تعمیرات ساختمان

نحوه ساخت خانه 70 متری

برای بازسازی کردن یک خانه ۷۰ متری خیلی سریعتر از آنچه که تصور می کنید می توان برنامه ریزی کرد و کار را شروع کرد و آن را با موفقیت به اتمام رساند. در بازسازی کردن فضاهای کوچک مثل خانه ۷۰متری، به علت آنکه کاربری هر کدام از قسمت های خانه به طور کامل مشخص است، علتی جهت ایده پردازی های پست مدرن وجود ندارد، به ویژه در روش زندگی ایرانی ها.

تعیین هدف بازسازی کردن خانه ۷۰ متری

اصولاً بازسازی به معنای اقداماتی می باشد که جهت دوام بخشیدن به ساختمان قدیمی صورت می گیرد. به عنوان مثال تعمیر ساختار بنا و تقویت آن، مرمت بنا، تعمیر کردن دیوارها و کف و همچنین تعمیرات مربوط به تاسیسات از موارد بازسازی به شمار می آید. بازسازی با نوسازی متفاوت است. در نوسازی با ساختار کلی ساختمان کاری نداریم و فقط می‌خواهیم نمای ظاهری ساختمان به روز شود. اهداف بازسازی خانه با هر متراژی می تواند به چند دسته تقسیم شود.

  • تغییر کاربری غذا و یا ایجاد فضایی جدید
  • افزودن امکانات جدید
  • فرسودگی بنا و لزوم مقاوم سازی
  • تعمیرات مربوط به تاسیسات
  • افزایش قیمت ملک
  • تغییر دکوراسیون

پس از آن که هدفتان از بازسازی خانه ۷۰ متری را مشخص کردید، باید سبک مد نظرتان را تعیین کنید. ممکن است سبک کار شما مدرن باشد و یا کلاسیک و یا سنتی. با مشخص شدن سبک مورد علاقه تان می توانید به برنامه ریزی پروژه اقدام کنید و پس از آن با دقت بیشتری می توانید بودجه را تخمین بزنید.

هزینه بازسازی کردن خانه ۷۰ متری

همانطور که می دانید برآورد هزینه بازسازی کردن خانه بستگی به متریالی که در پروژه استفاده می‌شود و همچنین مقدار تغییراتی که باید اعمال شود و چند عامل دیگر بستگی دارد و ممکن است از یک میلیون تا دهها میلیون متغیر باشد. چگونه خانه ۷۰ متری را بازسازی کنیم؟برای آگاهی از هزینه های بازسازی کردن خانه لازم است با پیمانکاران و متخصصان این زمینه مشورت کنید و از آنها راهنمایی بخواهید.

روند بازسازی کردن خانه ۷۰ متری

پس از تعیین هدف و تخمین بودجه باید روند بازسازی خانه خود را برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال برای یک خانه ۷۰ متری بر طبق موارد زیر باید پیش رفت.

مرحله اول، آشپزخانه

بازسازی کردن آشپزخانه می تواند تغییرات زیادی در خانه شما ایجاد کند. در یک خانه ۷۰ متری معمولاً آشپزخانه ۴ تا ۵ متر می باشد. به همین خاطر در بازسازی کردن آن باید بسیار هوشمندانه برخورد کرد. تغییراتی که در فضای آشپزخانه اعمال می شود باید ابعاد این قسمت را بزرگتر از آن چیزی که هست نشان دهد. کابینت هایی که رنگشان روشن باشد و تا سقف کشیده شده باشند، تعویض دیوارپوش، آشپزخانه و کفپوش می‌تواند باعث ایجاد تغییرات زیادی در آشپزخانه گردد. عایق کاری کف نیز از مواردی است که باید آن را مورد توجه قرار داد.

