تعمیرات کولر گازی

راهنمای تعمیر کولر گازی هاردستون Hardstone | نمایندگی کولر گازی هاردستون

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

با گرم شدن هوا کاربران نیاز به یک دستگاه خنک کننده و برودتی دارند تا هوای خنک را برای آنها به ارمغان بیاورد. کولر گازی دارای مزایای فراوان می باشد و بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر کولر گازی هاردستون می پردازیم، برخی از مشکلات احتمالی آن را بیان می کنیم و راه حل هایی جهت برطرف کردن آنها آموزش خواهیم داد. اگر شما هم از کاربران کولر گازی هاردستون هستید و یا قصد خرید آن را دارید توصیه ما به شما این است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

معرفی و بررسی کولر گازی هاردستون

کولر گازی هاردستون از محصولات بسیار پرقدرت چینی می باشد که عملکرد گرمایشی و سرمایشی دارد. این دستگاه نیز مانند همه کولر های گازی دو قسمت داخلی و خارجی دارد. بخش خارجی آن خنک کردن گاز را به عهده دارد و در فضای باز نصب می شود. کولر گازی هاردستون دارای بدنه فلزی بوده و بر روی پایه های مخصوصی نصب می گردد. یونیت خارجی با لوله ها و اتصالاتی به یونیت داخلی متصل می شود. پنل داخلی کولر گازی هاردستون دارای طراحی زیبایی می باشد و درون خانه نصب می شود و وظیفه آن وزش باد خنک در اطراف است. وجود فیلتر سه لایه درون کولر گازی هاردستون مواد حساسیت زا و باکتری ها را از محیط اطراف حذف می کند.

مشکلات احتمالی در کولر گازی هاردستون

بهتر است کولرهای گازی هر چند وقت یک بار به طور منظم سرویس دوره‌ای شوند تا اگر با مشکلی مواجه شده بودند هر چه زودتر برطرف شود و از آسیب به قطعات دیگر دستگاه جلوگیری گردد. گاهی اوقات مشکلاتی در کولر گازی هاردستون به وجود می آید. راهنمای تعمیر کولر گازی هاردستون Hardstone | نمایندگی کولر گازی هاردستوندر ادامه مقاله به بررسی این مشکلات می‌پردازیم و راه حل هایی برای برطرف کردن آنها ارائه می دهیم. شما کاربران عزیز مشکلات جزئی را می توانید با مطالعه این مطالب برطرف کنید ولی اگر مشکلات به وجود آمده تخصصی بود و شما مهارت کافی در تعمیر آن را نداشتید بهتر است از تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر کولر گازی کمک بگیرید.

چرا کولر گازی هاردستون خنک نمی کند؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی هاردستون پیش آید این است که محیط اطراف خنک نمی شود. دلایل گوناگونی می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 • ممکن است گاز کولر هاردستون دچار نشتی شده باشد.
 • اگر کندانسور دچار کثیفی و آلودگی باشد در خنک کردن محیط با اختلال مواجه می شود.
 • فن کولر گازی یکی از عواملی است که در خنک کردن دستگاه موثر است و اگر خراب شود روند خنک کردن را با مشکل مواجه می کند.
 • چنانچه کوئل ‌های اواپراتور یخ بزنند عملکرد کولر با مشکل مواجه خواهد شد.
 • چنانچه موتور کولر گازی خراب شده باشد نیز در خنک نکردن دستگاه تاثیر می گذارد.
حتما بخوانید:   نحوه جمع کردن گاز کولر گازی و جا به جا کردن آن

جهت بررسی هر یک از موارد بالا می توانید از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید.

چرا کولر گازی هاردستون یکسره کار می‌کند و خاموش نمی شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران کولر گازی هاردستون با آن مواجه شوند این است که دکمه خاموش روشن دستگاه کار نمی کند و دستگاه خاموش نمی شود.

