خانواده

راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک | انواع صندلی غذاخوری کودک

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

کودکان با گذراندن مراحل رشد و سپری کردن دوران شیرخوارگی می‌توانند غذاهای جامد نیز بخورند. بهتر است که از همان ابتدا آداب غذا خوردن را به فرزندان خود یاد دهید. جمع شدن خانواده در زمان صرف غذا کنار همدیگر از جمله لذت‌های بسیار شیرین زندگی است. صندلی میز غذاخوری برای استفاده کودکان ابعاد استانداردی ندارند. بنابراین باید برای کودکان صندلی مخصوص تهیه کنید. در هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک باید به برخی از موارد توجه کافی داشته باشید.

چه زمانی باید صندلی غذاخوری کودک خرید؟

کودکان معمولا در سن ۹ تا ۱۲ ماهگی می‌توانند بنشینند و غذاهای جامد بخورند. بنابراین لازم است که در این موقع صندلی غذاخوری کودک را خریداری نمایید. این صندلی‌ها مزایای زیادی برای کودکان و شما خواهد داشت. خوردن غذا روی صندلی غذاخوری به کودکان احساس استقلال و اعتماد به نفس می‌دهد و موجب تقویت توانایی‌های او می‌شود.

با استفاده از این صندلی کودک برای غذا خوردن مجبور نیست خم شوید و به مهره‌های کمر فشار آورید. چون این صندلی‌ها دارای پایه‌های بلندی هستند که ارتفاع آنها قابل تنظیم است. با توجه به اینکه استفاده از صندلی غذاخوری کودک موجب می‌شود کودکان فضای کافی برای غذا خوردن داشته باشند، میز غذاخوری شما کثیف نخواهد شد و برای نظافت زمان کمتری نیاز خواهید داشت.

انواع صندلی غذاخوری کودک

با توجه به طراحی و شکل ظاهری صندلی‌های غذاخوری کودک می‌توان آنها را به چند دسته تقسیم کرد. شما می‌توانید با توجه به نیاز و سلیقه یکی از آنها را انتخاب و خریداری نمایید انواع مختلف صندلی غذاخوری کودک عبارت هستند از:

صندلی استاندارد

صندلی غذاخوری معمولی یا استاندارد دارای امکاناتی مثل قابلیت تنظیم ارتفاع نمی‌باشد. این صندلی‌ها در مکان‌های عمومی مثل تالارها و رستوران‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما از نظر اقتصادی خرید صندلی غذاخوری کودک معمولی یا استاندارد به صرفه‌تر است.

صندلی غذاخوری کودک چندکاره

صندلی غذاخوری کودک از مدل چند کاره دارای قابلیت‌های بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر می‌باشد و علاوه بر اینکه برای غذا خوردن کاربرد دارند، می‌توانید از آنها به عنوان صندلی و میز مخصوص کودک برای نقاشی یا بازی نیز استفاده کنید.

حتما بخوانید:   یادتان نرود آلوده‌ترین نقاط آشپزخانه را تمیز کنید | آلوده ترین نقاط آشپزخانه

این صندلی‌ها معمولاً حجم بیشتری را اشغال می‌کنند. بنابراین در صورتی که فضای خانه شما محدود است، استفاده از این صندلی غذاخوری کودک پیشنهاد نمی‌شود.

صندلی غذاخوری کودک قابل تنظیم

این صندلی منعطف یا قابل تنظیم دارای قابلیت‌های زیادی می‌باشد. شما می‌توانید به راحتی پایه‌ها، تکیه‌گاه، سینی و ارتفاع آن را تنظیم نمایید. این ویژگی‌ها در این صندلی سبب گردیده است که قیمت آن در بازار نسبت به مدل‌های دیگر بیشتر باشد. صندلی غذاخوری کودک قابل تنظیم را می‌توانید با توجه به فیزیک بدنی و سن کودک خود تنظیم نمایید.

صندلی غذاخوری کودک

صندلی حمایتی

صندلی حمایتی را می‌توان روی انواع صندلی‌های دیگر نصب کرد. قبل از نصب صندلی حمایتی ملحفه یا پارچه روی صندلی پایینی پهن نمایید تا به این ترتیب از کثیف شدن آن جلوگیری نمایید. حمل و نقل این صندلی‌ها آسان است و فضای کمتری را اشغال می‌کنند.