مرحله دوم، سرویس بهداشتی و حمام

معمولاً در یک خانه ۷۰ متری فضایی که برای سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفته می شود بسیار کوچک است. معمولاً این فضاها از ۴ یا ۵ متر بیشتر نیست اما وجود جزئیاتی مثل لوله کشی آب، فلاش تانک، توالت، کاشی، شیرآلات و … باعث می شود که حجم کار در این بخش افزایش پیدا کند و به همین نسبت هزینه ها نیز بیشتر می شود. در بازسازی سرویس بهداشتی به خاطر داشته باشید که کف را نیز تعویض کنید زیرا گذشت زمان موجب می‌شود که عایق کف خاصیت خود را از دست بدهد. برای انجام این کار کف سرویس بهداشتی باید خراب شده و مجدداً عایق کاری شود. همچنین چنانچه توالت ایرانی در خانه خود دارید، یکی از تغییراتی که می توانید در آن اعمال کنید استفاده از توالت فرنگی توکار می باشد زیرا این نوع توالت فرنگی در اشغال فضا نیز صرفه جویی خواهد کرد. برای تفکیک کردن فضای خشک از فضای مرطوب، توصیه ما به شما این است که از درب های شیشه ای کشویی استفاده کنید تا هم فضا را روشن تر نشان دهد و هم جای زیادی اشغال نکند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مراحل ترمیم گچ دیوار در زمان بازسازی خانه

مرحله سوم، سالن نشیمن و پذیرایی

معمولاً سالن نشیمن در یک خانه ۷۰ متری، ۳۰ متر می باشد. اما باید بدانید که بازسازی کردن آن نیاز به مهارت زیادی دارد و باید بسیار اقتصادی انجام شود. به عنوان مثال نقاشی دیوار را می توان تغییر داد تا فضایی کاملاً نو ایجاد کند. البته قبل از انجام آن باید از سالم بودن دیوار و عدم نمدار بودن آن مطمئن شوید. چنانچه متوجه شدید دیوار دچار نشتی شده است، باید روی دیوار را بتراشید تا به گچ کاری و لایه زیرین آن برسید و آن را تعمیر کنید. چنانچه آشپزخانه شما دیوار داشت با حذف آن نیز می توانید نتیجه فوق‌العاده‌ای از کار بگیرید. تغییر نورپردازی ها و همچنین کفپوش نیز می تواند گزینه های دیگری برای بازسازی سالن نشیمن باشد. همچنین می توانید مبلمان منزل خود را با مدل هایی که تاشو و یا کم جا هستند جایگزین کنید. تعویض پرده های سالن نشیمن نیز می‌تواند در نشان دادن فضای بزرگ بسیار موثر باشد. همچنین می توانید از شلف نیز استفاده کنید تا محیط نشیمن شما خلوت تر و مرتب به نظر برسد.

مرحله چهارم، اتاق خواب ها

آپارتمان های ۷۰ متری معمولاً یک یا دو اتاق خواب دارند که متراژ آنها از ۹ متر تا ۱۲ متر می باشد و هزینه بازسازی کردن آن نیز مقرون به صرفه است. در اتاق خواب نیز می توان با رنگ آمیزی کردن دیوار، چهره جدیدی به فضا داد. چنانچه قصد دارید از فضای اتاق خواب خود استفاده بیشتری ببرید، پیشنهاد ما به شما طراحی و ساخت کمد دیواری می باشد. همچنین نورپردازی، نصب آینه ها و یا لوستر هایی در سقف نیز پیشنهاد می شود.

نکات مربوط به بازسازی کردن آپارتمان ۷۰ متری

موارد بسیاری برای بازسازی کردن آپارتمان ۷۰ متری وجود دارد که در روند کار باید آنها را اجرا کنید. معمولاً با ایده ها به خوبی آشنا هستید.چگونه خانه ۷۰ متری را بازسازی کنیم؟ در ادامه مطلب نکات مهمی که می تواند زیبایی و راحتی پروژه شما را چندین برابر کند بیان می کنیم.