 • چنانچه ترموستات خراب شده باشد دمای موتور و فن کولر گازی هاردستون بالا می رود و مشکلاتی در سیم ها و اتصالات دستگاه به وجود می آورد. بهتر است ترموستات را مورد بررسی قرار دهید و اگر لازم بود آن را تعویض کنید.
 • با استفاده از دفترچه راهنما می‌توانید ترموستات را تنظیم کنید و اگر مهارت لازم در انجام این کار را نداشتید می توانید این کار را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید.

چرا کولر گازی هاردستون ناگهان خاموش می شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی هاردستون پیش آید خاموش شدن آن می باشد. خاموش شدن کولر گازی به علت خراب شدن برد الکترونیکی، آسیب رسیدن به کمپرسور و اتصالی در سیم کشی داخلی دستگاه ممکن است اتفاق بیفتد.راهنمای تعمیر کولر گازی هاردستون Hardstone | نمایندگی کولر گازی هاردستون در ادامه به توضیح هر کدام از موارد بالا پرداخته ایم و راهکارهایی جهت برطرف کردن این مشکل بیان کرده ایم.

خراب شدن برد الکترونیکی

برد الکترونیکی در هر کولر گازی فرمانده دستگاه به حساب می آید و تمامی قطعات داخلی کولر گازی را کنترل می کند. اگر این قطعه خراب شود نمی‌تواند فرمان های لازم را به بخش های مختلف کولر گازی برساند و درنتیجه کولر خاموش می شود.

خراب شدن کمپرسور

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی هاردستون خراب شدن کمپرسور آن می باشد پس لازم است به بررسی کمپرسور نیز بپردازید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. جهت بررسی موتور نیز باید از تکنسین های با تجربه در زمینه سرویس کولر گازی کمک بگیرید.

اتصالی در سیم کشی داخلی هود

از دلایل خاموش شدن کولر گازی می توان به اتصالی در سیم کشی برق کولر گازی هاردستون نیز اشاره کرد. بررسی موارد بالا نیازمند مهارت کافی می باشد و چنانچه در این زمینه مهارت ندارید بهتر است از دستکاری کردن دستگاه خودداری کنید و این کار را به تعمیرکاران ماهر بسپارید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو شارژی هاردستون Hardstone | نمایندگی جارو شارژی هاردستون

چرا بوی بد از کولر گازی هاردستون به مشام می رسد؟

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند کولر گازی هاردستون را نیازمند بررسی و عیب یابی کند وجود بوی بد در آن می باشد. انتشار بوی نامطبوع در فضای منزل می تواند برای کاربران بسیار ناخوشایند باشد. در این شرایط باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • انسداد لوله ها در کولر گازی هاردستون یکی از دلایل ایجاد بوی بد و نامطبوع از دستگاه است.
 • چنانچه آب در سینی کولر گازی هاردستون جمع شود می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع شود.
 • مسدود شدن فیلتر و کثیف شدن آن نیز از عوامل ایجاد بوی نامطبوع درون دستگاه می باشد.
 • اگر لوله های کولر گازی هاردستون مسدود شوند و یا آب درون سینی آن انباشته شود می‌تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع در فضای منزل شود.
 • برای حل این مشکل باید سینی کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید و آن را کاملا تمیز کنید همچنین می توانید به رفع انسداد فیلتر و لوله ها بپردازید.
 • جمع شدن آب در سینی کولر گازی هاردستون علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع می تواند به دیوارها و سقف محیط نیز آسیب وارد کند و باعث رشد قارچ ها و کپک شود بنابراین بهتر است فیلتر کولر گازی هر چند وقت یک بار سرویس شود و انسداد در آن برطرف گردد.

نکاتی برای نگهداری و مراقبت درست از کولر گازی هاردستون

همانطور که می دانید هر دستگاهی ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که نیاز به تعمیر پیدا کند و استفاده غیر اصولی از کولر گازی نیز ماندگاری و عمر این دستگاه را کاهش می دهد و ممکن است خیلی زود نیاز به سرویس پیدا کند. در ادامه مطلب نکاتی برای نگهداری و مراقبت صحیح از کولر گازی هاردستون بیان شده است.

 • پنل بیرونی کولر گازی نباید در معرض مستقیم نور خورشید نصب شود و لازم است سایه بانی برای آن قرار داده شود.
 • کولر گازی هاردستون نباید به صورت طولانی مدت و مداوم روشن بماند.
 • نوسانات برق می تواند باعث آسیب های جدی به کولر گازی هاردستون شود.
 • هرگز از کولر گازی و کولر آبی به طور همزمان در محیط استفاده نکنید.
 • اگر متوجه وزش باد گرم از کولر گازی هاردستون شدید هر چه سریع‌تر کولر را خاموش کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

راهنمای تعمیر کولر گازی هاردستون Hardstone | نمایندگی کولر گازی هاردستون

 • در حین استفاده از کولر گازی هاردستون دقت کنید که پنجره ها بسته باشد و هوای خنک به بیرون انتقال پیدا نکند زیرا در این صورت می‌تواند به موتور کولر گازی فشار زیادی وارد شود.
 • لازم است سالی یک بار به سرویس کولر گازی هاردستون بپردازید و اگر قطعه ای خراب شده بود و نیاز به تعویض داشت آن را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کنید.
 • انسداد فیلتر می تواند باعث اختلال در عملکرد کولر گازی شود پس بهتر است هر چند وقت یک بار فیلتر کولر گازی را تمیز کنید.
 • بهتر است در فصل سرما پنل خارجی را کاملاً کاور کنید تا آسیبی به آن وارد نشود.
 • دقت کنید کندانسور طوری نصب گردد که از اطراف حداقل فاصله یک متری داشته باشد.
 • تمیز کردن و شستشوی کولر گازی می تواند عملکرد دستگاه را بهتر کند و ماندگاری آن را افزایش دهد.
 • کاهش گاز در کولر گازی هاردستون می‌تواند آسیب‌های شدیدی به کمپرسور وارد کند. بنابراین لازم است که طی سرویس های دوره ای حتما این مسئله را مورد بررسی قرار دهید.
 • دمای کولر گازی را بر روی درجه ای که می خواهید تنظیم کنید و مرتب آن را کم و زیاد نکنید و همچنین از روشن و خاموش کردن بیش از حد دستگاه نیز خودداری کنید زیرا باعث اصطحلاک قطعات آن شده و مصرف برق دستگاه را بالا خواهد برد.
 • استفاده مداوم و طولانی مدت از کولر گازی می‌تواند باعث کوفتگی و خستگی بدن شود زیرا کولر گازی رطوبت را از بین می‌برد و باعث خشکی پوست خواهد شد.  پس بهتر است طولانی مدت زمان طولانی از کولر گازی استفاده نکنید.
 • وجود نشتی در کانال های کولر گازی هاردستون می تواند باعث اتلاف انرژی شود پس اگر با نشتی در کانال کولر گازی مواجه شدید حتما به برطرف کردن آن اقدام کنید.
 • تمیز نگه داشتن کولر گازی هاردستون می تواند کارکرد آن را افزایش دهد.  وجود گرد و غبار در پنل کولر گازی و فیلتر کارکرد دستگاه را مختل می کند پس بهتر است هر چند وقت یک بار به نظافت دستگاه بپردازید.
حتما بخوانید:   دلایل بوی بد در کولرهای گازی چیست | چرا اسپیلت بوی بد می‌دهد؟

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر کولر گازی هاردستون پرداختیم و برخی مشخصات و ویژگی های آن را بیان کردیم. سرویس دوره ای کولر گازی می تواند باعث افزایش عملکرد و کارایی دستگاه شده و ماندگاری آن را بیشتر کند. چنانچه در زمینه تعمیر کولر گازی مهارتی ندارید لازم است برای سرویس آن به تعمیرکاران ماهر مراجعه کنید. امیدواریم که با مطالعه این مطالب بتوانید آشنایی نسبی با کولر گازی هاردستون پیدا کنید و در صورت نیاز مشکل به وجود آمده در آن را برطرف کنید. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی نیز می‌توانید با کارشناسان ایبک امداد در این زمینه مشورت کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر کولر گازی هاردستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا کولر گازی هاردستون ناگهان خاموش می شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x