اندازه‌ها و ابعاد استاندارد

صندلی غذاخوری کودک معمولاً برای کودکان یک الی ۵ سال طراحی و ساخته شده‌اند و اندازه هر کدام از آنها با توجه به نوع طراحی متغیر می‌باشد اندازه‌ها و ابعاد استانداردی که در بازار رایج است عبارت هستند از:

  • 50*33*100
  • 70*55*100
  • 60*73*100

صندلی‌ غذاخوری کودک با توجه به مدل و نوع آن می‌تواند وزن بین ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم را تحمل کند.

نکات مهم خرید صندلی غذاخوری کودک

اگر شما نیز در منزل کودک دارید و قصد خرید صندلی غذاخوری کودک را دارید، در هنگام انتخاب و خرید آن باید به نکات مهمی توجه داشته باشید، تا بعدها دچار مشکل نشوید و موضوع مهم‌تر این است که صندلی مناسب کودک خود را تهیه کنید تا علاوه بر اینکه کودک در این صندلی احساس راحتی می‌کند ایمن نیز باشد.

ایمنی صندلی غذاخوری کودک

در هنگام خرید صندلی کودک مهمترین فاکتور توجه به ایمنی آن خواهد بود. چون احتمال آسیب دیدن کودکان در سنین پایین‌تر بسیار بیشتر است. حتماً مقاومت پایه‌ها و صندلی او را در نظر بگیرید و مورد بررسی قرار دهید. صندلی غذاخوری کودک حتماً باید دارای کمربند ایمنی باشد.

در هنگام خرید دقت داشته باشید که هیچ سطح تیز یا ناهمواری روی صندلی وجود نداشته باشد. چون موجب جراحت پا یا دست کودک خواهد شد.

قیمت صندلی

در هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک بودجه خود را در نظر بگیرید و میزان آن را به فروشنده بگویید تا در وقت شما صرفه‌جویی شود و فروشنده بهترین گزینه‌ها را با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، معرفی نماید.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید صندلی اپن و کاملترین اطلاعات برای انتخاب

قابلیت تاشوندگی

یکی دیگر از قابلیت‌های صندلی غذاخوری کودک که بسیار حائز اهمیت است قابلیت تا شوندگی است. در صورتی که می‌خواهید صندلی خریداری نمایید که فضای کمتری اشغال کند، این گزینه مناسب خواهد بود، چون می‌توانید آن را جمع کنید. استفاده از صندلی غذاخوری کودک از نوع تا شونده برای منازلی که دارای فضای کمتری هستند، گزینه ایده‌آلی است.

قابلیت شستشو

با توجه به اینکه در هنگام غذا خوردن کودکان فضا و صندلی اطراف خود را کثیف می‌کنند، باید مدلی را انتخاب نمایید که به راحتی بتوانید تمیزکاری آن را انجام دهید. چنانچه تشک صندلی غذاخوری کودک ثابت است و نمی‌توان آن را جدا کرد، حتماً پیشنهاد می‌شود که روی آن را با روکش بپوشانید.

سینی جداشونده

نوشیدنی و غذای کودکان روی سینی صندلی غذاخوری قرار می‌گیرند. بنابراین پس از هر وعده نیاز به شستشو و تمیز کردن خواهند داشت. تمیزکاری صندلی‌هایی که سینی آنها ثابت است، کار دشواری خواهد بود. بنابراین در هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک به سینی آن توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که از نوع جدا شونده و متحرک است.

تنظیم آسان

فاصله صندلی غذاخوری کودک از میز و ارتفاع صندلی باید طوری شود که کودک راحت بتواند غذای خود را میل کند و همسطح با میز قرار داشته باشد. چنانچه صندلی غذاخوری کودک به راحتی تنظیم شود، کار اعضای خانواده راحت‌تر خواهد بود.

کیفیت صندلی غذاخوری کودک

کیفیت و دوام صندلی غذاخوری کودک از جمله نکات بسیار مهم در هنگام خرید می‌باشد هر چقدر که صندلی دارای کیفیت بیشتری باشد از پایداری و استحکام بیشتری در مقابل ضربات گوناگون برخوردار خواهد بود.

نکات مهم استفاده از صندلی غذاخوری کودک

کمربند ایمنی صندلی غذاخوری کودک را باز و بسته کرده و اطمینان حاصل نمایید که می‌توانید کمربند صندلی را به راحتی باز و بسته نمایید و کودک شما نمی‌تواند این کار را انجام دهد. اگر استفاده از کمربند ایمنی برای شما دشوار است، امکان دارد که وسوسه شوید وقتی کودکان روی صندلی می‌نشینند، آن را نبندید، که این کار اشتباه خواهد بود.

طبق اصول و استانداردهای کنونی کمربند ۵ نقطه‌ای نیاز نیست، اما کمربند سه نقطه‌ای ضروری خواهد بود. در بعضی از صندلی‌های غذاخوری کودک می‌توانید کمربند ۵ نقطه‌ای را به سه نقطه‌ای تبدیل نمایید، اما این کار اصولی نیست و توصیه نمی‌گردد. چون کمربندهای ۵ نقطه‌ای ایمن‌تر است. چون این کمربندها مانع از خم شدن از صندلی یا ایستادن بچه خواهد شد.

سینی صندلی غذاخوری کودک را امتحان نمایید. بلند کردن و تنظیم کردن سینی باید برای شما باید راحت باشد، اما کودکان نباید بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند. قفل سینی صندلی غذاخوری کودک را در دید یا در دسترس کودکان قرار ندهید. ارتفاع صندلی غذاخوری کودک را به گونه‌ای تنظیم نمایید که تقریباً هم‌سطح با میز غذاخوری شما قرار بگیرد. در این صورت کودکان شما قادر خواهند بود که در کنار اعضای خانواده غذای خود را بخورند.

حتما بخوانید:   روش‌های صرفه‌جویی در مصرف آب در سرویس بهداشتی

همچنین ارتفاع صندلی باید به گونه‌ای تنظیم گردد که مراقبت از کودکان و نشستن شما نیز راحت باشد. باید بدانید که تنظیم ارتفاع صندلی غذاخوری کودک در مواقعی که کودک روی صندلی نشسته است، کار ایمنی نخواهد بود.

از قفل بودن چرخ‌های صندلی غذاخوری کودک اطمینان حاصل کنید. در صورتی که صندلی از نوع چرخدار است، مطمئن شوید که این چرخ‌ها در هنگامی که کودک شما روی صندلی نشسته است، بی‌حرکت یا قفل می‌شوند.

مراقب نوک‌های زبر و تیز باشید. سطح زیر سینی یا محل قرار گرفتن دست‌ها و نوک‌های قسمت نشیمن و پشتی را امتحان نمایید و اطمینان حاصل نمایید که جایی از صندلی غذاخوری کودک شما تیز نیست. ممکن است که در برخی از صندلی‌ها شکاف‌ها یا سوراخ‌های کوچکی وجود داشته باشد و انگشت کودکان شما در آن گیر کند.

صندلی غذاخوری مورد نظر را خوب تکان داده و فشار دهید تا از محکم ایستادن آن روی زمین اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید آن را بلند کرده و مقداری جابجا نمایید تا ببینید که آیا می‌توان به راحتی در منزل آن را جابجا کرد یا خیر.

صندلی غذاخوری کودک باید ثابت و محکم باشد نه لرزان و لق. بخش‌های کوچک آن را بررسی کرده و قبل از استفاده اطمینان حاصل نمایید، سرپوش‌هایی که لوله‌های فلزی را می‌پوشانند به خوبی تحت حفاظت هستند و محکم برچسب‌ها روی آنها چسبیده‌اند.

صندلی غذاخوری کودک

سخن تکمیلی

کودکان همواره در حال رشد هستند و پس از دوران شیرخوارگی می‌توانند از غذاهای جامد نیز استفاده کنند. برای اینکه بتوانند به راحتی غذا بخورند، می‌توانید برای آنها صندلی غذاخوری کودک را تهیه کنید. این صندلی‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که موجب می‌شود فرزندان شما به صورت راحت و ایمن روی آن نشسته و غذا بخورند. در هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک باید به مواردی مانند ویژگی ارتفاع قابل تنظیم، تاشو بودن، داشتن کمربند ایمنی، تمیز کردن آسان، استحکام، نشیمنگاه نرم و… توجه داشته باشید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک | انواع صندلی غذاخوری کودک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x