نقشه داخلی خانه را یکسره کنید

وجود دیوارهای داخلی در فضای کوچک خانه های آپارتمانی با عث شلوغ نشان دادن آنجا می شود. همچنین باعث ایجاد محدودیت در رفت و آمد و قرار دادن لوازم در خانه خواهد شد. این مورد به خصوص در آشپزخانه و اتاق غذاخوری بیشتر به چشم می آید. چنانچه اتاق ناهارخوری و آشپزخانه شما کنار هم قرار دارند و با دیواری این دو قسمت از هم تفکیک شده اند، برای آن که فضا را بزرگتر نشان دهید می توانید این دیوار را از بین آشپزخانه و ناهارخوری حذف کنید. همچنین چنانچه اتاق نشیمن خانه شما در کنار آشپزخانه و اتاق غذاخوری قرار دارد، می توانید با حذف کردن دیوار ارتباط بهتری بین اتاق‌ها ایجاد کنید. برداشتن دیوار باعث می شود تا نور طبیعی از پنجره ها به فضای داخلی خانه بتابد و فضا روشن‌تر شود. برای انجام این تغییرات در بازسازی کردن خانه ۷۰ متری لازم است از یک متخصص کمک بگیرید. کارشناس بازسازی با جابجا کردن دیوار و یا حذف آنها، محل قرار گرفتن سیم کشی و لوله کشی را شناسایی می کند و پس از آن اقدام به بررسی گزینه‌های موجود خواهد کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بازسازی رستوران چگونه انجام می شود | دکوراسیون داخلی رستوران

تعویض کفپوش به صورت یکنواخت

یکی از مهمترین مواردی که در تعویض کفپوش خانه های کوچک باید آن را مورد توجه قرار دهید این است که از یک مدل کفپوش استفاده کنید. به عنوان مثال پارکت یا لمینت چوبی و یا لمینت های طرح چوب مواردی هستند که برای کفپوش مورد استفاده قرار می گیرند. فقط باید دقت کنید کفپوشی انتخاب کنید که برای همه فضا های خانه شما از قبیل نشیمن، آشپزخانه و … مناسب باشد و لازم نباشد که مدل آن را عوض کنید. این تکنیک باعث می شود تا خانه شما بسیار بزرگتر از آنچه که هست نمایش داده شود. در این شرایط شما یک فضای بزرگ می بینید نه چند اتاق کوچک.

تضاد رنگی ایجاد نکنید

اتاق هایی که دارای رنگ تیره هستند نسبت به اتاق هایی که پالت رنگی روشنی دارند کوچک تر به نظر می رسند. نکته جالب این است که اتاق هایی که در آنها تضاد رنگی وجود دارد و ممکن است باعث به وجود آمدن همین احساس در افراد شود. بنابراین هنگام بازسازی کردن خانه خود به این نکته دقت کنید و زمان چیدمان دکور، این موضوع را مورد توجه قرار دهید. چنانچه تضاد رنگ در فضاهای بزرگ تر اجرا شود و به خوبی مدیریت گردد می‌تواند فضای دلنشین و جذابی ایجاد کند اما در اتاق های کوچک چشم به راحتی می تواند تفاوت ها را تشخیص دهد و محدودیت فضا بهتر به نظر خواهد آمد. بنابراین بهتر است در فضاهای کوچک از طیف رنگی کمتری استفاده گردد و تضاد رنگ ایجاد نشود.

لوازم تاشو و تو کار استفاده کنید

چنانچه قصد دارید در روند بازسازی کردن خانه خود مبلمان و برخی لوازم را نیز عوض کنید، پیشنهاد ما به شما این است که بیشتر به سراغ نمونه های توکار بروید. چگونه خانه ۷۰ متری را بازسازی کنیم؟کمد دیواری توکار، مبلمان تاشو، قفسه بندی های فرو رفته داخل دیوار و … می تواند هم فضا را بیشتر بزرگ نشان دهد و هم به منظم تر بودن و خلوت تر بودن خانه شما کمک می کند.

سخن پایانی

در این مطلب از ایبک امداد اهداف بازسازی کردن خانه ۷۰ متری، مراحل انجام پروژه و نکات مربوط به آن را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید بهترین تصمیم را برای انجام پروژه بازسازی منزل خود بگیرید و به راحتی بودجه مورد نظرتان را تخمین بزنید.

نحوه ساخت خانه ۷۰ متری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه ساخت خانه ۷۰ متری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا