توانید در این فصل ها از یک صندلی زیبا با رنگی شاد و کوسن های رنگا رنگ در جلوی شومینه استفاده نمایید. بعد تزیین شومینه منزل خود می توانید از دور به شومینه نگاه کرده و یا با نشستن روی صندلی در فصل سرد از این گوشه دنج منزل خود بیشترین لذت را ببرید.

به شومینه منزلتان حس و حالی روستایی ببخشید

می توانید با استفاده از دکوراسیون های روستیک و آنتیک برای شومینه به این قسمت از منزلتان فضایی زیبا و بسیار آرام بخش ببخشید. برای اجرای این سبک از دکور می توانید برای اطراف شومینه از یک قاب چوبی بزرگ استفاده نمایید و بخش جلویی شومینه را با استفاده از صدف ها و سنگ های زیبا بپوشانید و تزیین نمایید. در بخش بالایی شومینه نیز می توانید دیوار را با چوب پوشانده و بر روی شومینه از دکوری های سنتی مانند شمعدان ها و هر وسیله دکوری قدیمی استفاده نمایید. شما می توانید با ایجاد این فضا یک حس آرامش به منزل خود هدیه دهید.

در دکوراسیون شومینه از اصل سادگی استفاده نمایید

همیشه نیاز نیست که برای دکوراسیون شومینه از وسایل دکوری زیادی استفاده نمایید. اگر برای این بخش از منزل به طرح های ساده تر علاقه مندید در ادامه پیشنهاد جذابی برای شما داریم.

شما می توانید بدون هیچ قاب و تزییناتی در اطراف یک شومینه ساده داشته باشید. برای این کار تنها کافی است برای دیوار پشت شومینه از یک رنگ ساده و ملیح استفاده نمایید. همچنین در بالای شومینه نیز یک تابلوی نقاشی زیبا نصب نمایید. با این کار یک فضای جذاب و دوست داشتنی ایجاد می کنید.

تبدیل شومینه به یک محل دنج

همه افراد علاقه دارند در منزل خود قسمت دنجی را ایجاد کنند که با نشستن در آن مکان بتوانند حس آرامش زیادی را به دست آورند. برای به وجود آوردن دکوراسیون این چنینی می توانید در کنار شومینه خود از یک گلدان بزرگ با گل های رنگ شاد استفاده نمایید. همچنین در قسمت بالای شومینه از قاب عکس های خاص و دکوری های رنگی استفاده کنید. برای تکمیل دکوراسیون خود می توانید دیوار شومینه را با استفاده از رنگی جذاب ک هم خونی خوبی با دیگر وسایل این قسمت داشته باشد کاغذ دیواری نمایید. در انتها می توانید در جلوی شومینه از یک مبل جذاب و راحت استفاده کنید که در این مکان ساعت ها بنشینید و به آرامش برسید و با نوشیدن یک چای در فصل بهار از این قسمت خانه خود بیشترین لذت را ببرید.

حتما بخوانید:   درباره ی انواع دوش حمام | بروز ترین مدل دوش حمام

تزیین شومینه

در اطراف شومینه باغچه کوچکی درست کنید

برای آوردن انرژی زیاد به منزلتان می توانید در اطراف شومینه خود از گلدان های طبیعی زیبا استفاده نمایید و اطراف شومینه را شاداب نمایید. اگر از شومینه استفاده نمی نمایید می توانید در درون شومینه نیز گلدان قرار دهید و این فضا را تبدیل به یک گلخانه کوچک نمایید.

در داخل شومینه از چوب استفاده کنید

با قرار دادن چوب ها درون شومینه منزلتان می توانید حس گرما و زیبایی را به خانه ببخشید. زیرا بودن چوب درون شومینه حتی اگر روشن نشود حس خوبی دارد. با این روش می توانید حس طبیعت را در خانه داشته باشید.

درون شومینه از شمع استفاده کنید

اگر نیازی به روشن کردن شومینه در منزل خود ندارید می توانید برای دکوراسیون این بخش از خانه درون آن شمع روشن کنید. برای اینکار ابتدا باید درون شومینه را تمیز کرده و انواع شمع ها در قد های مختلف را درون آن بچینید و در مواقع نیاز آن را روشن کنید. این شمع ها باعث ایجاد فضایی رویایی می گردد.

همچنین می توانید از چوب های طبیعی به عنوان جا شمعی درون شومینه استفاده نمایید.

تزیین شومینه

درون شومینه از یک آینه استفاده کنید

اگر علاقه به تزیینات خاص در منزل خود دارید می توانید برای دکور شومینه از یک آینه درون آن استفاده نمایید. در انتهای شومینه یک آینه زیبا قرار دهید و برای تزیین در جلوی آن از چند تکه چوب استفاده کنید. با این کار تصویری از دکور خانه نیز درون آینه شومینه می افتد که زیبایی خاصی به این قسمت می بخشد.

برای دیوار پشت شومینه از کاشی های رنگی استفاده کنید

یکی از ساده ترین روش ها برای دکوراسیون شومینه این می باشد که در دیوار پشت آن از کاشی های زیبا و رنگی استفاده نمایید. اگر برای این کار از کاشی های طرح سنتی استفاده نمایید انتخاب خیلی بهتری است. همچنین این کار علاوه بر زیبایی که به این قسمت از منزل شما می دهد باعث راحت تر تمیز شدن دیوار بالای شومینه نیز می گردد.

حتما بخوانید:   راهنمای خارج کردن کلید شکسته از داخل قفل

برای نصب کاشی در دیوار پشت شومینه اگر خودتان در این زمینه تخصص کافی ندارید می توانید از افراد حرفه ای و کار بلد در این زمینه کمک بگیرید تا به بهترین شکل این کار را برای شما انجام دهند.

استفاده از شومینه به طرز متفاوت چگونه است

اگر در منزل خود شومینه دارید و اصلا از آن استفاده نمی کنید می توانید برای تزیین این قسمت از ایده های بسیار خلاقانه ای استفاده نمایید که در ادامه چند مورد را برای شما توضیح داده ایم:

تزیین شومینه

  • اگر اصلا از شومینه خود استفاده نمی نمایید می توانید از آن به عنوان یک پارتیشن استفاده نمایید. برای این کار ابتدا باید درون شومینه را تمیز کرد و در ادامه با استفاده از چند تکه چوب قفسه بندی نمایید. بعد از انجام این کار می توانید برای پر کردن قفسه ها از وسایل دکوری، کتاب ها و هر وسیله دکوراتیو دیگری استفاده نمایید.
  • روش خلاقانه دیگری که برای دکور شومینه در منازل وجود دارد برای افراد کتاب خوان بسیار مناسب است. در این روش می توانید فضای درونی شومینه را به صورت کامل با کتاب پر نمایید. برای اینکه چیدمان کتاب ها درون شومینه زیبا و مرتب به نظر آید می توانید از یک الگوی چینش نوین و خاص برای این کار استفاده نمایید. به طور مثال می توانید هر ۶ عدد یا ۵ عدد کتاب را به صورت افقی و عمودی در کنار هم قرار دهید. با استفاده از این روش علاوه بر نظم و زیبایی که دارد می توانید به کتاب ها راحت تر دسترسی داشته باشید.
  • ایده خلاقانه دیگری که وجود دارد این است که درون شومینه را بو صورت کامل با یک تخته سیاه بپوشانید و از این تخته برای خلاقیت های مختلف از جمله کشیدن طرح های زیبا، نوشتن جملات انگیزشی و یا حتی بازی کودکان استفاده نمایید.

نتیجه گیری

شومینه در منزل باعث ایجاد یک فضای زیبا در خانه شما می شود. می توانید برای تزیین شومینه از روش های خلاقانه زیادی استفاده نمایید که در این مقاله تعداد زیادی از این روش ها را ذکر کرده ایم. با تزیین شومینه می توانید فضایی گرم و جذاب در منزل خود ایجاد کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تزیین شومینه در منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با انواع روش های تزیین شومینه آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x